Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

Azt reméltem, hogy eljutottunk oda, hogy van mérhető, meg van szubjektív része a dolognak..oszt kész.

Mérésekre senki nem vállalkozott még komolyan (különben is, mit bizonyítana a szubjektív véleménnyel szemben?), ellenben mindenkinek a mindenkije hallja a különbséget minden közt :) Viselkedjetek már felnőtt emberként! :D Hogy higgyek így egy hangmérnóknek vagy egy hifisnek? :)

 

Viszont, ami megintcsak tény, hogy mindent nem lehet mérni, hiszen még nem ismerjuk mindennek a magyarázatát.

Ha pedig valami pszichoakusztikailag jobb, akkor az jobb, hiszen a cél az, hogy szubjektíve tetszen a zene, nem az, hogy matematikailag minél tobb fuggvénynek megfeleljen vagy ilyesmi. ;)

Jelenleg a zenei hangoknál sokszáz, akar tobbezer kulonbozo paramétert mérhetunk, de még mindig nem mindent és nem csak az elméleti tudásunk, hanem a muszerek "érzékenysége"/lehetosége is határt szab. ;)

 

Persze, USB-kábel esetében azért... na. Meredek.

Link to comment
Share on other sites

Jó estét!

 

Nyilván azért nem hallottad a különbséget, mert a vizsgált USB kábelek között nem volt ott, az általam készített USB ld. alább. Azt össszehasonlítva egy jónak mondott Babyface tartozék USB-vel, eddig aki hallotta, többek között egy gyakorlott fülű jazz klub hangtechnikus, valamennyien jól hallhatóan jobbnak találták.

 

attachicon.gif113.JPG

 

Különben most ment el tőlem egy volt kollégám, akivel felhozattam a kocsijából 3 CDt meghallgattuk őket, majd lemágneseztük és ismét meghallgattuk. Jól hallható volt a hangminőség javulás. Azt mondta, ha nem hallotta volna saját füllel, nem hinné el.

 

Különben még valami. A jazz klubbos emberrel elolvastattam ezt a topikot. Azt mondta, teljesen egyetért a kétkedő beírásokkal. Ő pont ugyanezt gondolta volna egy évvel ezelőtt. Azóta viszont kapott tőlem pár kábelt és tudja, hogy hallhatóan javítanak a hangon a táp- és USB kábelek.

Vaktesztben csináltátok legalább a kábeles marhaságot? Bírnám ha úgy meg a szarabb kábel nyerne :D

Link to comment
Share on other sites

Beírták már a srácok, hogy idehoztak egy másik, 120ezer forintos -most figyeljetek- AKTÍV!!! (LOL!) USB kábelt és senki nem hallott különbséget a stock usb kábelhez képest? 

Csak mert ezen is túl vagyunk.

 

A dolog jelenleg ott tart ha jól látom, hogy nemcsak arról nincs szó, hogy mért eredményt közöljenek, vagy hogy korrekt tesztet csináljanak, de gyakorlatilag az általam fáradtságosan leírtakkal sem vitatkoznak. Tehát gondolom pl. a  placebo hatás nem létezik, azt csak én találtam ki. És ha sokan hallanak valamit, akkor az úgy is van, a többség dönt, és akkor az rögtön tudományos tényként kezelendő. Ebben is tévedtem nyilván! Nem értem miért írtam le azt a sok szöveget, mikor bármilyen vitát el lehet intézni egy kiadós verekedéssel is :))))

 

(ez nem fenyegetés volt, csak cinizmus, utalva arra, hogy a kocsmában szoktak így rendezni vitás kérdéseket).

 

Mindenesetre pozitívnak gondolom, hogy vannak akik kiállnak a saját véleményük mellett, és nem hagyják magukat becsapni. 

 

Már elmondtam, ez a kábel járt nálunk. Óriási különbséget kellett volna hallanunk, semmi különbséget nem hallott senki, csak az, aki a kábel gyártója volt. 

Megígérem azt is, ha ezeket a kábeleket mérnénk nem lenne különbség, és vaktesztben nem tudnák megmondani a hallgatók melyik-melyik. Ebből mindenki levonhatja a következtetést.

