Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

UAD-2 plug-in-ek


Tetsuo

Kérdés

Tudtok ajanlani egy jo zengetot (Reverb) elektronikus zenehez? A kartya melle ingyenesen adott konvolucios szerintem eleg szarul szol, van vmi finomabb joszag?

A Cubase (asszem) Roomworks nevu progija sokkal jobb es termeszetesebb (ill. megszokottabb) hangzast produkal elsore, bar lehet, hogy rosszul kiserletezem?

Talan korussal meg EQ-val kene osszehallgatnom..

Elektronikus (techno, house pl.) zenei demokat nem tudtok UAD plug-inekhez? Youtube-on csak officialok vannak, azok a gitar meg vokal soundokkal jol bevisznek az erdobe :)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 153
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Gondolom láttátok már, hogy $100 megint lett (gondolom mindenkinek, legalábbis én megkaptam a cégesre és a sajátomra is. :)

Hoppá, most látom: "New UAD-2 Owners", szóval lehet nem kapott mindenki, viszont nálam az a helyzet, hogy a céges és a sajátom is múlt héten lett vásárolva, valószínűleg ezért érkezett kupon mindkettőre!

Link to comment
Share on other sites

Engem rettenestesen érdekelne, hogy mely Logic pluginek nyomják le az UAD-ot. Tényleg. Érdekelnének a tapasztalataid!

Hát, nem tudom.

MAC-en hibamentesen megy a 64Bit-es platform, igaz a maci memóriakezelése mindig is más volt. Ez a tetves UAD az egyetlen, amit használok és csak 32bridge módban megy. Az is teljesen jó, inkább csak kényelmi parák vannak, pl az, hogy egy másik ablakban nyija meg az UAD plugok GUI-ját, meg néha előfordul, hogy a 64/32 bridge lefagy. Bár az is igaz, hogy lassan szokom lefelé az UAD-ról, mert a Logic hardwiredjei bizony leverik, vagy ugyanott vannak szerintem minőségben. És pont emiatt a brige üzemmód miatt kényelmesebbek. UAD-ból szinte már csak a Coopert és az RS88-at használom, ez utóbbit is ritkán.

Link to comment
Share on other sites

Engem rettenestesen érdekelne, hogy mely Logic pluginek nyomják le az UAD-ot. Tényleg. Érdekelnének a tapasztalataid!

Compressor, EQ, Reverb. Ezekben nekem a Logicok jobban bejöttek, igaz nem a "csúcs" UAD-okkal rendelkezem. Az UAD-nak a delay-ei nagyon jók, de a Cambridge, Pultec, Precision sorozat nem jobb mint a Logic hasonló plugjai.

Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Compressor, EQ, Reverb. Ezekben nekem a Logicok jobban bejöttek, igaz nem a "csúcs" UAD-okkal rendelkezem. Az UAD-nak a delay-ei nagyon jók, de a Cambridge, Pultec, Precision sorozat nem jobb mint a Logic hasonló plugjai.

Szerintem.

Érdekes amit írsz, a pultecnek már az ingyenes verziója is nagyon bejött nekem, fillérekért megvettem a pro verziót, és én nem igazán tudom elképzelni, hogy a logic ezt utánozni tudja. Próbáltad vokálra A-B összehasonlításban? A logic channel eq-ja tudja ezt, vagy melyik?

Link to comment
Share on other sites

A/B-ben nem hasonlítottam össze, de való igaz, hogy a Pultec nagyon drasztikus dolgokra képes, akár totál megváltoztatja a hangképet. Az már más kérdés, hogy nekem nemigen volt arra szükségem, amit tudott... Ettől még elismerem a Pultec tudását, csak éppen a Logic dolgai nekem jobban kézre állnak.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Reverbet szeretnék venni. Vagy EMT® Classic Reverb Plug-Ins Bundle vagy Lexicon® 224 Digital Reverb Plug-In.

Műfaj: rock,pop,akusztikus zenék.

Ha van valaki,aki már huzamosabb ideje dolgozik mind három pluggal attól szívesen vennék tanácsot melyikbe érdemesebb beruházni.

Az összeset nem tudom megvenni.

A demot próbáltam anno, de csak néhányszor, így arra a néhány emlékre nem alapoznék.

Köszönet!

Link to comment
Share on other sites

Egy cikk jelent meg az UA blogban, ahol egy komplett keverést mutat be UAD-2-vel, hangmintákkal,egy mai "életszerű" zeneszámon, egy hirös produkerrel:

Erre tessék!

Különösen az a technika újszerű, hogy a Pultecen 100 Hz-en emel 4-et (nem tudom mit, azt hiszem az nem dB) és vág 3-at azonos center freki és meredekség mellett. Iszonyúan ismeri az ember a plugin-t, hogy az emelési és vágási karakterisztikák nonlinearitásának a differenciáját ilyen kreatívan használja. :)

Link to comment
Share on other sites

Nem néztem még meg, de amúgy pont ez volt a célja ürgének, hogy hanyatt essen aki még nem hallott erről a trükkről.

Nem egy nagy durranás amúgy, másképp is át lehet bindzsizni egy-egy hangszer alját, ha szükséges,

de van amikor pont ez a Pultces történet a pont jó valamihez. Szóval néha érdemes kipróbálni

Link to comment
Share on other sites

Nem néztem még meg, de amúgy pont ez volt a célja ürgének, hogy hanyatt essen aki még nem hallott erről a trükkről.

