Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha MODX


markcoldberg

Recommended Posts

10 órája írta turorudi:

...

Nagyon elkalandozunk, de:

A MIDI ugy jo ahogy van, van mar midi 2.0, ami az USB. Csak hat az pont arra szar, amire a MIDI jo. Az USB lotyog es zajt general, a MIDI meg pontos (bizonyos esemenyszamig) es galvanikusan(?) le van valasztva, nem okoz galibat. Nem tudom, hogy a modern hangszereknel hogyan megy a sysex, a sajat motifomrol sem tudom, azt el tudom kepzelni, hogy egy teljes system dump baromi sokaig tartson MIDI-n, de azt nem hogy nem lehetseges. Nyilvan hangmintakat nem nagyon lehet ilyen modon mozgatni, de az olyanokra pont jo a USB, vagy vegulis barmi mas.

Az mondjuk szamomra is erthetetlen hogy miert olyan ritka a normalis DAW integracio, pedig nem nagy truvaj, sok gyarto mar nagyon regen meglepte (Virus Ti valaki?), de oszinten megmondom, hogy en a motifomat akartam ravenni, hogy a transport gombokkal remote-oljam a Cubase-t es elvileg egy gombnyomas az egesz. Hat azt a gombot megnyomtam parszor, olvasgattam utana vagy 10 percet, aztan rajottem, hogy az a 15 perc amit raszantam vegulis mar fedezte volna az egesz eletre eleg PC billentyuzet * / space gomb nyomkodast, ugyhogy kidobott idonek erzem az addig raforditott idot is.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

ugyhogy kidobott idonek erzem az addig raforditott idot is.

Sztem azért ez így hülyeség. A Motif pont ezzel érvel kezdetek óta, hogy már belül előre gyártott templatek szintjén DAW control képes és nem csak Cubase felé, hanem akár Logic felé is. De ezt ma számtalan midikontroller is tudja azóta gond nélkül, szóval nem egy kihívás, mint mondjuk egy dalt jól megcsinálni. Sztem a Cubaseben lóghat ki a lóláb. Egyszerűen annyira eszelősen rengeteg beállításban lehet ott elveszni, hogy a Yamaha hiába kommunikálja a saját egyszerű beállítási dolgait, valszeg a Cubase gépkönyv tanulmányozására is szükség van. Ennek ellenére sem mondanám, hogy ez kidobott idő. Vmit helyretenni, vmire rájönni ugyanis többet ad (legalábbis a magamfajta analitikus típusnak).

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta djuice:

...

Pont ezért nem éri meg nekem. Odanyúlni a PC/Mac billentyűhöz és megnyomni vagy a *-ot vagy a space-t maximum 1 másodperc. Minek áldoznék időt arra, hogy megfejtsem miért nem megy a szinti front paneljéről.

Manuálisan be tudnám állitani végülis, annyira értek a Cubase-hez, de az is elvesz annyi időt, hogy soha ne térüljön meg.

Nyilván én nagyon keveset zenélek (és szinte soha nem a motiffal), úgyhogy benne van a pakliban, hogy eléggé le is tojom. :)

És végülis lehet, hogy hülyeség, de fenntartom a jogot, hogy hülye legyek és maradjak. :D

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta DutchFlowers:

A MIDI ugy jo ahogy van, van mar midi 2.0, ami az USB.

Azt azért tegyük tisztába, hogy a MIDI 2.0 nem az, hogy a DIN helyett USB van.
Az már kb. 2 éve létezik, de csak egy-két eszközbe építették még be, a DAW-ok pedig tudtommal semennyire nem támogatják a kiterjesztett protokolt (tágabb értékek a 0-127 helyett pl.): hálózatos szemlélet, ami talán a Yamaha kudarcba fulladt mLAN-jának rendes kifejlesztése, az egyirányú helyett kétirányú kommunikáció, jelentősen nagyobb átviteli sebesség. Valószínűleg sok mindent megoldana, de el tudom képzelni, hogy a több utasítás, kontroller, stb. miatt a több macera helyett még mindig inkább az 1.0-t akarja használni mindenki. De majd ha elolvassák ezt a topikot, látják, hogy volna rá igény.

