Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

Mert nem a zene érdekli őket. Nem a zenét élvezik, hanem az általuk - mint írtam korábban - elképzelt vagy esetleg valós hangképbe szerelmesek.

Ez az ezotériás, önigazoló egész még alapjaiban is rossz, ha ilyen "referencia" anyagaik vannak. Biztos szarul eshet, akinek a vallásába beletaposnak ezzel, de ez legalább ezek szerint objektív, nem mint a placebokábel.

Elméleti (némileg humoros felhangú) felvetés: Vagy direkt ilyen rossz felvételeket etetnek meg velük "referenciaként", hogy valóban hallják a Töfi által említett különbséget az 5Ft-os és a 40eFt-os kábel között és megvegyék utóbbit, pedig nem is arra kellene költeni, hanem élvezni a zenét önmagát egy átlagos nem-referencia lemezről?

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

Nem hiszem, hogy nem a zene érdekli őket. Általában igényes, jó muzsikákat hallgatnak.

Nekem az nem áll össze a fejemben, hogy miért nem érdekli őket a minőség, hiszen a méregdrága

kábelekből és egyéb cuccokból épp az következik, hogy jó minőségben szeretnék hallgatni a jó zenéket.

Ha régi, archív felvételeket hallgatnak, akkor annak persze nyilván lehetnek műszaki korlátai.

Bár, mint mondtam, ekkora zaj évtizedekkel ezelőtt sem volt egy komolyabb stúdiófelvételen.

A lényeg, hogy ha minőségi zenehallgatásról van szó, akkor most elő kellene kerülni pár baromi jó felvételnek.

Ez eddig meglepő módon nem történt meg.

Legalábbis az biztos, hogy a nagyvilágban messze nem ez a csúcsa a jazz, vagy akusztikus felvételeknek.

A zaj miatt meg nem ránk kell haragudni, hanem arra, aki a felvételt csinálta és valószínűleg tehette volna jobban

is a dolgát.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként ha nem lennék zenész és hangmérnök, akkor valószínűleg nem zavarna a zaj és csak élvezném a zenét,

de így, hogy ezzel foglalkozom napi 24 órában, marhára zavar.

Nevezhetjük akár szakmai ártalomnak is.

Tény, hogy emiatt nagyon kevés felvétel van, amit valóban élvezettel hallgatok

és nem akarok közben gondolatban állítgatni rajta valamit, hogy jobb legyen. :)

Link to comment
Share on other sites

És megélt 1000 hozzászólást. Vajon mohawk gondolta volna? :)

 

Mindenesetre számomra sok hasznosat tudott nyújtani. Végleg (na jó ilyet nem mond az ember, de legalább egy jó ideig - amíg újra meg nem hülyülök/hülyítenek) megerősítette az ezotériával kapcsolatos álláspontomat.

 

Szerintem meg elszívja más, értelmesebb topikoktól a sok hozzászólást. Ha megfigyeled, mindenki ugyanazokat a köröket futja. 

Link to comment
Share on other sites

Inkább nem reagálok részletesen Instrument utolsó megnyilatkozására, mert túlságosan felment bennem a pumpa. Annyit mindenesetre hozzáfűznék, hogy több, mint 50 oldalnyi "eszmecsere" (direkt nem írok sértő megjegyzéseket) után talán végre jó lenne megpróbálni levonni a megfelelő következtetéseket (amennyiben van rá képesség), és leszállni a magas lóról. Számomra különösen felháborító, hogy itt egy személyben kikiáltja magát egy adott esetben tiszteletre méltó közösség (audiofilek) jeles képviselőjének, és számtalan megnyilatkozásában úgy állítja be a saját véleményét, mintha az a hivatkozott közösség egyetemes közmegegyezésén alapulna. Erős bennem a gyanú, hogy sokan kikérnék maguknak mindezt. Egyáltalában érdekelne, hogy mi alapján tartja magát audiofilnek, valamint az ő elképzelése alapján mitől lesz valaki azzá, továbbá mi jogosítja fel, hogy az audiofil közösség nevében tegyen ilyen egyetemleges nyilatkozatokat.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

Inkább nem reagálok részletesen Instrument utolsó megnyilatkozására, mert túlságosan felment bennem a pumpa. Annyit mindenesetre hozzáfűznék, hogy több, mint 50 oldalnyi "eszmecsere" (direkt nem írok sértő megjegyzéseket) után talán végre jó lenne megpróbálni levonni a megfelelő következtetéseket (amennyiben van rá képesség), és leszállni a magas lóról. Számomra különösen felháborító, hogy itt egy személyben kikiáltja magát egy adott esetben tiszteletre méltó közösség (audiofilek) jeles képviselőjének, és számtalan megnyilatkozásában úgy állítja be a saját véleményét, mintha az a hivatkozott közösség egyetemes közmegegyezésén alapulna. Erős bennem a gyanú, hogy sokan kikérnék maguknak mindezt. Egyáltalában érdekelne, hogy mi alapján tartja magát audiofilnek, valamint az ő elképzelése alapján mitől lesz valaki azzá, továbbá mi jogosítja fel, hogy az audiofil közösség nevében tegyen ilyen egyetemleges nyilatkozatokat.

 

:thumbsu:

 

Tökéletesen egyetértek.