Link to comment
Share on other sites

Nem kell itt még mérni. Mit mérnél? Hogy hány száz kilohertzig visz át az az USB kábel, vagy hogy mennyi ampert? Nem mindegy? Ezt rohadt egyszerüen le lehet tudni. Ha müködik vele egy külsö vinyó, akkor jó, ha nem, akkor nem. Ugyanis ez EGYÉRTLEMÜEN BIZONYÍTJA hogy a kábel TÖKÉLETESEN KÉPES ÁTVINNI AZ ADATOKAT, a többi meg teljesen mindegy. Persze, ha tök gány a hangkártya, mert gagyin van tervezve (amit azért kétlek), akkor számíthat mondjuk az átvihetö elektromos teljesítmény, amennyiben az USB-röl kapja a szuflát, vagy ha szar az USB vezérlöje, s nem kóser neki az adott kábel ellenállása...de ez MIND NEM A KÁBEL HIBÁJA...hanem a hangkártyáé.

Tehát...Trabant-ra ne akarjunk már Forma1-es spéci kevlár spojlereket...mert annyi pénzböl vehetsz rögtön egy BMW-t...érted.

Írtam, hogy a minap egy 120e Ft-ot kóstáló ultra brutál csoda USB kábelt teszteltem. Nagyon jó volt, tökéletesen müködött. Pont mint a 700 forintos.

 

CD demagnertizálással kapcsolatban meg csak annyit, hogy az egész rohadt nagy interneten nem találni rá SEMMIFÉLE értelmes magyarázatot. Rohadt nagy lehúzás az egész. Ennyi.

 

Kábé olyan ez a dolog, mint mondjuk a bünbánó cédula a középkorban...és annyit is ér.

Link to comment
Share on other sites

Nem kell itt még mérni. Mit mérnél? Hogy hány száz kilohertzig visz át az az USB kábel, vagy hogy mennyi ampert? Nem mindegy? Ezt rohadt egyszerüen le lehet tudni. Ha müködik vele egy külsö vinyó, akkor jó, ha nem, akkor nem. Ugyanis ez EGYÉRTLEMÜEN BIZONYÍTJA hogy a kábel TÖKÉLETESEN KÉPES ÁTVINNI AZ ADATOKAT, a többi meg teljesen mindegy. Persze, ha tök gány a hangkártya, mert gagyin van tervezve (amit azért kétlek), akkor számíthat mondjuk az átvihetö elektromos teljesítmény, amennyiben az USB-röl kapja a szuflát, vagy ha szar az USB vezérlöje, s nem kóser neki az adott kábel ellenállása...de ez MIND NEM A KÁBEL HIBÁJA...hanem a hangkártyáé.

Tehát...Trabant-ra ne akarjunk már Forma1-es spéci kevlár spojlereket...mert annyi pénzböl vehetsz rögtön egy BMW-t...érted.

Írtam, hogy a minap egy 120e Ft-ot kóstáló ultra brutál csoda USB kábelt teszteltem. Nagyon jó volt, tökéletesen müködött. Pont mint a 700 forintos.

 

CD demagnertizálással kapcsolatban meg csak annyit, hogy az egész rohadt nagy interneten nem találni rá SEMMIFÉLE értelmes magyarázatot. Rohadt nagy lehúzás az egész. Ennyi.

 

Kábé olyan ez a dolog, mint mondjuk a bünbánó cédula a középkorban...és annyit is ér.

Na nem kell túl misztifikálni a dolgot, jól néz ki a kábel, erre meg jobban gerjednek a juzerek és ezért hallják jobbnak a hangot, egyszerű pszichológia.

Link to comment
Share on other sites

Instrument...

 

Neked meg tisztelettel annyit üzennék itt nyilvánosan, hogy revizionáld az otthoni rendszered, mert én elhiszem, hogy van különbség NÁLAD. Persze azt is, hogy jól hallható. Viszont nálam nincs. S ez csak négy dolgot jelenhet:

1. Én vagyok süket.

2. Te vagy süket.

3. Teljesen gáz a cuccom.

4. Teljesen gáz a cuccod.

 

Ebböl a 3.-akat azért kizárhatjuk aránylag hamar...

Az elsö vitatható elméletileg, de egyenlöre az élet engem látszik igazolni.

A másodikat én zárnám ki, mivel a múltkor beszéltünk, s tök jól megértetted hallás utján amit mondok.

Tehát marad a negyedik, mint egyetlen magyarázat...

