Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

MINDENKINEK!!!

A Roland Octa-Capture nagyon jó!!! Nagyon!!! Próbáljátok ki!

Ez nem reklám,egyszerűen csak segíteni akarok a friss USB hangkártya vásárlás előtt állóknak!

Kipróbáltam a Zoom-24-et a Focusrite 18i6-ot, a Tascam 600-ast, de mindegyik színezte a hangot. Szóval egyszerűen nem az jött ki belőle, ami bement!

Arról nem is beszélve, hogy mindegyik hangkártya rendkívül zajos! A Roland nem! És egy muslicafing különbséggel ugyan, de pontosan azt hallom kijönni, ami bemegy.

Nem akarok most a technikai részletekkel senkit untatni, hisz ezeket mindenki megnézheti a gyártók weboldalain. Úgyis mindegyik hazudik! Olvassátok el.

Egyszerűen csak tudni akartam, hogy melyik a legjobb hangminőségű! Bár egy kicsit vérzik a szívem a Zoom-24 rengeteg funkciójáért, de a hangja pocsék.

A Zoom-24 borzalmasan zajos, és annyira szétveri az eredeti hangképet, hogy hangtechnikus legyen a talpán, aki visszaekuzza!

A Focusrite 18i6 már lényegesen jobb volt, de egyáltalán nem mondható zajtalannak, és a színezés ott is jelentős volt.

Lényeges minőségi ugrás, a Tascam 600-as nál volt, ami specifikációk szerint jobb mint a 800-as. Szép színezetlen hang, de még mindig van egy pici zaj.

És leborulok a Jóisten előtt! Végre megkaptam azt, amit el akartam érni! Tökéletesen zajmentes hang, és ahogy már írtam, egy muslicafing mennyiségű hangelszíneződés.

Bocsánat a kicsit rövid tesztért, de ez a lényeg amit írtam. A franc enné meg a gyártókat, hogy mindig hazudnak!

Segítségnek szántam ezt a kis irományt annak, aki most akar venni hangkártyát, és tutira a legjobbat akarja!

(Roland Octa-Capture is the BEST!)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

MINDENKINEK!!!

A Roland Octa-Capture nagyon jó!!! Nagyon!!! Próbáljátok ki!

Bizonyosan így van, de az Octa Capture több mint háromszor drágább a 18i6-nál. (Arról nem beszélve, hogy a 18i6 a FF belépő szintű cucca, a Rolandnál az Octa Capture meg a zászlóshajó hangkártya). Így azért könnyű jobbat csinálni. Azt azért nem gondolnám, hogy a 300k-ig cuccok hibátlanul reprezentálnák a felvett anyagot, ami egyébként nem is mindig cél. Vannak konverterek, amiket kifejezetten a hangjukért szeretnek, pl. Cranesong HEDD, vagy az Universal Audio 2192 (ezekről azt mondják, úgy szólnak, mintha analógok lennének).

Inkább az AVID Mbox-szal vagy az RME-vel van egy súlycsoportban, ott lenne érdekes az összehasonlítás, de látatlanba elhiszem neked, hogy azért a pénzért már komoly darabot kapsz, illik is. Ha viszont beéred kevesebb kibemenettel, akkor az Apogee Duet simán odaver, igaz az csak MAC.

És ha kiderül, hogy a konverterek még kevesek a győzelemhez, mert az se mindegy, hogy mivel processzálsz, akkor ott van az Universal Audio APOLLO, amiről minap tettek közzé egy remek videót. Íme:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bizonyosan így van, de az Octa Capture több mint háromszor drágább a 18i6-nál. (Arról nem beszélve, hogy a 18i6 a FF belépő szintű cucca, a Rolandnál az Octa Capture meg a zászlóshajó hangkártya). Így azért könnyű jobbat csinálni. Azt azért nem gondolnám, hogy a 300k-ig cuccok hibátlanul reprezentálnák a felvett anyagot, ami egyébként nem is mindig cél. Vannak konverterek, amiket kifejezetten a hangjukért szeretnek, pl. Cranesong HEDD, vagy az Universal Audio 2192 (ezekről azt mondják, úgy szólnak, mintha analógok lennének).

Inkább az AVID Mbox-szal vagy az RME-vel van egy súlycsoportban, ott lenne érdekes az összehasonlítás, de látatlanba elhiszem neked, hogy azért a pénzért már komoly darabot kapsz, illik is. Ha viszont beéred kevesebb kibemenettel, akkor az Apogee Duet simán odaver, igaz az csak MAC.

És ha kiderül, hogy a konverterek még kevesek a győzelemhez, mert az se mindegy, hogy mivel processzálsz, akkor ott van az Universal Audio APOLLO, amiről minap tettek közzé egy remek videót. Íme:

igen igen! Tudom hogy vannak nagyon jó konverterek amiket a hangjukért szeretnek.

