Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

UAD-2 plug-in-ek


Tetsuo

Kérdés

Tudtok ajanlani egy jo zengetot (Reverb) elektronikus zenehez? A kartya melle ingyenesen adott konvolucios szerintem eleg szarul szol, van vmi finomabb joszag?

A Cubase (asszem) Roomworks nevu progija sokkal jobb es termeszetesebb (ill. megszokottabb) hangzast produkal elsore, bar lehet, hogy rosszul kiserletezem?

Talan korussal meg EQ-val kene osszehallgatnom..

Elektronikus (techno, house pl.) zenei demokat nem tudtok UAD plug-inekhez? Youtube-on csak officialok vannak, azok a gitar meg vokal soundokkal jol bevisznek az erdobe :)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 153
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

A/B-ben nem hasonlítottam össze, de való igaz, hogy a Pultec nagyon drasztikus dolgokra képes, akár totál megváltoztatja a hangképet. Az már más kérdés, hogy nekem nemigen volt arra szükségem, amit tudott... Ettől még elismerem a Pultec tudását, csak éppen a Logic dolgai nekem jobban kézre állnak.

Link to comment
Share on other sites

Compressor, EQ, Reverb. Ezekben nekem a Logicok jobban bejöttek, igaz nem a "csúcs" UAD-okkal rendelkezem. Az UAD-nak a delay-ei nagyon jók, de a Cambridge, Pultec, Precision sorozat nem jobb mint a Logic hasonló plugjai.

Szerintem.

Érdekes amit írsz, a pultecnek már az ingyenes verziója is nagyon bejött nekem, fillérekért megvettem a pro verziót, és én nem igazán tudom elképzelni, hogy a logic ezt utánozni tudja. Próbáltad vokálra A-B összehasonlításban? A logic channel eq-ja tudja ezt, vagy melyik?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én mostanában tervezem egy UAD-2 kártya vásárlását. Van egy 2011 tavaszi kiadású 13"-os Macbook Pro-m amit Logic és Cubase-el használok.

Ezekhez gondoltam egy UAD-2 Satellite Duo-t. A kérdésem az lenne, ez a Duo kártya mennyire lenne nekem jobb vétel mint a Quad? Átlagban 25, max 30 sávban dolgozom. Pl. a Duo kártyánál, ha mind a 25 sávra teszek egy UAD plugint akkor azt még bírja a Duo kártya, vagy estleg ezek bevannak határolva egy adott plugin darabszámra? Remélem értitek a kérdésem?

A H.S.-ben 91 ezer forint a különbség a két kártya között és mind a kettőhöz az Analog Classics plugincsomag jár.  Azon a + 91 ezren inkább plugint vásárolnék.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

Ebben a formában ez így eléggé összetett dolog. Hogy mikor, mennyi plug-int használ az ember, eléggé projekt függő (legalábbis szerintem). A másik dolog meg az, hogy mindegyik plug-in máshogy használja ki a kártya erőforrásait. És aztán mi a biztosíték arra, hogy később nem fogsz több sávon dolgozni :) ? Egy biztos, ha veszel plug-int szerintem a NEVE 88RS-t ne hagyd ki. Keveset "eszik" és nagyon jó!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Ebay-en vettem, egy céget korábban felszámoltak és valaki árulta tovább (hogy benne volt-e a cégben vagy megvette a cuccokat, hogy feltegye egy kis haszonért, azt már lem láttam át). Megírtam az UAD-nak a helyzetet, regisztráltam és a segítségükkel a gépemen lett authorizálva hozzám az Ultra pack a többi korábban megvett pluginnel.

Ez már azt jelenti, hogy hogy az én accountomon van? Ha veszek hozzá UAD-2-es kártyát használtan és átregiszrtálom a nevemre, akkor menni fog? A gépemen most hibátlanul működnek az effektek, csak egy UAD-1 eléggé halványka sok sáv rendes effektezéséhez freezelés nélkül.

Köszi a segítséget!

