Jump to content
Ménemszól.hu
markcoldberg

Yamaha MODX

Recommended Posts

Ekkor: 2019. 02. 16. at 19:47 írta Hobkins:

Légy szíves linkeld be azt a vidit. 

Nah, csak találtam egy stylus-os videót :)

Hozzászólás megosztása

18 perccel ezelőtt írta idioty:

Nah, csak találtam egy stylus-os videót :)

Én nem ezt értem stylus alatt, de a video jó :)! Köszi! 

Hozzászólás megosztása

9 órája írta Hobkins:

Én nem ezt értem stylus alatt, de a video jó :)! Köszi!

Akkor nem értem mire gondolsz.

Hozzászólás megosztása

Épp most írta idioty:

Akkor nem értem mire gondolsz.

Fiúk, szerintem egyikőtök az automata kíséretes stylus-ra gondol, a másik pedig a cerkára mint stylus.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

3 órája írta Koródi Csaba:

Fiúk, szerintem egyikőtök az automata kíséretes stylus-ra gondol, a másik pedig a cerkára mint stylus.

itt a pont :)

Hozzászólás megosztása

Ekkor: 2019. 02. 19. at 9:18 írta Bendi:

Én úgy tudom - ha nem igaz, javítsatok ki -, hogy igazából a sávok felvételénél van értelme a minél finomabb felbontású felvételnek, majd az ilyen felbontással történő mixnél, mert ott sokat számít a matematikának, hogy milyen felbontású nyersanyaggal dolgozik. A "végtermék"-et tekintve jobb lesz a 44.1 kHz / 16bitre lekonvertált anyag, mintha a sávok maguk 44.1 kHz/16 biten lettek volna rögzítve.

Én ezzel egyetértek. Annál is inkább, mert egy-két éve méréseket is végeztem kíváncsiságból. (Mikor még megvolt a Kronos.) Addig minden sáv 24/48-on volt felvéve. Egyszer unalmamban úgy döntöttem, ereszd el a hajamat, vegyünk fel valamit 192 kHz-en. A Kronos szól úgy kb 35-ig (a digit kimeneten), de a vst-k közül is némelyik elszalad 40-ig, de a többség teteje nagyjából 30-40 kHz közé esik. Az én konklúzióm innentől az, hogy 192-vel felvenni felesleges, mert csak a semminek biztosítjuk a sávszélt, a 96 kHz viszont teljesen oké. (Persze ezekkel az imputokkal, amit használtam/mértem.)

Ekkor: 2019. 02. 19. at 19:07 írta DutchFlowers:

A vegtermek minimum 44.1/16, de kb 48/24-nel el fogja erni a befogadhato maximumot. Teszteld magad nyugodtan, megbuksz... :) Ertsd nem fogsz hallani kulonbseget a 192/24, 96/24 es 48/24  kozott, probald ki. :)

Egyedül marha nehéz AB tesztet végezni, mert tudom, melyik szól, így nem igazságos.   :-)  A fenti esetben mintha hallanék különbséget, de lehet hogy azért, mert "akarom hallani"...  :-)

• Like 2
  • Thanks 1

Hozzászólás megosztása

6 órája írta Koródi Csaba:

Fiúk, szerintem egyikőtök az automata kíséretes stylus-ra gondol, a másik pedig a cerkára mint stylus

vagy rmx stylus! :lol:

stylusrmx-03.jpg

• Haha 1

Hozzászólás megosztása

Igen, én a kísérő automatas stylusra gobdoltam. A MOXF-ben jo nehany ARP olyasmi volt, mint egy “stylus". Meg csak keves idore volt szerencsem a MODX-hez, ilyen szempontbol nem hasznalhato annyira, mint a MOXF. 

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)
1 órája írta Hobkins:

csak keves idore volt szerencsem a MODX-hez, ilyen szempontbol nem hasznalhato annyira, mint a MOXF

Arpeggio abban is kismillió van és 8 scene (itt 2x4 gomb variáción), ami  összességében több az 5 arp gombnál mint a MOX, Motif vasakon a kijelző alatt (amúgy azokban is volt már vmi scene funkció, de talán szűkebb lehetőségekkel mint a MODX, Montage vonalon).