Érted.

3.: na most a cső hangja azért csak a cső hangja és nem a fránya ic hangja :D

Link to comment
Share on other sites

Jó reggelt mindenkinek!

 

Már egyszer leírtam, hogy minden beírás közelebb vihet az igazsághoz. Mert sok dolog van, amit tudunk, de még több, amit nem. Ez rám is igaz és bárki másra.

 

Valaki beírta, hogy nincsenek tények a CD lemágnesezés hatásáról. Vannak.  Itt van a 6moons (a világ legjobbnak tartott audiofil teszt oldala) tesztje egy Furutech CD-DVD-LP-kábel lemágnesezőről.

 

http://www.6moons.com/audioreviews/furutech5/demag.html

 

Nem is mai a teszt 2006-ban készült. Akkor már a CD demag elv ismert volt. Így írnak erről:

 

We already knew of the theory behind why demagnetizing CDs nets audible results. The aluminum used for the reflective CD layer is contaminated with ferrous impurities and thus susceptible to magnetizing. Ditto for the ink used for printing the label. When the CD spins at up to 500 RPM, these ferrous particles begin to act as magnets as they are moving in a -- however small -- magnetic field. Let's assume that after an hour's play, all magnetizable particles have activated. We'll thus have a fair amount of magnets rotating inside a magnetic field. Little imagination is required to appreciate that such magnets could have a detrimental effect on all electronic circuits in the vicinity. As we have reported in our article on copying CDs to improve their sound quality, a great deal of the CD system is analog in nature and thus very much prone to external influences such as moving magnetic fields.

Különben engem is hidegen hagynának ilyen drága készülékek, ha nem lenne otthon egy igen egyszerű szerkezet, ami nem is drága és tökéletesen hallható a hatása, mindenki aki eddig nálkam hallotta érezte a hangra gyakorolt hatását.

 

Egy itt irogató fiatalember készül hozzám meghallgatni, de mást is szívesen látok, akit érdekel.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fejlesztettünk és gyártottunk permanens mágnesű villanymotorhoz mágnesező berendezést.

Az erre a célra készült ötvözet mágnesezése is rendkívül nehéz feladat. 

A felmágnesezezett alkatrészek azonnal elvesztik ezt az állapotukat, ha a mágneses kör megszakad, tehát a "demagnet" eljáráshoz nem kell gép. A CD-ben nem hiszem, hogy vas ötvözet lenne. Ha mágnessel nem lehet kölcsönhatást kimutatni (vonzás, taszítás), mágnesezni sem lehet. Ebből adódik, hogy a CD mágnesezésnek vagy az ellenkezőjének semmi lehetősége és értelme nincsen. 

Nem akusztikai, hanem fizikai értelemben írom ezt. Ott pedig nincs helye a szubjektivitásnak.

Link to comment
Share on other sites

Jó reggelt mindenkinek!

Már egyszer leírtam, hogy minden beírás közelebb vihet az igazsághoz. Mert sok dolog van, amit tudunk, de még több, amit nem. Ez rám is igaz és bárki másra.

Valaki beírta, hogy nincsenek tények a CD lemágnesezés hatásáról. Vannak.

Itt van a 6moons (a világ legjobbnak tartott audiofil teszt oldala) tesztje egy Furutech CD-DVD-LP-kábel lemágnesezőről.

http://www.6moons.com/audioreviews/furutech5/demag.html

Nem is mai a teszt 2006-ban készült. Akkor már a CD demag elv ismert volt. Így írnak erről:

We already knew of the theory behind why demagnetizing CDs nets audible results. The aluminum used for the reflective CD layer is contaminated with ferrous impurities and thus susceptible to magnetizing. Ditto for the ink used for printing the label. When the CD spins at up to 500 RPM, these ferrous particles begin to act as magnets as they are moving in a -- however small -- magnetic field. Let's assume that after an hour's play, all magnetizable particles have activated. We'll thus have a fair amount of magnets rotating inside a magnetic field. Little imagination is required to appreciate that such magnets could have a detrimental effect on all electronic circuits in the vicinity. As we have reported in our article on copying CDs to improve their sound quality, a great deal of the CD system is analog in nature and thus very much prone to external influences such as moving magnetic fields.

