Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek2?


coda

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 566
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Köszönöm, ezek nagyon hasznos észérvek.

Sikerült megakadályozzátok, hogy kárt tegyek magamban.

Még jövök ilyen furcsa ötletekkel.

Egy barátomtól az alábbi ötletet kaptam, ti mit szóltok hozzá?

Miért nem veszel egy Atlantis-t és hozzá egy Daw-ban vezérelhető modult az Expert Sleppers-től?

Olcsóbb és elég rugalmas dolog. Nézd csak, ezekre gondoltam:

http://www.intellijel.com/eurorack-modules/atlantis/

ez egy elég jó, komplett szinti és ha ott az Expert S.,

(alább), akkor az Ableton behozza, mint kvázi vsti

http://www.hitspace.hu/expert-sleepers-es-3.html

 

Milyen érdekes, hogy az Atlantist én már rég javasoltam, ill. a boltban kipróbálható.

 

A te ízlésed, a te zenéd, próbáld ki. Nálunk tényleg minden van.

 

Közülünk mindenki másra pörög, de amivel mindenki egyetért az a Nord A1, Boomstar 4075 és a SUB 37. A budget kategóriában pedig a Pulse 2 és a Microbrute nagyon népszerűek, amit meg is értek. Vannak extrémek is, személyes favorit az Elektron A4 billentyűs.

Link to comment
Share on other sites

IMHO érdemesebb több pénzért egy külhoni, ismert/elismert szakember által felújítottat venni aki ráadásul garanciát is vállal és elmondja pontosan mit újított fel és mire cserélte le az eredeti alkatrészt, mint utána verni a fejet a falba, ahogyan szép lassan jönnek elő a hibák. Sajnos ezek az emberek néha pofátlanul sokat kérnek 1-1 jó állapotú darabért, 750-900 euró között szoktam az ilyen "fully refurbished" darabokat látni, viszont ezek sokszor külsőre is olyanok, mintha újak lennének. 

 

Hát erről tudnék hosszasan cikkezni, sőt fogok is. Mostanában DIY volt meg vintage felújítás, és ... a tököm tele lett velük.

 

Emulator II-t kérdezte valaki: ezt akkor vegyétek, ha nem tudtok mit kezdeni az időtökkel és rengeteg pénzetek van. Rendkívül gyakran meghibásodó, nehezen javítható cuccról van szó. Őrület. A hangja jópofa (lo-fi 80-as évek), el lehet lenni nélküle vidáman. Én ajándékba kaptam, de pénzt nem adtam volna ki rá, így is szentségeltem eleget miatta. Nagyon nem vicces állandóan javítgatni ezeket!

 

Az Emax I és II más tészta, az elnyűhetetlen. De azt is csak okkal vesz az ember, az ok pedig a hozzá tartozó hangkönyvtár. Nem fogod tudni ingyen megszerezni, én is kemény pénzeket gomboltam érte.

Link to comment
Share on other sites

Az Emax I és II más tészta, az elnyűhetetlen. De azt is csak okkal vesz az ember, az ok pedig a hozzá tartozó hangkönyvtár. Nem fogod tudni ingyen megszerezni, én is kemény pénzeket gomboltam érte.

 

Hivatalosan is elérhető a rá kiadott hangkönyvtár, gondolom csak válogatott dolgokban, SF2 és KONTAKT formátumra.

 

https://www.digitalsoundfactory.com/node/27

acquia_slate_logo.png

Link to comment
Share on other sites

és ha az Emulátor-ról lebeszélsz, akkor kiindulásnak mit ajánlanál helyette a 80-as évek Depeche Mode hangzásának visszaidézésére megteremtésére?

 

Hát erről tudnék hosszasan cikkezni, sőt fogok is. Mostanában DIY volt meg vintage felújítás, és ... a tököm tele lett velük.

 

Emulator II-t kérdezte valaki: ezt akkor vegyétek, ha nem tudtok mit kezdeni az időtökkel és rengeteg pénzetek van. Rendkívül gyakran meghibásodó, nehezen javítható cuccról van szó. Őrület. A hangja jópofa (lo-fi 80-as évek), el lehet lenni nélküle vidáman. Én ajándékba kaptam, de pénzt nem adtam volna ki rá, így is szentségeltem eleget miatta. Nagyon nem vicces állandóan javítgatni ezeket!

 

Az Emax I és II más tészta, az elnyűhetetlen. De azt is csak okkal vesz az ember, az ok pedig a hozzá tartozó hangkönyvtár. Nem fogod tudni ingyen megszerezni, én is kemény pénzeket gomboltam érte.

Link to comment
Share on other sites

és ha az Emulátor-ról lebeszélsz, akkor kiindulásnak mit ajánlanál helyette a 80-as évek Depeche Mode hangzásának visszaidézésére megteremtésére?

