Jump to content
Ménemszól.hu

Budapest Music Expo 2015


A/D

Recommended Posts

Ismét megnyitotta kapuit a hazai nagy hangszerkiállítás (korábbi nevén Hangfoglalás), amire mindenkit szeretettel meghívunk ezúton. 

A Hit Space standjáról tudok nyilatkozni: itt debütál Európában először az új Moog szinti, a Mother-32 és ez igaz az új Roland Boutique szintijeire is. Lesz egy vendégünk, az Endorphin.es, aki a modular szinti rajongóit fogja kényeztetni friss újdonságaival. A standunk óriási ezévben.

https://www.facebook.com/events/1641777192770311/

Egy videó a tegnapi (még nem kész állapotokról). András generatív hangszínét hallhatjátok, ezzel teszteltünk :)

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, hogy ezt a förmedvényt ki követte el, de áttekinthetőség szempontjából "Ülj le, egyes!":

http://budapestmusicexpo.hu/program2015

Illetve tök jó, hogy a f...észbúk oldal szerint a "jegyek megvásárolhatóak" a budapestmusiexpo.hu-n, csak kár, hogy a nevezett oldalra navigálva nem találok erre utaló jelet, de még csak arra sem, hogy mennyi az annyi.

Mára azt hiszem elég is volt ennyi az időrabló balf...ékeskedésből.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, hogy ezt a förmedvényt ki követte el, de áttekinthetőség szempontjából "Ülj le, egyes!":

http://budapestmusicexpo.hu/program2015

Illetve tök jó, hogy a f...észbúk oldal szerint a "jegyek megvásárolhatóak" a budapestmusiexpo.hu-n, csak kár, hogy a nevezett oldalra navigálva nem találok erre utaló jelet, de még csak arra sem, hogy mennyi az annyi.

Mára azt hiszem elég is volt ennyi az időrabló balf...ékeskedésből.

Nem kell vásárolni semmit (max, ha megéhezel/szomjazol és nem viszel magaddal semmit) :) Csak bemész, nézelődsz, tekergetsz,nyomkodsz, bámulsz, hallgatsz, stb. és élvezed. Az év legjobb rendezvénye! TELJESEN INGYENES, és minden van,mi szem/fülnek ingere!! A face meg egy utálatos, k..ög oldal....

Link to comment
Share on other sites

"Hajtogatta" valaki az új Roland Boutique darabokat? Milyenek? A belbecs is van olyan, mint a külcsín? A JX-03-at felvettem a "vágylistára". Tetszik az, amit eddig látni/hallani lehetett ezekről/ezekből.

Szerintem nagyon szépen szólnak, jól csavargathatóak, szép és hatékony változások idézhetőek elő, minden szépen és hatékonyan reagál. Szóval megvan a belbecs is és úgy hallottam nem lesznek olyan drágák. Egy Microbrute-nál biztosan univerzálisabbak lesznek, csak hogy hasonló árkategóriából keresgéljek. Nálam a JP-08 lenne a vágylistás..., csupán családi és anyagi okok miatt nem érzem most úgy, hogy azonnal be kell kebelezni mindhármat :) Bár ez elmondható az Electro 5HP-re is és a Hitspace stand további 99%-ára is :D

Ha viszont nagyon-nagyon szigorú akarok lenni és reálisan szembesítem magam a spórolás fontosságával, akkor igazából az iPad szoftszintijeink be tudják teljesíteni ezeknek a Boutique-oknak a szerepét. Tudom hogy neked is rengeteg iPad szintid van, így alapvetően ha hangra van szükség, akkor nem létfontosságúak ezek a Boutique-ok, ha viszont vasra (hanggal), akkor nagyon kezesek és hangra is nagyon rendben vannak.

Link to comment
Share on other sites

Azért vagyok "rákattanva" ezekre az új Rolandokra, mert valahogy - a Waldorf Pulse 2 és a Kurzweil PC361 alapján - sokkal inspirálóbbak ezek a vasak, mint bármilyen szoftver. Nem tudom, hogy miért van ez így, de tény, hogy mindkét vassal órákig el tudom magam szórakoztatni, míg a szoft szintik valahogy olyan "munkaeszközök", érzelmi kötődés nélkül. Lehet, hogy hülyén hangzik, de a hangszer fizikai jelenléte valamilyen "spirituális" kapcsolatot eredményez ember és hangszer között. 