Meg azt is tudom, hogy az Octa Capture is csak egy játékszer "néhány!" nagyon profi cuccal összehasonlítva.

Nekem viszont az USB-s hangkártyák közül kellett valami jót kipecázni, mivel csak USB csatlakozásom van.

Minekután kipróbáltam pénztárcámhoz illően négyet is, Az Octa Capture lett a nyerő. Magasan!

Megtettem mindent, hogy megtudtam, jelen pillanatban az USB-s karik között a Roland viszi a pálmát.

Ezt csupán azoknak szánom információként, akik kizárólag USB-s hangkártyát keresnek. (200k-ig)

És azoknak, akik hezitálnak az Octa Capture vásárlásán! (Vedd meg! Megéri a pénzt. Nagyon jó!!!)

Bár bevallom, hogy a Focusrite is megdobogtatta a szivemet, mivel nagyon szép piros! De csak annyi.

Én az egyenes hang híve vagyok. Nem szeretem a szinezést. Legyen tökéletesen egyenes.

Nem szeretem ha más jön ki a kimenetből, mint ami bemegy a bemenetre.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Amin agyalok: Scarlet 2i2o, Saffire6 USB.

Régebben volt pro40em, szerettem, de kellett a pénz, eladtam. Most nincs sok pénzem, de hangkártya kellene SOS. Max 40k-m van a cuccra. Mennyire stabil az USB-s megoldás? A firewire-el nem volt semmi gondom, iszonyat jól teljesített a pro40. Stabilitásban felveszi a versenyt az usb a fw-el? Help. Csak lehallgatásra kellene, egyenlőre, fontos a jó minőségű füles erősítő (tudom tudom, olcsó húsnak...). Ja és a latency. Szóval? Scarlet, vagy Saffire6? Vagy egyik se, gyűjtsek pro 14/24/40-re? Köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Amin agyalok: Scarlet 2i2o, Saffire6 USB.

Régebben volt pro40em, szerettem, de kellett a pénz, eladtam. Most nincs sok pénzem, de hangkártya kellene SOS. Max 40k-m van a cuccra. Mennyire stabil az USB-s megoldás? A firewire-el nem volt semmi gondom, iszonyat jól teljesített a pro40. Stabilitásban felveszi a versenyt az usb a fw-el? Help. Csak lehallgatásra kellene, egyenlőre, fontos a jó minőségű füles erősítő (tudom tudom, olcsó húsnak...). Ja és a latency. Szóval? Scarlet, vagy Saffire6? Vagy egyik se, gyűjtsek pro 14/24/40-re? Köszi.

Ami egy szempont lehet, hogy a Saffire 6 az USB1.1, a Scarlett 2i2 meg USB2.0. Nem tudom, hogy a tényleges teljesítményen ez mennyit befolyásol, de valami különbség azért biztos lehet emiatt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ami egy szempont lehet, hogy a Saffire 6 az USB1.1, a Scarlett 2i2 meg USB2.0. Nem tudom, hogy a tényleges teljesítményen ez mennyit befolyásol, de valami különbség azért biztos lehet emiatt.

Nem is tudtam, hogy a saffire6 csak usb 1.1. Hát igen, ebben az esetben tényleg nem rendelkezhet túl jó latency értékekkel. Akkor marad a Scarlet..vagy pro 14 :))

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem is tudtam, hogy a saffire6 csak usb 1.1. Hát igen, ebben az esetben tényleg nem rendelkezhet túl jó latency értékekkel. Akkor marad a Scarlet..vagy pro 14 :))

Ez közvetlenül nem befolyásolja a latency-t, csak az egyidejűleg megnyitható audio csatornák számát bizonyos mintavételezések esetén.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hangkártya vásárlás előtt állok.

Az első kérdésem az lenne, hogy USB vagy PCI csatlakozás a jobb? Mármint a PCI nagyobb adatátvitelt tud (sokkal), de ez mennyivel teszi jobbá, ill. az USB-t rosszabbá, vagy fordítva. Gondolok itt a latency-re pl. Nekem úgy tűnik jobban megy a fejlesztés USB-re, nyilván a többrétű felhasználhatóság miatt, csakhogy a plusz szolgáltatások nem mennek-e a minőség rovására? Az én esetemben kb. 50k körüli tartományról van szó, érdemes ebben a kategóriában ilyenekről elmélkednem?

Tegyük fel, hogy eldöntődött, és lett valamelyik.

Az igényeim egyenlőre:

- PC-s meghajtás

- kb. 50.000 huf keret

- van egy midibillentőm, de annak van külön MIDI átalakítója, szóval nem feltétlenül kell MIDI in/out (javítsatok, ha tévedek)

- nem kell tekergető, csavargató (hangerő szabályzó pl.) hozzá (persze nem baj, ha van)

- esetleg egy mikrofon bemenet

Szóval legyen egyszerű, ne késsen sokat, stb. Értitek ..

