Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

van egy szám ami 1 alatt van éppen hogy csak ha nem mágnesezhető és 1 fölött ép hogy csak ha mágnesezhető = ha az anyag mágneses permeabilitása 1 mű alatt van akkor éppen hogy csak nem mágnesezhető és 1 fölött épp hogy csak mágnesezhető

 

Így magyarul van.

Igen erre gondolok. Amúgy 1 alatt is mágnesezhető csak ahhoz irgalmatlan nagy mágneses erőnek kellene hogy legyen.

De még mindig hülyeség audio szempontból. :)

Link to comment
Share on other sites

Azért van egy dolog, az USB tud izoszinkron átvitelt, aminél nincs csomag újraküldés. Itt elöfordulhatnak csomag hibák. De ezt nem igazán használják, maximum video folyamokra, ahol irdatlan adat kell adott idö alatt. A mostani audio kártyák iso-burst átvitelt használnak, ami idöosztásos dedikált sávszéllel, viszont azon belül asszinkron és hibajavított, újraküldési lehetöséggel. Ritka nagy barom az a gyártó, aki sima izoszinkronos átvitelt definiál a driverben, mikor ez sokkal profibb.

 

Mellesleg, az 1 milkós butik minöségü kártyák mellé se tesznek ilyen csilicsálé mutyizós kábeleket. Pedig ott igazán adnak a részletekre, hidd el. Szóval ha ez a jelenség reális lenne, akkor lenne olyan gyártó, aki ilyesmit csomagol eleve. De nincs. Csak "külsös" nevesincs cégek gyártanak ilyeneket, elképesztöen túlárazva. Ezt hívjuk lehúzásnak/átverésnek/kihasználásnak. De ja...ahogy feljebb valaki írta: hulljon a férgese/idiótája aki megveszi.

Ezt a szót amit keresel, úgy hívják paritás bit.

Minden jelátvitel technikai eszköznél használják.

Link to comment
Share on other sites

...

 

A tápkábel is ordasnagy butaság. Az a berendezés, amely nem képes rendesen szűrni a hálózatot, az nem pró. Abba se 50 ezres, se 5 forintos kábelt nem érdemes dugni, azt értékesíteni kell a megfelelő helyen.

Békés zenélést mindenkinek!

 

Itt nagyon értékes szakmai közösség irogat, ha én jól gondolom, mert Ti csináljátok a zenét nekünk, zenehallgatóknak. Túl olcsó poén és megengedhetelen általánosítás lenne azt mondani, hogy az itteni szemlélet meg is látszik, ill. hallatszik a magyar lemezeken, meg koncerteken.

 

Ezért ilyet sohase mondanék. Viszont a fenti "tápkábel lényegtelen" megjegyzéshez ide tennék egy technikai oldal linket. Ezen a Less Loss kábelgyár mondja el, hogy miért fontos a tápkábelek zajszűrése. Jócskán le kell görgetni az oldalon a jól illusztrált leíráshoz.

 

http://www.lessloss.com/dfpc-series-p-213.html

Link to comment
Share on other sites

Nu de ha egy olyan szobám van, ahol a nagyfrekvenciás hullámok szabadon mászkálhatnak, akkor a remek jó szuper multi filter kábel nem sokat ér, mert a fránya hullámok kábel nélkül is belebújnak a lejátszó eszközök minden zugába, kezdve a kábel utáni első mikrométertől a hagszórók membránjáig.

Hát bejönnek az ablakon a hullámok Margit. Hát nem? De!

Ha meg tökéletesen szigetelt atombunkerben hallgatok zenét, nyílván vagyok olyan hülye is, hogy vegyek haccáz dolcsiért multifiltert :)

Btw, van egy csomó sokkal jobb kábelem eladó. Mindent kiszűr, a kettőhuszat is :)

Szerkesztette mohawk
Link to comment
Share on other sites

Nu de ha egy olyan szobám van, ahol a nagyfrekvenciás hullámok szabadon mászkálhatnak, akkor a remek jó szuper multi filter kábel nem sokat ér, mert a fránya hullámok kábel nélkül is belebújnak a lejátszó eszközök minden zugába, kezdve a kábel utáni első mikrométertől a hagszórók membránjáig.

Hát bejönnek az ablakon a hullámok Margit. Hát nem? De!

