Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek2?


coda

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 566
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

nem vagyok hozzáértő, de énis gondolkodtam ezen a cuccon. végül azért nem vettem ilyet, mert midi keyboardnak drága, szintiben meg többet tud a blofeld.

 

Nem provokálni akarok, mert tudom hogy fentebb már esett szó a STUDIOLOGIC SLEDGE iskolabusz színű hangszeréről de...,

Valaki hozzáértő le tudna beszélni a megvásárlásáról?!

Ha én egy 5 oktávos egyszerű mesterbillentyűzetet szeretnék és egy alapszintit ... ez nem jó vásár?

Fatar-Waldorf

Hol van csapda?

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek. A Sledge egy fura kombó, ami nem igazodik az átlagos elvárásokhoz, így nem terjedt el.
Pár hangszeres otthoni "stúdióba" fölösleges helyfoglaló, koncertezni az egyébb cuccok mellett meg újfent nem praktikus.
Esetleges későbbi eladásakor meg vagy nem talál rá vevőt az ember, vagy csak kevés pénzért vennék meg.
Szóval jó a gép, csak nem találom a praktikusságát semmilyen szempontból.

Link to comment
Share on other sites

Nem provokálni akarok, mert tudom hogy fentebb már esett szó a STUDIOLOGIC SLEDGE iskolabusz színű hangszeréről de...,

Valaki hozzáértő le tudna beszélni a megvásárlásáról?!

Ha én egy 5 oktávos egyszerű mesterbillentyűzetet szeretnék és egy alapszintit ... ez nem jó vásár?

Fatar-Waldorf

Hol van csapda?

 

Csak vizslatója voltam a Sledge-nek, felhasználója nem. Masszív, átlátható, elég ütős hangú, szerintem jó "Live"-ozós hangszer az összes valós-idejű és valós funkciójú tekerőknek köszönhetően. Az ára miatt meggondolandó hogy élőzni kell egy masszív cucc, vagy otthonra komponálni. Hiszen az árából nagyjából kijön egy Waldorf Pulse2 (ami most nagyon nem piskóta otthoni állatság) meg egy 61 billentyűs Masterkeyboard.

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek. A Sledge egy fura kombó, ami nem igazodik az átlagos elvárásokhoz, így nem terjedt el.

Pár hangszeres otthoni "stúdióba" fölösleges helyfoglaló, koncertezni az egyébb cuccok mellett meg újfent nem praktikus.

Esetleges későbbi eladásakor meg vagy nem talál rá vevőt az ember, vagy csak kevés pénzért vennék meg.

Szóval jó a gép, csak nem találom a praktikusságát semmilyen szempontból.

A Sledge egyébként nem is olyan rossz kis hangszer, bazi könnyű belőle "valami" újat csavarni, tök jó kezesbárány, kicsit olyan furán szól, de tényleg atom egyszerű a felület, de igazából pont ugyanaz a baja, mint a Mopho X4-nek, és vélhetően azért is nem terjedt el, mert ugye az "alap" felhasználó a gépben lévő presetek alapján vásárol (igazából az adja el a hangszert), ami a Sledge-ben nagyon gyenge, unalmas.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm, ezek nagyon hasznos észérvek.

Sikerült megakadályozzátok, hogy kárt tegyek magamban.

Még jövök ilyen furcsa ötletekkel.

Egy barátomtól az alábbi ötletet kaptam, ti mit szóltok hozzá?

Miért nem veszel egy Atlantis-t és hozzá egy Daw-ban vezérelhető modult az Expert Sleppers-től?

Olcsóbb és elég rugalmas dolog. Nézd csak, ezekre gondoltam:

http://www.intellijel.com/eurorack-modules/atlantis/

ez egy elég jó, komplett szinti és ha ott az Expert S.,

(alább), akkor az Ableton behozza, mint kvázi vsti

http://www.hitspace.hu/expert-sleepers-es-3.html

Link to comment
Share on other sites

az atlantis elég jó dolog, de készülj föl rá, hogy ehhez még kell venned egy házat/rack-et, és tápot, amire ha nem vagy barkácsolós típus, akkor egy 40-50-60 ezer forintot alsóhangon rá lehet számolni... de ez tényleg a lehetőségek legalja. 2-3-400ezrekért is vannak házak.

plusz ugye akkor az expert sleepers ES-3 vagy ES-4 ami további 60-65 ezer forint környéke + 10-13 körül a hozzátartozó software... és akkor még pár darab patch kábel és máris a 400-at karcolgatod.