Itt volt már ilyesmiről szó:

Amúgy igen, valószínű hogy a DSF kiadvány a legjobb EMAX soundok válogatása. De ha írsz nekik sztem megmondják. Az a faszi viszi a céget aki az Emu egykori sound designere volt azoknál a vasaknál.

Link to comment
Share on other sites

Emulator II 500e Ft tól kezdődik de akinek itthon van,az vagy gyűjtő vagy nagy becsben tartja,tehát nem fogja eladni.

Az Emax-nak is horror ára van.Külföldön persze olcsón beszerezhető,de néha elég kevés hangot adnak mellé.Plusz posta esetleg vám.

Bár az egyik fórumon most árulnak egy emax 2-t kishazánkban.

Én az Emulator 2,és emax-om is elég kemény áron vettem.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy annak a súlyát, hogy egy Emax-hoz, vagy egy Emulátor-hoz kevés hangot adnak, nem igazán érzem. Nem tudom elhinni, hogy ne lehetne találni bárkit, akár itt a fórumon, akitől át lehetne másolni, vagy bárhonnan letőlteni a netről.

 

Emulator II 500e Ft tól kezdődik de akinek itthon van,az vagy gyűjtő vagy nagy becsben tartja,tehát nem fogja eladni.

Az Emax-nak is horror ára van.Külföldön persze olcsón beszerezhető,de néha elég kevés hangot adnak mellé.Plusz posta esetleg vám.

Bár az egyik fórumon most árulnak egy emax 2-t kishazánkban.

Én az Emulator 2,és emax-om is elég kemény áron vettem.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy annak a súlyát, hogy egy Emax-hoz, vagy egy Emulátor-hoz kevés hangot adnak, nem igazán érzem. Nem tudom elhinni, hogy ne lehetne találni bárkit, akár itt a fórumon, hakitől át lehetne másolni, vagy bárhonnan letőlteni a netről.

A net bugyrain még fellelhetőek a vol.1-4 EMAX factory sample discek bejegyzései viszont mind dead linkkel vagy letiltott fájlmegosztókkal. :)

És ha meg is volna, ezek sem az eredeti image copyk hanem konvertált cuccok. Anno

nem csak a vasak de ezek a libraryk is egy vagyonba kerültek s ez ritkaságként ma sincs másként.

Szerintem ma egy bagóért megkapható Korg Triton mindazt tudhatja értő kezekben sőt többet (csak az effekteket nézve is) mint ezek a 20-25 éves ősvasak, persze szigorúan saját véleményként mondom. De házon belül a gyártótól egy olcsó E5000 samplert is mondhatok ami kezeli jól az Emu formátumot, s véleményem szerint az EIII lemezek amit megeszik, jóval elérhetőbbek rá, és nem igen különböznek az EMAX libraryktől szvsz.

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek DeMarco-val, az E széria valamely tagjával nem lehet mellényúlni.

Az ilyen őskövület vasak manapság már kerülendők szerintem hacsak nem megszállott gyűjtő valaki vagy burzsuj.. :)

 

A fentebb említett Emax factory 1-4 is megvolt de gyatra hangja volt a kollekciónak így nem lett megtartva. Kontakt formátumba voltak konvertálva de nem ezért volt rossz, hanem a gagyi, mai füllel már viccnek számító hangok miatt.

Ok, a 80's években elhiszem, hogy etalon volt ezek közül 1-1 hangszín de azóta nagyon sok víz lefolyt a Dunán.. :)

Van köztük néhány kult hangszín persze de a többsége használhatatlan.

Link to comment
Share on other sites

Én is egyetértek. Ezek ma már felejtősek.

 

Ha valakinek nagyon kell ez a világ, akkor ott egy 6400Ultra, vagy bármelyik E. De az Emulator, Emax példányok már inkább csak gyűjteményi -történelmi darabok, mint használható hangszerek.

Hasonló korú, más cuccok közül jócskán vannak olyanok, amik ma is megállják a helyüket egy setupban (az "ősanalóg" disznók, vagy a hibridek, de néhány digitális cucc is), de az EMU akkori technológiája felett már eljárt az idő. Bármilyen nagy dobás is volt annó.

 

Sztem.

Link to comment
Share on other sites

Így van, nem beszélve a (szerintem) méltatlanul magas árról is 1-1 ilyen vas esetében. Vicc kategória!

Volt idő ugye, amikor bagóért lehetett venni analóg szintit még kis hazánkban is de akkor meg nem kellett szinte senkinek, pedig ha tudtuk volna...? :money:

Most jó pénzért lehetne megválni tőlük!

