Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Nos, nekem az a meglátásom, hogy jobban jársz, ha veszel egy jó minőségű dedikált lejátszót, ami CD-t, DVD-audiot, talán még BluRayt is lejátszik, ée elfeleljted a számítógépes "zenehallgatást".

Nekem ugyan nincs ezoterikus cuccom, de elég jó (Rotel elő- és végfokozat RB/RC-870, Mission álló hangfalak, Pioneer PD-802 CD lejátszó, Onkyo DVD lejátszó), de ha zenét akarok hallgatni (mint önálló szórakozási forma), akkor szépen leülök a cucc elé, és - hangulattól függően - Chopin zongoraversenyek, Bartók zongoraverenyek, vagy akár Pink Floyd, Roger Waters, Genesis szól.

Sőt - mivel elég nagy gyűjteményem van - néha felteszem az LP-t (amit manapság sokan hibásan(!!) bakelitnek hívnak, pedig nem az) egy Dual CS-505/3-asra (Ortofon MC10 MKII-vel és T5-tel), és hagyom, hogy elvarázsoljon A ZENE.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

sziasztok

van esetleg tapasztalata valakinek arról hogy egy Novation X-Station hogyan teljesít mint hangkártya?

Meggyőztek a hangjai és a lehetőségei, de nekem most nagyon fontos lenne egy hangkártya ugyanis az Emu0202-m tönkrement a MacBook alap kártyáját meg már nem bírom idegzettel

Egyenlőre a Saffire Pro 14 lenne nálam a befutó hangkártya tekintetében, de analóg szintim még nincsen és sok jót irnak az X-Stationről

Bemenetnek egy elektromos gitár és egy Roland MC303 grooveboxom van, egyenlőre egymagam formálok stílustól független alapokat és zenéket, de a közeljövőben ez kiegészül egy élő dobossal, énekessel, és egy elektromos fagottossal

(persze nem én csinálnék végleges felvételeket vagy keveréseket, pusztán jammelgetni jó lenne velük)

még az elején járok nagyon a technikai világnak úgyhogy bocs az esetleges hülyeségekért :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok,

Próbálok rövid lenni.

Mostanában fogant meg bennem a gondolat, hogy hobbi szinten (már ha az embernek van elég szabadideje) érdekelne zene szerkesztés: (Csak szoftver (Reason), + max egy szimpla midi keyboard ) elsősorban elektronikus téren. (dubstep/d&b/bb/stb)

Még nem volt időm beleásni mélyebben a témában, csak feltérképezem a lehetőségeket (ár)… így nagyobb előtájékozódás nélkül jöttem ide, (arra azért rátaláltam hogy ha valahol, akkor itt kapok választ) J

Nos adott egy egyszerű 2009-es LENOVO (IBM) ThinkPad R500 2732-32G (2 GB Ram 32bites rendszer gondolom elég), aminek az alaplapi integrált „hangkártyája” viszont nem hiszem hogy kielégíti a szükségleteket(?).

Ezért keresnék külső hangkártyát, hogy egyáltalán a szoftvert tudjam használni (kihasználni). A későbbi MIDI csatlakozási lehetőség is fontos opció. *Kérdés : tapasztalataitok alapján a szoftverekben található emulált midi billentyűzet elég vagy idővel az ember így is úgy is be fog szerezni egy midi keybordot, mert egyszerűbb gyorsabb stb? Ha a válasz igen akkor tényleg csak midi bemenetes külső hangkártyában érdemes gondolkodni

