Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
10 órája írta Killgates:

Hangkártya cserét tervezek ... olyanra szeretném cserélni, ami szebben digitalizál.
Alapvetően gitár, basszus és ének felvételére használom majd ... annyi a kitétel, hogy szépen digitalizáljon, 1, max. 2 bemenet elég és meghajtsa az aktív hangfalaimat.
A fentiek alapján milyen hangkártyát javasoltok?

Antelope Audio Discrete 4

 

Szerkesztette AudioWorks Hangtechnika
Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta Killgates:

Sziasztok!

Hangkártya cserét tervezek és ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Jelenleg egy Steinberg UR 22-es kártyát használok és olyanra szeretném cserélni, ami szebben digitalizál.
Alapvetően gitár, basszus és ének felvételére használom majd.
Tehát részemről annyi a kitétel, hogy szépen digitalizáljon, 1, max. 2 bemenet elég és meghajtsa az aktív hangfalaimat.

Az UAD Arrow-on gondolkodtam, árban beleférne + lenne DSP-is, de Thunderbolt portom nincs, akkor az már alaplap + proci + memória csere... az meg úgy sok.

A fentiek alapján milyen hangkártyát javasoltok?

Erősen gondolkodom használt eszközökön is pl. UAD 2 Solo és mellé egy hangkártya.
Erről mi a véleményetek?

Ne vedd kötekedésnek, de mit értesz az alatt, hogy "szebben digitalizál"?

Egész biztos  vagy abban, hogy a hangkártya a szűk keresztmetszet? Mikrofonok, kábelek, keverő, felvevő helység (akusztika) minden ok? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 perccel ezelőtt írta Szodike:

Ne vedd kötekedésnek, de mit értesz az alatt, hogy "szebben digitalizál"?

Egész biztos  vagy abban, hogy a hangkártya a szűk keresztmetszet? Mikrofonok, kábelek, keverő, felvevő helység (akusztika) minden ok? 

Nem veszem kötekedésnek :) sőt jogos a kérdésed.

Természetesen próbálkoztam pl. jobb minőségű kábelek használatával és alapvető probléma nincs is egy vonalszintű gitár felvételével,

de amikor reampoltunk stúdióban érezhető különbség volt az általam felvett sáv reampolt hangja és a stúdió szintű hangkártya reampolt hangja között.

Ebből gondolom, hogy a hangkártya lehet a szűk keresztmetszet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Killgates:

Nem veszem kötekedésnek :) sőt jogos a kérdésed.

Természetesen próbálkoztam pl. jobb minőségű kábelek használatával és alapvető probléma nincs is egy vonalszintű gitár felvételével,

de amikor reampoltunk stúdióban érezhető különbség volt az általam felvett sáv reampolt hangja és a stúdió szintű hangkártya reampolt hangja között.

Ebből gondolom, hogy a hangkártya lehet a szűk keresztmetszet.

Az Uad azért lehetne jó választás, akár használtan is, mert jó A/d konverter mellett, kapsz viszonylag jó preampot is.

A plug inek nagyon drágák, de az alap plugok is nagyon jók, amúgy annyira a te esetedben nem biztos, hogy fontos a dsp része, inkább a konverter - preamp.

Esetleg egy kisebb RME.

Ezek alatt én nem váltanék.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...