Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Erdekes, hogy a termek harom es fel kiloval nehezebb, mint maga a bedobozolt termek. Ha szetkapjuk, szerintem talalunk benne ket, 20 kilos trafot. :lol:

Amugy ja, az EMU tenyleg jo minoseg, ocska driverekkel, raadasul nekem meg a hardvert is meg kellett varni, hogy bemelegedjen, rejtelyes modon. :huh:

:cold:

Az a baj minél többet olvas utána az ember annál inkább elbizonytalanodik :) ... pláne hogy ebben a termék ill árkategóriában elég limitáltak a "játékosok" pláne ha valami kis minőséget is akarunk ... és a világhálón se lehet találni olyan könnyen összehasonlításokat/hozzászólásokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezért érdemesebb a saját füledre/megítélésedre/ízlésedre bízni a dolgot...

Menj el pár boltba, hallgasd meg (ha van lehetőség próbáld ki a saját gépeden) és válaszd azt ami a legszimpatikusabb...

Érthető, hogy első hangkártya vásárlásnál körültekintően akarsz választani, de igazán csak használat közben alakulnak ki az igényeid...

-E-MUval is el lehet zenélni, mint ahogy az itt fórumozók nagy része tette és teszi most is

-Rolandról eddig szinte csak jót olvastam, de árban is több kicsivel

-Focusrite pedig szintén jó hangkártyákat csinál mostanában

Mindegyiknek más lehet az erőssége/gyengéje, de igazából egyik sem lóg ki nagyon a sorból, szóval mellé nem nagyon tudsz lőni bármelyiket is választod.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az a baj minél többet olvas utána az ember annál inkább elbizonytalanodik :) ... pláne hogy ebben a termék ill árkategóriában elég limitáltak a "játékosok" pláne ha valami kis minőséget is akarunk ... és a világhálón se lehet találni olyan könnyen összehasonlításokat/hozzászólásokat.

Bizony, és nagy százalékban a vásárlás után jössz rá, hogy mi is kéne még... Asszem ezt hívják tapasztalatszerzésnek, amit sajna nem lehet fórumokról összeszedni, pedig de jó is lenne...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezért érdemesebb a saját füledre/megítélésedre/ízlésedre bízni a dolgot...

Menj el pár boltba, hallgasd meg (ha van lehetőség próbáld ki a saját gépeden) és válaszd azt ami a legszimpatikusabb...

Érthető, hogy első hangkártya vásárlásnál körültekintően akarsz választani, de igazán csak használat közben alakulnak ki az igényeid...

-E-MUval is el lehet zenélni, mint ahogy az itt fórumozók nagy része tette és teszi most is

-Rolandról eddig szinte csak jót olvastam, de árban is több kicsivel

-Focusrite pedig szintén jó hangkártyákat csinál mostanában

Mindegyiknek más lehet az erőssége/gyengéje, de igazából egyik sem lóg ki nagyon a sorból, szóval mellé nem nagyon tudsz lőni bármelyiket is választod.

Megint találtam egy fórumot itt konkrét mérések is vannak (E-mu- 0204, Focusrite2i2 ...)

http://forums.creative.com/showthread.php?t=696475

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ez a téma rendkívül népszerű, talán csak a foci és az adórendszer amihez ennél is többen értenek.

A mérések, amelyek azonban többnyire csak az elektromos jellemzőkre terjednek ki egy alapvetően akusztikus célokat szolgáló eszköz esetében, nem biztos hogy biztos alapot nyújtanak egy vásárlás eldöntéséhez. Pl. a sokak által favorizált "vintage csöves" hangzás alapvetően jeltorzításokat jelent, így elektronikus szempontból kerülendő. Mégsem igaz.

Más oldalról: olvassunk el egy technikai paramétereket tartalmazó adatlapot és számoljuk meg, hány sort tudunk igazán értelmezni. Amit igen, azt vegyük figyelembe döntésünkhöz, annak mértékében, mennyire fontos az adott mérés.

Azért néhány alapvető szempontot én is kiemelnék:

- üzembiztonság

- kiszolgáló software-ek ( pl. driver ) frissítések gyakorisága

- hazai támogatás megléte

- felhasználói tapasztalatok ( itt azért vegyük figyelembe, hogy általában a rossz tapasztalatok jelennek meg a fórumokban, és ismert típusokkal kapcsolatosan )

- a kiválasztás alapja még az eszköz szolgáltatásainak összevetése - csatornaszám, előfokok megléte, kompatibilitás ( !! )

Vegyük figyelembe, hogy összehasonlításnál azonos kategóriájú készülékeket nézzünk. Ez azért többé-kevésbé az árat is jelenti. Nem tartom megalapozottnak azt sem, hogy gyártó szerint csoportosítsuk a termékeket jó-rossz kategóriákba. Minden komolyabb cégnek van alacsonyabb és magasabb vásárlói igényhez alkalmazkodó típusa - arról nem is szólva, hogy van sikerültebb és kevésbé sikerült fejlesztése.