Különben engem is hidegen hagynának ilyen drága készülékek, ha nem lenne otthon egy igen egyszerű szerkezet, ami nem is drága és tökéletesen hallható a hatása, mindenki aki eddig nálkam hallotta érezte a hangra gyakorolt hatását.

Egy itt irogató fiatalember készül hozzám meghallgatni, de mást is szívesen látok, akit érdekel.

Szerényen szeretném felhívni a figyelmét az Ön által idézett szöveg első mondatában található "theory" szócskára. Ez alapján úgy gondolom, hogy a hivatkozott okfejtés sok mindennek tekinthető, de "ténynek" semmiképp sem.

Link to comment
Share on other sites

Fejlesztettünk és gyártottunk permanens mágnesű villanymotorhoz mágnesező berendezést.

Az erre a célra készült ötvözet mágnesezése is rendkívül nehéz feladat. 

A felmágnesezezett alkatrészek azonnal elvesztik ezt az állapotukat, ha a mágneses kör megszakad, tehát a "demagnet" eljáráshoz nem kell gép. A CD-ben nem hiszem, hogy vas ötvözet lenne. Ha mágnessel nem lehet kölcsönhatást kimutatni (vonzás, taszítás), mágnesezni sem lehet. Ebből adódik, hogy a CD mágnesezésnek vagy az ellenkezőjének semmi lehetősége és értelme nincsen. 

Nem akusztikai, hanem fizikai értelemben írom ezt. Ott pedig nincs helye a szubjektivitásnak.

Most nem akarok nagyon okos lenni de van egy szám ami 1 alatt van éppen hogy csak ha nem mágnesezhető és 1 fölött ép hogy csak ha mágnesezhető.(át futólag hallottam erről kár hogy nem jegyeztem meg) Szóval itt arról van szó, hogy lényegében minden mágnesezhető csak nem mindegy mekkora erővel történik (lásd örvényáramok)

Egyébként ezzel maximálisan egyet értek, egy műanyagot mért kell lemágnesezni?

Link to comment
Share on other sites

Na nem kell túl misztifikálni a dolgot, jól néz ki a kábel, erre meg jobban gerjednek a juzerek és ezért hallják jobbnak a hangot, egyszerű pszichológia.

 

Igen, ez szintén benne van a dologban (a.k.a.: pluszegy), viszont Silk azért érvelt a fenti módon, mert az illetőt másképp nem tudta meggyőzni. :) Az érvelésének csúcsa viszont az előbbi 4 pontos lista, verhetetlen! :)))

Link to comment
Share on other sites

Valaki beírta, hogy nincsenek tények a CD lemágnesezés hatásáról. Vannak.  Itt van a 6moons (a világ legjobbnak tartott audiofil teszt oldala) tesztje egy Furutech CD-DVD-LP-kábel lemágnesezőről.

 

http://www.6moons.com/audioreviews/furutech5/demag.html

 

Úgy látom, hogy a linkelt cikkben nincsenek mérések, konkrét számadatok, teljes mértékben lehet pszichés a hatás. Kb olyan érzésem van, mint amikor a sportolóknak, testépítőknek szóló hosszas sejtszintű folyamatokat leíró cikkek végén mindig az jön ki, hogy fehérjeport, kreatint, aminosavat, és vitaminokat kell szedni. Vagy igaz, vagy nem.

 

Tudom, hogy a hasonlatom nagyon rossz, mert a szervezet jóval komplexebb rendszer, de a rendszer hasonló: cikkírás, győzködés -> pszichés faktor -> értékesítés.

Link to comment
Share on other sites

Nem kell itt még mérni. Mit mérnél? Hogy hány száz kilohertzig visz át az az USB kábel, vagy hogy mennyi ampert? Nem mindegy? Ezt rohadt egyszerüen le lehet tudni. Ha müködik vele egy külsö vinyó, akkor jó, ha nem, akkor nem. Ugyanis ez EGYÉRTLEMÜEN BIZONYÍTJA hogy a kábel TÖKÉLETESEN KÉPES ÁTVINNI AZ ADATOKAT, a többi meg teljesen mindegy.

 

Amellett, hogy teljesen egyetértek az általad leírtakkal, szerintem ez nem bizonyítja egyértelműen azt hogy a kábel tökéletes, mivel a USB Audio és az USB adat átvitel az különböző protokoll. Szerintem USB esetén csak az aszinkron megoldásnál igaz amit mondassz, de a legtöbb olcsóbb DAC nem aszinkron módon működik.

