Jump to content
Ménemszól.hu

David Guetta Masterclass


xbitz

Recommended Posts

Szerintem is gáz ilyen színnel és betűvel írni. Egyszerűen csak feltűnősködés.

Ha értékes dolgokat írsz, akkor mindegy milyen betűvel teszed, koncentrálj a tartalomra inkább.

Szerintem inkább az gáz, hogy a betűtípuson lovagoltok!

És az, hogy feltűnősködés lenne, az pláne baromság és kispolgári beszólás.

Én ezen az oldalon a hirdetéseim és a privát üzeneteimet is így írom, így szoktam meg...Akinek nem tetszik, görgessen tovább...

A tartalomra vonatkozó hozzászólást nem is kommentelem...

Ha az eddigiekben nem találtál tartalmat, akkor NE olvasd.

Amúgy régóta az oldal tagja vagyok, de nem nagyon írtam be, mert előre tudtam, hogy mi megy itt...Fikázás/kattogás/okoskodás.

Pl. a "Nem azt hallod" rovat hűen tükrözi a színvonalat...

Tulképp magam és barátaim előtti bizonyítás végett írtam be bár hozzászólást.

És a dolgok jelenleg úgy festenek, hogy nem nagyon fogok beírni...szóval örülhettek!!!!

Mi majd folytatunk értelmesebb eszmecserét a saját zenei klubunkban és nem a betűtípusokról!!!!! :D

Nektek meg jó rágódást/vívódást!

Kössetek bele az elő fába is...És a szerencsétlen HIFI-stákat is szajkózzátok/szívassátok tovább....

Érdekes, hogy Ti beszéltek tartalomról....

Nekem amúgy se időm se humorom már ehhez...inkább zenélek.

DE LÁTOM ITT a LEGTÖBBEN ZENE HELYETT BESZÉLNEK.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 351
  • Created
  • Last Reply

Olvasd vissza a hsz-eidet, üvölt belőlük a kioktató arrogancia, ne csodálkozz ha így nem zár mindenki a szívébe azonnal.

Érdekes, én pont a másik oldalról érzem ezt.

Mind1.Amúgy itt olyan hozzászólások vannak, hogy nem is lehet rendet tenni a fejekben...És nem is akarok...Mondom ez egy teszt volt.

És a várt eredményt hozta.

Link to comment
Share on other sites

Technox azért én a te zenédre is kiváncsi lennék, de nem mutattál, így viszont nem ér mindenkit leszólni, esetleg úgy miután mindenki megtudhatta, hogy mennyivel jobbat nyomatsz a sok rágódó, besavanyodott kispolgárnál. Egy stúdiófotót is lökhetnél a szinyókról, esetleg az új klubról is jöhetne infó, hol lesz, mi a tervezett koncepció, stb

Link to comment
Share on other sites

Na jól van gyerekek! Kicsit elszaladt a ló vagy elgurult a gyógyszer... holnap kipihentebben állhattok neki a témának és nem egymás kiosztásának.

Alapból az izlésvita váltott ki egy "hángulatot", majd Technox betutípusát fikázta a nagy csapat.

Szerintem is egyéni dolog, hogy kinek melyik betutípus tetszik ill. hogy szerkeszti saját hsz-ait. Technoxé kulonleges, ennyi. Sokszor jó dolgokat írt és számomra szimpatikus, hogy techno-rajongó. ;)

A személyeskedés már nem szép dolog. (Mind a két oldalon.)

Ha az hivatkozási alap, hogy kinek milyen a zenéje, akkor én kezdem: nekem nincs zeném. Még egyet sem tartottam arra érdemesnek, hogy szélesebb kornek megmutassam. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Ha megmutatnatok egymasnak a zenet abbol ujabb vita lenne az izles kulonbseg miatt:) Ahogy korabban irtak: Művészetről nem szabad vitatkozni, mert az valójában izlésvita.

Csak ez mufajokrol szolna.

Pont ma gondoltam erre nem irosgatni kellene, hanem zenelni inkabb, ahogy irta technox.

Guetta csak a bajt csinalja:) (viccelek nem fikazom Guettat, o mit rakott le az asztalra meg en mit.)Mert eredetileg onnan indult a tema.

Link to comment
Share on other sites

Technox azért én a te zenédre is kiváncsi lennék, de nem mutattál, így viszont nem ér mindenkit leszólni, esetleg úgy miután mindenki megtudhatta, hogy mennyivel jobbat nyomatsz a sok rágódó, besavanyodott kispolgárnál. Egy stúdiófotót is lökhetnél a szinyókról, esetleg az új klubról is jöhetne infó, hol lesz, mi a tervezett koncepció, stb

A Klub a Blaha közelében lesz...Még javában épül és valóban klub jelleggel üzemel majd...Zenéimet ott lehet majd hallani.

Link to comment
Share on other sites

Na jól van gyerekek! Kicsit elszaladt a ló vagy elgurult a gyógyszer... holnap kipihentebben állhattok neki a témának és nem egymás kiosztásának.

