Jump to content
Ménemszól.hu

A kicsik hatalmas összecsapása: Minibrute vs. Sub Phatty vs. MS-20mini vs. Boomstar vs. Minitaur vs. Bass Station II


A/D

Recommended Posts

Kivéve a Sub Phattyt, ami már legenda, csak nem tudjátok:

szuperstabil az oszci, torzító van a filter előtt, régi architektúrából csak a filtert ha tartalmazza sztamúgy :D

nem az a: "Classic MOOG Sound" (überelfogultan a legjobb ár/érték arányú szinya a Novation BSII után, mondom azért mer úgy szól ahogy)

 

Hát, azért valszeg nem. Sajnos őt nem ismerem, de nekem már a minitaur is megfel(ne). Ahhoz valami olyan zenei "forradalom"  kéne, melyben a Sub Phatty legalább olyan szerepeet tölt be, mint a 90-es években mondjuk a 808, 909, ill. a 303-as. 

Erre szerintem nem számítok, meg egyébként is a technika fejlődésével pár éven belül talán a "vasak" gyártása is megszűnik lassacskán, hiába, ha ipadról is lehet máááá nyomni! :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 97
  • Created
  • Last Reply

Üdv!

Szerintem érdemes lenne külön kezelni a "kult tárgyakat" és a mostani tömegtermelést. Aki fogdosott már 909-et 303(eredetit) az tudja hogy átlengi valami jó "spirit" mert pontosan azt csinálják amit várunk tőle.Tehát már van valami a cuccok mögött. Az újabb daraboknak még bizonyítani kell az elektronikus zene porondján. Nagyon nehéz ez úgy hogy hetente jönnek új termékek. Néhány kivétellel inkább az igény és a marketing közös gyermekei. Számomra sokkal izgalmasabb egy új modellezős eljárás,egy új effekt típus mint az "átlag "analóg. Pofátlan módon jobban érdekel a nord4 mint az új Prophet. A kis hangszerekkel meg zenélni kell és lassan összeszedni azt a tudást ami alapján egyszer majd okosan választ az ember egy "Nagy" hangszert ami tényleg az ami.

808 processz nélkül, magában olyan vékony, hogy elsírod magad miután kiadtad érte a 6-7k-t de a 909 is jócskán utómunkázásra szorul. ezt nem én találom ki, ez tény. :)  amúgy ezek a kult tárgyak sem épp limitált számban lettek legyártva. 

Link to comment
Share on other sites

TR szériát újra? Samplerek korában??? Azért a dobokat sokkal könnyebb kiváltani samplerekkel, mint a szintiket. Milliárd gigabyte 909, 808, 606 minta lelhető fel (ingyen is), néha tizedmásodperces hangokról van szó,  nagyon vájt fül kell ahhoz, hogy valaki felismerje, eredeti 909-ből jön-e a tucc,tucc,tucc, vagy esetleg egy jó minőségű mintával egy akai mpc500-ból. :) Arról nem is beszélve, hogy csak úgy gyári hang nem menő a felhasználó szerint, tesz mögé egy torzítót, akkor meg már végképp mind1.

A techno teljesen más megközelítést igényel, mint az összes többi műfaj, ott megkerülhetetlen!

 

Link to comment
Share on other sites

Feljött a tb303, valaki meg tudná mondani, hogy hogyan lehet modulokból összetenni egyet?(modulláris szintin gondoltam)

dinsync modulok: osc 303, vcf 303, vagy acidlabnak megjelent mar talan a bassbot az csak a 303 sequencere, de talan egyszerubb egy x0xshop vagy egy mar emlitett, modemachines, vagy van a bassbot 303..

Link to comment
Share on other sites

A polifónikus verziók azért lennének drágák, mert a kezelő felület kivételével minden analóg részből (oszcillátor, szűrő burkolók, stb) annyit kéne bele pakolni, ahány hang polifóniát szeretnénk, tehát két hangnál már mindenből duplán lenne belül.