Az ES-3 hoz ADAT az ES-4hez SPIDIF kijárattal rendelkező hangkártya szükséges. Ha ilyen nincs akkor az további kiadás.

Az Expert Sleepers hardware része egyébként nem kötelező, cska ajánlott... egy mezei hangkártyán keresztül is képes a szoftware kommunikálni az Atlantissal. Ha érdekel leírom részletesebben.

 

továbbá nem tudom, hogy szempont e, de az atlantis (a szintimodulok nagyrészéhez hasonlóan) nem képes preseteket tárolni, szóval az szól rajta amit beállítottál, és csókolom, semmi nem hívható vissza később. erre lehet előnyként is tekinteni, mert kénytelen leszel rendesen megtanulni használni, és elméllyedni a lehetőségeiben.

 

előnye lehet, hogy később ha szeretnéd bővítheted további eurorack modulokkal... és az nagyjából garantálható, hogy ha ott lesz a félig üres rack-ed benne egy darab atlantisszal, akkor szeretnéd majd bővíteni, úgyhogy előre készítsd fel a bankszámládat :)

 

A/D véleménye a kütyüről egyébként itt olvasható:

Link to comment
Share on other sites

ja és még egy kiegészítés: az ableton nem fogja behozni mint kvázi VST szinti. Inkább ahhoz hasonlítanám, mint amikor mezei MIDI-n keresztül hajtasz egy szintit abletonból, csak ez nem MIDI-vel megy hanem feszültség vezérelt, tehát CV-vel.

A dolog annyival "macerásabb" amint a MIDI, hogy az ableton mellett az expert sleepers plugineket is be kell tölteni a kívánt sávokra, és 1 sáv 1 vezérlő jelet küld ki. Tehát ha te 3 paramétert szeretnél vezérelni a szintin (mondjuk pitch, filter cutoff, és velocity), akkor 3 különböző sávra, és 3 kábelre lesz szükséged. Tovább kell majd még egy negyedik kábel ami trigger jeleket küld az envelope-oknak... feltéve, hogy azokat is használni szeretnéd.

 

szóval nagyon jó cucc, rengeteg előnye is van. Én is Eurorackezek, úgyhogy isten ments, hogy lebeszéljelek róla, csak mielőtt elköltesz 3-400 ezret azért gondolt át, hogy szeretnéd e ezt a workflow-t, és ha esetleg még nem tetted nézz utána, hogy hogyan működik egy moduláris szinti, mik egy ilyen rendszer előnyei, és hátrányai, mert nem biztos, hogy ezt keresed.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nagyon fontos kérdésem lenne, szerintetek melyik éri meg jobban: Novation Bass Station II, vagy az Arturia Minibrute?

A Minibrutéban tényleg nem lehet patcheket menteni?

Nem találtam a neten összehasonlítást, a Jutúbon több a Minibrute-os video.

Ja, hogy mire használnám? Analóg szintik világára volnék kíváncsi és ezt a kettőt találtam a számomra megfizethető kategóriában.

Köszönöm a tanácsokat és üdv:

T.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem MICRObrute. Valahogy máshogy (szerintem jobban)  szól mint a Minibrute, plussz a microban sequencer is van. Állatabb, mint a novation, mind  a szűrők, az oszcillátorok, nekem a microbrute jobban bejött.  A patcheket a mellékelt sablonokkal lehet "menteni".

Link to comment
Share on other sites

tetanus: szerintem menj be a hitspace-be es hallgasd meg a sajat fuleddel mindket szintit. aztan amelyik jobban tetszik, azt megveszed.

 

ez is kb ugyanaz a tema, mint egy fejhallgato vagy hangfal.

pl. sokan ajanlottak nekem az akg-t, kevesen a sennheisert es senki a beyert. es a vegen egy beyert vettem meg, mert annak a hangja tetszett a legjobban, az allt kozelebb az izlesemhez :)

Link to comment
Share on other sites

giza: A BS II-ben is van sequencer. A Microbrute tényleg állat, de a mini billentyűivel nem biztos, hogy boldogulnék...:)

 

str: Persze, hogy a végén nekem kell dönteni, de addig is jó lenne néhány gondolatot olvasni olyanoktól, akik használják valamelyiket. (Vagy mindkettőt kipróbálták...) Fel vagyok rá készülve, hogy homlokegyenest eltérő véleményeket kapok.

