Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha MODX


markcoldberg

Recommended Posts

Felharmónikusok megszólaltatására ott van a Motion Control, ezt láttam is néhány zongoránál bekapcsolva (tipikusan a Bösendorfer zongoránál). Damper pedál effektnél pedig két effek is van (szerintem), egy amikor lenyomod és egy amikor felengeded.
Lenyomásnál nem egyszerű modellezni, hiszen ott nem mindegy milyen sebességgel nyomják le a pedált. Ugyanakkor a Yamahánál van saját lábkapcsoló (FC3A), ahol ez megoldható lenne, ha nagyon akarná, nekem ilyen pedálom van egy hónapja, de ezt az effektet nem figyeltem külön.
Felengedés effekt pedig 100%, hogy benne van, valamelyik zongoránál külön sávon láttam ezt, szóval külön felhangosítható.
Ugyanakkor én nem vagyok oda annyira ezekért az effekteknél. Jó, ha van, de úgy, hogy ne legyen hallható max érezhető.

Link to comment
Share on other sites

Egy másik fórumon szó esett az egyre többfelé divatos fél-pedál effektről is. Rendes zongorán elég nagy nimbusza van, de szintin ehhez is spec pedál kell. Amúgy ezeket én is szemfényvesztésnek tartom, mert színpadon vagy komplex zenében fullra elveszik az ilyen részlet, klasszikus szóló zongora darabokat meg kevesen adnak elő MODX féle hangszereken ahol ez számítana esetleg (elvétve persze). Úgyhogy szerintem inkább fontosabb az élethű zongorahang szintikben, mint az ilyen sallangok. 🙂

https://www.pianocareer.com/piano-pedal/piano-pedals-art/

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta djuice:

Amúgy ezeket én is szemfényvesztésnek tartom, mert színpadon vagy komplex zenében fullra elveszik az ilyen részlet, klasszikus szóló zongora darabokat meg kevesen adnak elő MODX féle hangszereken ahol ez számítana esetleg

Nem véletlenül írtam hogy "ezek a kategóriájú" hangszerek nem fogják ezt modellezni... nem erre valók... avagy nem annyibba kerülnek :)

Azt most hagyjuk hogy "van bennük valamiféle" insert effekt, meg külön layeren "fel lehet hangosítani"... az szerintem a szemfényvesztésnél is gyengébb próbálkozás... csak épp nem valódi felharmónikus :)

Link to comment
Share on other sites

34 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

csak épp nem valódi felharmónikus

Ha így nézzük semmi sem valódi ezekben a hangszerekben. :)

És szerintem nem is ez a lényeg. Persze ha magamban zongorázok, akkor lehet, hogy jók ezek az effektek, de többsávos zenekari felvételeket ezeket amúgy is inkább szűrik (szerintem).

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta idioty:

Ha így nézzük semmi sem valódi ezekben a hangszerekben.

Esetleg próbáld ki ezt: https://www.modartt.com/pianoteq

Sok ilyen effektet és térélményt elég jól modellez, szerintem pont ott vérzik el, hogy a hangok modellezése nagyon kaki (a Rhodesoknál mondjuk nem annyira!), de egy free letöltést megér! :)

 

Szerkesztette djuice
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2019. 12. 26. at 23:21 írta djuice:

Ezek a demók itt elég törpösek a MODX-et illetően!

https://www.thomann.de/hu/yamaha_modx6.htm?ref=mobile

Valóban! Csak nekem ezekkel a demokkal kapcsolatban, midnig az a kérdés merül fel, hogy mennyi utómunka van a felvételen. Mert ha nyersen ez jön ki a MODX-ból... akkor azt mondom, hogy BEST BUY.

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

38 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Valóban! Csak nekem ezekkel a demokkal kapcsolatban, midnig az a kérdés merül fel, hogy mennyi utómunka van a felvételen. Mert ha nyersen ez jön ki a MODX-ból... akkor azt mondom, hogy BEST BUY.

Elvileg ez kell, hogy kijöjjön belőle utómunka nélkül. Minden hangszert egyenként meg tudsz hallgatni egy gomb megnyomásával és ott sincs semmi utómunka. Egy hegedűre pl a muter aki játszott hegedünk, hirtelen meg se tudta mondani, hogy ez nem igazi vonós 😄 Én nem véletlen cseréltem erre le a dexibell vivo s7 + deepmind 12 + roland tr8-et. Ezek nekem egyben nem hozták azt amit a modx, bár mint már írtam régebben nekem csak hobby célra kellett.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Még talán november végén feltelepítettem az új 2.0 MODX verziót. Akkoriban már macos 15, azaz Catalina-t használtam + Logic Pro 10.4.4. Ezzel a kombóval készítettem egy dalt, mert már az új Pattern recordinggal oldottam meg.

