Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

UAD-2 plug-in-ek


Tetsuo

Kérdés

Tudtok ajanlani egy jo zengetot (Reverb) elektronikus zenehez? A kartya melle ingyenesen adott konvolucios szerintem eleg szarul szol, van vmi finomabb joszag?

A Cubase (asszem) Roomworks nevu progija sokkal jobb es termeszetesebb (ill. megszokottabb) hangzast produkal elsore, bar lehet, hogy rosszul kiserletezem?

Talan korussal meg EQ-val kene osszehallgatnom..

Elektronikus (techno, house pl.) zenei demokat nem tudtok UAD plug-inekhez? Youtube-on csak officialok vannak, azok a gitar meg vokal soundokkal jol bevisznek az erdobe :)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 153
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok, előszedtem egy régi projektet, aminek az énekét varázsolgattam. Nem e-pénisz mutagatásnak szánnám, hanem inkább tapasztalatcserének :)

 

Ez egy házilag valaki által gyártott miksimen (azért vettem, mert jobb volt az AT4040-mnél) lett felvéve ISA 220-n keresztül:

Vocal Unprocessed:

http://snd.sc/10Q1qu7

Kettőzve lett felvéve két mono sáv és kipanorámázva.

 

Mindkét mono sáv Send csatornáin keresztül kapott egy Lexicon 224 Voc Plate Reverbet, és Roland Dimension D Chorus (1. dimension gomb)

Vocal WET uncompressed:

http://snd.sc/10Q1t9i

 

Kapott mindkét mono sáv 1-1 Teletronics La-2a Legacy-t és 1-1 Pultec EQ Pro-t. 

Vocal WET Processed:

http://snd.sc/Z5IgDC

 

Ti a komprimálást és EQ-t hogyan oldanátok meg. Mindkét monora rakni 1-1- mono plugint, vagy a két mono sávot egy bus sávba rakni logicba és arra 1 sztereo LA2a, és 1 Sztereo Pultec? Vagy mindkettőnek van értelme?

 

Köszi előre is...

 

Szerintem nem jó az eredeti felvétel, már olyan, mintha szét lenne komprimálva. Tranziensek sehol. Ezt nem érdemes tovább processzálni szvsz, újra kell venni.

 

Srácok, ezt a plugin topicot engedelmetekkel bezárom, mert ez is egy gyűjtő, úton a követhetetlen felé. Kérlek, nyisstatok minden UAD-os kérdéseteknek új témát! Köszi!

 

Így képzelem el:

 

a témaindító ez volt: 

 

"Tudtok ajanlani egy jo zengetot (Reverb) elektronikus zenehez? A kartya melle ingyenesen adott konvolucios szerintem eleg szarul szol, van vmi finomabb joszag?"

 

Ha azt akarom, hogy az érintettek megtalálják a kérdést a jövőben is (és az is érintett, aki ugyanezt a kérdést ismét feltenné!), akkor a címet így választom meg:

 

"UAD-2-re milyen zengetőt?" vagy lehet fókuszáltabban pl. "UAD-2-re ének zengető plug-inek?" stb. Értitek ti.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Én már a Lexicon plugineket várom. Kíváncsi leszek mit tudnak kihozni az UAD2-ből, de az biztos, ha meg lesz a plugin és jól is fog szólni, nagyon erőforrás igényes lesz..

Igen, ez tuti. Tippem az hogy, max 3 elfut majd egy solon. Viszont renderelessel (home szinten) siman el lehet lenni egy solo kartyan szerintem. En pl. a moog filtert, spl transient designert, roland plugineket mindent kirenderelek.

Link to comment
Share on other sites

Az EMT 250 zengeto vajon mennyire allja meg a helyet egy modern tanczeneben? Mert UAD demok tobbnyire gitar meg vokal temakra vannak. :S

szerintem igen jó zengetők vannak UAD-ra. Természetesen a high class vasakkal nem veszik fel a versenyt semmilyen szinten sem.

