Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek2?


coda

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 566
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Vagyis a licitálósaknál nem kell előre fizetni? Ezt úgy érted, hogy a termék kézbesítése után kell fizetni vagy annak átvételekor? Ezt eléggé furcsálnám de mondom, semmi infóm nincs ebay-el kapcsolatban.

Ja, amúgy egy Roland V-Synth XT rack a kiszemelt áldozat, kis hazánkban sajnos nincs eladó példány :(

Link to comment
Share on other sites

Srácok kellene egy kis segítség!

Tudom, hogy itt vannak olyanok, akik vásároltak már e-bay-en keresztül hangszert.

Letudná valaki írni, mi a menete ennek?

 

Nyitnom kell egy számlát, ahonnan tudok utalni? Ez a paypal számla?

Nincs bankkártyám, vagyis nem kártyával szeretnék fizetni!

 

Minden infó jól jönne, melyik a legegyszerűbb mód? Köszi!!

 

Srácok! Ennek itt a topicja: 

Link to comment
Share on other sites

Licitálásnál akkor kell fizetni,ha te nyerted meg a terméket.Lényegében a termék érkezése előtt fizetsz.De figyelj,mert nem mindig lehet visszaküldeni a cuccot az eladónak ha gond van vele.

Én előre fizettem annó,de nekem nem licites volt.Szerintem megtudod beszélni az eladóval a fizetés módját,idejét.

Tulajdonképpen a paypal egy biztositás,biztositék az üzletkötésnek.

Egyébként ha regisztráltál ebayon akkor eltudod olvasni a vásárlás menetét(igaz angolul,de lefórditod magyarra) a szabályzatot.

Link to comment
Share on other sites

Ha már a hangszerek horribilis áráról van szó... Egy jobb cucc 2-3000 Euro, amit azért tőlünk nyugatabbra pár hónap alatt lazábban összetudnak spórolni... A casio VL-1 emléxem 82-ben vagy 83-ban 3600 Ft volt, az akkor egy havi (alacsonyabb) fizetésnek számított, mára kivetítve, mintha 100 ezerbe kerülne egy cucc.  De a 90-es évek elején  az akkori pss, psr yamahák is 6-8 havi fizetésbe kerültek, érdemes volt még vámmal együtt is Bécsből behozni.   Ezzel csak azt akartam írni, hogy a hangszer árak relatíve annyit nem "nőttek", a magyar bérek vannak a béka segge alatt. Szerintem.

 

Bocsánat mindenkitől nem a témába vág!Ha már elmondod azt a nagyszerű véleményed akkor miért vagy olyan nyuszi hogy nem hagyod hogy a másik reagáljon!Ha neked a magyar fesztiválok kultúrát sugalnak, akkor ez elmond mindent rólad!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Bocsánat mindenkitől nem a témába vág!Ha már elmondod azt a nagyszerű véleményed akkor miért vagy olyan nyuszi hogy nem hagyod hogy a másik reagáljon!Ha neked a magyar fesztiválok kultúrát sugalnak, akkor ez elmond mindent rólad!!!!!

1) Te kezdtél zaklatni személyes üziben a baromságoddal.

2) Válaszoltam rá, megírtam, hogy én mit gondolok róla(d) .

3) Kérlek, ne pörögj tovább, mert lexarom a véleményed, egyszerűen nem érdekel.

4) Mivel letiltottalak, úgy gondoltam, ezt megérted, de tévedtem, ezért

    ismételten megkérlek, ne zavarja a baromságaiddal, befejeztem.

Link to comment
Share on other sites

Látod, már ez amit te mondasz az nem baromság, amit más mond és nem értesz vele egyet az baromság!

Na látod ez a hozzáállás!És miért nem tudsz reagálni?Azért mert kifogytál ezekből a vadbaromságokból.Ezekkel a felsorolásaiddal hogy 1 meg 2, látszik nagyon megakarod magyarázni az igazad.

Ráadásul te voltál aki beszologatsz más embereknek és vitatkozol olyan dologban amiben nincs igazad!És ha valaki megkérdőjelezi az állításod elkezdesz impertinens módon személyeskedni és mocskolódni!

Nem szálltam volna rád ha nincs akkora mellényed és mint kiderült a semmire!Na szevasz te kultúratya!