Ha meg tökéletesen szigetelt atombunkerben hallgatok zenét, nyílván vagyok olyan hülye is, hogy vegyek haccáz dolcsiért multifiltert :)

Btw, van egy csomó sokkal jobb kábelem eladó. Mindent kiszűr, a kettőhuszat is :)

Persze ennyi erővel akkumulátorokról is hajthatná a highend hifis csávó az erősítőt...

Link to comment
Share on other sites

Békés zenélést mindenkinek!

 

Itt nagyon értékes szakmai közösség irogat, ha én jól gondolom, mert Ti csináljátok a zenét nekünk, zenehallgatóknak. Túl olcsó poén és megengedhetelen általánosítás lenne azt mondani, hogy az itteni szemlélet meg is látszik, ill. hallatszik a magyar lemezeken, meg koncerteken.

 

Ezért ilyet sohase mondanék. Viszont a fenti "tápkábel lényegtelen" megjegyzéshez ide tennék egy technikai oldal linket. Ezen a Less Loss kábelgyár mondja el, hogy miért fontos a tápkábelek zajszűrése. Jócskán le kell görgetni az oldalon a jól illusztrált leíráshoz.

 

http://www.lessloss.com/dfpc-series-p-213.html

Nem akarlak megbántani Instrument, de az az oldal gyenge elméjüeknek szánt maszlag. A hatás amit részletez, kábé annyit számít, mint a galaktikus háttérsugárzás. A legszebb, hogy elmagyarázza bakker, hogy mért jobb az aranyozott hálózati dugasz. Na azon beszartam. Te ezeket az irtózatosan nagy baromságokat tényleg beveszed?

Link to comment
Share on other sites

Be kell valljam, hogy nagyon elszomorodtam e forum es a lessloss oldal olvasasa kozben, ezen viszont majdnem elsirtam magam:

http://kacsa-audio.hu/webshop//lessloss.b.11/home_audio__video.c.20/szerelt_kabel.c.153/halozati_kabel.c.209/

Nekem csak egy sima analog keverom meg egy par Alesis M1 van otthon, de teljesen boldog vagyok vele. Harmadannyi penzbe kerult mint egy csoda-tapkabel de ami kijon belole az kepes szamomra tokeletes zenei elmenyt okozni. Elotte egy regebbi de jobb hifim volt es amikor valtottam erezhetoen hatalmasat javult a hangminoseg, meghallottam a zajokat, a hibakat, es a magasabb frekvenciakat pedig szinte tapintani lehetett.

Egyszer meg kellene vizsgalni, hogy vajon a proaudiosok es az audiofilek miert esnek mindig egymas torkanak... Szamomra a proaudio az ipari standardokat es a linearis atvitelt jelenti, ami azt a celt szolgalja, hogy lehetoleg pontosan azt hallja az ember mint ami a keveropultbol kijon. Ezeket az audiofil dolgokat viszont nem ertem.... Az tunt fel, hogy a cikkekben olyan zeneket hoznak fel peldanak, amiket 50 evvel ezelott vettek fel, talan ez a nosztalgikus, meleg hangzas az amivel hatni lehet az emberekre. Hogy valaki ezzel visszaeljen es 1800 dolcsis rontas-levevo gofrisutot aruljon az szerintem olyan szinten alazza meg a zeneszeket, mint aki a mobiltelefonjan hallgatja. Kielegithetetlen vagyat gerjeszt arra, hogy a zenejet minel dragabb cuccokon hallgassa es kozben pont maga a zene elvezete csuszik ki a kezebol.

Link to comment
Share on other sites

Instrument...

 

Neked meg tisztelettel annyit üzennék itt nyilvánosan, hogy revizionáld az otthoni rendszered, mert én elhiszem, hogy van különbség NÁLAD. Persze azt is, hogy jól hallható. Viszont nálam nincs. S ez csak négy dolgot jelenhet:

1. Én vagyok süket.

2. Te vagy süket.

3. Teljesen gáz a cuccom.

4. Teljesen gáz a cuccod.

 

Ebböl a 3.-akat azért kizárhatjuk aránylag hamar...

Az elsö vitatható elméletileg, de egyenlöre az élet engem látszik igazolni.

A másodikat én zárnám ki, mivel a múltkor beszéltünk, s tök jól megértetted hallás utján amit mondok.

Tehát marad a negyedik, mint egyetlen magyarázat...

Érted.