"The SCENE buttons can be used to change Arp Phrases, Motion Sequences, and various mix parameters…" https://yamahasynth.com/modx-category/mastering-modx-performance-basics-i

+1 most nézem, hogy amúgy a kijelzőn itt is elérhető alul az arp select és ugyancsak 8 lehetőség választható, tehát bőven többet ad így a MODX egy másik koncepcióban.
https://yamahasynth.com/modx-category/mastering-modx-rhythm-pattern

image011.png

Ha gondolom pc-n előkészíti az ember a saját patternjeit rá, mint a Motifok esetén a pattern mód volt erre, akkor valóban teljes performance szintit valósíthat ez meg ahogy tervezték. Az ilyen editálást meg másodlagosnak tekintik (persze a puding próbája még mindig az evés marad...) :) 

Szerkesztette djuice
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

1 órája írta Hobkins:

Igen, én a kísérő automatas stylusra gobdoltam. A MOXF-ben jo nehany ARP olyasmi volt, mint egy “stylus". Meg csak keves idore volt szerencsem a MODX-hez, ilyen szempontbol nem hasznalhato annyira, mint a MOXF. 

Egyébként tényleg nem tudtam, hogy a kísérőautomatika az a stylus-ként van angolul. Ugyanakkor visszanéztem és az "eredeti" kérdés az általam írt válasz a stylus ceruzára vonatkozott, hiszen a képernyő lassúságáról és kezeléséről volt szó:

Ekkor: 2019. 02. 16. at 18:50 írta DutchFlowers:

Az jo. Azt nem ertem, miert van screen transition effect ON opcio, de jo hogy legalabb van OFF ... :) Stylus-ra hogy reagal? Mert azzal vegulis lehet akar popec is... :)

És @Hobkins ezek után kérdeztél rá, hogy mit értünk alatta, majd kérted a videó linkelését.

Egyébként nem szőrszálhasogatásként írtam le, csak nekem sem volt tiszta, hogy tényleg ennyire félreértettem volna én is a kérdést. Mindegy, legalább én is tanultam ebből, hogy a stylus mást is jelent :D.

Hozzászólás megosztása

19 órája írta wolf:

Egyedül marha nehéz AB tesztet végezni, mert tudom, melyik szól, így nem igazságos.  🙂 A fenti esetben mintha hallanék különbséget, de lehet hogy azért, mert "akarom hallani"...  🙂

Ja...

meg egy csomo interfesz (D/A konverter) kicsit mashogyan szol mas-mas felbontason (holott nem szabadna), de azt is ki lehet iktatni a kerdesbol, ha egyszeru konverzioval felkonvertalod a 48-as savot 96-ra es 192-re (akar ellenorizd is, hogy valoban 2 illetve 4 mintanyi lepcsok vannak a vegtermekben, ami ugy 96 vagy192 kHz, hogy kozben 48; nem tudom erthetoen irok-e). Hogyha sajat mix-szel probalkozol, akkor meg elotte vegezd el ugyanezt forditva, vagyis 192-n szamold le (nagyon sok plugin tok mashogy szol mas-mas felbontason), es onnan konvertald le (mivel bitmelyseget nem kell konvertalni ezert mondjuk a voxengo r8brain-je is megteszi), ha nem vagy denever, akkor nem szabad hallanod kulonbseget. Igazabol ha barmi kulonbseget hallasz, akkor gyakorlatilag biztos lehetsz benne, hogy nem korrekt az osszevetes, vagy hogy megviccel pl egy D/A konverter.

Es ne erts felre, szamolni van ertelme nagy felbontason (nem veletlen, hogy a DAW-ok nagy resze 32bit float-on szamol, meg, hogy vannak pluginek amik belso upsampling-gel dolgoznak), ezert rogziteni is van. Nem a rogzitett sav hangminoseget illetoleg (44.1/24 minimum persze), hanem a mogotte dolgozo szamitasok miatt. De a vegeredmeny is nyugodtan jol van 44.1/24-ben, bar ha modern master es effektiv 6-10 dB dinamikaval operal, akkor a 24bit is folosleges.

Anno heteket kiserletezgettunk egy audiofil ismerosommel (nem a tapkabelforditgato fajta, hanem mernokember, a sajat cuccat epitette eppen), es mi is rengeteg hibaba futottunk bele, pedig -mivel ketten voltunk- tudtunk hiteles A/B vaktesztet csinalni. Meg felszereles is volt am (profi gigahertzes oszcillator es oszcilloszkoptol elkezdve az osszes meglevo studio-kutyumig, tobb monitor, tobb DAC, stb), szoval kiserletezz, de ha eleg korultekinto vagy a kiseleti modszereidet illetoen, akkor valoszinusitem, hogy ugyanarra a kovetkeztetesre jutsz.