Annyit ellenben megjegyeznék, hogy számomra nem csak az érthetetlen, hogy ő milyen alapon vindikálta magának a jogot, hogy az audiofilek, Hi-Fi-sek nevében beszéljen, hanem az is, amikor itt sokan az ő zagyvaságai alapján nyilatkoznak általában a Hi-Fi-sekről. Magam most már 36 éve Hi-Fi-zem komolyabban, és ez idő alatt sikerült igen sok hobbitársat személyesen is megismernem. Ezért határozottan állíthatom, hogy a legtöbb nem egy Instrument, hanem teljesen normális. A jó hangot nem mindenféle vuduktól, meg ezoterikus ökörségektől, hanem korrekt készülékektől várja, azok területén próbál előre lépni anyagi erejének megfelelően. Ezért pont olyan káros egy félnótás, magát Hi-Fi-snek valló véleménye, sőt hitbéli meggyőződése alapján általánosságban írni egy csoportról, mint ha azt fordítva, azaz egyetlen kissé szalajtó hangmérnök alapján tennénk a hangmérnökökre vonatkozóan.

Már korábban is kértem, hogy ne vegyék az egész Hi-Fi-s társadalmat egy kalap alá:

 

Mivel én magam 36 éve, kamasz fejjel fertőződtem meg a Hi-Fi-vel, és űzöm ezt a hobbit azóta is töretlenül, ezért kérem a nagyérdeműt, hogy ne vegye egy kalap alá az összes Hi-Fi-st, lévén, hogy -mint minden hobbiban- itt is vannak vadhajtások, amitől ellenben a józanabbak mindenhol elhatárolódnak..

 

És ezt most újból megteszem.

 

 

.

Szerkesztette gaborka8x8
Link to comment
Share on other sites

Ebben teljesen igazad van, de itt nem nagyon jelentek meg a másféle HIFI-sek,

vagy csak nagyon minimális mértékben. Meg volt itt belinkelve egy másik fórum,

ahol sokkal elvetemültebb dolgokról is volt szó, mint amiket Instrument mondott.

Ezek alapján előfordulhat, hogy téves kép alakult ki úgy általában a HIFI-sekről.

Illetve hát Instrument olyan magabiztossággal néz hülyének itt mindenkit,

hogy sokunknak valóban úgy tűnt, mintha egy egész közösség állna mögötte.

 

Ezt pedig külön üdvözöljük:

"A jó hangot nem mindenféle vuduktól, meg ezoterikus ökörségektől, hanem korrekt készülékektől várja, azok területén próbál előre lépni anyagi erejének megfelelően. "

Link to comment
Share on other sites

Inkább nem reagálok részletesen Instrument utolsó megnyilatkozására, mert túlságosan felment bennem a pumpa. Annyit mindenesetre hozzáfűznék, hogy több, mint 50 oldalnyi "eszmecsere" (direkt nem írok sértő megjegyzéseket) után talán végre jó lenne megpróbálni levonni a megfelelő következtetéseket (amennyiben van rá képesség), és leszállni a magas lóról. Számomra különösen felháborító, hogy itt egy személyben kikiáltja magát egy adott esetben tiszteletre méltó közösség (audiofilek) jeles képviselőjének, és számtalan megnyilatkozásában úgy állítja be a saját véleményét, mintha az a hivatkozott közösség egyetemes közmegegyezésén alapulna. Erős bennem a gyanú, hogy sokan kikérnék maguknak mindezt. Egyáltalában érdekelne, hogy mi alapján tartja magát audiofilnek, valamint az ő elképzelése alapján mitől lesz valaki azzá, továbbá mi jogosítja fel, hogy az audiofil közösség nevében tegyen ilyen egyetemleges nyilatkozatokat.

Na látod, erről beszéltem. A #41-ben már volt erről szó ill. pontoabban arról, hogy a cikk használ skatulyát, mert Instrument még nem garázdálkodott annyira a teleshoppos kábeleivel.

A jó/rossz objektivitása is felmerült már másik topikban, ezért feleslegesnek tartok hozzászólni effélékhez, főleg úgy, hogy nem érvek, hanem trendek ütköztetése folyik... na mindegy, csak példát hoztam az előzőre. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ebben az esetben ez még igaz is lehet, csak kicsit másképp. Nálam sajnos rendszeres probléma az hogy a laptop töltője által generált zaj átmegy az usb kábelen és megjelenik a hangkártya kimenetén. Feltételezem hogy amikor itt a konverzió történik a kétféle átviteli mód között akkor a tápzaj mint irreleváns szemét "eldobódik". Mondjuk a 25ezer pénz kicsit húzós, de remélhetőleg lesz rövidebb változat is belőle olcsóbban.

Link to comment
Share on other sites

A héten kaptam egy pár CDt a Top Music kiadótól. Nálam csak az egyik szól igazán jól, ez:

 

post-4921-0-07696100-1398488444.jpg

 

Első gondolatom az volt, hogy feltöltök egy számot Töfiékhez, de aztán legyintettem - nincs értelme, mert úgy is lealázná mindenki, mert itt tényleg hanghoz értő emberek vannak.

 

Inkább feltenném a zenész/hangmérnök Joe Weed honlapját, ahol részletesen ír a stúdiójáról: http://www.joeweed.com/

 

Kérdésem: az ott lévő leírásból is látható, hogy ott silány dolgok készülnek, vagy a tag nem ért a felvétel készítéshez?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...