Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Szia,

Szerintem ezekkel ne foglalkozz, vegyél inkább egy kis EMU-t (0404 pl) ami hasonló tudású, sokkal jobban jársz. De használtan már 1212M-et is tudsz venni majdnem ennyiért.

Sziasztok!

Szerintetek melyik hangkártyát vegyem meg, nem nagyon értek hozzá,melyik a jobb?

http://pcbazis.hu/termek/xonar-d1

vagy

http://pcbazis.hu/te...onar-dxxd-pci-e

E közül a kettő közül szeretnék választani. Ha megnézitek az adataikat remélem azok alapján tudtok nekem segíteni.

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm a válaszodat, esetleg tudnál linkelni egyet egy webshopból?:D csak hogy konkrét termékem legyen, mert ha én keresgélek rá annak nem lesz jó vége:D

Szia,

Szerintem ezekkel ne foglalkozz, vegyél inkább egy kis EMU-t (0404 pl) ami hasonló tudású, sokkal jobban jársz. De használtan már 1212M-et is tudsz venni majdnem ennyiért.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Csodálkozok, hogy senki nem említette az egyik nagy favoritomat: MOTU Ultralite MK3.

Jómagam szintén vasakat hajtok meg, méghozzá egy meglehetősen gyenge notebookról, ami csak szekvenszerként és nagyon minimális effektként funkcionál. Az elképzelésem az, ami a topic nyitó bejegyzésében is elhangzott, hogy 4db vasat rögtön az interfészbe kötni, és ott jól elkülöníthetően feldolgozni a jelutakat, ehez ugye 8 csatorna kell. Egyetértek A/D-vel, hogy manapság nincs értelme hangminőségi különbségekről beszélni, mármint a valóban audiointerfésznek szánt eszközök körében, mivel nincs lényegi különbség, egyaránt jól szólnak, és egyaránt szarul - a jó pár kategóriával feljebb árazott társaikhoz képest. Ami igazán lényeges a többcsatornás felállásban, hogy a buffer megfelelően nagy legyen a jelfeldolgozáshoz, viszont azt megfelelő sebességgel olvassa is (ez adja ki a latencyt), valamint hogy a hangokat lehetőleg DSP routolja és mixelje (szintén latency miatt fontos). Windowsos lévén pedig USB-t kell vennem, mert a firewire szívások amiket hallottam, visszavetették a kedvem az ilyen interfészektől Windows oprendszeren.

Tehát én a következőket tudom jelen pillanatban ajánlani, amik ténylegesen a kevés hangszer jó minőségű felvételére alkalmasak, realtime sok csatornán, DSP-vel, garantáltan Windows környezetben is működtethetően:

- MOTU Ultralight MK3 (ez egyébként hibrid, firewire portja is van)

- Focusrite Scarlet 18i6

- M-Audio Fast Track Ultra R8

Ezek mindegyike tökéletesen alkalmas a feladatra, és viszonylag budget-proof. (Ez utóbbi nem azt jelenti, hogy fillérekért megkapod, hanem hogy a pénzedért valóban azt kapod, amit szeretnél.) A legolcsóbb a Scarlet (84e) a legdrágább a MOTU (150e) és a minőség is nagyjából ezen a vonalon ível felfelé szolgáltatások terén.

Ha elég egy stereo be-kimenet, akkor a mezőny meglehetősen szórt, de szolgáltatás terén talán a Native Instruments Komplete Audio 6 a legjobb, ahoz ugyanis egy rakás produktív szoftver is jár, többek között a Komplete 8 egy szelektáltabb változata (Elements), és társai közül annyiban kilóg, hogy a doboza fém és tele van ledekkel ami a jelutat monitorozza, illetve a Cirrus Logic DSP chipet exkluzív módon használja ki a drivere az igéretek szerint. Egyébként a Scarlet 2i2 elég csúnyán ráver a mezőnyre ár/teljesítmény viszonyban, és még egy, amit nem láttam: M-Audio MobilePre - ez az eszköz szintén budget-proof a maga kategóriájában, cserébe viszont semmi mást nem kínál, csak audio ki-bemenetet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Tegnap Scarlett 2i2 tulajdonos lettem. Gondoltam megosztom veletek az első benyomásaimat! Kezdeném ott hogy egy E-Mu Trackr Pre hangkarit cseréltem le erre, sajnos az E-Mu drivere már sz@r volt és egyébként is elavult volt a cucc Asio-ja is szerintem...