A nagyfelbontason valo keveressel az a baj, hogy ugy zabalja az eroforrast, hogy az a gyakorlatban sokszor eletkeptelen otlet. Bar teny, hogy nem studioztam mar evek ota, szoval lehet, hogy most ez az uj sarkanyfu... :) 

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)
1 órával ezelőtt írta djuice:

Arpeggio abban is kismillió van és 8 scene (itt 2x4 gomb variáción), ami  összességében több az 5 arp gombnál mint a MOX, Motif vasakon a kijelző alatt (amúgy azokban is volt már vmi scene funkció, de talán szűkebb lehetőségekkel mint a MODX, Montage vonalon).

"The SCENE buttons can be used to change Arp Phrases, Motion Sequences, and various mix parameters…" https://yamahasynth.com/modx-category/mastering-modx-performance-basics-i

+1 most nézem, hogy amúgy a kijelzőn itt is elérhető alul az arp select és ugyancsak 8 lehetőség választható, tehát bőven többet ad így a MODX egy másik koncepcióban.
https://yamahasynth.com/modx-category/mastering-modx-rhythm-pattern

image011.png

Ha gondolom pc-n előkészíti az ember a saját patternjeit rá, mint a Motifok esetén a pattern mód volt erre, akkor valóban teljes performance szintit valósíthat ez meg ahogy tervezték. Az ilyen editálást meg másodlagosnak tekintik (persze a puding próbája még mindig az evés marad...) :) 

Ez, kérem szépen egy tökéletesen teljes performance synthesizer

Szerkesztette markcoldberg

Hozzászólás megosztása

45 perccel ezelőtt írta idioty:

Egyébként nem szőrszálhasogatásként írtam le, csak nekem sem volt tiszta, hogy tényleg ennyire félreértettem volna én is a kérdést. Mindegy, legalább én is tanultam ebből, hogy a stylus mást is jelent :D.

Bocsi, ha zavart okoztam :D Igen: a toll-alaku potyogoeszkozre gondoltam a kezdetektol fogva. A VSTi biztos nem johetett ide, azt meg, hogy stylus-nak hivnak nemely szintikben kisereteket (vagymiket?) azt meg nem is tudtam. Nekem ez a jelentes volt az alapertelmezett...

Viszont stylus-szal meg kikapcsolt transition effect-tel mar vegulis lehet, hogy valoban akar egy 20 (30?) %-kal is haladosabba teheti a munkat az osokhoz kepest, ami vegulis fejlodes.

Valaki meg tudja magyarazni, miert nem lehet sajat mintat hasznalni?

Hozzászólás megosztása

1 órával ezelőtt írta markcoldberg:

Ez, kérem szépen egy tökéletesen teljes performance synthesizer

Na ez már valami. Első értelmes ZENEI videó a MODX-ről.

Hozzászólás megosztása

2 órája írta idioty:

Egyébként tényleg nem tudtam, hogy a kísérőautomatika az a stylus-ként van angolul. Ugyanakkor visszanéztem és az "eredeti" kérdés az általam írt válasz a stylus ceruzára vonatkozott, hiszen a képernyő lassúságáról és kezeléséről volt szó:

És @Hobkins ezek után kérdeztél rá, hogy mit értünk alatta, majd kérted a videó linkelését.

Én meg azt nem tudtam, hogy azt a ceruzát hívják stylusnak, és azt gondoltam, hogy a leírtakban volt egy hirtelen gondolat váltás a ceruzáról az általam ismert stylusra. :D 
Én is tanultam! THX

• Like 1

Hozzászólás megosztása

41 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Én meg azt nem tudtam, hogy azt a ceruzát hívják stylusnak, és azt gondoltam, hogy a leírtakban volt egy hirtelen gondolat váltás a ceruzáról az általam ismert stylusra. :D 
Én is tanultam! THX

Generacios szakadek? :D

Hozzászólás megosztása

7 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Generacios szakadek? :D

Nem feltétlenül. Inkább ismeretlen terület, tájékozatlanság, stb.
Nem igazán volt dolgom érintős hangszerrel (sőt workstat. egy darab sem volt, csak arranger keyboard). A telefonom tapizós, ok, de ahhoz ott az ujjam :D 

Hozzászólás megosztása