 

Egyrészt totál igen. Másrészt nem az ő (Instrument) USB kábelét használtad.

A kisnyúl még mindig itt motoszkál :) mohawk még mindig itt röhög  :D

 

Nem lehetne egy olyat csinálni, hogy Silk kimegy Instrumenthez és tesztel?

Szerkesztette Aquarius
Link to comment
Share on other sites

Nem is röhögök, sírok....csak a hosszú úton annyira romlik az átvitt adat minősége, hogy mire elér hozzád, röhögés lesz belőle. Javaslom sokkal jobb minőségű kábelek használatát :)

Én is röhögök, de bírnék egy videós szembesítést Silk és az audiofil kolléga között.

Szerkesztette Aquarius
Link to comment
Share on other sites

Nem akarlak megbántani Instrument, de az az oldal gyenge elméjüeknek szánt maszlag. A hatás amit részletez, kábé annyit számít, mint a galaktikus háttérsugárzás. A legszebb, hogy elmagyarázza bakker, hogy mért jobb az aranyozott hálózati dugasz. Na azon beszartam. Te ezeket az irtózatosan nagy baromságokat tényleg beveszed?

Fejtsük tovább a dolgokat, nem mindegy, akkor hogy milyen a villanyszerelés. Magyarországon nagyon gány akkor a kismegszakító sem mindegy, a mérőóra sem hogy digitális vagy örvényáramos, a nagyfesz trafó sem, de még paks atomtöltete sem.

Link to comment
Share on other sites

Fejtsük tovább a dolgokat, nem mindegy, akkor hogy milyen a villanyszerelés. Magyarországon nagyon gány akkor a kismegszakító sem mindegy, a mérőóra sem hogy digitális vagy örvényáramos, a nagyfesz trafó sem, de még paks atomtöltete sem.

 

Egyrészt totál igen. Másrészt nem az ő (Instrument) USB kábelét használtad.

A kisnyúl még mindig itt motoszkál :) mohawk még mindig itt röhög  :D

 

Nem lehetne egy olyat csinálni, hogy Silk kimegy Instrumenthez és tesztel?

 

A fordítottja kis hijján megtörtént voltam Silknél mindenféle dolgokkal, de volt épp akkor a Hitspace-ben egy Korg bemutató aminek 20 körül még nemigen látszott a vége, hát eljöttem.

 

Viszont van egy fejlemény. Tegnap este elkészült és megkaptam a CD, DVD etc. passziv lemágnesező hordozható változatát. fenomenális a hatása a lemezekre, most már bárkihoz el tudom vinni azt is tesztre.

Link to comment
Share on other sites

A fordítottja kis hijján megtörtént voltam Silknél mindenféle dolgokkal, de volt épp akkor a Hitspace-ben egy Korg bemutató aminek 20 körül még nemigen látszott a vége, hát eljöttem.

 

Viszont van egy fejlemény. Tegnap este elkészült és megkaptam a CD, DVD etc. passziv lemágnesező hordozható változatát. fenomenális a hatása a lemezekre, most már bárkihoz el tudom vinni azt is tesztre.

 

Szerintem menj be még egyszer a Hitspace-be és hagyj ott egy USB kábelt. Bár ezek után szerintem marasztalni fognak egy tesztre. És valószínűleg publikálják is a végeredményt. Ami a te szempontodból neked is jó. A sejtésem szerinti végkifejlet szempontjából nem feltétlenül :). De ne legyen igazam.

Link to comment
Share on other sites

"vajon a proaudiosok es az audiofilek miert esnek mindig egymas torkanak"

 

Ezen én is gyakran meglepődök.

Nem rég kipróbáltam pl. a Sennheiser HD800-at, amit elvileg a hifisták szeretnek.

Legalábbis egy rakás díjat nyert és biztosan nem a hangmérnököktől.

A HD580 és HD650 dög jó füles, ez alapján nagyon kíváncsi voltam a 800-ra,

de az számomra teljesen értékelhetetlen lett. Brutális magasemelés van benne és szinte semmi alja

a korábbiakhoz képest. Biztosan meg lehet szokni, mint szinte mindent, de számomra szörnyen rosszul szól. 

Editálni persze jó vele, mert minden hibát megmutat, olyan részletes, 

de a zenei élmény a nullához közelít benne. Nagyon meglep, hogy ezt valaki jónak hallja

és azt hiszem ezt sok cuccról elmondhatnánk, amiket ők meg jónak mondanak.

