Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

UAD-2 plug-in-ek


Tetsuo

Kérdés

Tudtok ajanlani egy jo zengetot (Reverb) elektronikus zenehez? A kartya melle ingyenesen adott konvolucios szerintem eleg szarul szol, van vmi finomabb joszag?

A Cubase (asszem) Roomworks nevu progija sokkal jobb es termeszetesebb (ill. megszokottabb) hangzast produkal elsore, bar lehet, hogy rosszul kiserletezem?

Talan korussal meg EQ-val kene osszehallgatnom..

Elektronikus (techno, house pl.) zenei demokat nem tudtok UAD plug-inekhez? Youtube-on csak officialok vannak, azok a gitar meg vokal soundokkal jol bevisznek az erdobe :)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 153
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok, előszedtem egy régi projektet, aminek az énekét varázsolgattam. Nem e-pénisz mutagatásnak szánnám, hanem inkább tapasztalatcserének :)

 

Ez egy házilag valaki által gyártott miksimen (azért vettem, mert jobb volt az AT4040-mnél) lett felvéve ISA 220-n keresztül:

Vocal Unprocessed:

http://snd.sc/10Q1qu7

Kettőzve lett felvéve két mono sáv és kipanorámázva.

 

Mindkét mono sáv Send csatornáin keresztül kapott egy Lexicon 224 Voc Plate Reverbet, és Roland Dimension D Chorus (1. dimension gomb)

Vocal WET uncompressed:

http://snd.sc/10Q1t9i

 

Kapott mindkét mono sáv 1-1 Teletronics La-2a Legacy-t és 1-1 Pultec EQ Pro-t. 

Vocal WET Processed:

http://snd.sc/Z5IgDC

 

Ti a komprimálást és EQ-t hogyan oldanátok meg. Mindkét monora rakni 1-1- mono plugint, vagy a két mono sávot egy bus sávba rakni logicba és arra 1 sztereo LA2a, és 1 Sztereo Pultec? Vagy mindkettőnek van értelme?

 

Köszi előre is...

Én mind két monora raknék külön LA2a-t eddig oké, aztán kiküldeném egy bus-ra a két mono jelet és ott kompresszálnám gyors beállításokkal 1176-on...jah meg az eq-t is a bus-ra tolnám :)egyébként...nem tudom az éneket mennyire panorámázod de én úgy gondolom annak nem ártana ha középről szólna...panorámázni én a plusz vokál sávokat szoktam...a lead voc középről jön...
Link to comment
Share on other sites

 Én úgy gondolkodtam (Quad vs Duo), és helyedben most is azt tenném, hogy 91 eFt megéri Neked, hogy valamikor egyszer, vagy többször találkozz azzal a felirattal, hogy nincs több DSP erőforrásod. Szirintem megéri a többlet.

Köszönöm a segítséget Hobkins,Gamda,Juliusz! :)

 

Az UAD-2 Satellite Quad-ra esett a választásom. Inkább fizetek most többet, később nem szeretnék fejfájást.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, előszedtem egy régi projektet, aminek az énekét varázsolgattam. Nem e-pénisz mutagatásnak szánnám, hanem inkább tapasztalatcserének :)

 

Ez egy házilag valaki által gyártott miksimen (azért vettem, mert jobb volt az AT4040-mnél) lett felvéve ISA 220-n keresztül:

Vocal Unprocessed:

http://snd.sc/10Q1qu7

Kettőzve lett felvéve két mono sáv és kipanorámázva.

 

Mindkét mono sáv Send csatornáin keresztül kapott egy Lexicon 224 Voc Plate Reverbet, és Roland Dimension D Chorus (1. dimension gomb)

Vocal WET uncompressed:

http://snd.sc/10Q1t9i

 

Kapott mindkét mono sáv 1-1 Teletronics La-2a Legacy-t és 1-1 Pultec EQ Pro-t. 