Két jelöltem van (eddig):

- USB-s kategória: Focusrite Scarlett 2i2

- PCI-e: E-mu 1212M

Győzzetek meg :)

Köszönöm előre is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hangkártya vásárlás előtt állok.

Az első kérdésem az lenne, hogy USB vagy PCI csatlakozás a jobb? Mármint a PCI nagyobb adatátvitelt tud (sokkal), de ez mennyivel teszi jobbá,

2In / 2Out esetében ez nem szignifikáns.Minél több jelnek kell utaznia annál inkább.

ill. az USB-t rosszabbá, vagy fordítva. Gondolok itt a latency-re pl.

Latency technikailag lehet hasonló a PCIe eszközökéhez, viszont a kisebb latencyk odavernek a procinak rendesen.

Az USB-s adatátvitelben ugyanis a CPU is dolgozik, a PCI pedig ki tudja hagyni a játékból azt (tehermentesíti a procit az adatávitel alól, ha így jobban tetszik). A PCIe-s kártyák közül vannak, amik 128 in / 128 outot elvisznek 192kHz-en 24 biten 1.6ms latencyvel (pl. az új Pro Tools vagy Apogee Symphony). Ez USB-vel semmilyen szinten nem képzelhető el, de még firewire-rel sem.

Ami téged érdekel: szoftverhangszerek 256-os buffermérettel teljesen jók (ez a Note on->audio out latency).

Roundtriphez viszont elégtelen (ez az audio in->audio out latency). Oda 64-es buffer és azalatt kell. Ez főleg a realtime effektezést jelenti, de ez ritkább igény. A 256-os buffert bármilyen kártya jól megtudja játszani kevés kibemenet esetén.

Az én esetemben kb. 50k körüli tartományról van szó, érdemes ebben a kategóriában ilyenekről elmélkednem?

Szerintem nem!

- USB-s kategória: Focusrite Scarlett 2i2

- PCI-e: E-mu 1212M

Én a Scarlettet választanám, mert megy az új rendszerekkel. A 1212m jobb hangban, viszont nem támogatja a jelenlegi rendszereket és nem is fogja.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zenehallgatásra - szerintem - túlzás EMU 1212m-et "bevetni". Ráadásul az sem derült ki, hogy hogyan használnád: analóg bemenettel vagy digitálissal, a kimenet mi lenne: közvetlenül a hangfalakra küldenéd az analóg jelet,, vagy egy külső D/A - erősítő - hangfal rendszerre a digitális jelet...

Félreértés ne essék, technikailag nagyon jó az EMU hangkártya, de egy kicsit "ágyúval verébre" megoldásnak érzem.

Lehet, hogy a 0404 PCIe bőven elegendő lenne, ha nincs feltétlenül szükséged az ADAT ki/bemenetekre.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én valamiért egyeltalán nem érzem túlzásnak, sőt még így is félő, hogy a forrás lesz a rendszerben a leggyengébb láncszem (természetesen a szélessávú hangszóró korlátai mellett). Félreértés ne essék, ezeket nem nagyképűségből írom, de eléggé magasan van a mérce. Egyébként a kérdésedre válaszolva a jack kimenetet használnám. A "közvetlenül hangfalakra küldenéd az analóg jelet" alatt mit értesz? Ha jól értelmezem, akkor arra vagy kíváncsi, hogy használnék-e külső DAC-ot. Ebben az esetben a válaszom nem. Erősítő az meg alap, hogy kell :D

Amúgy a 0404 PCIe D/A konvertere egyértelműen gyengébb az 1212M-énél.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azért kérdeztem, hogy hogyan használod, mert nem feltétlenül kell erősítő, ha aktív hangfalakat hajtasz meg vele. (Azokban ugye ott a végfok - teljesítmény fokozat, a hangkártya meg szolgáltatja az előfokozatot.)

A DAC-ot meg azért kérdeztem, mert ha azt használsz, akkor semmi értelme a drága hangkártyának, gyakorlatilag ma már szinte minden alaplapon van S/P-DIF kimenet, némelyiken optikai és koax is...

Azért érzem "ágyúval verébre" effektusnak a dolgot, mert az EMU 1212m sokkal-sokkal komolyabb feladatra készült, mint "egyszerű zenehallgatás".

Apropó, mi lesz a műsorforrás? ( Ugye, nem mp3 :D )

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azért kérdeztem, hogy hogyan használod, mert nem feltétlenül kell erősítő, ha aktív hangfalakat hajtasz meg vele. (Azokban ugye ott a végfok - teljesítmény fokozat, a hangkártya meg szolgáltatja az előfokozatot.)