Tehát

  • USB2.0 –s (de firewire is szóba jöhet a laptomon van) bár az USB 2.0 az gyorsabb + betáp is lehet egyben
  • fejhallgató kimenet
  • midi bemenet*
  • nem hiszem, hogy valaha is kellene más ki és bement (de persze jó előre gondolni), esetleg erősítőre vagy aktív hangszóróra rá lehet kötni az nem baj, per pillanat nem szükséges, de ha minimális az árkülönbözet és a minőség is ua. akkor két termék közül a bővebbet preferálom, (bevallom ki és bementek terén elnevezések stb mihez milyen csatlakozó szükséges nem vagyok képben. Pl tudom erősítőkhöz aktív hangszórókhoz milyen kimenet is kell, de ez most nem kérdés …
  • ASIO driver- de gondolom amit ajánlotok azoknál ez alap funkció, (a zero latency hardver monitor az valami hasonló?)
  • tudom hülyeség ezt kiemelni, de a lehető legjobb hang minőség ill ár/érték arány (tehát ha valami kicsit drágább, de érezhetően/bizonyítottan jobb minőségű tartósabb stb. akkor hajlandó vagyok többet fizetni

Nos már kinéztem párat: (bár nem "olcsók")

- Tascam US-122MK2

- E.Mu 0403 USN2.0

- Focusrite 18i6 (ezt már itt a fórumból puskáztam ki)

sokszor elvesztem a leírások tulajdonságok útvesztőjében vagy ép hiányában, és lehet nekem nem is ilyen kell stb. várom a hozzászólásokat, javaslatokat. Ár olyan max 40-50 E Ft (úgy látom ez egy vízválasztó ár) de ez is fogcsikorgatva (ás lehet keresek használtat Ebayen J )

Előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

A gép valószínűleg elég kell legyen. Értelemszerűen minél erősebb a proci (szintik, effektek) és minél több a ram (samplerek), annál jobb/kényelmesebb/gyorsabb/stabilabb működés lehetséges. A Reason ebből a szempontból azért jó, mert elég zárt rendszer ahhoz hogy optimálisan működjön.

Hangkártya:

-ha firewire mellett döntesz akkor mindenképp érdemes kipróbálni előtte a gépeddel, mert valamivel kényesebb mint az usb, viszont ha rendben illeszkedik akkor valamivel stabilabban megy általánosságban.

-midi bemenet: a legtöbb billentyűzet/kontroller (az alsóbb árkategóriában legalábbis) ma már usb-vel illeszkedik a géphez, szóval emiatt szerintem nem érdemes adott esetben drágább hangkártyát venni... midi ki-, bemenetnek akkor lenne esetleg jelentősége ha pl külső hardver hangmodult akarnál hajtani szoftver szekvenszerből, de ha ilyenre sor is kerülne a jövőben, a midi billentyűzet/kontroller legtöbb esetben el van látva midi interfésszel, szóval megoldható... (egyébként midi billentyűzetbe mindenképp érdemes beruházni... nem azért mert az emulált bill nem elég, hanem leginkább azért mert az egerészést hívatott kiváltani (sok esetben gyorsabb zeneibb eredmény)

-ASIO ezeknél a kártyáknál szinte minden esetben adott (zero lat. hardver monitor - akkor lesz majd jelentősége ha audiot is elkezdesz rögzíteni, egyébként annyit takar hogy a hangkártyába érkező audiot nem az adott szoftveren keresztül monitorozod (ami + latency-vel jár), hanem közvetlenül a hangkártyán (ilyenkor közel 0 latency-vel)

-hangminőség: az integrált hangkártyához képest nyilván jelentős lesz a javulás minőségben, de ebben a kategóriában inkább feature, analóg ki-, bemenetek tekintetében vannak az eltérések... következő lépcsőfok minőségben a több százezres kategória (apogee, rme)

Tascam hangkártyával még nem volt dolgom.

E-MU-t már nem vennék, mert siralmas a support.

Focusrite - nekem eddig bevált, jóval stabilabb mint a korábbi E-MU kártyáim, okos/hasznos funkciók, olcsó

A leírtak alapján mondjuk a 18i6-t soknak érzem a szükségleteidhez mérten (nem tudom hogy a midi miatt mentél-e el addig), mert ebben a kártyában a "sok" analóg bemenet és a digi ki-, bejáratok kerülnek ennyibe, (amikre neked ha jól értem semmi szükséged nincs). A Scarlett 2i2 bőven elég lenne neked szerintem jó néhány évre...