 

Igen, ezenfelül ezekben az áramkörökben mindennek feszültségvezéreltnek kell lennie, mint pl a Sub Phatty esetén, ez is drágít, sőt itt már az igazán egyszerű kapcsolások ki is estek a rostán. Plusz kell egy teljes voice assigner áramkör, ez már szoftvert is tartalmaz, és az összes kezelőelem digitálisan "vezérelt" kell hogy legyen, stb.

Link to comment
Share on other sites

plusz ottvan szintén az acidlabtól az M303 ami egy komplett voice modul, oszcillátorral, filterrel, envelope-pal, vca-val. Tud accentet és slide-ot. Külön overdrive nincs rajta, de gondolom a vca-t nem túl nehéz túlterhelni.

érdemes összehasonlítani az említett dinsync modulokkal, mert featureben (és valószínűleg hangzásban) is egy kicsit más a kettő.

Link to comment
Share on other sites

Igen, ezenfelül ezekben az áramkörökben mindennek feszültségvezéreltnek kell lennie, mint pl a Sub Phatty esetén, ez is drágít, sőt itt már az igazán egyszerű kapcsolások ki is estek a rostán. Plusz kell egy teljes voice assigner áramkör, ez már szoftvert is tartalmaz, és az összes kezelőelem digitálisan "vezérelt" kell hogy legyen, stb.

Nem kell külön hangonként megcsinálni, analóg tanárom mondott egy trükköt, megkérdezem majd tőle.

Link to comment
Share on other sites

A techno teljesen más megközelítést igényel, mint az összes többi műfaj, ott megkerülhetetlen!

 

Ez így van, hard technoban max eq-t tesznek rá a tr909 ride-re és használják, mért mert annyira jó, pedig "2 dimenziós" hang

https://soundcloud.com/cubbo/arkus-p-live-hardtribe-club

 igaz itt már tr909 helyett jomox xbase 09 van, de maga a hang "vékonyan" különbözik

igen a setup meg annyira egyszerű mint az 1x1 és mégsem jövök rá, hogy mi az analógiája.

http://kepfeltoltes.hu/130419/575264_528945397148358_496376858_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Annyira ki hallatszik, hogy a tr909 szond ott van benne és hogy nincs benne több és mégis elbőgöd magad hogy nem tudod megcsinálni :D

dx200 ebbe nem szerepel :)

Volt egy időszakom mikor mindent modulláris szintibe akartam megcsinálni, mondjuk a tr909-et is meg lehetne de akkora baromság lenne mint makó jeruzsálemtől...

Link to comment
Share on other sites

A Jomox-ok ügyesen megközelítik a TR-t, de a legfontosabb, hogy tudj roncsolás nélkül paraméterezni, legfőképpen hangolni.

Nekem Vermona DRM1-esem van, ami nem akar semmit utánozni, de jó és elérhető árú.

Volt MFB-522-esem is, de még aznap visszaküldtem, mert botrányosan, használhatatlanul, tápzajos.

Modularral ne akarj dobolni! Ha csilliárdos vagy, akkor vegyél Tempest-et, mert jó dolog a preset memória!

Link to comment
Share on other sites

A Jomox-ok ügyesen megközelítik a TR-t, de a legfontosabb, hogy tudj roncsolás nélkül paraméterezni, legfőképpen hangolni.

Nekem Vermona DRM1-esem van, ami nem akar semmit utánozni, de jó és elérhető árú.

Volt MFB-522-esem is, de még aznap visszaküldtem, mert botrányosan, használhatatlanul, tápzajos.

Modularral ne akarj dobolni! Ha csilliárdos vagy, akkor vegyél Tempest-et, mert jó dolog a preset memória!

Bassdrum része az közel de mégsem az van snare az pont olyan amilyennek kell lenni, hihat/ride/claps meg korrekt. sőtt szerintem ez még jobb is.