Link to comment
Share on other sites

Úgy látom, hogy a linkelt cikkben nincsenek mérések, konkrét számadatok, teljes mértékben lehet pszichés a hatás. Kb olyan érzésem van, mint amikor a sportolóknak, testépítőknek szóló hosszas sejtszintű folyamatokat leíró cikkek végén mindig az jön ki, hogy fehérjeport, kreatint, aminosavat, és vitaminokat kell szedni. Vagy igaz, vagy nem.

Tudom, hogy a hasonlatom nagyon rossz, mert a szervezet jóval komplexebb rendszer, de a rendszer hasonló: cikkírás, győzködés -> pszichés faktor -> értékesítés.

Nekem pedig olyan érzésem van, mint a tévés jósokkal kapcsolatosan. Ott is ki van írva apró betűkkel, hogy nem vállalnak semmilyen felelősséget a "jóslás" valóságtartalmáért. Ma olyan világot élünk, ahol ilyen megtévesztő, félrevezető áltudományos tevékenységet - a jogi kiskapuk ismeretével, megfelelő használatával - törvényesen, büntetlenül lehet folytatni. Hogy ez jó-e vagy sem, az egy más kérdés. Ha evolúciós szempontból közelítem meg a problémát, akkor lehet jó: "Hadd hulljon a férgese, fizessen csak a tudatlan, az élelmes pedig szedje meg magát rajtuk, és emelkedjen föléje. Egyes morális megközelítések alapján pedig egyenesen elítélendő, büntetendő lenne az ilyen tevékenység. De a jósokon kívül említhettem volna a médiát, PR-reklám szakmát, a politikusokat, vagy egyéb olyan területet, ahol jellemző, hogy felelősségre vonás nélkül lehet csúsztatva manipulálni laikusokat.

Arra mindenesetre kíváncsi lennék, hogy az ilyen-olyan házi barkács csodaszerkezet műszaki cikkeket horror pénzen árulók milyen arányban rendelkeznek valamilyen forgalomba hozatali engedéllyel, vagy akkreditált minősítő szervezet (pl. tüv-süd kermi) általi tanúsítvánnyal; termékük milyen tulajdonságaival, funkcióival kapcsolatosan szavatolnak ténylegesen (mondjuk mi áll a dokumentációban, ha van olyan egyáltalán), illetve egyáltalán számlaképesek-e.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

Jó reggelt mindenkinek!

 

Már egyszer leírtam, hogy minden beírás közelebb vihet az igazsághoz. Mert sok dolog van, amit tudunk, de még több, amit nem. Ez rám is igaz és bárki másra.

 

Valaki beírta, hogy nincsenek tények a CD lemágnesezés hatásáról. Vannak.  Itt van a 6moons (a világ legjobbnak tartott audiofil teszt oldala) tesztje egy Furutech CD-DVD-LP-kábel lemágnesezőről.

 

http://www.6moons.com/audioreviews/furutech5/demag.html

 

Nem is mai a teszt 2006-ban készült. Akkor már a CD demag elv ismert volt. Így írnak erről:

 

We already knew of the theory behind why demagnetizing CDs nets audible results. The aluminum used for the reflective CD layer is contaminated with ferrous impurities and thus susceptible to magnetizing. Ditto for the ink used for printing the label. When the CD spins at up to 500 RPM, these ferrous particles begin to act as magnets as they are moving in a -- however small -- magnetic field. Let's assume that after an hour's play, all magnetizable particles have activated. We'll thus have a fair amount of magnets rotating inside a magnetic field. Little imagination is required to appreciate that such magnets could have a detrimental effect on all electronic circuits in the vicinity. As we have reported in our article on copying CDs to improve their sound quality, a great deal of the CD system is analog in nature and thus very much prone to external influences such as moving magnetic fields.

Különben engem is hidegen hagynának ilyen drága készülékek, ha nem lenne otthon egy igen egyszerű szerkezet, ami nem is drága és tökéletesen hallható a hatása, mindenki aki eddig nálkam hallotta érezte a hangra gyakorolt hatását.