2i2: Nagyon vagány kézben tartva, tényleg masszív a ház a potik is annak tűnnek... A driver telepítése egyszerű volt és gyors, mondhatni ""pikk-pakk" ment.... A hangminőségén sokat gondolkodtam, rengeteg zenét meghallgattam rajta és azt vettem észre, hogy minden körülmény közben szebben szól mint a Tracker Pre. Ma reggel meghallgattaml firssen is és rájöttem, hogy milliószor szebben szól mint a volt Tracker Pre, pedig az sem sz@r! "Szóval most örül a gyerek, mint majom a..."

A hozzáadott plug-in csomag is baromira tetszik. Az EQ-ja az kb. UAD-Pultech EQ magasságában tolja, ez atombiztos! A reverbet még tesztelem, dee ez is eléggé meggyőző rögtön. Az ASIO Latency-je nagyon gyors. Én betoltam most 1ms-ra és megsem nyikkan bármennyire terhelem. (Buffer size: 45 Samples. ) Habár, ebben a gépem is benne van(8 magos Intel), de akkor is....

Ha, lesz kérdésetek szivesen válaszolok!

Üdv.

Szerkesztette SR.Music
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Tegnap Scarlett 2i2 tulajdonos lettem. Gondoltam megosztom veletek az első benyomásaimat! Kezdeném ott hogy egy E-Mu Trackr Pre hangkarit cseréltem le erre, sajnos az E-Mu drivere már sz@r volt és egyébként is elavult volt a cucc Asio-ja is szerintem...

2i2: Nagyon vagány kézben tartva, tényleg masszív a ház a potik is annak tűnnek... A driver telepítése egyszerű volt és gyors, mondhatni ""pikk-pakk" ment.... A hangminőségén sokat gondolkodtam, rengeteg zenét meghallgattam rajta és azt vettem észre, hogy minden körülmény közben szebben szól mint a Tracker Pre. Ma reggel meghallgattaml firssen is és rájöttem, hogy milliószor szebben szól mint a volt Tracker Pre, pedig az sem sz@r! "Szóval most örül a gyerek, mint majom a..."

A hozzáadott plug-in csomag is baromira tetszik. Az EQ-ja az kb. UAD-Pultech EQ magasságában tolja, ez atombiztos! A reverbet még tesztelem, dee ez is eléggé meggyőző rögtön. Az ASIO Latency-je nagyon gyors. Én betoltam most 1ms-ra és megsem nyikkan bármennyire terhelem. (Buffer size: 45 Samples. ) Habár, ebben a gépem is benne van(8 magos Intel), de akkor is....

Ha, lesz kérdésetek szivesen válaszolok!

Üdv.

Nem írtad, hogy a bemeneteiről mi a véleményed, csak hogy a buffert gyorsan olvassa. Használod bárminek a monitorozására vagy felvételére?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

2 db Adam A7 van rádugva természetesen itt is érzem a fejlődést rettenetesen érzékenyen szól. Valahogy úgy érzem jobban definiálja a mélyeket és magasokat egyaránt. A vonalbemeneteket egy ibanez electro-accusikussal bróbáltam ez is az E-Mu-hoz képest sokkal érzékenyebb nekem, tökéletesen zaj mentes és a gain potikkal tökéletesen kalibrálható!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy az ESI cég Maya44 (vagy Maya44e) kártyájáról van-e valakinek bármilyen tapasztalata (hangminőség, latency)?

Elsősorban élő felhasználásra keresek hasonló paraméterekkel rendelkező kártyát (fontos a 4in/4out). Tudom, hogy stúdió minőségű felvételkészítésnél nem állná meg a helyét, de ha ez lenne a cél, akkor nem is ebben az árkategóriában keresgélnék.