Vermona DRM nekem max dubtechnohoz, minimalhoz synth pophoz jön be.

Moduláris vázlata megvan a tr909-nek de te se érted mérnem azon dobolok ha van blokkvázlatom:)

szimplán itt meg már az original filing esik ki. ha meg full modulláris lenne akkor meg én lennék az atyaúristen kb de kamionnal hordhatnám a cuccokat :D

Link to comment
Share on other sites

RE: cutoff 09.35

 

Tulképpen, ha azt vesszük, anno a tb303 kudarc volt, amíg pont az olcsósága és "szarsága" miatt újra elő nem vették... Mi lett belőle? Egy népszerű műfaj (acid) és egy kult hangszer, amiért akár egy millát is leperkálnak néha. Azon pedig azért lehetne venni pár pl. moog phatty-t ,  vagy nord 4-et .... :)  Tehát nem csak a technikai paraméterek, a különböző mérések a mérvadók, sőt a tényleges minőség sem!!!! Mert bizony a minitaur jobban szól mint a tb303 minden tekintetben, mégis nézzük meg a piaci árukat.

A most piacra kerülő analog szintikből nem lesz kult hangszer, legjobb esetben is tartani fogják az árukat, de inkább feleződni, harmadolódni fognak.

Pontosan! Ez a lényeg.

A TB-303, arra amire gyártották, sz@r. Egyáltalán nem úgy tervezték, hogy a meleg, bugyborékoló / harapó acides, de organikus hangzás kijojjon belole. Csak ilyen lett.

Amíg gyártották, folyamatosan csokkent az ára. A néhány százfontos árához képest alig vették. Azután leállt a gyártás, majd felfedezték. :) Innentol folyamatos áremelkedés... ma is durva az egyedi hangzása. Klónt vagy más hangszert még nem hallottam úgy szólni.

Hasonlóan egy MFB-bol vagy egy Volcából is lehetne kult, ha hozna vmi kulonlegeset és jót (a kettot egyutt), de nem. Ritka az ilyen és általában véletlen. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sajnos a Jomox XBase 999-nek a Bass Drumja ölég messze van a TR-909-étól. :(

Ráadásul nem is az a lényeg, hogy egy bizonyos beállítással úgy szóljon, hanem hogy teljesen úgy lehessen módosítani a potikkal, mint ott. Legalábbis sokan ezt szeretnék és Michaelis is ezt akarta, amikor épített, de nem jott ossze.

Persze technót lehet "készíteni" klasszikus hangszerek nélkul is. Bármilyen hangból lehet technózenét kreálni, csak az nem egyszeru, másrészt pedig még underground is vannak trendek ugye.

Azért is esett durván eme mufaj népszerusége, mert (másfajta drogok jottek :D) a piac lenyúlta és kommerszializálta, terelte, szóval elhasználta a hangszereit, a kliséket.

Link to comment
Share on other sites

Én meg az mondom itt a nagy 909-ezésre, hogy netről ingyen leszedhető 909-es,  48kHz-es mintákkal tudnak olyan zenét csinálni egy sima samplerrel, hogy  azt vájtfülű technos sem mondja meg, hogy 909-ből jön-e a dob, vagy akai mpc500-ból, sőt azt is mondom, hogy igen kevés techno zene készülhet 909-sel, mindenki más gépet, de inkább samplert használ. 

Link to comment
Share on other sites

Én meg az mondom itt a nagy 909-ezésre, hogy netről ingyen leszedhető 909-es,  48kHz-es mintákkal tudnak olyan zenét csinálni egy sima samplerrel, hogy  azt vájtfülű technos sem mondja meg, hogy 909-ből jön-e a dob, vagy akai mpc500-ból, sőt azt is mondom, hogy igen kevés techno zene készülhet 909-sel, mindenki más gépet, de inkább samplert használ. 