A lényeg, hogy utána nem sokkal (max 2 hét) vettem észre, hogy a Logic nem játsza le a hangokat (azaz az összes sáv néma marad és a kivezérlő sem mozdul meg), valamint a rendszer sem ad ki hangot, ha beállítom hangkimenetnek a MODX-et USB-n keresztül. Nem tudom pontosan mikor telepítettem fel a Steinberg 2.0.2-es drivert, nem kizárt, hogy már a működő felvételnél is a friss driver volt fent, ugyanis emlékeim szerint egyszerre frissítettem a MODX és mac alatt a drivert. Max még azt tudom elképzelni, hogy 15.1-ről 15.2-re álltam át közben, más driveres változás nem volt időközben. Nem tudjátok mi lehet a probléma, esetleg megoldás?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

HM Megjelent a Montage 3.5 és MODX 2.5 verziója.

Két nagy újítás van és több apró, részletesebben:

Az egyik a MORPH, amiről külön videót csinált, pontosabban, hogy milyen hangszíneket gyártott vele:

Viszont a másik nagy fontos újítás, legalábbis nekem, hogy mostantól van DAW Remote is! nem csak amolyan kerülő megoldásokkal megvalósított Remote, hanem igazi, azaz külön menüpontja van. Négy DAW-ot tud kezelni: Cubase, Logic Pro, Pro Tools és Live. Nekem a Logic Pro volt a lényeg.
Logic beállításához külön videó:
https://www.yamahasynth.com/synths/synthbits-montage-daw-remote-setup-in-logic-pro-soundsandgear

Egyébként a Remote felület nekem kicsit bogosnak, átgondolatlannak tűnik.
- Egyrészt a fader értékéről nincs visszajelzés egyáltalán a szinten, szóval lehet húzogatni az értéket, de nincs visszajelzés, hogy miről mit állítok. Azaz, ha nincs előttem a Logic, akkor nem ér semmit sem.
- Első teszt alatt előfordult, hogy az első fadert toltam, és arról is és a mellette lévőrő féder feltett is eltűnt a felirat, hogy mit vezérelek. (Persze lehet ez Logic hiba is.)
- Van, hogy a "Mode" szekció eltűnik és váltanom kell képernyőt, hogy visszajöjjön.
- Most éppen a sávok neve helyett annak a hibaüzenetnek a szövege jelenik meg, amit épp a Logic most kiír. (Persze lehet ez Logic hiba is.)

De legalább végre ez is itt van, ez nekem hiányzott. De felteszem a kérdést, hogy ezek után (plusz az előző update során kapott jóságok során) akkor ez szinti vagy workstation. Eddig egyértelműen az elsőbe kategorizáltam, de most már kezdek kételkedni benne. 🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Azt tudja valaki, hogy a MODX (avagy Montage) komptaibilis-e Big Sure-rel? A honlapon a driver leírása alapján nem, ugyanakkor próbálta már valaki? Természetesen főként az érdekel, hogy hangkártyaként tudom-e majd használni Logicban továbbra is?

Már csak azért is, mert a jelenlegi hangkártyám: Focusrite Pro 24 DSP már biztosan nem kompatibilis az új rendszerrel. Bár amúgy is megérett már a cserére. Ugyanakkor szerencsére a MODX-nek is van két bemenete, valamint képes hangkártyaként is működni így továbbra is tudnám használni a hangkártyát mikrofon előfoknak (semmi komoly, otthoni szórakozás csak, nem kell stúdió minőség).

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta djuice:

Lehet hogy lesz updateje később, ezt a Yamahának biztosítania kellesz. Talán a yamahasynth.com fórumán érdemesebb kérdezősködni emiatt.

Amúgy szinte biztos, hogy lesz támogatás, már csak azért is, mert még elég friss ahhoz az eszköz. Másrészt a driver gyártója "Steinberg", és a nevéből nekem az jön le, hogy a driver az általános Steinberg-Yamaha driver, szóval amint a Steinberg elkészíti, szerintem érkezni is fog. De köszi, nézegetm azt a fórumot is!