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

A gép valószínűleg elég kell legyen. Értelemszerűen minél erősebb a proci (szintik, effektek) és minél több a ram (samplerek), annál jobb/kényelmesebb/gyorsabb/stabilabb működés lehetséges. A Reason ebből a szempontból azért jó, mert elég zárt rendszer ahhoz hogy optimálisan működjön.

Hangkártya:

-ha firewire mellett döntesz akkor mindenképp érdemes kipróbálni előtte a gépeddel, mert valamivel kényesebb mint az usb, viszont ha rendben illeszkedik akkor valamivel stabilabban megy általánosságban.

-midi bemenet: a legtöbb billentyűzet/kontroller (az alsóbb árkategóriában legalábbis) ma már usb-vel illeszkedik a géphez, szóval emiatt szerintem nem érdemes adott esetben drágább hangkártyát venni... midi ki-, bemenetnek akkor lenne esetleg jelentősége ha pl külső hardver hangmodult akarnál hajtani szoftver szekvenszerből, de ha ilyenre sor is kerülne a jövőben, a midi billentyűzet/kontroller legtöbb esetben el van látva midi interfésszel, szóval megoldható... (egyébként midi billentyűzetbe mindenképp érdemes beruházni... nem azért mert az emulált bill nem elég, hanem leginkább azért mert az egerészést hívatott kiváltani (sok esetben gyorsabb zeneibb eredmény)

-ASIO ezeknél a kártyáknál szinte minden esetben adott (zero lat. hardver monitor - akkor lesz majd jelentősége ha audiot is elkezdesz rögzíteni, egyébként annyit takar hogy a hangkártyába érkező audiot nem az adott szoftveren keresztül monitorozod (ami + latency-vel jár), hanem közvetlenül a hangkártyán (ilyenkor közel 0 latency-vel)

-hangminőség: az integrált hangkártyához képest nyilván jelentős lesz a javulás minőségben, de ebben a kategóriában inkább feature, analóg ki-, bemenetek tekintetében vannak az eltérések... következő lépcsőfok minőségben a több százezres kategória (apogee, rme)

Tascam hangkártyával még nem volt dolgom.

E-MU-t már nem vennék, mert siralmas a support.

Focusrite - nekem eddig bevált, jóval stabilabb mint a korábbi E-MU kártyáim, okos/hasznos funkciók, olcsó

A leírtak alapján mondjuk a 18i6-t soknak érzem a szükségleteidhez mérten (nem tudom hogy a midi miatt mentél-e el addig), mert ebben a kártyában a "sok" analóg bemenet és a digi ki-, bejáratok kerülnek ennyibe, (amikre neked ha jól értem semmi szükséged nincs). A Scarlett 2i2 bőven elég lenne neked szerintem jó néhány évre...

Üdv!

Full korrekt!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

A gép valószínűleg elég kell legyen. Értelemszerűen minél erősebb a proci (szintik, effektek) és minél több a ram (samplerek), annál jobb/kényelmesebb/gyorsabb/stabilabb működés lehetséges. A Reason ebből a szempontból azért jó, mert elég zárt rendszer ahhoz hogy optimálisan működjön.

Hangkártya:

-ha firewire mellett döntesz akkor mindenképp érdemes kipróbálni előtte a gépeddel, mert valamivel kényesebb mint az usb, viszont ha rendben illeszkedik akkor valamivel stabilabban megy általánosságban.