Alapból az izlésvita váltott ki egy "hángulatot", majd Technox betutípusát fikázta a nagy csapat.

Szerintem is egyéni dolog, hogy kinek melyik betutípus tetszik ill. hogy szerkeszti saját hsz-ait. Technoxé kulonleges, ennyi. Sokszor jó dolgokat írt és számomra szimpatikus, hogy techno-rajongó. ;)

A személyeskedés már nem szép dolog. (Mind a két oldalon.)

Ha az hivatkozási alap, hogy kinek milyen a zenéje, akkor én kezdem: nekem nincs zeném. Még egyet sem tartottam arra érdemesnek, hogy szélesebb kornek megmutassam. Ennyi.

Köszönöm a békítő és építő hozzászólásod.

Valóban nem kell veszekedni és nekem nem is áll szándékomban.

Ha valakit megbántottam volna, vagy úgy érezné kioktattam, attól elnézést kérek.

Link to comment
Share on other sites

Ha megmutatnatok egymasnak a zenet abbol ujabb vita lenne az izles kulonbseg miatt:) Ahogy korabban irtak: Művészetről nem szabad vitatkozni, mert az valójában izlésvita.

Csak ez mufajokrol szolna.

Pont ma gondoltam erre nem irosgatni kellene, hanem zenelni inkabb, ahogy irta technox.

Guetta csak a bajt csinalja:) (viccelek nem fikazom Guettat, o mit rakott le az asztalra meg en mit.)Mert eredetileg onnan indult a tema.

Neked is köszi az értelmes hozzászólást.

Igen, a művészetekről nem szabad vitatkozni, maximum beszélgetni lehet.

Nem is volt semmi más a célom, de azért engedtessen meg, hogy pl. a Fásy-mulatót ne hívjam művészetnek pl.. :D

Link to comment
Share on other sites

Még egy music(mielőtt valaki azt hinné "technós" vagyok)...:

Hasonlóan szép feeling, mint az előző, csak tört keretekkel...

Amúgy én minden zenét szeretek és csinálok elektronikuson belül.

Ezt se értettem soha, hogy valaki um. dnb-s vagy goás, vagy technós...stb..

Na ezzel az utolsó mondattal bizti újabb vita jön... :sword:

Link to comment
Share on other sites

Szimplán azért zavaró ha nagyon át van formázva a szöveg mert csökken az áttekinthetősége az oldalnak. Úgy lehet gyorsan átnézni a fórumot ha egységes a megjelenítése. A formázási lehetőségek meg épp azért vannak mert bizonyos helyzetekben a használatukkal segíthető az áttekinthetőség. Mert néha az se jó ha full plain text az egész hozzászólás. Itt ez annyira nem jellemző, de pl. olyan oldalakon ahol sok forráskódot szúrnak be a júzerek ott alap, hogy a kódot mindig Courier New betűtípussal írják (vagy használják a <code> jelölőelemet) az áttekinthetőség miatt - ez csak egy példa arra, hogy mikor érdemes használni a formázást.

Link to comment
Share on other sites

Művészetről valóban nem érdemes vitatkozni, mert az ugye az erősen szubjektív. De azért szerintem elég nagy konszenzus van arról, hogy a művészet általában szól valamiről, mondanivalója van és ezt annál inkább értékeljük minél egyedibb és kreatívabb ennek a mondanivalónak a megvalósítása.

Azt viszont nem értem miért kellene erővel "művészetté" tenni a könnyűzenét vagy legalábbis bizonygatni, hogy az is az. A könnyűzenék igen jelentős része nem is azzal a céllal készül, hogy művészi értéket képviseljen. Nem is  kell, hogy feltétlen művészi értéket képviseljen. Úgy fogalmaznék, hogy a könnyűzene (legtöbbje) egyszerűen csak arra jó, hogy "instant élvezetet" adjon. Szórakoztasson, könnyű kikapcsolódást nyújtson. Az olyan ember aki szereti a művészi értékeket a zenében nem biztos, hogy minden esetben amikor zenét hallgat azt azért teszi mert azt a bizonyos értékeket keresi. Lehet, hogy csak kikapcsolódni akar.

A tömeg és az előadó igényessége/igénytelensége téma:

Egyik sem létezhet a másik nélkül, amíg van "igénytelen" közönség addig lesznek "igénytelen" előadók és fordítva. Nem egyik hozza létre a másikat, hanem egyszerűen csak egymásra találnak. Persze ezt ki lehet szúrni és tudatosan piacot építeni rá.