És hát ezek az új Rolandok azért esztétikumban - szerintem - überelik a Yamaha Reface sorozatot, pedig azokra is szemet vetettem. (Azok is tetszenek!)

Link to comment
Share on other sites

Azért vagyok "rákattanva" ezekre az új Rolandokra, mert valahogy - a Waldorf Pulse 2 és a Kurzweil PC361 alapján - sokkal inspirálóbbak ezek a vasak, mint bármilyen szoftver. Nem tudom, hogy miért van ez így, de tény, hogy mindkét vassal órákig el tudom magam szórakoztatni, míg a szoft szintik valahogy olyan "munkaeszközök", érzelmi kötődés nélkül. Lehet, hogy hülyén hangzik, de a hangszer fizikai jelenléte valamilyen "spirituális" kapcsolatot eredményez ember és hangszer között.

És hát ezek az új Rolandok azért esztétikumban - szerintem - überelik a Yamaha Reface sorozatot, pedig azokra is szemet vetettem. (Azok is tetszenek!)

Nem hangzik hülyén! Teljesen így érzem én is. Egy vas szinti/hangszer mindig sokkal inspirálóbb, mint egy szoft. A Yamaha reface sorozat pedig brutálisan szól...Hogy esztétikumban milyen, az egy másik kérdés, de a hangjával meggyőzött. Én egy CP-n gondolkodom vagy DX-en. A DX darkbass olyat szól, hogy "azt a q..va'. A CP Mark 1, Mark 2 pedig olyan testesen,"hogy azt a mindenit". A kis méretű billentyűk nem bejövős dolgok, de midizve el tudnám viselni.

Link to comment
Share on other sites

Engem ezek a csökkent polifónia issue-k zavarnak. Mintha 15 évvel ezelőtt nagyobb polifónia fokkal rendelkeztek volna a cuccok. Vajon egy Waldorf Micro Q 75 polifóniás változatához adott DSP-k milyen teljesítményűek lehetnek a maiakhoz képest? Brutálisan kicsik. Csak a Moore törvény alapján 1000 polis Micro Q kerülne ma annyiba...

Elég lenne 20-32 közötti, de 32 bit/56 bit 192 kHz ...

És most 4 polifóniával akarják kiszúrni az ember szemét ... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Engem ezek a csökkent polifónia issue-k zavarnak. Mintha 15 évvel ezelőtt nagyobb polifónia fokkal rendelkeztek volna a cuccok. Vajon egy Waldorf Micro Q 75 polifóniás változatához adott DSP-k milyen teljesítményűek lehetnek a maiakhoz képest? Brutálisan kicsik. Csak a Moore törvény alapján 1000 polis Micro Q kerülne ma annyiba...

Elég lenne 20-32 közötti, de 32 bit/56 bit 192 kHz ...

És most 4 polifóniával akarják kiszúrni az ember szemét ... :D:D:D

Valahol azt olvastam, hogy ez az ACB "technológiai korlátja" miatt van. Nem tudom, hogy ez bullshit, vagy tényleg így van. Mindenesetre ügyles üzletpolitika. Ha több kell, vegyél kettőt, és kösd láncba :)

Ezzel együtt egy monotimbrális szintinek, ami ráadásul csak egy szereplő a hangszerparkban, nem feltétlenül kell 1024 polifonikusnak lennie :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Azért vagyok "rákattanva" ezekre az új Rolandokra, mert valahogy - a Waldorf Pulse 2 és a Kurzweil PC361 alapján - sokkal inspirálóbbak ezek a vasak, mint bármilyen szoftver. Nem tudom, hogy miért van ez így, de tény, hogy mindkét vassal órákig el tudom magam szórakoztatni, míg a szoft szintik valahogy olyan "munkaeszközök", érzelmi kötődés nélkül. Lehet, hogy hülyén hangzik, de a hangszer fizikai jelenléte valamilyen "spirituális" kapcsolatot eredményez ember és hangszer között. 

És hát ezek az új Rolandok azért esztétikumban - szerintem - überelik a Yamaha Reface sorozatot, pedig azokra is szemet vetettem. (Azok is tetszenek!)