 

Egy itt irogató fiatalember készül hozzám meghallgatni, de mást is szívesen látok, akit érdekel.

http://audiotweak.net/2010/11/03/bullshit-of-the-week-furutec-demag/

 

Másfelöl, tudod hogy mi is a CD és hogyan müködik a kiolvasása?

Mert persze, lehet demagnetizálni, hiszen van némi fém tartalma is. Viszont ez kábé olyan, mintha engem demagnetizálnál mastering elött, hogy ne "húzzam el" a hangszóró mágneseimet, s pontosabb legyen a hangkép.

Ha ti különbséget hallotok, akkor ott valami nagyon nagyon nagyon nagy baj lehet. Vagy a CD lejátszótokkal....vagy veletek.

Link to comment
Share on other sites

Nekem pedig olyan érzésem van, mint a tévés jósokkal kapcsolatosan. Ott is ki van írva apró betűkkel, hogy nem vállalnak semmilyen felelősséget a "jóslás" valóságtartalmáért. Ma olyan világot élünk, ahol ilyen megtévesztő, félrevezető áltudományos tevékenységet - a jogi kiskapuk ismeretével, megfelelő használatával - törvényesen, büntetlenül lehet folytatni. Hogy ez jó-e vagy sem, az egy más kérdés. Ha evolúciós szempontból közelítem meg a problémát, akkor lehet jó: "Hadd hulljon a férgese, fizessen csak a tudatlan, az élelmes pedig szedje meg magát rajtuk, és emelkedjen föléje. Egyes morális megközelítések alapján pedig egyenesen elítélendő, büntetendő lenne az ilyen tevékenység. De a jósokon kívül említhettem volna a médiát, PR-reklám szakmát, a politikusokat, vagy egyéb olyan területet, ahol jellemző, hogy felelősségre vonás nélkül lehet csúsztatva manipulálni laikusokat.

 

Nagyon jó gondolatsor, hasonlóan gondolkodunk, de nem szeretném offolni a topicot. :)

Link to comment
Share on other sites

Amellett, hogy teljesen egyetértek az általad leírtakkal, szerintem ez nem bizonyítja egyértelműen azt hogy a kábel tökéletes, mivel a USB Audio és az USB adat átvitel az különböző protokoll. Szerintem USB esetén csak az aszinkron megoldásnál igaz amit mondassz, de a legtöbb olcsóbb DAC nem aszinkron módon működik.

 

nonono. az usb fizikai layere audio és adatátvitelnél is ugyanaz. a másik, hogy ha nem aszinkron, akkor tényleg tökmindegy, hogy adat vagy audio bufferről van szó. tényleg tök úgy működik, mint egy hard drive: átmegy adott mennyiségű adat bárhogy, bekerül egy gyűjtő pufferbe, ahol a DAC órajelének megfelelően (értsd, az USB időzítésétől és küldési frekvenciáitól függetlenül) kijátsza a konverter. Az adatfolyam bitről bitre ugyanaz lesz, ha nem az, akkor az a kábel per definíció HIBÁS. De egy sima fényképezőhöz járó USB-s töltőkábel tökéletes a célra, nem fog fél bithibát se csinálni. Másfelől, ahol a kábel átvitele számítana az az lenne (de nem lehet az USB jellegéből adódóan) hogy a fogadó félnek fingja nincs a forrás órajelének mibenlétéről, nem tudom ez mennyire érthető. A fogadó fél tehát minden adatot megkap hibátlanul, és kijátsza a saját órajelének függvényében. Pl. ha a küldő 44.122 kHz-en küld, azt a fogadó fél simán le tudja hibátlanul 44.1000kHz-en játszani (de nem PLL révén, nem tudom ez érthető-e így). Az USB átvitel full bithelyes, de nem időhelyes, és ez nem a kábelezéséből adódik, hanem mert órajelet nem továbbít. Ezért szinkronitásról-aszinkronitásról ab ovo értelmetlen beszélni.

 

A tápkábel is ordasnagy butaság. Az a berendezés, amely nem képes rendesen szűrni a hálózatot, az nem pró. Abba se 50 ezres, se 5 forintos kábelt nem érdemes dugni, azt értékesíteni kell a megfelelő helyen.

Link to comment
Share on other sites

Ez már megint mit jelent?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Permeabilit%C3%A1s

Miután elolvastátok

akkor jól látjátok mire gondolok.