Először is nagyon szívesen :) A leírásodból ítélve, igen, a te accountodon van. Lényeg: Van az UAD-1 kártyád, ehhez tartozik az accountod, ami egy e-mail címre van regisztrálva. Az UAD-2 kártyát amikor veszed, megmondod az eladónak, hogy xyz e-mail címre(amire az UAD-1 kártya van regisztrálva)"transzferelje" át a kártyát. Amikor ez sikeresen megtörtént, kapsz az UAD support-tól egy levelet, hogy "abcd" sorszámú UAD-2 kártya át lett "transzferelve az e-mail címedre. Inenntől kezdve amikor belépsz az accountoba, tehát a www.uaudio.com oldalon a my.uaudio fülön belépsz, akkor már a system alatt 2 kártyát kell látnod. Így fogod tudni használni mind 2 kártyán a plug-ineket.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem EMT 250. A 140 nélkül el lehet lenni.

Akkor már inkább a Lexicont érdemes mellé.

Persze ha most csak budle-ben érdemes megvenni az EMT-ket, akkor jó lesz valamire a 140 is.

Köszönöm!Valójában mit tud az emt 250? Eddig még nem használtam analóg reverb emulátort, csak a szokásos algoritmus, és konvolúciós zengetőket. Az EMT-éknél van valamiféle térélmény? Korai reflekciók?
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én mostanában tervezem egy UAD-2 kártya vásárlását. Van egy 2011 tavaszi kiadású 13"-os Macbook Pro-m amit Logic és Cubase-el használok.

Ezekhez gondoltam egy UAD-2 Satellite Duo-t. A kérdésem az lenne, ez a Duo kártya mennyire lenne nekem jobb vétel mint a Quad? Átlagban 25, max 30 sávban dolgozom. Pl. a Duo kártyánál, ha mind a 25 sávra teszek egy UAD plugint akkor azt még bírja a Duo kártya, vagy estleg ezek bevannak határolva egy adott plugin darabszámra? Remélem értitek a kérdésem?

A H.S.-ben 91 ezer forint a különbség a két kártya között és mind a kettőhöz az Analog Classics plugincsomag jár.  Azon a + 91 ezren inkább plugint vásárolnék.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én mostanában tervezem egy UAD-2 kártya vásárlását. Van egy 2011 tavaszi kiadású 13"-os Macbook Pro-m amit Logic és Cubase-el használok.

Ezekhez gondoltam egy UAD-2 Satellite Duo-t. A kérdésem az lenne, ez a Duo kártya mennyire lenne nekem jobb vétel mint a Quad? Átlagban 25, max 30 sávban dolgozom. Pl. a Duo kártyánál, ha mind a 25 sávra teszek egy UAD plugint akkor azt még bírja a Duo kártya, vagy estleg ezek bevannak határolva egy adott plugin darabszámra? Remélem értitek a kérdésem?

A H.S.-ben 91 ezer forint a különbség a két kártya között és mind a kettőhöz az Analog Classics plugincsomag jár.  Azon a + 91 ezren inkább plugint vásárolnék.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Ez a táblázat segít sakkozgatni egy kicsit: 

 

http://www.uaudio.com/support/uad/compatibility/instance-chart.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

@kisgyerek. Én úgy gondolkodtam (Quad vs Duo), és helyedben most is azt tenném, hogy 91 eFt megéri Neked, hogy valamikor egyszer, vagy többször találkozz azzal a felirattal, hogy nincs több DSP erőforrásod. Szirintem megéri a többlet. Most Quad-m van, még nem sikerült egy mixben sem 45%-nál többet használni a pluginekből, tehát elméletileg elég lett volna a Duo, de egyre erőforrásigényesebb pluginek jönnek kis, la2a és 1176 collection pluginek pl, és még rendesen mixelni sem kezdtem el vele. még csak tanulom. 

 

DE azt sem értem, hogy néha belebotlok itt a fórumon olyan hozzászólásokba, hogy 50, vagy 200-300 sávos projektek  :D :D arra a QUAD sem lenne elég, ha netán ebbe a klubba tartoznál... De szeirntem akkora sávdarabszám blőőődség.. :D

 

az előző hozzászólásgban a táblázatban jól össze tudod sakkozni, hogy mik kellenének, csak arra figyelj, h pl nekem a QUAD-m DSP-ből közel 10%-t elvesz az I/O, azaz még egy plugint sem használtál, de már csak alig több, mint 90% DSP erőforrás áll a rendelkezésemre. De mondom, 45% fölé még nem tudtam vinni, és akkor volt éneken kitáron la2a vagy 1176 és pultec vagy Neve EQ vagy 88RS. Sendben lexicon egy reverb egy másik chorusra. Roland Dimension, és a végén egy Studer...