Régi alapigazság az is, hogy a teljes rendszerünk színvonalához válasszunk ( a leggyengébb láncszem határozza meg a rendszer határait ).

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de a téma persze hosszasan taglalható.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

- felhasználói tapasztalatok ( itt azért vegyük figyelembe, hogy általában a rossz tapasztalatok jelennek meg a fórumokban, és ismert típusokkal kapcsolatosan )

Ez egy nagyon érdekes mondat. A legtorzabb visszajelzések pont a fórumokról származnak. Egy: a népszerűbb modellekről sokkal több negatív tapasztalatot olvashatunk, mert többféle konfigurációkkal találkozunk és mert a népszerűbb kártyák olcsóbbak is, gyakran hozzáteszik gagyibb gépekhez, illetve aránytalanul több az amatőr felhasználó, így a "júzer error".

A másik, hogy a drágább hangkártyák meghibásodásáról és hibáiról nem nagyon fogtok olvasni fórumon, már az előbb említett kevesebb felhasználó miatt. Akiknek ugyanis baja van pl. RME-vel, az nemigen kürtöli világgá, hanem csendben behozza a szervízbe. Nálunk 1 hónap alatt ez a második eset. (Ha azt vesszük alapul ebből mennyi fogy, akkor nem túl szerencsés ez a szám). Akinek meg működik, az viszont büszkén harsogja, hogy "ő megmondta hogy ez a tuti". Remélem, ez a rövid szösszenet jól reprezentálja, hogy mennyire nem lehet támaszkodni a fórumokon olvasható véleményekre.

Kárpáti úr véleményét osztom atekintetben, hogy a legfontosabb a támogatás. Mivel minden elromolhat, vagy épp pont a te gépeddel nem működik, ezért az számít, hogy a forrás, ahol veszed a cuccot mennyire frappánsan kezeli az ilyen issúkat. Az, hogy a cucc mennyire jól szól az meg inkább már a 300k feletti kategóriától lesz érdekes egy pár kivételtől eltekintve. (Itt főleg a Duet 2-re gondolok, mert az hallhatóan tényleg köröket ver az entry level cuccokra).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Egy akg K271 mk II vagy 240 et szeretnék meghajtani egy NI Komplete Audio 6-ról. Gondolom ellenállást meg kimeneti teljesítményt kell nézi, de segítségre szorulok az értelmezésében. A füles esetében ez 55ohm/200mW. A hangkarinál ez: 20 mW @ 100 Ohms, 11 mW @ 33 Ohms. Kérdésem hogy nem nyúlok e mellé ezzel a párosítással, meg tudom e hajtani a fülest. Esetleg alternatív javaslat?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Eddig én is eljutottam :) Csak nem tudom, hogy esetleg kell e azon gondolkodni, hogy egy füles erősítőt is be kell szerezni ehhez a hangkártyához ami meg plusz pénz...stb.

És szeretném tudni, hogy ezekkel az impedencia/érzékenység adatokkal végül is mire lehet számítani, mennyire

lehet meghajtani, hogy erőteljesen adja ki pl pontos, részletező hangoakt, mélyet, stb.... és, hogy okoz e jelentős változást a

hangzásba, hangerőben vagy másban . A native kolmplete audio 6 úgy hallottam tud csalódást okozni ezen a területen.

Ha tudtok néhány linket a témában azt is megköszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

LInket ugyan nem tudok...de...

Az az AKG270-es messze túlteljesíti azokat a paramétereket, amiket a kártya egyátalán tudhat. Ergo az soha se fogja kihasználni a füles lehetöségeit. Eleve a kártya konverterei nem tudják minöségben hozni ezt, nemhogy a füles erösitö fokozata.

Szóval ezen kár aggódnod, ugyanis egy jó füles erösitö a többszörösébe kerülne az egész hóbelebancnak kártyástól, fejhallgatóstól. Az olcsók meg alig tesznek hozzá bármit is a minöséghez.

Használd, örülj, kész. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

LInket ugyan nem tudok...de...

Az az AKG270-es messze túlteljesíti azokat a paramétereket, amiket a kártya egyátalán tudhat. Ergo az soha se fogja kihasználni a füles lehetöségeit. Eleve a kártya konverterei nem tudják minöségben hozni ezt, nemhogy a füles erösitö fokozata.