Vocal WET Processed:

http://snd.sc/Z5IgDC

 

Ti a komprimálást és EQ-t hogyan oldanátok meg. Mindkét monora rakni 1-1- mono plugint, vagy a két mono sávot egy bus sávba rakni logicba és arra 1 sztereo LA2a, és 1 Sztereo Pultec? Vagy mindkettőnek van értelme?

 

Köszi előre is...

Link to comment
Share on other sites

@kisgyerek. Én úgy gondolkodtam (Quad vs Duo), és helyedben most is azt tenném, hogy 91 eFt megéri Neked, hogy valamikor egyszer, vagy többször találkozz azzal a felirattal, hogy nincs több DSP erőforrásod. Szirintem megéri a többlet. Most Quad-m van, még nem sikerült egy mixben sem 45%-nál többet használni a pluginekből, tehát elméletileg elég lett volna a Duo, de egyre erőforrásigényesebb pluginek jönnek kis, la2a és 1176 collection pluginek pl, és még rendesen mixelni sem kezdtem el vele. még csak tanulom. 

 

DE azt sem értem, hogy néha belebotlok itt a fórumon olyan hozzászólásokba, hogy 50, vagy 200-300 sávos projektek  :D :D arra a QUAD sem lenne elég, ha netán ebbe a klubba tartoznál... De szeirntem akkora sávdarabszám blőőődség.. :D

 

az előző hozzászólásgban a táblázatban jól össze tudod sakkozni, hogy mik kellenének, csak arra figyelj, h pl nekem a QUAD-m DSP-ből közel 10%-t elvesz az I/O, azaz még egy plugint sem használtál, de már csak alig több, mint 90% DSP erőforrás áll a rendelkezésemre. De mondom, 45% fölé még nem tudtam vinni, és akkor volt éneken kitáron la2a vagy 1176 és pultec vagy Neve EQ vagy 88RS. Sendben lexicon egy reverb egy másik chorusra. Roland Dimension, és a végén egy Studer...

 

vegyél QUAD-t... végig ott lesz a tudatalattidban.. :D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én mostanában tervezem egy UAD-2 kártya vásárlását. Van egy 2011 tavaszi kiadású 13"-os Macbook Pro-m amit Logic és Cubase-el használok.

Ezekhez gondoltam egy UAD-2 Satellite Duo-t. A kérdésem az lenne, ez a Duo kártya mennyire lenne nekem jobb vétel mint a Quad? Átlagban 25, max 30 sávban dolgozom. Pl. a Duo kártyánál, ha mind a 25 sávra teszek egy UAD plugint akkor azt még bírja a Duo kártya, vagy estleg ezek bevannak határolva egy adott plugin darabszámra? Remélem értitek a kérdésem?

A H.S.-ben 91 ezer forint a különbség a két kártya között és mind a kettőhöz az Analog Classics plugincsomag jár.  Azon a + 91 ezren inkább plugint vásárolnék.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Ez a táblázat segít sakkozgatni egy kicsit: 

 

http://www.uaudio.com/support/uad/compatibility/instance-chart.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én mostanában tervezem egy UAD-2 kártya vásárlását. Van egy 2011 tavaszi kiadású 13"-os Macbook Pro-m amit Logic és Cubase-el használok.

Ezekhez gondoltam egy UAD-2 Satellite Duo-t. A kérdésem az lenne, ez a Duo kártya mennyire lenne nekem jobb vétel mint a Quad? Átlagban 25, max 30 sávban dolgozom. Pl. a Duo kártyánál, ha mind a 25 sávra teszek egy UAD plugint akkor azt még bírja a Duo kártya, vagy estleg ezek bevannak határolva egy adott plugin darabszámra? Remélem értitek a kérdésem?