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy szar videót linkeltem be mert okosfonról szerkesztettem ami eleve mono, de a youtubeon hemzseg a többi xps10 mozi.

Sajnálom hogy európában nem lesz, én szívesen kipróbálnám. Legközelebb talán törökből lehetne hozatni. Érthetetlen ez a stratégia Rolandtól!

 

Próbáljuk meg kitalálni miért! Olyan mint az A800 kontrollerbe belevarrták volna a Juno Di hangszíneit amibe belenyomták az ethno kártyájukat és különféle hangolások között lehet választani, tehát elsősorban azok a piacok érdekesek, ahol ilyen hangszínek a fontosak (ezzel Indiát próbálták be). Annyira low end, hogy még MIDI csatlakozó sincs rajta (és szerintem a következtetésed oka az, hogy 120ezer forint környékére kalibráltad az árát, ami nekem nem tűnik jónak). Talán ez lehet a kulcsa, miért nem dobták itt piacra.

Link to comment
Share on other sites

Próbáljuk meg kitalálni miért! Olyan mint az A800 kontrollerbe belevarrták volna a Juno Di hangszíneit amibe belenyomták az ethno kártyájukat és különféle hangolások között lehet választani, tehát elsősorban azok a piacok érdekesek, ahol ilyen hangszínek a fontosak (ezzel Indiát próbálták be). Annyira low end, hogy még MIDI csatlakozó sincs rajta (és szerintem a következtetésed oka az, hogy 120ezer forint környékére kalibráltad az árát, ami nekem nem tűnik jónak). Talán ez lehet a kulcsa, miért nem dobták itt piacra.

Zenegalériások nem ezt mondják. Elvileg a Di-ben nem volt sok etno hang, de ezt brazilba is meg törökbe is sőtt az indonéz szigetvilágba exportálják (xps10), tehát inkább a low cost kategória játszik mint fejlődő országok. Egyetértek hogy nem flagship cucc, Silkkel pont a napokban fejtegettük hogy mit nevezhetünk ma jó szintiknek. A cucc sztem egy próbát megérne kinek mennyire menne vagy jönne kedve tőle, de ne feledjük, kis surmók is barátkoznak hangszerekkel és ez azért csak nem a 30 ezres casio, yamaha gyerekhangszer kategória már és nyilván így nem is egy Jupiter 80-hoz kell hasonlítani! Korgnál ugyanígy ott a Kross, Yamahánál az MX49, MX61 ezen a fronton.

Amúgy majd a priv üzikre válaszolj már ha időd engedi! Vagy nem kaptad meg?

Link to comment
Share on other sites

Az Akai Rhythm Wolf téma zárva, ezért ide írom:

Az oldszkúl cuccokat azért moddolják hogy a jelenkor követelményeihez igazítsák őket. Így lehet az S950 floppyját kicserélni, meg az S3200-be plusz egy midibemenetet gyártani, Emulatorba kártyaolvasót. De! ezeket pont azért moddolják-korszerűsítik a tulajok mert a szívükhöz nőtt, meg mert számtalan lemezen bizonyítottak.

Ha egy vadonatúj, gondolom nem is olcsó szintit eleve úgy dobnak piacra hogy majd a vásárló elvégzi rajta a kiegészítéseket, az szerintem elég gáz, mert mintha maga a gyártó is érezné hogy nem végzett teljes munkát. Miért nem mennek át teljesen IKEÁba meg legóba és adják oda az alkatrészkupacot a vevőnek hogy nesze, rakd össze ahogy tetszik? Tudom hogy van ilyennek külön piaca, de most elvileg egy késztermékről beszélünk...

Miért nem gyártanak újra inkább pár régi samplert a klasszik szériákból? Igény szerintem lenne rá, mégha csak limitáltban adnák ki, akkor is.
 

Link to comment
Share on other sites

Az Akai Rhythm Wolf téma zárva, ezért ide írom:

Az oldszkúl cuccokat azért moddolják hogy a jelenkor követelményeihez igazítsák őket. Így lehet az S950 floppyját kicserélni, meg az S3200-be plusz egy midibemenetet gyártani, Emulatorba kártyaolvasót. De! ezeket pont azért moddolják-korszerűsítik a tulajok mert a szívükhöz nőtt, meg mert számtalan lemezen bizonyítottak.