A DAC-ot meg azért kérdeztem, mert ha azt használsz, akkor semmi értelme a drága hangkártyának, gyakorlatilag ma már szinte minden alaplapon van S/P-DIF kimenet, némelyiken optikai és koax is...

Azért érzem "ágyúval verébre" effektusnak a dolgot, mert az EMU 1212m sokkal-sokkal komolyabb feladatra készült, mint "egyszerű zenehallgatás".

Apropó, mi lesz a műsorforrás? ( Ugye, nem mp3 :D )

Nos így már érthető. Tehát összegezve: nem lesz külső DAC, és nem aktív hangfalról beszélünk, tehát lesz külön erőlködő.

Abban igazad van, hogy egy igen sokrétű kártyáról van szó az 1212M esetében, bevallom tudásának a tizedét se használnám ki, de ebben a kártyában van olyan szintű D/A konverter, ami az esetemben már használható lenne. Magyaránmondva ebben az árkategóriában nemigazán van jobb ennél, legalábbis én nem tudok róla. Na, de pont ezért vagyok itt, hátha valaki mégis tud ilyenről.

A műsorforrás változó, bevallom őszintén mp3 is van közte, de számos veszteségmentesen tömörített formátum (főként FLAC) is előfordul. Audio CD-k, de ezeket átnyomom FLAC-be, valamint szeretnék belekóstolni a DVD-Audio világába is.

Az mp3 témáról még annyit (habár ez itt off és talán messzire is vezetne), hogy véleményem szerint léteznek igényesen tömörített mp3-ak is. Megfelelő forrásból, megfelelő beállításokkal. Továbbá, és ez talán most sokaknak nem fog tetszeni, de azért úgy általánosságban is elmondható, hogy rendszereink többsége még egy átlag mp3 "maradéktalan" visszaadására sem képesek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Engem pedig mostmár a hangrendszer csigázott fel. Áruld el nekünk, hogy hívják a lánc többi szereplőjét.

A rendszer többi tagjáról azt kell tudni, hogy végig épített cuccokból áll. Az erősítő a Sümegi László által tervezett Esel Sound First integrált erősítő. A kábelek (IC, táp, hangfal) az Esel rendszerhez kifejlesztett Zimonyi Attila-féle kábelek. A hangfal szintén épített. Motorja egy Pázmándi László (Shalafi66) által készített szélessávú hangszóró, a hozzá tartozó dobozt szintén ő tervezte. A rendszer persze úgy lenne teljes, ha a hozzátartozó Esel DAC-ot is megtudnám venni, de sajnos erre most nincs keret, talán majd idővel...

Mindenkit arra kérek, hogy mielőtt látatlanba lehúzná a rendszert azért olvasson utána a dolgoknak, még akkor is, ha sajnos kevés info van ezekről a neten. Méginkább tudnám ajánlani egy ilyen Esel rendszer személyes meghallgatását! Higyjétek el megéri, egy ilyen élmény átértékel az emberben 1-2 dolgot. Nem akarok nagyítani, de a 3-4x drágább gyári cuccok szintjét bármikor hozza.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

...de azért úgy általánosságban is elmondható, hogy rendszereink többsége még egy átlag mp3 "maradéktalan" visszaadására sem képesek.

Pont emiatt jelezték fentebb, hogy talán felesleges lehet egy ilyen kártya...

A kérdésedre egyébként az én válaszom, hogy ebben az árkategóriában én sem tudnék mondani jobbat nála, bár a 1212m erőssége - véleményem szerint - inkább az A/D része, mintsem a D/A, + itt legalább annyira esik latba az erősítő és a hangfalak... (de ezek gondolom adottak, megfelelő minőségben).

Még annyit nagyon halkan hozzátennék, hogy "sima" zene lejátszásnál valószínűleg hatványozottan fontos hogy minimális beállítás után, folyamatosan stabilan működjön, és ebből a szempontból viszont vannak nála jobb alternatívák (elég régi, elég rosszul supportált kártyáról beszélünk, amit az újabb OS-ek alatt macerás használni). Szóval, ha van rá lehetőséged először próbálj ki egyet...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"sima" zene lejátszásnál valószínűleg hatványozottan fontos hogy minimális beállítás után, folyamatosan stabilan működjön, és ebből a szempontból viszont vannak nála jobb alternatívák (elég régi, elég rosszul supportált kártyáról beszélünk, amit az újabb OS-ek alatt macerás használni). Szóval, ha van rá lehetőséged először próbálj ki egyet...

Hát stabilitási problémából már bőven kijutott nekem egy 0404 USB személyében, igaz az USB-s cuccok ált. rigolyásabbak a belső kariknál (tisztelet a kivételnek :D). És igen, valahogy majd bekéne szerveznem egy próbát.

Szerkesztette B.A.T.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...