Nem egy nagy durranás amúgy, másképp is át lehet bindzsizni egy-egy hangszer alját, ha szükséges,

de van amikor pont ez a Pultces történet a pont jó valamihez. Szóval néha érdemes kipróbálni

Én nem állítom, hogy nincs különbség aközött, ha 4et emelek és hármat vágok, vagy aközött, ha csak 1-et emelek, de azért véresen komolyan nem tudom venni azt a történetet, hogy ez valami lényeges különbséget eredményezne. Persze lehet, hogy tök más a karakterisztikája az emelésnek, meg a vágásnak a Pultecen és akkor tényleg más - valamennyire. Ez az az ezrelék, amivel sose voltam hajlandó sok időt tölteni, különösen, ha a láncban korábbi elemek - úgymint a nóta, a hangszerelés, a kéz, a hangszer, az erősítő, a mikrofon, a preamp és a konverter ezt már úgyis teljesen lényegtelen szintre süllyesztették. - volt benne részem.

Link to comment
Share on other sites

"lehet, hogy tök más a karakterisztikája az emelésnek, meg a vágásnak a Pultecen és akkor tényleg más" - Ez itt a megfejtés János-

"it's an eq trick based on a common usage of the overlapping bands on the pultecs, where the cut is narrower than the boost but both bands are centered at the same freqs. so what you'd do is boost a little at 100, then cut at 100 as well. the result is a wide boost with a notch in the middle to de-emphasize the center freq, so you end up with these two boosts above and below 100 with a shape that can't be replicated by pushing two different freqs."

Mégegy video ahol bemutatják:

Link to comment
Share on other sites

"lehet, hogy tök más a karakterisztikája az emelésnek, meg a vágásnak a Pultecen és akkor tényleg más" - Ez itt a megfejtés János-

"it's an eq trick based on a common usage of the overlapping bands on the pultecs, where the cut is narrower than the boost but both bands are centered at the same freqs. so what you'd do is boost a little at 100, then cut at 100 as well. the result is a wide boost with a notch in the middle to de-emphasize the center freq, so you end up with these two boosts above and below 100 with a shape that can't be replicated by pushing two different freqs."

Mégegy video ahol bemutatják:

Amúgy meg egész pofás a srácok kis szobája:D

Link to comment
Share on other sites

"lehet, hogy tök más a karakterisztikája az emelésnek, meg a vágásnak a Pultecen és akkor tényleg más" - Ez itt a megfejtés János-

"it's an eq trick based on a common usage of the overlapping bands on the pultecs, where the cut is narrower than the boost but both bands are centered at the same freqs. so what you'd do is boost a little at 100, then cut at 100 as well. the result is a wide boost with a notch in the middle to de-emphasize the center freq, so you end up with these two boosts above and below 100 with a shape that can't be replicated by pushing two different freqs."

Mégegy video ahol bemutatják:

Ok, nem bagatellizálom el a dolgot, talán valahol már hallottam is róla, meg ki is találtam, szóval majd bevetem alkalomadtán.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem EMT 250. A 140 nélkül el lehet lenni.

Akkor már inkább a Lexicont érdemes mellé.

Persze ha most csak budle-ben érdemes megvenni az EMT-ket, akkor jó lesz valamire a 140 is.

Köszönöm!Valójában mit tud az emt 250? Eddig még nem használtam analóg reverb emulátort, csak a szokásos algoritmus, és konvolúciós zengetőket. Az EMT-éknél van valamiféle térélmény? Korai reflekciók?
Link to comment
Share on other sites

Nekem továbbra is szarul működnek a tekerő gombok.

Macen rendben van, de Win7 alatt elugrálnak 

ha hozzányúlok és így totál használhatatlan jó pár plugin.

Egyelőre levelezünk a céggel, de még nincs megoldás.

Az API és a LA2A fasza, az erősítő szimulátor nem egy nagy durranás,

de nem is olyan rossz, mint némelyik. Torzított gitárra persze ugyanolyan kuka, mint

az össze összes többi. Viszont ami a fontos, hogy ezek hajszálpontosan ugyanúgy szólnak,

mint a natív verziók, szóval nem sok értelme van UAD verziót venni belőlük.

Eddig minden általam ismert  pluginnél az volt, hogy egyértelműen jobban szólt a DSP-s verzió,

bármit is sunnyogtak ez ügyben egyes gyártók. Ez az első, ahol tényleg tök mindegy,

hogy melyiket használja az ember, de ez nem is saját plugin, hanem külsős.

Link to comment
Share on other sites

Nekem továbbra is szarul működnek a tekerő gombok.

Macen rendben van, de Win7 alatt elugrálnak 

ha hozzányúlok és így totál használhatatlan jó pár plugin.

Egyelőre levelezünk a céggel, de még nincs megoldás.

Az API és a LA2A fasza, az erősítő szimulátor nem egy nagy durranás,

de nem is olyan rossz, mint némelyik. Torzított gitárra persze ugyanolyan kuka, mint

az össze összes többi. Viszont ami a fontos, hogy ezek hajszálpontosan ugyanúgy szólnak,

mint a natív verziók, szóval nem sok értelme van UAD verziót venni belőlük.

Eddig minden általam ismert  pluginnél az volt, hogy egyértelműen jobban szólt a DSP-s verzió,

bármit is sunnyogtak ez ügyben egyes gyártók. Ez az első, ahol tényleg tök mindegy,

hogy melyiket használja az ember, de ez nem is saját plugin, hanem külsős.

Én csak azért nem szeretnék frissíteni, mert ha jól értelmeztem, akkor az UAD-1et ki is dobhatnám.Így van?

Viszont ha már szimulátor.. A Nigel nekem nagyon bejön, ahhoz képest jobb vagy rosszabb?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...