-midi bemenet: a legtöbb billentyűzet/kontroller (az alsóbb árkategóriában legalábbis) ma már usb-vel illeszkedik a géphez, szóval emiatt szerintem nem érdemes adott esetben drágább hangkártyát venni... midi ki-, bemenetnek akkor lenne esetleg jelentősége ha pl külső hardver hangmodult akarnál hajtani szoftver szekvenszerből, de ha ilyenre sor is kerülne a jövőben, a midi billentyűzet/kontroller legtöbb esetben el van látva midi interfésszel, szóval megoldható... (egyébként midi billentyűzetbe mindenképp érdemes beruházni... nem azért mert az emulált bill nem elég, hanem leginkább azért mert az egerészést hívatott kiváltani (sok esetben gyorsabb zeneibb eredmény)

-ASIO ezeknél a kártyáknál szinte minden esetben adott (zero lat. hardver monitor - akkor lesz majd jelentősége ha audiot is elkezdesz rögzíteni, egyébként annyit takar hogy a hangkártyába érkező audiot nem az adott szoftveren keresztül monitorozod (ami + latency-vel jár), hanem közvetlenül a hangkártyán (ilyenkor közel 0 latency-vel)

-hangminőség: az integrált hangkártyához képest nyilván jelentős lesz a javulás minőségben, de ebben a kategóriában inkább feature, analóg ki-, bemenetek tekintetében vannak az eltérések... következő lépcsőfok minőségben a több százezres kategória (apogee, rme)

Tascam hangkártyával még nem volt dolgom.

E-MU-t már nem vennék, mert siralmas a support.

Focusrite - nekem eddig bevált, jóval stabilabb mint a korábbi E-MU kártyáim, okos/hasznos funkciók, olcsó

A leírtak alapján mondjuk a 18i6-t soknak érzem a szükségleteidhez mérten (nem tudom hogy a midi miatt mentél-e el addig), mert ebben a kártyában a "sok" analóg bemenet és a digi ki-, bejáratok kerülnek ennyibe, (amikre neked ha jól értem semmi szükséged nincs). A Scarlett 2i2 bőven elég lenne neked szerintem jó néhány évre...

Üdv!

Köszönöm a korrekt választ,

akkor még kérdeznék egy apróságot=> én azt hittem hogy a Midi billentyűnek közvetlen a hangkártyába/midi interfészbe kell kapcsolódnia*.

De ezek szerint ez nem így van? Tehát pl használom az ajánlott Scarlett 2i2 -öt (amin ugye nincs midi bemenet), (füles a fejemen) midi billentyű USB-vel külön a laptopon és kész?

*Azért gondoltam így mert ugye pont ezáltal, hogy hangkártyára van rákötve amin van ASIO stb ami által megkerülhető a windows és gyorsabb lesz a hangjel áramlás... remélem jól értem. Viszont ha a midi-t közvetlen a gépre kötöm akkor ez elvész ... nem? Vagy minimális a sebesség veszteség amit tulajdonképpen nem is fogok érzékelni? mivel valóban nem lesz semmi külső audió jel csak midi billentyű?

Miközben írtam a sorokat elgondolkodtam a dolgon, azaz hogy igazából az egerészést hivatott kiváltani és úgy is csak arra kell hogy gyorsabban egyszerűbben felvigyem a hangmintát/hangot/ stb, amit később még 100x visszahallgathatok módosíthatok a szoftverben immáron gyorsabban visszahalva.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egyszer van az audio interfész (hangkártya) ami az audio ki-be áramlást kezeli a gép és az eszközök közt. És van a midi interfész ami a midi parancsokat áramoltatja.

Az ASIO (Audio Stream In/Out) az audio áramoltatásra szolgál - alacsony késésre kihegyezve.

Az hogy bizonyos hangkártyák rendelkeznek midi interfésszel is, csak egy + funkció ami olykor jól jöhet.

A midi billentyűzetek mostanság egyébként is usb-vel kapcsolódnak, ráadásul midi interfészként is funkcionálnak általában (usb-n keresztül csatlakoztatva midi ki-, bemeneteket kapsz).

A késés az audio interfész beállításaidon fog múlni. Szóval attól hogy az audio és a midi interfész nincs egy dobozba szerelve, önmagában nem lesz + késés.

Olcsóbb hangkártya pl a Focusrite VRM Box.

Ha tutira nem akarsz audio-t felvenni akkor felesleges az analóg bemenet. Ráadásul ha főleg fülseben akarsz keverni (ezzel majd azért óvatosan :)), akkor ez kimondottan neked való.