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta djuice:

Sztem azt a firewire port kiirtása ölte meg. Haverom XS6-jába pl. pont mLAN van. Azért a 8 ch digit audio out elég kellemes dolog ám! :cool:

Kellemes, bizony. A MODX-ről 10 sávot lehet felvenni digitálisan, a Montage-ról 32-t (mind a 16 MIDI csatornára kiosztott sztereó patchet külön-külön sávra), és itt ráadásul 192 KHz-en sima USB csatolón.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta turorudi:

Nem tudom, hogy voltak-e már akkor USB-s hangkártyák. Most ezt úgy csinálják, hogy lényegében egy hangkártya van a Modx/Montage-ban.

2003-ban simán volt már usb. Meg tán a Steinbergnek is volt már akkor usb kártyája, de pl. a Focusritenak is sztem. Sőt, M-audio, Echo Audio, Roland-Edirol meg ilyenek már tolták. Illetve talán akkor még inkább a firewire volt divat, amin a Yamaha mLAN is alapul. Az első olcsó 2 csatornás usb karik vhol az Emu 0404 usb környékén jöttek divatba emlékeim szerint. De tény hogy a Steinberg a Yamaha kezében van régóta, tehát biztos megvolt a lehetőség. Viszont eleinte tény hogy az 1.0 és 1.1-es usb termékek igen le voltak maradva egy firewire sebességétől, így vhol a multi channel audio is csak a 2.0-tól rúghatott labdába, csak 8 csatornát még akkor elég necces volt velük kezelni, főleg a lassúcska hdd-k korában.

Na mindegy, valószínűleg a firewire erre régen profibb dolog volt. Nekem már az is tetszett, hogy az MO8-amban még S/PDIF digital sztereo kimenet volt. Az usb audiot akkor 2005-ben még nem tudott, csak később 2011-től a MOX széria.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 09. 12. at 22:57 írta turorudi:

Cubase-t használok. Nagyon hasonló problémával keresett meg egyszer valaki, csak Yamaha MX-szel. Ott a program újrarakása volt a megoldás, de az Cubase Essential volt, sztem Prónál ez nincsen

Nos, a yamahasynth.com-on találtunk egy bővebb tutorial leírást. Van egy olyan a Motifokhoz letölthetően direkt Cubase alá, hogy Extension csomag. Ez mindent megoldott, működik mind ami kell és megy a DAW remote üzemmód is. A cucc fedélzetéről minden irányítható a Cubiban. :)

(Csak hát ehhez fel kell túrni a Yamaha fórumokat. Gépkönyv stb. semmit nem részletez.)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Megjelent az új Yamaha driver Windowsra és Macre egyaránt. Macen belül az Apple Silicon procis gépeken meg kell csinálni egy plusz lépést, ahol csökkenteni kell a "Security beállításokat". Találkozott már valaki ezzel, hogy így kell telepíteni valamit? Vajon milyen védelemtől fogunk "elesni"?

https://hu.yamaha.com/hu/support/updates/yamaha_steinberg_usb_driver_for_mac.html

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta idioty:

Megjelent az új Yamaha driver Windowsra és Macre egyaránt. Macen belül az Apple Silicon procis gépeken meg kell csinálni egy plusz lépést, ahol csökkenteni kell a "Security beállításokat". Találkozott már valaki ezzel, hogy így kell telepíteni valamit? Vajon milyen védelemtől fogunk "elesni"?

https://hu.yamaha.com/hu/support/updates/yamaha_steinberg_usb_driver_for_mac.html

Az UAD drivereknél is ez az eljárás Silicon gépeken.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Hobkins:

Sziasztok!