Ha egy vadonatúj, gondolom nem is olcsó szintit eleve úgy dobnak piacra hogy majd a vásárló elvégzi rajta a kiegészítéseket, az szerintem elég gáz, mert mintha maga a gyártó is érezné hogy nem végzett teljes munkát. Miért nem mennek át teljesen IKEÁba meg legóba és adják oda az alkatrészkupacot a vevőnek hogy nesze, rakd össze ahogy tetszik? Tudom hogy van ilyennek külön piaca, de most elvileg egy késztermékről beszélünk...

Miért nem gyártanak újra inkább pár régi samplert a klasszik szériákból? Igény szerintem lenne rá, mégha csak limitáltban adnák ki, akkor is.

 

Igen ezt mondtam, hogy diy kitet adhatnának ki, mint pld az ms20-nál is tette a korg.

Plusz lenne egy elég nagy tábora is ennek a csapatnak...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy olyan használt analog szinti vásárlásánál, amin már van midi, vagy amire utólag szereltek midi-t, hogy lehet tutira letesztelni, hogy nincs e valami hibája? Elvileg midin keresztül valami kis teszt programmal ez lehetséges? (pl. juno 106, jupiter4,6,8)

Link to comment
Share on other sites

Ha egy vadonatúj, gondolom nem is olcsó szintit eleve úgy dobnak piacra hogy majd a vásárló elvégzi rajta a kiegészítéseket, az szerintem elég gáz, mert mintha maga a gyártó is érezné hogy nem végzett teljes munkát. Miért nem mennek át teljesen IKEÁba meg legóba és adják oda az alkatrészkupacot a vevőnek hogy nesze, rakd össze ahogy tetszik? Tudom hogy van ilyennek külön piaca, de most elvileg egy késztermékről beszélünk...

 

Vagy mert olcsón szeretnék adni, ezért nem tesznek rá még 200 jack aljzatot, meg dobozolják 5x akkorára, és tolnak bele még többszáz mérnöki munkaórát a tesztelésbe, stb. Inkább felszitázzák a nyákra a moddereknek érdekes forrpontokat. Ez egyúttal arra is jó stratégia, hogy megnézzék, az ötletes emberkék mit tesznek hozzá, és hogyan.

Link to comment
Share on other sites

Az oldszkúl cuccokat azért moddolják hogy a jelenkor követelményeihez igazítsák őket. Így lehet az S950 floppyját kicserélni, meg az S3200-be plusz egy midibemenetet gyártani, Emulatorba kártyaolvasót. De! ezeket pont azért moddolják-korszerűsítik a tulajok mert a szívükhöz nőtt, meg mert számtalan lemezen bizonyítottak.

 

Amennyiben ez a cucc nem sampler, akkor moddolható azért is, mert egy analóg LFO nem nagy erőfeszítés, vagy hogy pár plusz CV bemenet legyen a hangszeren, esetleg külső jelforrást lehessen átküldeni a szűrőn, stb. Ezek filléres játékok, és a hangszer használhatóságát nagyban növeli ha valaki ügyesen megcsinálja.

Link to comment
Share on other sites

Vagy mert olcsón szeretnék adni, ezért nem tesznek rá még 200 jack aljzatot, meg dobozolják 5x akkorára, és tolnak bele még többszáz mérnöki munkaórát a tesztelésbe, stb. Inkább felszitázzák a nyákra a moddereknek érdekes forrpontokat. Ez egyúttal arra is jó stratégia, hogy megnézzék, az ötletes emberkék mit tesznek hozzá, és hogyan.

 

OK, de ezzel visszatértünk az eredeti kérdéshez, hogy akkor egyáltalán minek adták ki. Én nem látok náluk előre kigondolt koncepciót, csak azt hogy amikor már többen pedzegették mennyire gagyi, akkor dobták be ezt a moddolós szöveget, hogy ezt direkt erre csinálják. Én nem akarom bántani, de az összes videó eddig ezt a 8bites nintendócore hangzást hozza. Nem mindenki profi modder, eddig viszont épp a profi zenészek kritizálták a Wolfot. Én laikus hobbistaként csak azt mondhatom hogy valami hiányzik nekem a hangzásából, a külalakjából, mindenből. Tudom hogy rengeteg legendás hangszerre mondták hogy játékszer, de ebben nem látok egy eljövendő TB 303-at. Unszimpatikus a cucc és az is hogy eleve utólagos moddolásra csinálták, ha meg csak kitalálták ezt mert látták a reakciókat, az még inkább az. Inkább ölték volna bele a tesztórákat és tettek volna le valami komolyat.