 

vegyél QUAD-t... végig ott lesz a tudatalattidban.. :D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, előszedtem egy régi projektet, aminek az énekét varázsolgattam. Nem e-pénisz mutagatásnak szánnám, hanem inkább tapasztalatcserének :)

 

Ez egy házilag valaki által gyártott miksimen (azért vettem, mert jobb volt az AT4040-mnél) lett felvéve ISA 220-n keresztül:

Vocal Unprocessed:

http://snd.sc/10Q1qu7

Kettőzve lett felvéve két mono sáv és kipanorámázva.

 

Mindkét mono sáv Send csatornáin keresztül kapott egy Lexicon 224 Voc Plate Reverbet, és Roland Dimension D Chorus (1. dimension gomb)

Vocal WET uncompressed:

http://snd.sc/10Q1t9i

 

Kapott mindkét mono sáv 1-1 Teletronics La-2a Legacy-t és 1-1 Pultec EQ Pro-t. 

Vocal WET Processed:

http://snd.sc/Z5IgDC

 

Ti a komprimálást és EQ-t hogyan oldanátok meg. Mindkét monora rakni 1-1- mono plugint, vagy a két mono sávot egy bus sávba rakni logicba és arra 1 sztereo LA2a, és 1 Sztereo Pultec? Vagy mindkettőnek van értelme?

 

Köszi előre is...

Link to comment
Share on other sites

Engem rettenestesen érdekelne, hogy mely Logic pluginek nyomják le az UAD-ot. Tényleg. Érdekelnének a tapasztalataid!

Compressor, EQ, Reverb. Ezekben nekem a Logicok jobban bejöttek, igaz nem a "csúcs" UAD-okkal rendelkezem. Az UAD-nak a delay-ei nagyon jók, de a Cambridge, Pultec, Precision sorozat nem jobb mint a Logic hasonló plugjai.

Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

A teljes mix "legolcsóbb" lefedésére, én a következő összeállítást választottam. (És nem bántam meg egyik választást sem, igaz nem rég óta történt a beruházás)

 

Neve 88rs - szerintem ez alap, mert keveset eszik és jó, a sávok nagy százalékára használható.

 

Neve 33609 - jó.

 

Emt zengetők, - még plug in-ekbe nem találkoztam ilyen jó zengetőkkel, ezalatt főleg azt értem, hogy megtalálják a helyüket a keverésben.

 

Precision De-esser "olcsó", és jó, bár azért kicsit eszi a magasat, mármint nyilván, hogy eszi mert az a dolga, csak egy kicsit ott is ahol nem kéne, szóval érted, de azért az eddigi legjobb De-Esser, amit használtam.

 

Ampex atr- 102 Nagyon fontosnak tartom! Más ízű lesz az egész mix. Szerintem fontos!

 

Pultec pro - olcsó jó.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

Én nem rég ruháztam be UAD-2-re. Nézegetem a classic analog csomagot, újraértelemezem az otthoni studiózást ezekkel a pluginekkel. 

 

Nézem énekfelvételemre a Neve jobban áll, mint a pultec, viszont gitárra a Pultec jobban bejött. Éneknél maradva, hallgattam nagyjából ugyanolyan beállításokkal a  1073 és 1081- A/B-ben demoban, de 30 percnyi bindzsi után nem hallottam különbséget. soundban van különbség a 1073 vagy 1081 között vagy csak szolgáltatásban a 1081 többet nyújt? elnézést... lehet még tanulnom kell a szakmát, de köszi előre is a segítséget :) igazából egyiket akarom csak megvenni, mindkettőre most nincs della....

 

Tudtok ajánlani uAD plugint ami kiváltaná a teljes mixre eddig használ waves L2-L3, LL ultramaximizert? a shadow hill csak 4 csillagot kapott a honlapon, a precision sorozatot pedig itt olvastam, hogy vki eladná :) mastering pluginek UAD-tól kukák? Tudom, hogy magam kéne döntenem, csak éredekelne a véleményetek és koncepcionálisan próbálnám ki a demoikat.