Az, hogy ki mennyire igényli a művészi dolgokat az nagyjából egyenesen arányos az adott ember személyiségének és intellektusának a fejlettségi fokával. Egy ember fejlődési folyamata meg azért egy elég összetett társadalmi hatás eredménye, a sok mennyiségű zene a médiákból csak egy változó a többi között. Persze van hatása annak, hogy a csapból is csak a ratyi folyik, de azért attól sem kell félni, hogy megy lefelé a lejtőn az egész és soha nem áll meg. Az csak egy utópisztikus társadalomban képzelhető el, hogy mindenki csak a "művészi" dolgokra bukik. Mint ahogy az is abszurd lenne, ha minden embernek doktori fokozata lenne. Mennyiségileg sokkal több ember él a földön az előző évszázadokhoz képest, ehhez párosul a nagy mennyiségű zene is. A technológia lehetővé tette, hogy a zenehallgatás elálasztható legyen a hangszertől és a hangszeren játszó embertől. Ezért sokkal kifejezettebb jelenség. Pl. ha régen csak akkor volt módja az egyszerű parasztembernek (a szó pozitív értelmében) zenét hallgatni ha a templomban eljátszottak neki a misén néhány orgonaművet az még nem jelenti azt, hogy feltétlen ettől vált fogékonnyá a (zene)művészet iránt. A előző évszázadoknak is ugyanúgy megvoltak azok a zenéi amelyek a divatos semmiségek szerepét töltötték be, annyival, hogy elég korlátolt volt ezeknek a zenéknek a hozzáférése.

Link to comment
Share on other sites

Azt is értem valahol, amit Te írsz, de nekem meg pont akkor lenne áttekinthetőbb, ha mindenki máshogy írna.

Pl. Te mondjuk X betűvel, zölden, így mikor átgörgetem az oldalt, akkor egyből látom hol írtál és nem kéne bal oldalt a felhasználókat nézni.

De nem akarok sokat én ide beírni, mert inkább csinálni szeretem a zenét és nem beszélni róla...Így nem nagyon fogok zavarongni.

Link to comment
Share on other sites

Művészetről valóban nem érdemes vitatkozni, mert az ugye az erősen szubjektív. De azért szerintem elég nagy konszenzus van arról, hogy a művészet általában szól valamiről, mondanivalója van és ezt annál inkább értékeljük minél egyedibb és kreatívabb ennek a mondanivalónak a megvalósítása.

Azt viszont nem értem miért kellene erővel "művészetté" tenni a könnyűzenét vagy legalábbis bizonygatni, hogy az is az. A könnyűzenék igen jelentős része nem is azzal a céllal készül, hogy művészi értéket képviseljen. Nem is  kell, hogy feltétlen művészi értéket képviseljen. Úgy fogalmaznék, hogy a könnyűzene (legtöbbje) egyszerűen csak arra jó, hogy "instant élvezetet" adjon. Szórakoztasson, könnyű kikapcsolódást nyújtson. Az olyan ember aki szereti a művészi értékeket a zenében nem biztos, hogy minden esetben amikor zenét hallgat azt azért teszi mert azt a bizonyos értékeket keresi. Lehet, hogy csak kikapcsolódni akar.

A tömeg és az előadó igényessége/igénytelensége téma:

Egyik sem létezhet a másik nélkül, amíg van "igénytelen" közönség addig lesznek "igénytelen" előadók és fordítva. Nem egyik hozza létre a másikat, hanem egyszerűen csak egymásra találnak. Persze ezt ki lehet szúrni és tudatosan piacot építeni rá.

Az, hogy ki mennyire igényli a művészi dolgokat az nagyjából egyenesen arányos az adott ember személyiségének és intellektusának a fejlettségi fokával. Egy ember fejlődési folyamata meg azért egy elég összetett társadalmi hatás eredménye, a sok mennyiségű zene a médiákból csak egy változó a többi között. Persze van hatása annak, hogy a csapból is csak a ratyi folyik, de azért attól sem kell félni, hogy megy lefelé a lejtőn az egész és soha nem áll meg. Az csak egy utópisztikus társadalomban képzelhető el, hogy mindenki csak a "művészi" dolgokra bukik. Mint ahogy az is abszurd lenne, ha minden embernek doktori fokozata lenne. Mennyiségileg sokkal több ember él a földön az előző évszázadokhoz képest, ehhez párosul a nagy mennyiségű zene is. A technológia lehetővé tette, hogy a zenehallgatás elálasztható legyen a hangszertől és a hangszeren játszó embertől. Ezért sokkal kifejezettebb jelenség. Pl. ha régen csak akkor volt módja az egyszerű parasztembernek (a szó pozitív értelmében) zenét hallgatni ha a templomban eljátszottak neki a misén néhány orgonaművet az még nem jelenti azt, hogy feltétlen ettől vált fogékonnyá a (zene)művészet iránt. A előző évszázadoknak is ugyanúgy megvoltak azok a zenéi amelyek a divatos semmiségek szerepét töltötték be, annyival, hogy elég korlátolt volt ezeknek a zenéknek a hozzáférése.

Itt is bizonyos dolgokkal egyetértek, de sokkal nem...

Majd ha lesz időm kifejtem hosszabban.

De pl. a kísérleti elektronikus zene vajon miért "könnyűzene"?

Vajon a ma "klasszikus-komolyzene" miért van annak híva, amikor azok 2-300 évvel ezelőtt pont hogy kifejezetten szórakoztatásra íródtak???

Pl. gazdagék báljaira, összejöveteleire, opera-bálokra, stb.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...