(A Quantec QRS 1983-ban már létezett!!! Reméljük hogy az Eventide Space faja lesz, mert az még meg is fizethető)

Link to comment
Share on other sites

Nem néztem még meg, de amúgy pont ez volt a célja ürgének, hogy hanyatt essen aki még nem hallott erről a trükkről.

Nem egy nagy durranás amúgy, másképp is át lehet bindzsizni egy-egy hangszer alját, ha szükséges,

de van amikor pont ez a Pultces történet a pont jó valamihez. Szóval néha érdemes kipróbálni

Én nem állítom, hogy nincs különbség aközött, ha 4et emelek és hármat vágok, vagy aközött, ha csak 1-et emelek, de azért véresen komolyan nem tudom venni azt a történetet, hogy ez valami lényeges különbséget eredményezne. Persze lehet, hogy tök más a karakterisztikája az emelésnek, meg a vágásnak a Pultecen és akkor tényleg más - valamennyire. Ez az az ezrelék, amivel sose voltam hajlandó sok időt tölteni, különösen, ha a láncban korábbi elemek - úgymint a nóta, a hangszerelés, a kéz, a hangszer, az erősítő, a mikrofon, a preamp és a konverter ezt már úgyis teljesen lényegtelen szintre süllyesztették. - volt benne részem.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Reverbet szeretnék venni. Vagy EMT® Classic Reverb Plug-Ins Bundle vagy Lexicon® 224 Digital Reverb Plug-In.

Műfaj: rock,pop,akusztikus zenék.

Ha van valaki,aki már huzamosabb ideje dolgozik mind három pluggal attól szívesen vennék tanácsot melyikbe érdemesebb beruházni.

Az összeset nem tudom megvenni.

A demot próbáltam anno, de csak néhányszor, így arra a néhány emlékre nem alapoznék.

Köszönet!

Link to comment
Share on other sites

Engem rettenestesen érdekelne, hogy mely Logic pluginek nyomják le az UAD-ot. Tényleg. Érdekelnének a tapasztalataid!

Compressor, EQ, Reverb. Ezekben nekem a Logicok jobban bejöttek, igaz nem a "csúcs" UAD-okkal rendelkezem. Az UAD-nak a delay-ei nagyon jók, de a Cambridge, Pultec, Precision sorozat nem jobb mint a Logic hasonló plugjai.

Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem EMT 250. A 140 nélkül el lehet lenni.

Akkor már inkább a Lexicont érdemes mellé.

Persze ha most csak budle-ben érdemes megvenni az EMT-ket, akkor jó lesz valamire a 140 is.

Köszönöm!Valójában mit tud az emt 250? Eddig még nem használtam analóg reverb emulátort, csak a szokásos algoritmus, és konvolúciós zengetőket. Az EMT-éknél van valamiféle térélmény? Korai reflekciók?
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én mostanában tervezem egy UAD-2 kártya vásárlását. Van egy 2011 tavaszi kiadású 13"-os Macbook Pro-m amit Logic és Cubase-el használok.

Ezekhez gondoltam egy UAD-2 Satellite Duo-t. A kérdésem az lenne, ez a Duo kártya mennyire lenne nekem jobb vétel mint a Quad? Átlagban 25, max 30 sávban dolgozom. Pl. a Duo kártyánál, ha mind a 25 sávra teszek egy UAD plugint akkor azt még bírja a Duo kártya, vagy estleg ezek bevannak határolva egy adott plugin darabszámra? Remélem értitek a kérdésem?