Szóval ezen kár aggódnod, ugyanis egy jó füles erösitö a többszörösébe kerülne az egész hóbelebancnak kártyástól, fejhallgatóstól. Az olcsók meg alig tesznek hozzá bármit is a minöséghez.

Használd, örülj, kész. :)

Az akg k 240 / 270 Mk II-höz milyen hangkártyát ajánlanál vagy megfordítva, a natívhoz milyen füles lenne megfelelő Home stúdió célra? Felvételhez, keveréshez...stb

Link to comment
Share on other sites

  • 0

LInket ugyan nem tudok...de...

Az az AKG270-es messze túlteljesíti azokat a paramétereket, amiket a kártya egyátalán tudhat. Ergo az soha se fogja kihasználni a füles lehetöségeit. Eleve a kártya konverterei nem tudják minöségben hozni ezt, nemhogy a füles erösitö fokozata.

Szóval ezen kár aggódnod, ugyanis egy jó füles erösitö a többszörösébe kerülne az egész hóbelebancnak kártyástól, fejhallgatóstól. Az olcsók meg alig tesznek hozzá bármit is a minöséghez.

Használd, örülj, kész. :)

Itt szerintem a teljesitmenyillesztes volt a kerdes. ;)

A ma kaphato kulonbozo teljesitmenyu es impedanciaju fejhallagtok es az eszkozok, amiken a kimenet van, legalabbis ebben a kategoriaban, siman rugalmasak a felhasznalasban. Erzekelhetoen csak a maximalis hangero valtozik, ha minden ugyan az, csak az impedanciak masok.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Olyan szavakat használtok itt a fórumon a felét se értem:)

Én zeneíráshoz szeretnék egy hangkártyát csak stúdiózásra. Maximum 50-60k.

Nem akarok felvenni semmit.

Leírom a rendszerem olyan részletesen ahogy tudom.

Intel pentium dual cpu e2200 2.20 ghz 2.20 ghz

Gigabyte GA-P35C-DS3R alaplap

Ati radeon hd 2600 xt video card

2 GB ddr2 Ram

alesis m1 active 520 monitorok

Valószínű bővítem a memóriát 8 gb ddr3ra.

roland quad capture

Native Instruments Komplete Audio 6

Scarlet 2i2o, Saffire6 /6s

firewire 410?

emu0404?

Vagy más? M-audio, motu?

Meg gondolkozok akai mpk 49-es midi controlleren. Csavargatók (knob) meg billentyű kellene feltételenül. Van tapasztalat?

Szerkesztette space52
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Olyan szavakat használtok itt a fórumon a felét se értem:)

Én zeneíráshoz szeretnék egy hangkártyát csak stúdiózásra. Maximum 50-60k.

Nem akarok felvenni semmit.

Leírom a rendszerem olyan részletesen ahogy tudom.

Intel pentium dual cpu e2200 2.20 ghz 2.20 ghz

Gigabyte GA-P35C-DS3R alaplap

Ati radeon hd 2600 xt video card

2 GB ddr2 Ram

alesis m1 active 520 monitorok

Valószínű bővítem a memóriát 8 gb ddr3ra.

roland quad capture

Native Instruments Komplete Audio 6

Scarlet 2i2o, Saffire6 /6s

firewire 410?

emu0404?

Vagy más? M-audio, motu?

Meg gondolkozok akai mpk 49-es midi controlleren. Csavargatók (knob) meg billentyű kellene feltételenül. Van tapasztalat?

Ha csak in the box keveréshez kell, elég egy 2 be/ki járatos hangkari. Persze legyenek rajta minél jobb konverterek. Esetleg analog monitor kontroll...

Én az Apogee Duett-et mondanám, de az ha jól tudom nem megyen winfossal.

A felsoroltakból a Rolandon kívül mindet hallottam már, bár A/B tesztet nem csináltam. Így kapásból én a scarlet 2/2-t mondanám, ár/érték arányban. Annak elég jó a supportja is. Az Emu frankó, de ott meg driver/support nem valami kúúúlság. A többit meg még kevésbé ismerem ebböl a szemszögböl. Remélem ez némiképp segített.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

köszi szépen!

ezeket nem értettem amit írtál:

Ha csak in the box keveréshez kell. Mi az hogy in the box keverés?

Persze legyenek rajta minél jobb konverterek. Milyen konverter?

Esetleg analog monitor kontroll...

Szerkesztette space52
Link to comment
Share on other sites

  • 0

köszi szépen!

ezeket nem értettem amit írtál:

Ha csak in the box keveréshez kell. Mi az hogy in the box keverés?