Ezzel teljesen így vagyok én is. Kb. 3 éve próbálom magam szocializálni az iPad-muzsikálásra, nagyjából sikertelenül. Az anyagi okokat a racionalitás miatt hoztam be az egyenletbe, ahogy az iPad szintiket is. Szigorúan, racionálisan véve egy iPad és az ő számtalan szoftszintije mellé felesleges kiadások az ilyen Boutique szintik... Egyetlen Boutique árán megvolt az iPad, az Alesis Dokkoló és kábé 15 szoftszinti, nagyjából 3 évre széthúzva a kiadásokat. Ám érzelmi, vas-mániás és egyébként is hardver-workflow-pártiként létjogosak ezek a kis kütyük. Ezt most itt ki merem jelenteni, hogy még évekig pepecselhetek az iPad-al, de nem fog úgy inspirálni, mint bármelyik Boutique vagy Reface modell. Holott bármelyik iPad-es szoftszinti egyenként is nagyságrenddel többet tud mint ezek a kütyük. Ergó nincs megfejtés: ha van rá pénz meg kell venni, ha nincs, akkor sem kell eret vágni, vagy rosszul aludni :)

Link to comment
Share on other sites

Valahol azt olvastam, hogy ez az ACB "technológiai korlátja" miatt van. Nem tudom, hogy ez bullshit, vagy tényleg így van. Mindenesetre ügyles üzletpolitika. Ha több kell, vegyél kettőt, és kösd láncba :)

Ezzel együtt egy monotimbrális szintinek, ami ráadásul csak egy szereplő a hangszerparkban, nem feltétlenül kell 1024 polifonikusnak lennie :) 

 

Akkor viszont velünk vásárlókkal vagy userekkel van a gáz: az ha megvesszük ezeket és nem  a 16 partos minimum 20 polifóniás cuccokat. Mert így az ember kap három vacak billentyűzetet, és vacak minőségű kezelőfelületet, háromszor annyi területen, és pont ugyanannyiért mintha valami komoly cuccot vett volna az ember.

De most komolyan: így hogyan splitel az ember, hogyan unisonozik, hogyan fog le egy hármashangzatos szőnyeghangzást? Egy hármas hangzatú szőnyeghez kell minimum 6 polifónia fok. Dual unisonoban 12. Splitelve meg mittomén.

Amiért megéri digit szintiket venni az analóghoz képest az pont a multitimbralitás és polifónia fok.

Ezek meg?

Kevesebbet tudnak mint az eredeti analógok amiket utánoznak. És cserébe még a hangjuk is rosszabb. Ennyi szoftszinti meg midi kontroller erdő mellett ez nagy eltévedés. És százezer körüli lesz az áruk szvsz. Ezért egy Mininova vagy Blofeld még inkább, ezerszer is.


Egyedül a JD-Xi ami érdekes a Rolandtól mint butik kategória, de annak is a kivitelezési minősége azzal a 2 másodperc alatt összekarcolódó felülettel tragikomédia. Láttam a Hangfogláson kint lévő darabokat, szörnyen néztek ki.

Link to comment
Share on other sites

On.

Viszont voltam kint mint mondtam a Hangfoglaláson és többek között megpróbáltam végre a Nord Lead A1-est. Simán leveri a Virust, mert most már ebben is megvan az "útszéli rögtön mindent megadok kurva stílus", csak sokkal jobb minőségben, és emellé megvan a hagyományos Clavia minőség. A rövidebb billentyű nem annyira tetszett, de nyilván kevesebb helyet foglal az otthon zenélőknél az íróasztalon és mégse minikey. 

Ami még tetszett az a Sub37 illetve a Korgéktől a Kronos. Illetve az Analog Rytm.

Én ezekre szavaznék, habár egy hangért a Sub37-re biztos nem dobnék ennyi pénzt.

Link to comment
Share on other sites

On.

Viszont voltam kint mint mondtam a Hangfoglaláson és többek között megpróbáltam végre a Nord Lead A1-est. Simán leveri a Virust, mert most már ebben is megvan az "útszéli rögtön mindent megadok kurva stílus", csak sokkal jobb minőségben, és emellé megvan a hagyományos Clavia minőség. A rövidebb billentyű nem annyira tetszett, de nyilván kevesebb helyet foglal az otthon zenélőknél az íróasztalon és mégse minikey. 

Ami még tetszett az a Sub37 illetve a Korgéktől a Kronos. Illetve az Analog Rytm.

Én ezekre szavaznék, habár egy hangért a Sub37-re biztos nem dobnék ennyi pénzt.

