Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha MODX


markcoldberg

Recommended Posts

27 perccel ezelőtt írta djuice:

A Korgban ezt mondjuk okosan kitalálták, hogy global beállítások ilyenekre vonatkozólag külön elmenthetők, visszatölthetők. A Yamahákat tényleg jól el lehet tekerészni, de vmi factory reset van azért, ha nagy gebasz lenne. Ezt régen tán a utility menüben kellett aktiválni és ki/bekapcsolni a hangszert. MODX-nál nem tudom van-e ilyen, de az a legegyszerűbb talán.

Van factory reset. Szeretném megérteni, hogy a kontrollerek és a DAW viszonya hogy is van pontosan. Szerintem a Remote menüpont és a Midi I/O-ban a Single, Hybrid és Multi módok túl sok felületet jelentenek, egyszerűbben kellene ezt megoldani.

 

Link to comment
Share on other sites

19 órája írta djuice:

A Korgban ezt mondjuk okosan kitalálták, hogy global beállítások ilyenekre vonatkozólag külön elmenthetők, visszatölthetők. A Yamahákat tényleg jól el lehet tekerészni, de vmi factory reset van azért, ha nagy gebasz lenne. Ezt régen tán a utility menüben kellett aktiválni és ki/bekapcsolni a hangszert. MODX-nál nem tudom van-e ilyen, de az a legegyszerűbb talán.

Pont a Midi Advaned oldalán van kifejezetten reset erre a részre, ami nincs befolyással a többi globál beállításra. Amúgy tényleg jó lenne egy Ulility mentés/betöltés funkció, mert el bírom képzelni, hogy különböző zenekarokban igenis kellhet különböző beállítások (pl Midi és hangolás).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 órája írta turorudi:

Szerintem a Remote menüpont és a Midi I/O-ban a Single, Hybrid és Multi módok túl sok felületet jelentenek, egyszerűbben kellene ezt megoldani.

De maga a Remote az DAW remote és nem Performance "Remote". Azaz ha átmész a DAW Remote ablakra, akkor a daw vezérlésével kapcsolatos midi beállításokat tartalmazza. Ráadásul ezt tényleg változhat Performanceonként, tehát helyes, hogy ott található. Míg a Single / Hybrid / Multi mód a hangszer alap Midi működésének beállítását tartalmazza, ami nem Performance függő, tehát annak tényleg a Utilityben van a helye.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 órája írta idioty:

Ráadásul ezt tényleg változhat Performanceonként, tehát helyes, hogy ott található. Míg a Single / Hybrid / Multi mód a hangszer alap Midi működésének beállítását tartalmazza, ami nem Performance függő, tehát annak tényleg a Utilityben van a helye.

Na tessék, még a végén minden a helyén van :)

Link to comment
Share on other sites

14 órája írta idioty:

De maga a Remote az DAW remote és nem Performance "Remote".

Bár ez némileg logikus is lehet, de erre mondom, a Yamaha megkötöttebb ilyen oldalról. Pl. nekem nagyon nem tetszett, hogy a sustain pedált csak globálisan lehet beállítani másra. Egy Korgnál vagy Nordnál pedig vezérelhet presetenként mást, pl. használhatom leslie sebesség kapcsolásra vagy akár wah pedálnak is adott ponton. A Yamaha csak azt ismeri, amit globálisan beállítottunk neki és ha más kéne, mindig át kell állítani. Szóval értem én Túrórudi mit nem lát jónak ezekben a tekerőkben...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ekkor: 2021. 08. 15. at 9:57 írta idioty:

Nem tudom láttátok-e, de nagyon hasznos videó. Számomra mondott, mutatott újdonságokat.Megmutatja hogy lehet egyszerűen áthozni Connecttel egy teljes songot, amit a Montage/MODX-en írtunk.

https://www.yamahasynth.com/learn/events/tech-talk-montage-modx-connect

 

Ja, ezt még a MODX megvásárlásakor próbálgattam, de nem igazán volt rá szükség (mondjuk ugyanezt már az SY-ok is tudták: el lehetett menteni MIDI file-ba a szintin és bármelyik seq szépen betőtikézi). Fordítva lenne igazán jó.

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta turorudi:

Ja, ezt még a MODX megvásárlásakor próbálgattam, de nem igazán volt rá szükség (mondjuk ugyanezt már az SY-ok is tudták: el lehetett menteni MIDI file-ba a szintin és bármelyik seq szépen betőtikézi). Fordítva lenne igazán jó.

Megmondom őszintén, eddig a Connectet csak arra használtam, hogy egy adott projekten belül lementsek több Performance-t. Viszont előfordult már, hogy egy Song-ot akartam átvinni Logicba kis "masterelésre", és akkor egyesével rögzítettem a midit és audio sávot. De így a Midit drag&droppal sokkal egyszerűbb átvinni és utána egyszerre tudok 4+1 (stereo) sávot rögzíteni audioban.

Valamint felhívta rá a figyelmem, hogy ha egy Song-ot később "masterelni" szeretném, akkor a Performance-ban ne használjak a main kimeneten effekteket.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Úgy látom kicsit abbamaradt a kommunikáció a MODX és Montage felől. Nem látok új híreket / új videókat a yamahasynth oldalon sem egy pár hónapja. Lehet, hogy készül OS Update-re a Yamaha?