A H.S.-ben 91 ezer forint a különbség a két kártya között és mind a kettőhöz az Analog Classics plugincsomag jár.  Azon a + 91 ezren inkább plugint vásárolnék.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

Ebben a formában ez így eléggé összetett dolog. Hogy mikor, mennyi plug-int használ az ember, eléggé projekt függő (legalábbis szerintem). A másik dolog meg az, hogy mindegyik plug-in máshogy használja ki a kártya erőforrásait. És aztán mi a biztosíték arra, hogy később nem fogsz több sávon dolgozni :) ? Egy biztos, ha veszel plug-int szerintem a NEVE 88RS-t ne hagyd ki. Keveset "eszik" és nagyon jó!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Ebay-en vettem, egy céget korábban felszámoltak és valaki árulta tovább (hogy benne volt-e a cégben vagy megvette a cuccokat, hogy feltegye egy kis haszonért, azt már lem láttam át). Megírtam az UAD-nak a helyzetet, regisztráltam és a segítségükkel a gépemen lett authorizálva hozzám az Ultra pack a többi korábban megvett pluginnel.

Ez már azt jelenti, hogy hogy az én accountomon van? Ha veszek hozzá UAD-2-es kártyát használtan és átregiszrtálom a nevemre, akkor menni fog? A gépemen most hibátlanul működnek az effektek, csak egy UAD-1 eléggé halványka sok sáv rendes effektezéséhez freezelés nélkül.

Köszi a segítséget!

Először is nagyon szívesen :) A leírásodból ítélve, igen, a te accountodon van. Lényeg: Van az UAD-1 kártyád, ehhez tartozik az accountod, ami egy e-mail címre van regisztrálva. Az UAD-2 kártyát amikor veszed, megmondod az eladónak, hogy xyz e-mail címre(amire az UAD-1 kártya van regisztrálva)"transzferelje" át a kártyát. Amikor ez sikeresen megtörtént, kapsz az UAD support-tól egy levelet, hogy "abcd" sorszámú UAD-2 kártya át lett "transzferelve az e-mail címedre. Inenntől kezdve amikor belépsz az accountoba, tehát a www.uaudio.com oldalon a my.uaudio fülön belépsz, akkor már a system alatt 2 kártyát kell látnod. Így fogod tudni használni mind 2 kártyán a plug-ineket.

Link to comment
Share on other sites

Hello! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy mac-em, amin 1 firewire 800-as port van. Erre csatlakozik az M-Audio ProFire 2626-os hangkártyám, amin 2 firewire port van. Szeretnék venni egy UAD Satelite DUO firewire-es DSP-t. Rá tudom e kötni a gépre a Profire 2626-os hangkártyán keresztül (Daisy-Chaining)?

Link to comment
Share on other sites

Hello! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy mac-em, amin 1 firewire 800-as port van. Erre csatlakozik az M-Audio ProFire 2626-os hangkártyám, amin 2 firewire port van. Szeretnék venni egy UAD Satelite DUO firewire-es DSP-t. Rá tudom e kötni a gépre a Profire 2626-os hangkártyán keresztül (Daisy-Chaining)?

Igen.
Link to comment
Share on other sites

El vagyok ájulva az UAD-2 SSL E C.S.-étől.

A hétvégén aktiváltam a DEMO verziót, és hát bizony nagyon jó kis plug-in. Egy "kórust" átküldtem rajta a gyári "background choir" beállításon, és még egy notebook hangszóróján is kórus volt a kórus, nem egy "chipmunks team"... Még a mixben is.

Ezen felbuzdulva a többi tracket is "megkínáltam" az SSL E C.S.-sel (a megfelelő "gyári" alapbeállítással a megfelelő hangszerekhez), és bizony működik.

Link to comment
Share on other sites

Az előzővel kapcsolatban volna egy olyan kérdésem a nagyérdeműhöz (elsősorban gyakolró hangmérnökök véleménye érdekel), hogy a Duende Native van-e olyan jó - horribile dictu, esetleg jobb is -, mint az UAD-os SSL. (Persze, tudom, ott a demo 30 napig, de jó lenne hallani, hogy érdemes-e elmélyedni benne, időt áldozni a "meghajtására"... Mert hogy - milyen érdekes - gyakorlatilag ugyanannyiba kerül a Duende C.S., mint az UAD-é.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...