A H.S.-ben 91 ezer forint a különbség a két kártya között és mind a kettőhöz az Analog Classics plugincsomag jár.  Azon a + 91 ezren inkább plugint vásárolnék.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

Ebben a formában ez így eléggé összetett dolog. Hogy mikor, mennyi plug-int használ az ember, eléggé projekt függő (legalábbis szerintem). A másik dolog meg az, hogy mindegyik plug-in máshogy használja ki a kártya erőforrásait. És aztán mi a biztosíték arra, hogy később nem fogsz több sávon dolgozni :) ? Egy biztos, ha veszel plug-int szerintem a NEVE 88RS-t ne hagyd ki. Keveset "eszik" és nagyon jó!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én mostanában tervezem egy UAD-2 kártya vásárlását. Van egy 2011 tavaszi kiadású 13"-os Macbook Pro-m amit Logic és Cubase-el használok.

Ezekhez gondoltam egy UAD-2 Satellite Duo-t. A kérdésem az lenne, ez a Duo kártya mennyire lenne nekem jobb vétel mint a Quad? Átlagban 25, max 30 sávban dolgozom. Pl. a Duo kártyánál, ha mind a 25 sávra teszek egy UAD plugint akkor azt még bírja a Duo kártya, vagy estleg ezek bevannak határolva egy adott plugin darabszámra? Remélem értitek a kérdésem?

A H.S.-ben 91 ezer forint a különbség a két kártya között és mind a kettőhöz az Analog Classics plugincsomag jár.  Azon a + 91 ezren inkább plugint vásárolnék.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Most volt alkalmam tesztelni egy eredeti LA2A vasat.

Elkeserítő, hogy mennyivel jobb a pluginnél.

Még az újraírt verziónál is, ami pedig százszor jobb lett a réginél.

 

Persze jellegében nagyon hasonló, de a lényeg az sajnos hiányzik belőle.

Ez mondjuk eddig is sejthető volt, de más élőben szembesülni vele, mint leírásokból.

Szóval most gyűjthetek vasra! :)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm! Sejtettem! Akkor a többinél is van akkora különbség, mint a 1176-nál.

Érdemesebb mindegyiknek külön utánaolvasni, mert mindegyiknél más-más jellegű a különbség. Emlékeim szerint pl. a Neve plugineknél az van, hogy a teljes verzió a mintavételezés többszörösén számol, míg az SE csak az eredeti frekin. (Pl. a 44.1 kHz helyett 176.4-en stb.) Egyébként az algoritmus ugyanaz. (Adott esetben épp lehet azzal optimalizálni, hogy a zenét konvertálod mondjuk 96-ra és az SE-t használod, így van a kettő közt egy "arany középút".)

 

A Moog Filternél szintén ugyanaz a kettő, az SE verziónál "csak" a torzító rész ki van kapcsolva.

 

A 1176-nál viszont különböző algoritmus van, az SE volt az első próbálkozás, ami ugyan jól szólt, de nem teljesen fedte le az eredeti (vasnak megfelelő) viselkedését, ezért az első tesztek után inkább újraprogramozták másképp stb. (A Universal Audio weboldalán mindent leírtak, csak utána kell keresni.)

Link to comment
Share on other sites

Segítséget kérnék!

Beruháztunk néhány uad plug-inbe. Az a probléma, hogy hol lefagy a rendszer, hol recseg a hang, hol szanaszét esik a latency miatt minden, hol minden rendben működik.

A gép: pc i7 8g ram.

Kizárólag jogtiszta programok!

win 7 64 bit

daw: Samplitude 11 pro 32 bit

Interface: most hazahoztam a gépet Emu 0404 usb-vel próbáltam (ez a problem?) , - amúgy presonus firestudio az interface.

Az összes létező buffer-beállítást, kipróbáltam. Auto latency kompenzáció bekapcsolva...

Főleg az Ampex, és a 33609 - nél hullik szét a dolog.

Aztán ha kilépek szép wines kékség.