Igazából neked amire leginkább szükséged van, az egy ASIO driver, hogy a lehető legkisebb késéssel tudj menni. Erre akár az ASIO4ALL driver is alkalmas lehet (virtuális ASIO driver WDM kártyák alá), az alaplapi hangkártyával. Így persze rosszabb lesz a minőségileg (D/A konverzió), de ennek is akkor van jelentősége, ha adott egy olyan füles/hangfalpár amin ezek különbségek kijönnek.

Ha ez (füles/hangfal) nem adott jobb minőségben, akkor én a helyedben ilyesmi beruházásán is elgondolkodnék...

Szóval pl egy VRM Box + jobb fülessel sztem előrébb vagy, mint egy 50-80eFt hangkártya + olyan lehallgatás amiből nem hallod ki a lényeget...

Később úgyis kialakul majd hogy mi az amire neked leginkább szükséged van, mik a gyenge pontjai a rendszerednek, hova érdemes invesztálni...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi, még emésztem a friss hozzászólásod csak megjegyzem hogy jelenleg egy Sennheiser hd 555 öm van, bár a maga nemében nem rossz. Első nekifutásra itt (zeneszerkesztés) is megteszi?

Egyébként keverésnél -még csak sejtem mi lehet az :D - a jobb stereo kép miatt előnyösebb a hangfal? (meg mondjuk nem is olyan fárasztó mind egy füles)?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egyébként keverésnél -még csak sejtem mi lehet az :D - a jobb stereo kép miatt előnyösebb a hangfal? (meg mondjuk nem is olyan fárasztó mind egy füles)?

Így van.

A fülesed egyébként jó... de leginkább élvezhető zenehallgatásra van kitalálva... (azaz "színez, szépít" bizonyos tartományokat, tehát nem feltétlenül azt hallod vissza belőle ami valójában szól, ami pedig keverésnél a legfontosabb)

Kezdésnek lehet hogy elmegy, de hosszabb távon mindenképp érdemes egy jó lehallgatást is beszerezni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Így van.

A fülesed egyébként jó... de leginkább élvezhető zenehallgatásra van kitalálva... (azaz "színez, szépít" bizonyos tartományokat, tehát nem feltétlenül azt hallod vissza belőle ami valójában szól, ami pedig keverésnél a legfontosabb)

Kezdésnek lehet hogy elmegy, de hosszabb távon mindenképp érdemes egy jó lehallgatást is beszerezni.

Na még egy utolsó kérdés mára (jaj de nem vagyok képben a csatlakozókkal)

az ajánlott Scarlett 2i2 hátoldalán látható 2 kimenet az ne adjisten 2 aktív közéltéri monitorhangfal a helye :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Helló!

Csak néhány kiegészítést fűznék a fentiekhez saját tapasztalatok alapján:

- A lenovo notebookkal jól működnek a Foscusrite FW kártyák (Thinkpad volt említve) használtam egy N200 3000-est a saját alaplapi FW-vel (Saffire-vel) most meg egy Ideapad G650-esem van (Saffire Pro 40-el), amit expresscarddal használok mert nincs már rajta alaplapi FW.

- A Focusrite kártyék MIDI interfésze szvsz felejtős külső szintik meghajtására. Egyfolytában beragadó hangokat tapasztaltam velük. Inkább egy dedikált interfész (pl. az M-audiok nagyon satbilak.) vagy MIDI billentyű - Itt a Novationökkel van jó tapasztalatom. Ami azért érdekes, mert a Novation és Focusrite gyakorlatilag egy cég, legalább is szoros az együttműködés köztük. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja igen, még egy: az ASIO4ALL nekem elég jól bevált a notebookom alaplapi kártyájával, fejhallagatóval, utazás közben használva, vagy amikor otthon a nappaliban vagy a konyhában támadt zenélni kedvem. Még egy kis kontroller kell hozzá és kész a mobil zenei munkaállomás. Pl. az AKAI LPK25 tök jó ötletek bepötyögéséhez, éppen elfér a notebook billentyűzetére téve ölbe véve a gépet. Éppen áthidalja a billentyűzetet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Focusrite Scarlett 2i2 höz a hivatols oldalon van egy olyan megjegyzés

hogy a Vista hivatalossal nem támogatott. (És nekem az van)

http://www.focusrite.com/uk/products/audio_interfaces/scarlett_2i2/system_requirements/