Félreértés ne essék, mi is szeretünk zenét hallgatni, ha néha jut rá idő, tehát nem arról szó,

hogy csak munka szempontból tekintünk egy-egy cuccra.

Sőt, a legtöbb hangmérnöknek nagyon is fontos, hogy ne csak stúdió cuccokon hallgassa meg a művét.

Azt nem értem, hogy ha a hifisták is ilyen sokat foglalkoznak a zenével, mint mi, akkor hogyan

távolodhat el egymástól ennyire a két a csoport ízlése. 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem, mind mindenben, ebben a kérdéskörben is vannak divatok, és trendek...

Ahol nem biztos, hogy a "vélemény" valóban meggyőződés, hanem lehet, hogy csak egy "közvélekedés-közmegegyezés" visszaböfögése.

De ez a hangmérnökökre, zeneszerzőkre is ugyanúgy igaz lehet, ha mélyebben belegondolunk.

Link to comment
Share on other sites

"vajon a proaudiosok es az audiofilek miert esnek mindig egymas torkanak"

 

Proaudionak nem nevezném hanem inkább studiofilnek amit én képviselek, de maradjunk annyiba, hogy ugyan arra gondolunk. Én is szeretek zenét hallgatni, régi bakeliteket, 80as évek béli kazettákat, Bartók rádiót, szeretem a csőnek a hangját, mégsem állítom azt, hogy ez a tökéletes.

Tessék kipróbálni még mielőtt nekem esnétek, melyiken jobb egy ősrégi bakelitet hallgatni, steril részletező hangrendszeren vagy egy csöves 10% torzítású színező erősítőn.

Szép a cső jó a cső, csak egy nagy hazugság az egész. Meg lepődik az ember mikor steril hangot fog hallani. ez mért nincs ott, ez mért zavaró tényező... "karcos a tranzisztor". Nyilván emiatt is volt egy eltávolodás. Egyik a hazugságot kereste, a másik réteg meg a színtiszta igazságot.

Link to comment
Share on other sites

....Azt nem értem, hogy ha a hifisták is ilyen sokat foglalkoznak a zenével, mint mi, akkor hogyan

távolodhat el egymástól ennyire a két a csoport ízlése. 

 

A különbség a Hi-Fi-s és köztetek abban van, hogy Ti olyan zenét (felvételt, hangosítást) csináltok, ami nektek tetszik. Tehát saját. egyéni izlés. A hi-Fi-s is a saját füle szerint válogatja össze a rendszerét (persze van a pénz korlát itt is). Ez is saját izlés.

 

A baj ott van, hogy amig a Hi-Fis magának csinál jót vagy rosszat, addig Ti sajnos nem csak magatoknak, hanem egy jóval szélesebb közönségnek.

 

Magam úgy keveredtem ide, hogy valamikor tavasszal voltam egy jazz koncerten, ahol olyan rossz volt a hang, hogy az első számoknál kezdtek felállni az emberek és mentek az üres hátsó sorokba. Volt olyan hangszer pl. a zongora, amit nem lehetett hallani, a dob meg szinte szétverte az ember fejét. Szünetbe oda mentem a sráchoz aki hangosított és elmondtam neki ezt. Nagyon normálisan megköszönte a véleményt, variált a beállításokkal. Sokat javult a hang, a végén vastaps lett.

 

Tehát ez a gyerek figyelt rám, a hallgatóra és korrigált. Én itt azt érzem, hogy Ti itt valami rossszul értelmezett szakmai fölénnyel söpörtök le mindent, olyan dolgokat is, amit igazán nem is hallottatok. Pedig, mivel elvileg Ti másoknak, másokért dolgoztok, nagyon nyitottnak kéne lennetek.

Link to comment
Share on other sites

szerintem annál nyitottabban nem lehet hozzáállni egy technikai jellegű dologhoz, hogy: "oké mérjük meg lássuk van e különbség"

 

ugye abban egyetértünk, hogy ha nincs műszeres méréssel kimutatható különbség két dolog között akkor szubjektíve sem hallhatok különbséget a két dolog között?

ha valóban olyan drámai változásokat okoznak az Ön kábelei, akkor az minden bizonnyal egy műszeres méréssel is kimutatható.

Ezekben a dolgokban egyetértünk?