Link to comment
Share on other sites

Elég jó és problémamentes ahogy észrevettem a steinberg támogatása (ellentétben pl. a Rolanddal). Volt Yamaha szintim, működött mindig pikk pakk, meg Steinberg hangkártyám is, na ahhoz még WinXP-re is elérhető volt driver! Pedig 2014-es kiadás volt: UR22. :)

Szóval jól kollaborálnak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 perccel ezelőtt írta djuice:

Elég jó és problémamentes ahogy észrevettem a steinberg támogatása (ellentétben pl. a Rolanddal). Volt Yamaha szintim, működött mindig pikk pakk, meg Steinberg hangkártyám is, na ahhoz még WinXP-re is elérhető volt driver! Pedig 2014-es kiadás volt: UR22. :)

Szóval jól kollaborálnak.

"Jó a szó Tesó" Ilyen szempontból tényleg le a kalappal!

Kicsit OFF:

Milyen dolog az, hogy Roland elektromos dobhoz nem tudsz letölteni a hivatalos weboldalról drivert????
Csak akkor tudsz letölteni, ha rádugod az "agyat" a számítógépre, és az a gép neten van. Na már most...ahol kellett volna ez a driver, az a gép nem volt neten.
Nem is értem... anno nekem alapszabályként "tanították" hogy stúdiós PC-n ne legyen net...akkor most hogy is van ez?
Hát azt hittem magamhoznyúlok. Nem találkoztam még ilyennel. Lehet, én vagyok maradi, de azért más gyártók (legyen szó bármiről) azért általában support vagy downloads menü alatt elérhetővé szokták tenni a drivereket. Roland bácsiék nem...
Félre értés ne essék, 1992-2004-ig Roland márkahű voltam, 2006-tól Yamaha párti vagyok.

Elnézést az OFF-ért!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Úgy látom, hogy elég nagy bajban vannak a gyártók az új Big Sur miatt. Ahogy nézem nem feltétlenül maga a rendszer miatt, hanem az új M1-es macek miatt. Valószínű nem akarják ráaggatni az eszközökre, szoftverekre a Big Sur kompatibilis címkét, amíg nem támogatják az új hardvert rendesen. Vegyük alapul a már említett Steinberg UR22-es hangkártyát. Állítólag működik Inteles Big Sur alatt, ha letörlöd a Steinberg driver. :) Pontosabban bizonyos fjúcsörök nem fognak működni, de az alapvető dolgok igen. Viszont a Yamaha MODX “hangkártyájában” semmi plusz dolog nincs. Nekem csak a két Audio sáv kell + Midi átvitel. Vélhetően ezt tudja, mégsem merem megkockáztatni a frissítést. Pár napja jelent meg egy új driver, de a kompatibilitásnál ott sem jelzik a macOS 11-et. Steinberg fórumán amúgy nagyon sok felháborodott és csalódott hozzászólásokat olvastam. Pedig ha megnézzük, hogy a nagy cégek közül mi kompatibilis az új rendszerrel (mai nap), akkor igen szerény a lista. (Pl Toontrack Superior Drum sem az, pedig az “csak” szoftver)

Egy lista, amit elvileg frissítenek minden gyártó tekintetében: https://www.sweetwater.com/sweetcare/articles/macos-11-big-sur-compatibility-guide/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
19 órája írta Koródi Csaba:

Ez a leggyakrabban felmerülő kérdés a MODX topikban, úgyhogy végre elkészültem az első fullos MODX felvételemmel. Még arra sem vettem a fáradtságot, hogy egyenként felvegyem a sávokat a MODX-ből audióban... úgyhogy ez totál nyersen a hangszerből lett egy menetben felvéve. Egyetlen sáv töredezett ritmusú loop származik iPad-ből, de azt is tehettem volna WAV-ban a MODX-be ha nem lettem volna lusta :)

 

 

Végre!!!

Köszönöm, hogy megosztottad! Ahogy szól, az így felvételen jobban tetszik, mint élőben kipróbálva fülesen.
Az anyag jó, ami kijön belőle, lehet vele dolgozni úgy hallom. A hangszínek kategóriája nem áll hozzám közel, de a minősége kategórián belül (amennyire én értek ehhez) teljesen renbe' van!
Bármi, akármi, amit a MODX-szel csinálsz, légy szíves töltsd fel :)
Köszönöm előre is!
Gratulálok a munkádhoz!

Link to comment
Share on other sites

Ezekbe a szinti hangokba már nem lehet belekötni. Régen a Korg volt ennek a nagy mágusa, de 8 layeres architektúrával hangszínenként, plusz az akusztikus finomságokkal együtt a Yami is odateszi magát rendesen. Én már csak a groove igényelte multipadokat nem értem miért nem rakták bele. A Rolandomon már szinte csak arra játszok. Többet ér mint egy sequencer. 😋

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...