Kell e kompatibilitási problémáktól tartanom, vagy tulajdonképpen ennek nincs nagy jelentősége? Tapasztalat?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Focusrite Scarlett 2i2 höz a hivatols oldalon van egy olyan megjegyzés

hogy a Vista hivatalossal nem támogatott. (És nekem az van)

http://www.focusrite...m_requirements/

Kell e kompatibilitási problémáktól tartanom, vagy tulajdonképpen ennek nincs nagy jelentősége? Tapasztalat?

Kollegámat kell idézzem: "Vista a Jövőbe" ;)

XP-vel működik, így Vistával is fog. Amúgy nincs pl. Linux driver se hozzá, de megy azzal is. (Múltkor valaki ezért vett ilyet)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok,

Próbálok rövid lenni.

Mostanában fogant meg bennem a gondolat, hogy hobbi szinten (már ha az embernek van elég szabadideje) érdekelne zene szerkesztés: (Csak szoftver (Reason), + max egy szimpla midi keyboard ) elsősorban elektronikus téren. (dubstep/d&b/bb/stb)

Még nem volt időm beleásni mélyebben a témában, csak feltérképezem a lehetőségeket (ár)… így nagyobb előtájékozódás nélkül jöttem ide, (arra azért rátaláltam hogy ha valahol, akkor itt kapok választ) J

Nos adott egy egyszerű 2009-es LENOVO (IBM) ThinkPad R500 2732-32G (2 GB Ram 32bites rendszer gondolom elég), aminek az alaplapi integrált „hangkártyája” viszont nem hiszem hogy kielégíti a szükségleteket(?).

Ezért keresnék külső hangkártyát, hogy egyáltalán a szoftvert tudjam használni (kihasználni). A későbbi MIDI csatlakozási lehetőség is fontos opció. *Kérdés : tapasztalataitok alapján a szoftverekben található emulált midi billentyűzet elég vagy idővel az ember így is úgy is be fog szerezni egy midi keybordot, mert egyszerűbb gyorsabb stb? Ha a válasz igen akkor tényleg csak midi bemenetes külső hangkártyában érdemes gondolkodni

Tehát

  • USB2.0 –s (de firewire is szóba jöhet a laptomon van) bár az USB 2.0 az gyorsabb + betáp is lehet egyben
  • fejhallgató kimenet
  • midi bemenet*
  • nem hiszem, hogy valaha is kellene más ki és bement (de persze jó előre gondolni), esetleg erősítőre vagy aktív hangszóróra rá lehet kötni az nem baj, per pillanat nem szükséges, de ha minimális az árkülönbözet és a minőség is ua. akkor két termék közül a bővebbet preferálom, (bevallom ki és bementek terén elnevezések stb mihez milyen csatlakozó szükséges nem vagyok képben. Pl tudom erősítőkhöz aktív hangszórókhoz milyen kimenet is kell, de ez most nem kérdés …
  • ASIO driver- de gondolom amit ajánlotok azoknál ez alap funkció, (a zero latency hardver monitor az valami hasonló?)
  • tudom hülyeség ezt kiemelni, de a lehető legjobb hang minőség ill ár/érték arány (tehát ha valami kicsit drágább, de érezhetően/bizonyítottan jobb minőségű tartósabb stb. akkor hajlandó vagyok többet fizetni

Nos már kinéztem párat: (bár nem "olcsók")