Link to comment
Share on other sites

Ha annak a gyereknek szüksége volt a segítségedre ahhoz, hogy jól szóljon a koncert, akkor ő 

maximum lelkes amatőr volt, de semmiképpen sem profi. Ezt azért szögezzük le.

100 hangosítóból legalább 90 ilyen, ezt is nyugodtan szögezzük le. :)

Itt most nem ebbe a 90-be botlottál bele, ha még ez nem derült volna eddig ki.

Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy ezen a fórumon olyanok is vannak,

akik tényleg értik a dolgukat, nyugati mércével mérve is.

 

A hangosítás témáról még annyit, hogy sajnos a koncertekre használt termek, helységek

99%-a teljesen alkalmatlan a hangosításra, így aztán sokszor nem csak az emberen múlik a dolog.

Évi 100 nagy koncertet keverek és most hirtelen csak 1-2 hely jut eszembe, ami tényleg állat jól szól.

Meg van még kb. 6-8, ahol azért össze lehet küzdeni nagyon jó megszólalást, ha ügyes az ember.

A többi értékelhetetlen.

Ettől függetlenül persze én is megpróbálok tenni valamit, ha valaki odajön a közönségből, hogy pl. nem érti az éneket.

Általában azonban ez a termen és az énekesen múlik, nem rajtam.

 

Ebben egyébként nagyon el vagy tévedve:

"Ti olyan zenét (felvételt, hangosítást) csináltok, ami nektek tetszik."

Sajnos ez a legritkább esetben fordul elő.

Általában olyan lemezt, vagy hangosítást kell csinálunk ami a megrendelőnek (a zenekarnak)tetszik,

de persze igyekszünk lebeszélni, ha esetleg hülyeséget akarna csináltatni velünk.

Ez nem mindig sikerül.:)

Link to comment
Share on other sites

Tisztelet Mindenkinek!

 

Eddig bírtam ki, hogy ne regeljek ide be :)

Végre örömmel olvasom, hogy köztetek vannak hozzáértők is, akik nem hagyják magatokat lehúzni/átverni stb. A kábel kérdés elég sikamlós téma, főleg a hifiseknél; anno a zene szeretete miatt kezdtem hifizni, majd pár hónapig ez megfordult és jöttek a "meghallgatások": készülék tesztek, kábeltesztek, ugyanazon felvétel X db kiadótól való lemezmeghallgatások, majd elég gyorsan elegem lett ebből az egész hülyeségből és visszatértem a régi, normális mederbe. Én értem azokat, akik imádnak kütyüzni, csereberélni, zenehallgatás helyett, de itt fontos megjegyeznem hogy a kettő 2 teljesen más hobbi!

 

Sokáig jómagam is maximális szkepticizmussal álltam a kábelezéshez, de sajnos vagy nem sajnos van difi, ha nem is nagy. Értem ezalatt az IC és a hangfalkábeleket. Az, hogy egy fregoli full ezüst, ezüstözött réz, vagy nagy tisztaságú réz igenis számít vagy adott rendszerben számíthat!

A táp, digit, USB és egyéb kábelek közötti különbségben nem hiszek, vagyis hinnék, ha az utóbbi években nálam járt ilyen-olyan madzagok között hallottam volna minimális különbséget is. De nem.

 

Be kell látni, ez is egy megélhetési forrás. Ha átnéztek 1-2 hifis fórumra látni fogjátok, hogy gombamód elszaporodtak a magyar underground kisipari audiofil kábelgyártók, vajh mért? A válasz egyszerű: PROFIT. Semmi más. Árban a szórás magas: egy ilyen DIY ódiófil 2x2,5m-es hangfalzsineghez hozzájuthatsz 15e-től egészen kb. 300e HUF-ig (!) ... és mégegyszer mondom, ezek magyar "kábelguruk" által készített drótok! Nem gyári, nem PRO -> DIY!  :gym:

 

más:

Cserfalvi szakkolléga feljebb fikantotta a HD800-at. Sajnos kicsit fülesbuzi is vagyok és épp van egy az irodámban:)

Meg kell, hogy védjem a 800-ast, mely számomra az eddigi legjobb füles, amit valaha is bitoroltam. Méghogy nincs mélye, áh!  :stuff:

 

post-4973-0-12276600-1383140588_thumb.jp

Szerkesztette earformance
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...