És ha már moddolás, az Akaitól sokkal nagyobb segítség lenne ha pld. a régi hangszereik service maunal-jait elérhetővé tennék, ha már nem képesek valami nagy dobással előállni, erre viszont nem hajlandóak. Ennek a service manualja meg gondolom ott lesz minden dobozban, hadd szerelhessük bele mindazt amit ők kispóroltak.

 

Link to comment
Share on other sites

OK, de ezzel visszatértünk az eredeti kérdéshez, hogy akkor egyáltalán minek adták ki. Én nem látok náluk előre kigondolt koncepciót, csak azt hogy amikor már többen pedzegették mennyire gagyi, akkor dobták be ezt a moddolós szöveget, hogy ezt direkt erre csinálják. Én nem akarom bántani, de az összes videó eddig ezt a 8bites nintendócore hangzást hozza. Nem mindenki profi modder, eddig viszont épp a profi zenészek kritizálták a Wolfot. Én laikus hobbistaként csak azt mondhatom hogy valami hiányzik nekem a hangzásából, a külalakjából, mindenből. Tudom hogy rengeteg legendás hangszerre mondták hogy játékszer, de ebben nem látok egy eljövendő TB 303-at. Unszimpatikus a cucc és az is hogy eleve utólagos moddolásra csinálták, ha meg csak kitalálták ezt mert látták a reakciókat, az még inkább az. Inkább ölték volna bele a tesztórákat és tettek volna le valami komolyat.

És ha már moddolás, az Akaitól sokkal nagyobb segítség lenne ha pld. a régi hangszereik service maunal-jait elérhetővé tennék, ha már nem képesek valami nagy dobással előállni, erre viszont nem hajlandóak. Ennek a service manualja meg gondolom ott lesz minden dobozban, hadd szerelhessük bele mindazt amit ők kispóroltak.

 

Nem tesztóra kellett volna bele, hanem jobbat kellett volna tervezni.

Gyártástechnológiáról, hogy én hogy csináltam volna írhatnék kisregényt, de itt nem is azzal volt a baj, hogy mit terveztek, hanem már maga a tervezés is fantáziátlan volt.

De legalább már ha gagyit csinálnak akkor bearanyozták volna pár opcióval és nem nekünk júzereknek kéne modolni...

--

De gondoljunk csak a moogra, ők tök ingyen közzé tették a címlapos szintinek a rajzait, valószínűleg nem ebből akarnak életbe maradni...

Link to comment
Share on other sites

Nem tesztóra kellett volna bele, hanem jobbat kellett volna tervezni.

Gyártástechnológiáról, hogy én hogy csináltam volna írhatnék kisregényt, de itt nem is azzal volt a baj, hogy mit terveztek, hanem már maga a tervezés is fantáziátlan volt.

 

Ezzel viszont totálisan egyetértek! Az az érzésem, hogy az Akai az "ugorjunkfelgyorsanazanalógszekérre" módon gondolkodott...

Link to comment
Share on other sites

OK, de ezzel visszatértünk az eredeti kérdéshez, hogy akkor egyáltalán minek adták ki. Én nem látok náluk előre kigondolt koncepciót, csak azt hogy amikor már többen pedzegették mennyire gagyi, akkor dobták be ezt a moddolós szöveget, hogy ezt direkt erre csinálják. 

 

A moddolós szöveget nem utólag dobták be, ez már tervezési koncepció volt, és már a zenei kiállításokon kihangsúlyozták a bemutatáskor.

Link to comment
Share on other sites

Am mire írtad h a pár "animate" jól jöhet élő performanszban? 

 

A lényeg, hogy vannak ezek a számgombok a Mininován, amikkel frázisokat lehet triggerelni, gyors változásokat lehet előidézni a hangzásban, illetve az appreggiátort lehet step szekvenszerként manipulálni. Ez főleg élő szituációban ad több lehetőséget a kezünk alá. A gombok a funkcióknak megfelelően eltérő színben jelzik hogy mit lehet velük előidézni.

Ennek olvass utána a neten, nálam részletesebb és hitelesebb infókhoz juthatsz :)

 

MiniNova_PP_6.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...