Köszönök előre is mindenfajta infót!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Hangkártya vásárlás előtt állok, ezért is vettem a bátorságot, hogy betérjek ide hozzátok, és kikérjem véleményetek.

Ezidáig egy EMU 1212-est használtam már vagy két éve. A legnagyobb bajom az volt vele, hogy belsőcucc + nincs rajta fejhallgató kimenet .:˛/ Eleinte hangjának minőségével elégedett voltam - az alaplapi integrált után - de a vége felé már kezdtem felfedezni pontatlanságait, illetve a driver-e se úgy szuperált ahogy kellett volna. Lényeg a lényeg, hogy szintet szeretnék lépni hangminőségben, és érdekelne, hogy erre a célra egy focusrite saffire pro 14 megfelelő választás lenne e? Nem igazán hallottam/olvastam még a focusriteokról rosszat. A Neten szinte csak rózsaszínmarketing felhőkbe szaladok bele, ahol rosszat nem igen írnak. Mivel számítógépen írok zenét, és esetenként lenne csak szükség egy mikrofonra, vagy egy hangszerre, ahogy néztem ez az a hangkártya ami kellően kielégítené igényeim. Fontos hogy utómunkálatokra is nagy hangsúlyt fordítok (mixdown, mastering) ezért fontos a hangminőség. A legfelső határ amit most egy kártyára áldoznék az olyan ~60-80e Ft. Van a focusrite-nak ellenfele ebben az árkategóriában? A scarlett sorozat miben más mint a saffire? Ha van az alaplapomon firewire port, érdemesebb abban gondolkodni, mint usb-ben?

Megtisztelő válaszaitokért, és rám elpazarolt perceitekért előre is köszönet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Alacsony árfekvésű (<100e.Ft) külsős hangkariban mit tudnátok ajánlani minőség tekintetében?

Amit néztem:

- Avid Fast Track C400

- Focusrite Saffire6 USB

- M-audio Fast Track Pro

- E-MU 0404 USB 2.0

Belőlük az Emu felé hajlanék, de állítólag a kimenete felé tragikus a D/A minősége a bejövő oldal A/D-je tükrében.

Az Avidot nem ismerem, Focusrite cool, de nem ártana ha digit I/O-t is tudna, bár nem létfontosságú, így talán nyerőbb az Maudio? Egyébként mi a priorítás e márkák közt?

Az se gond ha mást is mondotok ezeken kívül!

Szerkesztette LP-filter
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintetek miért van az, hogy úgy érzem hogy a Virus TI-om hangkártyaként jobban szól, mint az EMU1212M? Nem tudom megmagyarázni csak valahogy teltebbnek érzem a hangzást, az aljak is mintha jobban szólnának :) Most szeretnék venni valami jobb hangkártyát.. RME Fireface 400-at nézegetem.. annál ugye nem fog jobban szólni a Virus?? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azért nem hiszem hogy ez ilyen psziho-dolog nálam, mert eredetileg EMU-t használtam (meg sem fordult a fejemben hogy a Virus hangkártyaként jobb, akár egy EMUnál is.. gondoltam pakoltak egy plusz feature-t bele Access-ék, ennyivel is faszállítóbb a dolog..) de egyszer kényszerűségből próbáltam ki a TI-t hangkártyaként és tulképp azóta azt használom.

Felvételről én nem beszélek, azt nem próbáltam még Virus-on. Én csak azt hallom, hogy egyszerűen jobban szólnak a hangfalaim mióta a virus hajtja a rendszert. De ha erre semmi esély, biztos bennem van a hiba :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Icon Utrack pro. 4 bemenet, 4 kimenet. Ár/érték arányban a hang is verhetetlen. Nyilván szerintem.

Köszi! És ez az Icon márka mennyire újkeletű vagy megbízható? Még sosem hallottam róla, de látom sok terméke van. Kínaiak? :)

50-70 körül találtam még jónak tűnő dolgokat:

- Tascam US-144 MK2

- Lexicon Lamda

- Focusrite Saffire Pro 14 (ő már FW!)