Vagy ha kijelentkezéssel szabadulok meg hiába való ablak-bezár kattintgatásoktól, daw lefagyástól, akkor bejelentkezésnél az uad dsp kijelzője (töltve maradt), és aztán már biztosan omlik a rendszer.

A 6.3.1 es verziót raktam fel.

Elvileg a samp 11 fel van vértezve uad használatra is.

Más problémák is felléptek már, pl felvételnél, ha be volt töltve x dsp mennyiségű plug in, akkor a következő take felvételénél a dsp kijelző már 2 x leterheltséget mutatott, stb-stb... míg el nem érte a 100% ot.

Van valakinek ötlete, tanácsa?

Link to comment
Share on other sites

Nem kell kiszedni, azonnal működik minden frissítésnél.

Valami más gond volt ott. Lehet hogy nem egyforma driverrel futott a kártya és a rendszer,

de ilyenkor elég a drivereket leszedni.

A slotból csak akkor kell kiszedni, ha amúgy is rossz helyen van

és pl. videókártyával ütközik az IRQ, vagy ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

Nem kell kiszedni, azonnal működik minden frissítésnél.

Valami más gond volt ott. Lehet hogy nem egyforma driverrel futott a kártya és a rendszer,

de ilyenkor elég a drivereket leszedni.

A slotból csak akkor kell kiszedni, ha amúgy is rossz helyen van

és pl. videókártyával ütközik az IRQ, vagy ilyesmi.

Igen, nagy valószínűséggel erről lehetett szó!

Link to comment
Share on other sites

A baj az, hogy hosszú még a lista az LA2A után...

Egy a sok közül.

A keleti blokkban meg nem lesz egyszerű kigazdálkodni (sajnos még ezt az egyet sem).

A szomorú az, hogy ha Töfi nyugaton csinálná amit csinál, valszeg már  10 éve a vassal melozna.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

Én nem rég ruháztam be UAD-2-re. Nézegetem a classic analog csomagot, újraértelemezem az otthoni studiózást ezekkel a pluginekkel. 

 

Nézem énekfelvételemre a Neve jobban áll, mint a pultec, viszont gitárra a Pultec jobban bejött. Éneknél maradva, hallgattam nagyjából ugyanolyan beállításokkal a  1073 és 1081- A/B-ben demoban, de 30 percnyi bindzsi után nem hallottam különbséget. soundban van különbség a 1073 vagy 1081 között vagy csak szolgáltatásban a 1081 többet nyújt? elnézést... lehet még tanulnom kell a szakmát, de köszi előre is a segítséget :) igazából egyiket akarom csak megvenni, mindkettőre most nincs della....

 

Tudtok ajánlani uAD plugint ami kiváltaná a teljes mixre eddig használ waves L2-L3, LL ultramaximizert? a shadow hill csak 4 csillagot kapott a honlapon, a precision sorozatot pedig itt olvastam, hogy vki eladná :) mastering pluginek UAD-tól kukák? Tudom, hogy magam kéne döntenem, csak éredekelne a véleményetek és koncepcionálisan próbálnám ki a demoikat.

 

Hálás köszi előre is!!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az elismerést. :)

Igen, a Pultec után is sírva fakadnék, meg a 33609 után, meg az 1176 után, stb.

Töfi!

Bár az én zenei ízlésem messze áll attól, amit ti zenének hívtok, de hangás szempontjából nem kell neked a vas... :-) Rendben van az a "gagyi" soft-al is!

Link to comment
Share on other sites

Most volt alkalmam tesztelni egy eredeti LA2A vasat.

Elkeserítő, hogy mennyivel jobb a pluginnél.

Még az újraírt verziónál is, ami pedig százszor jobb lett a réginél.

 

Persze jellegében nagyon hasonló, de a lényeg az sajnos hiányzik belőle.

Ez mondjuk eddig is sejthető volt, de más élőben szembesülni vele, mint leírásokból.

Szóval most gyűjthetek vasra! :)

Szerencsés emberek közé tartozol :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...