Maradjunk annyiban, CD-nél is ha ilyen fizikai jelenségről beszélhetünk akkor is nagyon mérhetetlen mennyiségről beszélhetünk, úgy érzem.

Szerkesztette wendelmar
Link to comment
Share on other sites

nonono. az usb fizikai layere audio és adatátvitelnél is ugyanaz. a másik, hogy ha nem aszinkron, akkor tényleg tökmindegy, hogy adat vagy audio bufferről van szó. tényleg tök úgy működik, mint egy hard drive: átmegy adott mennyiségű adat bárhogy, bekerül egy gyűjtő pufferbe, ahol a DAC órajelének megfelelően (értsd, az USB időzítésétől és küldési frekvenciáitól függetlenül) kijátsza a konverter. Az adatfolyam bitről bitre ugyanaz lesz, ha nem az, akkor az a kábel per definíció HIBÁS. De egy sima fényképezőhöz járó USB-s töltőkábel tökéletes a célra, nem fog fél bithibát se csinálni. Másfelől, ahol a kábel átvitele számítana az az lenne (de nem lehet az USB jellegéből adódóan) hogy a fogadó félnek fingja nincs a forrás órajelének mibenlétéről, nem tudom ez mennyire érthető. A fogadó fél tehát minden adatot megkap hibátlanul, és kijátsza a saját órajelének függvényében. Pl. ha a küldő 44.122 kHz-en küld, azt a fogadó fél simán le tudja hibátlanul 44.1000kHz-en játszani (de nem PLL révén, nem tudom ez érthető-e így). Az USB átvitel full bithelyes, de nem időhelyes, és ez nem a kábelezéséből adódik, hanem mert órajelet nem továbbít. Ezért szinkronitásról-aszinkronitásról ab ovo értelmetlen beszélni.

 

A tápkábel is ordasnagy butaság. Az a berendezés, amely nem képes rendesen szűrni a hálózatot, az nem pró. Abba se 50 ezres, se 5 forintos kábelt nem érdemes dugni, azt értékesíteni kell a megfelelő helyen.

 

Köszi az infót, én abban a hitben éltem, hogy szinkron átvitelnél lehetnek bithibák. Sajnos egyéb fórumokon elég sok marhaságot lehet olvasni...

Link to comment
Share on other sites

Köszi az infót, én abban a hitben éltem, hogy szinkron átvitelnél lehetnek bithibák. Sajnos egyéb fórumokon elég sok marhaságot lehet olvasni...

Azért van egy dolog, az USB tud izoszinkron átvitelt, aminél nincs csomag újraküldés. Itt elöfordulhatnak csomag hibák. De ezt nem igazán használják, maximum video folyamokra, ahol irdatlan adat kell adott idö alatt. A mostani audio kártyák iso-burst átvitelt használnak, ami idöosztásos dedikált sávszéllel, viszont azon belül asszinkron és hibajavított, újraküldési lehetöséggel. Ritka nagy barom az a gyártó, aki sima izoszinkronos átvitelt definiál a driverben, mikor ez sokkal profibb.

 

Mellesleg, az 1 milkós butik minöségü kártyák mellé se tesznek ilyen csilicsálé mutyizós kábeleket. Pedig ott igazán adnak a részletekre, hidd el. Szóval ha ez a jelenség reális lenne, akkor lenne olyan gyártó, aki ilyesmit csomagol eleve. De nincs. Csak "külsös" nevesincs cégek gyártanak ilyeneket, elképesztöen túlárazva. Ezt hívjuk lehúzásnak/átverésnek/kihasználásnak. De ja...ahogy feljebb valaki írta: hulljon a férgese/idiótája aki megveszi.

Link to comment
Share on other sites

http://hu.wikipedia.org/wiki/Permeabilit%C3%A1s

Miután elolvastátok

akkor jól látjátok mire gondolok.

Maradjunk annyiban, CD-nél is ha ilyen fizikai jelenségről beszélhetünk akkor is nagyon mérhetetlen mennyiségről beszélhetünk, úgy érzem.

 

van egy szám ami 1 alatt van éppen hogy csak ha nem mágnesezhető és 1 fölött ép hogy csak ha mágnesezhető = ha az anyag mágneses permeabilitása 1 mű alatt van akkor éppen hogy csak nem mágnesezhető és 1 fölött épp hogy csak mágnesezhető

 

Így magyarul van.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...