 

Modern technora tuti, hogy nem használnék x0x gépeket. Maximum, ha nagyon retro lenne a cél, vagy kimondottan ezt kéri a megrendelő.

Link to comment
Share on other sites

"Látom nem halljátok, nem értitek a lényeget és keveritek a techno-t, a techouse-al.

A techno nem dábtepp :)"

 

Én nem mentem bele műfajokba, csupán azt állítom, hogy azok a zenék, amik úgy hangzanak, hogy 909-es tucc-tuccol, azok elenyésző kisebbsége készül valóban 909-sel, azokat már rég samplerrel nyomatják. Tehát, felesleges drága pénzért 909-est beszerezni, elég pl. egy használt mpc500 +  ingyen wav minták a netről. Az eredmények közötti különbség (utómunkálatokat is beleértve) elenyésző, vagy ugyanaz. 

  

 

Link to comment
Share on other sites

Én meg az mondom itt a nagy 909-ezésre, hogy netről ingyen leszedhető 909-es,  48kHz-es mintákkal tudnak olyan zenét csinálni egy sima samplerrel, hogy  azt vájtfülű technos sem mondja meg, hogy 909-ből jön-e a dob, vagy akai mpc500-ból, sőt azt is mondom, hogy igen kevés techno zene készülhet 909-sel, mindenki más gépet, de inkább samplert használ. 

 

az eredeti hangszeren a hangok rétegezéséből adódó torzulásokat a sampler sosem fogja visszaadni pl, ami azért elég fontos, más tészta, hogy a bekatizott partyarc ebből tényleg mit vesz észre a bulin hajnali fél ötkor

 

amúgy egyetértek, sztem sincs akkora különbség, mint amekkora az anyagi áldozat. persze van ez a vélemény, hogy teknó nem ér semmit az eredeti hangszer nélkül, de ha így fogjuk fel, akkor leklónoztunk egy létező soundot sikerrel, kérdés hogy ebben mennyi lesz a személyes adalék.

Link to comment
Share on other sites

Látom nem halljátok, nem értitek a lényeget és keveritek a techno-t, a techouse-al.

A techno nem dábtepp :)

Én látom a különbséget, sílus irányzaton belül is érzek hangszerekben ellentmondást vagy hangszr családokban is

pld tr808-at nem használnék keményebb irányvonalhoz.

Link to comment
Share on other sites

az eredeti hangszeren a hangok rétegezéséből adódó torzulásokat a sampler sosem fogja visszaadni pl, ami azért elég fontos, más tészta, hogy a bekatizott partyarc ebből tényleg mit vesz észre a bulin hajnali fél ötkor

 

amúgy egyetértek, sztem sincs akkora különbség, mint amekkora az anyagi áldozat. persze van ez a vélemény, hogy teknó nem ér semmit az eredeti hangszer nélkül, de ha így fogjuk fel, akkor leklónoztunk egy létező soundot sikerrel, kérdés hogy ebben mennyi lesz a személyes adalék.

Chiptune-eredeti vas, chiptune like-vas utánzása. Ha azt nézzük, hard techno-n belül (már megint ez az irányvonal)

akkor csak két előadót tudok aki full vassal(esetleg smapler bevonásával) is tolta. Minden más esetben kísérletezést láttam de azt nagyon. De virus család szinte mindenkinél ott van még ha csak egy pötyögtetésre is. tr/tr klónokat is sokmindenkinél láttam de ez is inkább csak "kultusz tárgy már".

Natus 2006-ban adott ki egy hangminta csomagot, azt mondta rá hogy jomox airbase99-el csinálta a hangokat.

(egyrészét persze, van fülem többit meg még régebbi hangmintákból) Sokan már kimerülnek az ableton, kontroller közepes minőségű hangkártya(rendre m audio-t látok) setupnál.

Persze fentebb linkeltem, "analóg" hardtechnonak is van analógiája, még ha 95%-ka csak is kizárólag szoftveresen létezik ennek a stílusnak.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...