A Sub37-re én is szavaznék, csak hát az a fránya számlavégösszeg... Fél misi... Jajj! A Korg Kronos meg... Egy (használt) autó ára! Iszonyat. Hobbinak "kicsit" drága :)

A Boutique cuccoknak önmagukban nincs nagy létjogosultságuk, de plusz egy hangszerként elférnek még egy home studióban is. Nem tudom persze, hogy összehasonlítva mondjuk a Waldorf Pulse 2-vel, hogyan teljesítenek, de a videók alapján nem rosszak, és a Pulse 2 az egészen biztosan más kategória, mint bármely (VA) szoft szinti. 

 

Link to comment
Share on other sites

Hat, nem tudom. En is kineztem oda, hatha van valami erdekes.

A Moog uj szintije tetszett, bar semmi olyat nem halottam, amit a Phatty sorozat ne tudna.

osszessegeben is ugyanez: semmi olyat nem lattam, amit ne lehetne egy 20-25 eve gyartott szintivel megcsinalni, esetleg a totall-recall USB editorokon kivul, ami azert nem rossz dolog, de azert nem fogom lecserelni pl a K2000-et.

Link to comment
Share on other sites

2015 ös EXPOn nekem nagyon nem volt olyan dolog amire azt mondtam volna hogy úr isten kell. A Moog Sub 37 tavalyi kiállításon is alig birtam ki ne emeljem fel az asztalról és ne szaladjak el vele. Nord Lead 4 nagyon bejön. A1-et majd meghallgatom a hitpsaceba mert nem szeretek sorbanállni. Ezen kívül ami még bejön de az 1 éve is bejött elektron dobgépe. ATC SCM150 már régóta tetszik nem itt szerettem bele.

A modurállis szintik tőlem olyan messze állnak mint a gazdag embertől a kispolszki. Megnézem létezik van ilyen nem érdekel. Nem tudnám elképzelni hogy x ráig építek egy hangszint és az csak 1 sound. 

Ezek a mini billetyűs vackok meg ismét nem jönnek be szerintem jobban szól egy Native Instrument kontakt könyvtár (ami az adott régi hangszerről készült) mint ezek a kis vackok. 

Viszont ami nagyon bejött az a Korg PA4X. Vendéglátós hangszer ellenére nagyon tetszettek benne a hangszinek. A Stylusok benne nagyon ispirálóak voltak.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon érdekesnek találom a hozzászólásokat. A Prophet 6-ot csekkolta valaki közületek? A Vermona DRM1 szintén az egyik sláger volt, de sajnos csak az én asztalomon lehetett próbálni, és a Hit Space-ben helyhiány miatt sem volt látható. Eddig. Ha nem próbáltátok, másszatok rá, mert nagyobb fun, mint gondolná az ember. A Roland Boutique-kat nem volt időm csekkolni, de a kollegáim közül hárman próbálták, azt mondták nagyon rendben vannak... (én csak magamnak hiszek :) ) Persze az, hogy valami tetszik és hogy tetszik-e annyira, hogy pénzt adnék érte (vagy másképpen szólva azért a pénzért azt venném-e), az egészen más kérdés. 

Link to comment
Share on other sites

Nagyon érdekesnek találom a hozzászólásokat. A Prophet 6-ot csekkolta valaki közületek? A Vermona DRM1 szintén az egyik sláger volt, de sajnos csak az én asztalomon lehetett próbálni, és a Hit Space-ben helyhiány miatt sem volt látható. Eddig. Ha nem próbáltátok, másszatok rá, mert nagyobb fun, mint gondolná az ember. A Roland Boutique-kat nem volt időm csekkolni, de a kollegáim közül hárman próbálták, azt mondták nagyon rendben vannak... (én csak magamnak hiszek :) ) Persze az, hogy valami tetszik és hogy tetszik-e annyira, hogy pénzt adnék érte (vagy másképpen szólva azért a pénzért azt venném-e), az egészen más kérdés. 

Igen, tényleg jó a Prophet6 - én szeretem a DSI-ket - és VÉGRE dualfilteres polifón analógszinti! Minőségben jobb mint a Prophet 08, aminek aszimmetrikus hangerejű és kissé zajosak a kimenetei.

De hang karakterében nem nyújt nagy változást egy Tetrához ami 300 körül megkapható újonnan, használtan meg 160.000. Szóval lehet rajta gondolkozni kinek mi éri meg. Én inkább veszek egy Tetrát a rossz kezelőfelületével, ha erre kerül sor. Bár most inkább egy 808-as hangokat is rendben tudó analóg dobgép hiányzik még az életemből az MFB503-am mellé.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...