Elnézést, hoyg kicsit OFF a kérdés, de kb. mennyi a reális ár egy MODX 7-ért? Mondjuk egy karc mentes állapotban lévőért.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Manapság ezt nagyon nehéz megmondani forintban, euróban pedig ugyancsak nehéz itthon társalogni (pl. azt a hirdetést meg sem fontolom itt, amelyiknél euróban jelöltek meg árat). Azt látom, hogy a jófogáson valaki kínál 440-ért, de ez nem jelent sokat. Sztem ennyiért nem válnék meg tőle.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Hobkins:

Helyette? Nincs semmim :) Csak erdekel, h. mennyiben mennek. 

Gyúrjál a MODX+-ra! :)

Amúgy a sima MODX7 rendesen megduplázta az árát! A 7+ meg "csak" 790 a Thomannál most: https://www.thomann.de/hu/yamaha_modx7_550550.htm

 

Y59dRus.png

400 fölött méregették használtan is legutoljára.

Sztem nem érdemes ma vásárolni a jelenlegi gazdasági krízishelyzetben, ahol már egy liter tej is 500 Ft!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

Gyúrjál a MODX+-ra! :)

Amúgy a sima MODX7 rendesen megduplázta az árát! A 7+ meg "csak" 790 a Thomannál most: https://www.thomann.de/hu/yamaha_modx7_550550.htm

 

Y59dRus.png

400 fölött méregették használtan is legutoljára.

Sztem nem érdemes ma vásárolni a jelenlegi gazdasági krízishelyzetben, ahol már egy liter tej is 500 Ft!

Biztosan nem veszek MODX+t 800 ert. Ilyen arban nem veszek hangszert. a 400 koruli ar még korrekt volt, de ez a 800...ez borzaszto. 

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta djuice:

Gyúrjál a MODX+-ra! :)

Amúgy a sima MODX7 rendesen megduplázta az árát! A 7+ meg "csak" 790 a Thomannál most: https://www.thomann.de/hu/yamaha_modx7_550550.htm

 

Y59dRus.png

400 fölött méregették használtan is legutoljára.

Sztem nem érdemes ma vásárolni a jelenlegi gazdasági krízishelyzetben, ahol már egy liter tej is 500 Ft!

Hogy így megduplázta az árát, az a balfasz forint és a Yamaha szarházi üzletpolitikája miatt egyszerre van (a +-szal fel akarja húzni az árát, mert valószínűleg sokkal jobban fogyott a Montage-nál). Ha megnézzük, a Montage ma is annyi, mint mondjuk 2-3 éve (sima MODX-t nem találok).

Szerkesztette turorudi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 órája írta Hobkins:

Az tul egyszerü

Az még annál is egyszerűbb, hogy mikor Motifom volt, ott egy 10-15 oldalas kis egyszerű rövidített fordítás járt hozzá magyarul, hogy pl. a hangerő gomb az mit csinál. :) Sokat kellett jegyzetelni a rendes eredeti angol vastag gépkönyvben, főleg az elsőre érthetetlen Yamaha menük miatt. Aztán azok persze logikusak lettek mire megszokta az ember, de hogy bizonyos midi funkciót épp hol találni benne, ahhoz lehetett lapozgatni az oldalakat.

Link to comment
Share on other sites

36 perccel ezelőtt írta djuice:

Az még annál is egyszerűbb, hogy mikor Motifom volt, ott egy 10-15 oldalas kis egyszerű rövidített fordítás járt hozzá magyarul, hogy pl. a hangerő gomb az mit csinál. :) Sokat kellett jegyzetelni a rendes eredeti angol vastag gépkönyvben, főleg az elsőre érthetetlen Yamaha menük miatt. Aztán azok persze logikusak lettek mire megszokta az ember, de hogy bizonyos midi funkciót épp hol találni benne, ahhoz lehetett lapozgatni az oldalakat.

Édes Istenem... micsoda gépkönyv lehetett. Ezek szerint a yamaha régen is ilyen smucig volt és nem biztosított magyar nyelvűt a hansgzerekhez. Csalódtam...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...