- Tascam US-122MK2

- E.Mu 0403 USN2.0

- Focusrite 18i6 (ezt már itt a fórumból puskáztam ki)

sokszor elvesztem a leírások tulajdonságok útvesztőjében vagy ép hiányában, és lehet nekem nem is ilyen kell stb. várom a hozzászólásokat, javaslatokat. Ár olyan max 40-50 E Ft (úgy látom ez egy vízválasztó ár) de ez is fogcsikorgatva (ás lehet keresek használtat Ebayen J )

Előre is köszönöm

Időközben találtam egy ilyen kártyát is (erre a 2 őre szűkült a kör)

E-mu 0204 USB aminek 192kHz/24 bit -je jobban hangzik mint

Focusrite Scarlett 2i2 96kHz/24 bit-je, bár nem tudom van e ennek jelentősége (érezhető hatása) ilyen szinten (laptop+sennheiser hd 555 füles, esetleg később stúdió hangfal)?

és ~ 10 E ft-al olcsóbb E-mu

2 közül melyiket tanácsoljátok/preferáljátok s miért?

köszönöm a véleményetek újfent!

üdv

G.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Időközben találtam egy ilyen kártyát is (erre a 2 őre szűkült a kör)

E-mu 0204 USB aminek 192kHz/24 bit -je jobban hangzik mint

Focusrite Scarlett 2i2 96kHz/24 bit-je, bár nem tudom van e ennek jelentősége (érezhető hatása) ilyen szinten (laptop+sennheiser hd 555 füles, esetleg később stúdió hangfal)?

és ~ 10 E ft-al olcsóbb E-mu

2 közül melyiket tanácsoljátok/preferáljátok s miért?

köszönöm a véleményetek újfent!

üdv

G.

Ha külső forrásból nem veszel fel,akkor teljesen mindegy, mivel a reason kész mintákból dolgozik. A mintavételezés akkor lenne fő szempont, ha élőhangszereket vennél fel. A support miatt lényeges, hogy mit veszel a későbbiekre nézve. Igaz még egyiket sem hallottam szólni, talán meg kéne hallgatnod mind2-t és utána dönteni.Én azt gondolom, a maga nemében mind 2 jó választás lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Laptophoz (ASUS) keresek hangkártyát (Usb), főleg szintetizátor (moog little phatty, mikrokorg), és ének felvételéhez. 2 bemenetnél többre úgy gondolom nincs szükségem, jó minőséget szeretnék, ezért hajlandó vagyok áldozni is az ügyre. Ez kb 200eft-os keretet jelent. Van még 1 Isa One Analog előfokom. Remélem tudtok segíteni a döntésben, h a legjobb ár/érték arányú kártyát válasszam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ha külső forrásból nem veszel fel,akkor teljesen mindegy, mivel a reason kész mintákból dolgozik. A mintavételezés akkor lenne fő szempont, ha élőhangszereket vennél fel. A support miatt lényeges, hogy mit veszel a későbbiekre nézve. Igaz még egyiket sem hallottam szólni, talán meg kéne hallgatnod mind2-t és utána dönteni.Én azt gondolom, a maga nemében mind 2 jó választás lehet.

Találtam egy érdekes hozzászólást, Amozonon (utolsó hozzászólásra gondolok a linkelt oldalon)

http://www.amazon.co.uk/Roland-UA-55-Quad-Capture-Audio-Interface/dp/B0054IKKXA

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Találtam egy érdekes hozzászólást, Amozonon (utolsó hozzászólásra gondolok a linkelt oldalon)

http://www.amazon.co...e/dp/B0054IKKXA

Erdekes, hogy a termek harom es fel kiloval nehezebb, mint maga a bedobozolt termek. Ha szetkapjuk, szerintem talalunk benne ket, 20 kilos trafot. :lol:

Amugy ja, az EMU tenyleg jo minoseg, ocska driverekkel, raadasul nekem meg a hardvert is meg kellett varni, hogy bemelegedjen, rejtelyes modon. :huh:

:cold:

Szerkesztette Tetsuo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...