 

Hálás köszi előre is!!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, előszedtem egy régi projektet, aminek az énekét varázsolgattam. Nem e-pénisz mutagatásnak szánnám, hanem inkább tapasztalatcserének :)

 

Ez egy házilag valaki által gyártott miksimen (azért vettem, mert jobb volt az AT4040-mnél) lett felvéve ISA 220-n keresztül:

Vocal Unprocessed:

http://snd.sc/10Q1qu7

Kettőzve lett felvéve két mono sáv és kipanorámázva.

 

Mindkét mono sáv Send csatornáin keresztül kapott egy Lexicon 224 Voc Plate Reverbet, és Roland Dimension D Chorus (1. dimension gomb)

Vocal WET uncompressed:

http://snd.sc/10Q1t9i

 

Kapott mindkét mono sáv 1-1 Teletronics La-2a Legacy-t és 1-1 Pultec EQ Pro-t. 

Vocal WET Processed:

http://snd.sc/Z5IgDC

 

Ti a komprimálást és EQ-t hogyan oldanátok meg. Mindkét monora rakni 1-1- mono plugint, vagy a két mono sávot egy bus sávba rakni logicba és arra 1 sztereo LA2a, és 1 Sztereo Pultec? Vagy mindkettőnek van értelme?

 

Köszi előre is...

 

Szerintem nem jó az eredeti felvétel, már olyan, mintha szét lenne komprimálva. Tranziensek sehol. Ezt nem érdemes tovább processzálni szvsz, újra kell venni.

 

Srácok, ezt a plugin topicot engedelmetekkel bezárom, mert ez is egy gyűjtő, úton a követhetetlen felé. Kérlek, nyisstatok minden UAD-os kérdéseteknek új témát! Köszi!

 

Így képzelem el:

 

a témaindító ez volt: 

 

"Tudtok ajanlani egy jo zengetot (Reverb) elektronikus zenehez? A kartya melle ingyenesen adott konvolucios szerintem eleg szarul szol, van vmi finomabb joszag?"

 

Ha azt akarom, hogy az érintettek megtalálják a kérdést a jövőben is (és az is érintett, aki ugyanezt a kérdést ismét feltenné!), akkor a címet így választom meg:

 

"UAD-2-re milyen zengetőt?" vagy lehet fókuszáltabban pl. "UAD-2-re ének zengető plug-inek?" stb. Értitek ti.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Ha ugyanarra az accountra regisztrálod az UAD-2 kártyát, akkor igen.

Ebay-en vettem, egy céget korábban felszámoltak és valaki árulta tovább (hogy benne volt-e a cégben vagy megvette a cuccokat, hogy feltegye egy kis haszonért, azt már lem láttam át). Megírtam az UAD-nak a helyzetet, regisztráltam és a segítségükkel a gépemen lett authorizálva hozzám az Ultra pack a többi korábban megvett pluginnel.

Ez már azt jelenti, hogy hogy az én accountomon van? Ha veszek hozzá UAD-2-es kártyát használtan és átregiszrtálom a nevemre, akkor menni fog? A gépemen most hibátlanul működnek az effektek, csak egy UAD-1 eléggé halványka sok sáv rendes effektezéséhez freezelés nélkül.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Az EMT 250 zengeto vajon mennyire allja meg a helyet egy modern tanczeneben? Mert UAD demok tobbnyire gitar meg vokal temakra vannak. :S

szerintem igen jó zengetők vannak UAD-ra. Természetesen a high class vasakkal nem veszik fel a versenyt semmilyen szinten sem.

(A Quantec QRS 1983-ban már létezett!!! Reméljük hogy az Eventide Space faja lesz, mert az még meg is fizethető)

Link to comment
Share on other sites

Én már a Lexicon plugineket várom. Kíváncsi leszek mit tudnak kihozni az UAD2-ből, de az biztos, ha meg lesz a plugin és jól is fog szólni, nagyon erőforrás igényes lesz..

Igen, ez tuti. Tippem az hogy, max 3 elfut majd egy solon. Viszont renderelessel (home szinten) siman el lehet lenni egy solo kartyan szerintem. En pl. a moog filtert, spl transient designert, roland plugineket mindent kirenderelek.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...