 

Üdv:

T.

Link to comment
Share on other sites

Ja, persze, az ebay-en aztán már én is megnéztem, de itthon azért nyilván olcsóbban kelnek el, mint a gazdagabb országokban. A kérdésem továbbra is az lenne hogy itthon mennyiért cserélnek gazdát a Roland Juno 106-osok

 

Nincs neted? :-D (Ahogy elsőre látom, 400-900 font.)

Link to comment
Share on other sites

100-180 között lehetnek állapottól függően.

 

Amelyik az alsó határ környékén van, arról pontosan tudja a gazdája, hogy hány oszci lesz cserés napokon belül, vagy már rég...

Hangonként kell végignézni a felépítése miatt, és nem azt, hogy szól-e egyáltalán az adott billentyű, hanem, hogy hogyan?

 

Ebayen semmiképpen se vennék egy ilyen kényes darabot.

Link to comment
Share on other sites

Ezt, "nem azt, hogy szól-e egyáltalán az adott billentyű, hanem, hogy hogyan?" hogy érted? Hogy milyen hangszínen szólal meg vagy hogy az adott tekerő végzi e a dolgát rendesen úgy ahogy kell vagy sem?

Igazábó én most egyenlőre nem akarok, venni csak az ára érdekelne. 

Szerinted lehet az, hogy míg az Ebay-en 400-900 Angol font között van, ami 160-360 ezer forint, addig Itthon meg csak 100-180 ezer lenne?

 

 

100-180 között lehetnek állapottól függően.

 

Amelyik az alsó határ környékén van, arról pontosan tudja a gazdája, hogy hány oszci lesz cserés napokon belül, vagy már rég...

Hangonként kell végignézni a felépítése miatt, és nem azt, hogy szól-e egyáltalán az adott billentyű, hanem, hogy hogyan?

 

Ebayen semmiképpen se vennék egy ilyen kényes darabot.

Link to comment
Share on other sites

A klaviatúra több, párhuzamos oszcillátor között van szétosztva. Tehát lehet, hogy az alja jó (ott még jó az oszci), de a teteje már nem, mert az már behalt. És még keresztül kasul vezérlik, modulálják egymást.

 

100-ért olyat kapsz, ami full szervízre szorul, inkább csak egy 106-nak kinéző ház, "valamivel" odabent. Sok a házi barkács javított, és van olyan is, ami már végképp el van b@szva. 180 körül is lehet még ez-az, de az már jó. Az egészen kifogástalan, restaurált (ezeknél kell a kor miatt) darabokat meg egészen egyszerűen nem adja el itthon, akinek ilyenje van. A 360 túlzás érte, akármilyen állapotban, és akárhol árulják. Én, ha egy dokumetáltan restaurált, kifogástalan működésű, gyári új kinézetű darabot látnék, olyan 250-ig mennék el. De többet nem ér, max gyűjtőnek. De annak meg mindegy, hogy szól-e egyáltalán.

 

Én egyébként inkább 60-ast vennék, ha már. De nem terv.

Link to comment
Share on other sites

Értem, de akkor ebben az esetben azt egyértelmüen lehet hallani, hogy mondjuk az alsó szegmensben ott még a jó hang szólal meg, de mondjuk a felsőben, ahol az oszci rossz, ott már rossz a hangszínŰ?

 

A klaviatúra több, párhuzamos oszcillátor között van szétosztva. Tehát lehet, hogy az alja jó (ott még jó az oszci), de a teteje már nem, mert az már behalt. És még keresztül kasul vezérlik, modulálják egymást.

Link to comment
Share on other sites

IMHO érdemesebb több pénzért egy külhoni, ismert/elismert szakember által felújítottat venni aki ráadásul garanciát is vállal és elmondja pontosan mit újított fel és mire cserélte le az eredeti alkatrészt, mint utána verni a fejet a falba, ahogyan szép lassan jönnek elő a hibák. Sajnos ezek az emberek néha pofátlanul sokat kérnek 1-1 jó állapotú darabért, 750-900 euró között szoktam az ilyen "fully refurbished" darabokat látni, viszont ezek sokszor külsőre is olyanok, mintha újak lennének. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...