Persze legyenek rajta minél jobb konverterek. Milyen konverter?

Esetleg analog monitor kontroll...

In The Box (ITB): azt jelenti, hogy minden szoftveresen történik, azaz nem használsz semmit azokon kívül

Konverter: A/D vagy D/A átalakító, konverter

Analog monitor kontroll: hangerögomb, mono kapcsoló stb...ami a hangfalak kezelését teszi lehetövé gyorsan és kényelmesen

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!Egy 8in/8out hangkártyát szeretnék vásárolni,főleg dob,gitár,énekfelvételekre.Keresgéltem és az adott árkategóriában ezeket találtam,Ebból mit tudnátok ajánlani?

Focusrite Saffire Pro 40

Presonus FireStudio Project

Presonus Firestudio

esetleg:

Steinberg MR816 X

ének és gitárfelvételhez egy ISA ONE-t szeretnék még pluszba venni.Eddig egy Focusrite Scarlett 8i6-ot használtam, de bővítettem a stúdiót és dobfelvétel is alkalmas lesz ezért kell a nagyobb hangkártya.Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!Egy 8in/8out hangkártyát szeretnék vásárolni,főleg dob,gitár,énekfelvételekre.Keresgéltem és az adott árkategóriában ezeket találtam,Ebból mit tudnátok ajánlani?

Focusrite Saffire Pro 40

Presonus FireStudio Project

Presonus Firestudio

esetleg:

Steinberg MR816 X

ének és gitárfelvételhez egy ISA ONE-t szeretnék még pluszba venni.Eddig egy Focusrite Scarlett 8i6-ot használtam, de bővítettem a stúdiót és dobfelvétel is alkalmas lesz ezért kell a nagyobb hangkártya.Előre is köszi a segítséget!

Ebben az arkategoriaban van a Echo Layla 3G is, amit tudok ajanlani, bar a ket elofok nem nagy durranas.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Jelenleg egy E-Mu 1212m hangkártyám van, de elgondolkodtam, hogy lecserélem egy kicsivel jobbra.

In the Box keverésről lenne szó, szóval az igazi hangsúly a D/A átalakítókon lenne, illetve a későbbiekben egy Virus Ti-t szeretnék rákötni.

Elég lenne 2-4 kimenet. Illetve 2 be.

Ami miatt igazán elgondolkodtam a cserén az, hogy jó lenne egy külső box, monitor kontrollal, illetve az E-mu gyenge supportja.

Így jött képbe a Focusrite Scarlett 8i6. Esetleg Fast Track C400.

A kérdésem, hogy lehet esetlegesen jobb hangja a Scatlett-nek (lineárisan), mint az E-mu-nak, vagy ha jobbat szeretnék, akkor jobban a zsebembe kell nyúlnom? (pl. Rme Babyface, sajna az Apogee Duet OSX only :(...)

Előre is köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

In The Box (ITB): azt jelenti, hogy minden szoftveresen történik, azaz nem használsz semmit azokon kívül

Konverter: A/D vagy D/A átalakító, konverter

Analog monitor kontroll: hangerögomb, mono kapcsoló stb...ami a hangfalak kezelését teszi lehetövé gyorsan és kényelmesen

Ezzel az erővel beírhattad volna a szótárunkba is a tudásbázishoz :)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Jelenleg egy E-Mu 1212m hangkártyám van, de elgondolkodtam, hogy lecserélem egy kicsivel jobbra.

In the Box keverésről lenne szó, szóval az igazi hangsúly a D/A átalakítókon lenne, illetve a későbbiekben egy Virus Ti-t szeretnék rákötni.

Elég lenne 2-4 kimenet. Illetve 2 be.

Ami miatt igazán elgondolkodtam a cserén az, hogy jó lenne egy külső box, monitor kontrollal, illetve az E-mu gyenge supportja.

Így jött képbe a Focusrite Scarlett 8i6. Esetleg Fast Track C400.

A kérdésem, hogy lehet esetlegesen jobb hangja a Scatlett-nek (lineárisan), mint az E-mu-nak, vagy ha jobbat szeretnék, akkor jobban a zsebembe kell nyúlnom? (pl. Rme Babyface, sajna az Apogee Duet OSX only :(...)

Előre is köszi! :)

Szia!

Silk mestert hasonló kérdéssel már én is megkerestem. Nekem 1820m van, de azt mondta, hogy konverterben csak Az Apogee Duet jöhet számításba ami nem olyan dárga kategória, de ahogy te is írod, sajnos csak MAC kompatibilis... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...