Kárpáti Z. Akkor az M-audio innentől Avid lesz?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az enyémre az van írva alulra, h made in China. Bár lassan mindenre ez van írva. :-) Nálam 2 éve van napi használatban, koncertekre is hurcoltam, sosem hagyott cserben. A gitáros-énekesünknek M-audio fast track pro van, az is jó kártya, de a 2 közül az Icont választanám gondolkodás nélkül. Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az M-Audio már jó ideje az AVID-é. ( 2004 óta )

Az AVID lassan megszünteti a korábbi márkaneveket, ahogy azt pl. a Digidesign esetében is tette.

Az M-Audio megmaradt több típus elnevezésében.

Bocs, nem Te vagy az M-audio hazai importőre?

Esetlegesen van vélemény-tapasztalat a felsorolt más termékekről is neked, vagy ezekről érdekeltség miatt nem nyilatkoznál? (A Tascam különösen érdekel, de az Avidról is jó ha van valami érdemleges infó, esetleg Roland-Edirol-Cakewalk???)

Még találtam ma reggel egy Alesis iO2 express-t is (32e. br!)

Mivel semmi tapasztalatom a külsős hangkarikkal, márkák közti minőségi sorrend is érdekelne, főleg hogy egyesek a FW csatlakozás felé irányítanának. S itt kérdezem meg, az USB 3 szabvány még nem elérhető ezen a területen?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen, én foglalkozom az M-Audio-val.

Márkák ( gyártók ) közötti sorrend minőség tekintetében értelmetlen. Minden komoly cégnek van egyszerűbb / igénytelen / olcsóbb terméke és van igényes / drágább terméke. Ezzel nyújtanak választékot a potenciális vevők legnagyobb részének.

Elég kevesen vannak, akik átfogó gyakorlati tapasztalattal rendelkeznek sok hangkártyáról. Természetesen sok az előítélet, ráadásul egy kevésbé sikerült termék után hajlamos az ember általános elítélő véleményt alkotni a cég minden típusáról.

Amit ajánlani tudok: utána lehet olvasni egy megbízható magazin tesztjeiben ( Computer Music, Sound on Sound ) - ezek a közvélekedéssel szemben általában megbízhatóak.

USB3 hangkártyáról egyenlőre nem tudok, valószínűleg a pro kategóriában lehet értelme, nagyszámú és nagyfelbontású hangcsatorna használatakor.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"de a 2 közül az Icont választanám gondolkodás nélkül"

Köszi a tanácsot de azért elég bizonytalan vagyok ilyen ismeretlen márkákkal, sőt másoknál sem hallottam még ilyenről. Biztos valami újkeletű lehet, mert ahogy nézem gyártanak midi keyboardokat is, de valahogy a hitspace shopban mégsem találhatók. Lehet tudni milyen konverterei vannak?

Zoli, köszönöm az útbaigazítást, a Sound On sound eszembe sem jutott bár már sokszor letöltöttem a régebbi cikkeket.

Így látatlanban a Focusrite - Avid - Tascam esetleg Cakewalk közt vacilálok, sajna az E-MU 0404 USB 2.0-ről semmi infromáció.

Az USB - FW felület sem tisztázott még előttem melyik jobb, de láthatóan a FW a kihalás felé halad mint alkalmazott csatlakozási felület. Annyit eldöntöttem, a 30-40 ezres kategóriát nem lépem meg, talán a kicsit drágább nagyobb működési/kompatibilitási biztonságot nyújthat. A Tascam és Avid elég szimpatikus küllemre is, bár meglehet ezen a fronton nincs akkora érezhető különbség, mint akár a fél millás vonalon. És még most jön a NAMM is!

Szerkesztette LP-filter
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Még egy sokadik kérdés. Nézegettem ezeket a Scarlet kütyüket is. Sajna a legkisebb nekem nem elég, nincs digit I/O és midi rajta. Ehhez képest most a Saffire pro 14 már kifutó lesz akkor? Ha igen a 2i2 után rögtön a 8i6 Scarlet jön. Várható valami közbülső 4 csatornás változat esetleg még? Hogyan frissítik a modelljeiket ők? Ja, és amit már más is tudakolt, a Saffire és Scarlet széria közt mi a lényegi különbség a színen kívül? Jobb AD/DA előfok jobb szolgáltatások vagy mi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...