Viszont lenne egy kérdésem: Hogyan lehet a Remote funkcióval a Cubasis 3-at irányítani? Ha simán Cubase-t választom, nem működik. Amit sajnálok, mert elvárná az ember, hogy működjön, ha már “ugyanaz” a gyártó. Logic felvételnél iszonyat jól működik és kényelmes nagyon.

Link to comment
Share on other sites

36 perccel ezelőtt írta idioty:

Úgy látom kicsit abbamaradt a kommunikáció a MODX és Montage felől. Nem látok új híreket / új videókat a yamahasynth oldalon sem egy pár hónapja. Lehet, hogy készül OS Update-re a Yamaha?

Viszont lenne egy kérdésem: Hogyan lehet a Remote funkcióval a Cubasis 3-at irányítani? Ha simán Cubase-t választom, nem működik. Amit sajnálok, mert elvárná az ember, hogy működjön, ha már “ugyanaz” a gyártó. Logic felvételnél iszonyat jól működik és kényelmes nagyon.

Közben találtam egy Tech Talk videót, amiben bemutatják, hogy hogyan kell beállítani a “nagy” Cubase szoftverben, és ez alapján rájöttem, hogy csak annyi a trükk, hogy a 2-es Portrait kell beállítani a “Mackie” funkciót, és akkor működik úgy, ha a MODX-ben vagy a Cubase vagy a Logic van kiválasztva. Egyedül a “visszajelzés” nem működik csak, azaz nem világítanak a gombok a DAW-nak megfelelően. De működik szinte minden: Transport gombok, track select, track mute/solo, loop gomb. Szóval királyság!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 12. 10. at 14:43 írta idioty:

Egyedül a “visszajelzés” nem működik csak, azaz nem világítanak a gombok a DAW-nak megfelelően.

Ez is megoldódott, csak a kimenetet is be kellett állítani a Port 2-re Mackie értékkel, azóta világít minden gomb úgy, ahogy kell. És mindez úgy működik, hogy a beállításokban a Logic van kiválasztva. Egyedül a Track Group select nem csinál semmit, sajnos a következő tracket sem jelöli ki. De a Part Select gombra feljövő ablakban az érintő képernyőn való track select már működik rendesen.

Szerkesztette idioty
IOS által beírt hülyeség módosítása
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 órája írta idioty:

Nem látok új híreket / új videókat a yamahasynth oldalon sem egy pár hónapja. Lehet, hogy készül OS Update-re a Yamaha?

Tán vagy 5-6 éves már a Montage is! Nem csodálkoznék hogy ha pont inkább egy új változat látna majd napvilágot. Ők még a chipeket is maguknak gyártják... :)

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta idioty:

Úgy látom kicsit abbamaradt a kommunikáció a MODX és Montage felől. Nem látok új híreket / új videókat a yamahasynth oldalon sem egy pár hónapja. Lehet, hogy készül OS Update-re a Yamaha?

 

Közben John Melas fejlesztgeti a hozzá való editort, ami persze nem ugyanaz, de mégis valami. Nagyon érdekes, hogy a Yamaha egy angolul éppen csak tudó görögnek adja oda a kódokat egy editorhoz, de sztem a cég ezt akkor is egyfajta fejlesztésnek szánja, mert ezektől a kis fejlesztésektől valóban jobban lehet editálni a hangszert.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Világért sem akarok "károgni", és szerintem csodás hangszer az MODX, de ez a mostani frissítés nem fogja megváltoztatni az életét senkinek sem :D

Hardveresen (belsőségek szempontjából) nagyjából pariba hozták a Montage-zsal, így egyszerűbb lesz majd a szoftveres fejlesztés a két hangszerre.

És ennyi :)

 

Link to comment
Share on other sites

21 perccel ezelőtt írta Szodike:

Hardveresen (belsőségek szempontjából) nagyjából pariba hozták a Montage-zsal, így egyszerűbb lesz majd a szoftveres fejlesztés a két hangszerre.

És ennyi :)

Igen, ez egy facelift változat, de jobban nézett volna ki fehérben akkor már legalább a Montage White mintájára. 0:1

A Bösendorfer pakk megint csak letölthető, azt is integrálhatták volna már és akkor maradna másnak hely a flashben. Ill. Korgéktól lemásolták a drum track módot, pedig a rhythm pattern említésével már azt hittem visszatért a Motifok zseniális pattern seq. része. 0:2

A vicces az egészben amit még kiemelnek: "ruber coated pitch and mod wheels". Ez szinte fantasztikus! Új zenei stílust fog teremteni (amellett hogy amúgy praktikus persze). :D 

A marketingesek tervezték ezt a hangszert, de ez látszani fog majd az árcédulán is sztem. (Rövid hír: a Thomann oldaláról már eltűnt az összes classic MODX!)

Link to comment
Share on other sites

Azért volt ennél gyengébb versenyző is, gondoljunk csak a Korg Krome EX-re :D

Ez a pattern sequencer jópofa, de nem az ami pl. a MOXF-ben is van, itt az én olvasatomban csak fix sorrendet menthetsz el a scene-ekből és a sorrendet mented el... persze majd megmondja valaki pontosan, amikor már kéz alatt lesz a vas.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Szodike:

itt az én olvasatomban csak fix sorrendet menthetsz el a scene-ekből és a sorrendet mented el... persze majd megmondja valaki pontosan, amikor már kéz alatt lesz a vas

Azt is írja ott a piros keretben, hogy: "...and play them flexibily during live performances". Én itt látom a fényt az alagút végén, csak hát ezek tuti virtual gombokon lesznek a displayen, s nem fizikai nyomógombokon. :(

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...