Link to comment
Share on other sites

Hja. A plugin-őrület kezdetekor tényleg szinte szaré'-hugyé" lehetett ritkaságokat megvenni. Én be is vásároltam akkoriban, használtam is ezeket, aztán néhány évvel később a "setup-tisztításkor" olyan jó 300-400%-os "reálhozamot" produkáltam... Jobb mint bármelyik értékpapír...:))) De ez egyszer volt. SH1000-est vettem 15ezerért, 60-ért ment el, és még jó arc is voltam a vevővel, meg ilyenek.... Ez a vásárlás olyan 2003-2009 között volt jó buli. Azóta csillagászat van, eladni kell...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Hangszervásárlás előtt állok, szeretném segítségeteket kérni. Jelenleg egy Motif ES6-os van a kezeim alatt, amit nagyon jó hangszernek tartok. Most azonban szeretnék váltani, ebben kérném segítségeteket. Motif párti vagyok, ezért csak két hangszer jöhet szóba: Motif XF8 illetve MoXf8. Hajlok a MoXF8 felé, főleg a két hangszer közötti kb 700e Ft különbség miatt (plusz a kisebb súlya miatt...) , de nem tudom, ezzel milyen engedményeket teszek, miről maradok le, ha a butított változatot vásárolnám meg.

Nyilván vannak látható dolgok (pl. kisebb kijelzők, tolópotik hiánya, gyengébb billentés…),  de mi jön még hozzá? Írták, hogy a „MOXF egy az egyben a nagytestvér hangminőségét kapta”. valahol olvastam, hogy a MoX8 sem szólt úgy, mint a nagytestvér. Aztán ezeket ugyanúgy lehet  szerkeszteni effektelni?  Sampler vagy a szekvenszer rész miben más? Bármi egyéb? Van-e erről esetleg egy összehasonlító táblázat?

És végül: a Moxf kompatibilis a Motif ES-el?  A most használt hangszíneket be tudom-e  majd tölteni?

Köszönöm a válaszokat. Jövő héten Pesten járok, ki tudom próbálni nálatok a hangszereket?

Még egyszer köszi...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Hangszervásárlás előtt állok, szeretném segítségeteket kérni. Jelenleg egy Motif ES6-os van a kezeim alatt, amit nagyon jó hangszernek tartok. Most azonban szeretnék váltani, ebben kérném segítségeteket. Motif párti vagyok, ezért csak két hangszer jöhet szóba: Motif XF8 illetve MoXf8. Hajlok a MoXF8 felé, főleg a két hangszer közötti kb 700e Ft különbség miatt (plusz a kisebb súlya miatt...) , de nem tudom, ezzel milyen engedményeket teszek, miről maradok le, ha a butított változatot vásárolnám meg.

Nyilván vannak látható dolgok (pl. kisebb kijelzők, tolópotik hiánya, gyengébb billentés…),  de mi jön még hozzá? Írták, hogy a „MOXF egy az egyben a nagytestvér hangminőségét kapta”. valahol olvastam, hogy a MoX8 sem szólt úgy, mint a nagytestvér. Aztán ezeket ugyanúgy lehet  szerkeszteni effektelni?  Sampler vagy a szekvenszer rész miben más? Bármi egyéb? Van-e erről esetleg egy összehasonlító táblázat?

És végül: a Moxf kompatibilis a Motif ES-el?  A most használt hangszíneket be tudom-e  majd tölteni?

Köszönöm a válaszokat. Jövő héten Pesten járok, ki tudom próbálni nálatok a hangszereket?

Még egyszer köszi...

https://www.google.hu/search?q=yamaha+motif+xf8+vs+mox8&oq=yamaha+motif+xf8+vs+m&aqs=chrome.1.69i57j0l5.7932j0j7&sourceid=chrome&espv=2&es_sm=122&ie=UTF-8

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Az e-mu morpheus az ritkaságnak számít? Fent van a "listámon" hogy egyszer vennék próbaképp egyet, nagyon érdekes hangokat tud. Protheus szokott lenni, orbit is de morpheust nem nagyon láttam hirdetésekben.  Ja vagy ezzel meg is válaszoltam a kérdésemet? :)))))

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Az e-mu morpheus az ritkaságnak számít? Fent van a "listámon" hogy egyszer vennék próbaképp egyet, nagyon érdekes hangokat tud. Protheus szokott lenni, orbit is de morpheust nem nagyon láttam hirdetésekben.  Ja vagy ezzel meg is válaszoltam a kérdésemet? :)))))

Igen, ritkaság!!!

Én is szeretnék majd egyet az Orbit-om és MO'PHATT-em mellé.... :D 

Link to comment
Share on other sites

 A fene :)))

 Nekem egy E64 van abban elvileg hasonló szűrők is vannak meg ha jól emlékszem patch is van a morpheusból, de gyanítom hogy azért ez nem ugyanaz :)))

Z-Plane filter, ami a mind a 2 gépben megtalálható azt hiszem...

De más nyilván az egész kütyü...Nagyon komoly hangokat lehet a Morph-al...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...