Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

17 órája írta NeoC:

Es ez egyben egy filozofiai bukfenc is, mert elvileg egy rendszer nem lehet kepes ugyanazon rendszer tokeletes atlatasara, mivel nincs meg az objektiv "ralatasa".

Technikailag viszont nem ugyanaz a rendszer vizsgálja saját magát, hanem több rendszer összeadott erőforrásai. Sok ember, gépek segítségével próbál rájönni hogyan működik az agy, főleg nem filozófiai, hanem biológiai, kémiai meg informatikai szempontból. AI szempontjából ráadásul az is érdekes, hogy hogyan jön létre az agy (és úgy általában az egész test) a dns-ből, mivel az utóbbi nagyságrendekkel kevesebb információt tartalmaz mint amennyire az agy bonyolult (mint egy mandelbrot fraktál esetén az induló képlet vs az eredmény), ha rájövünk mi az algoritmus könnyű lesz az eredmény működését is modellezni.

 

18 órája írta NeoC:

Az utolso mondatoddal csak az a baj, hogy sosem lehet mar tudni ebben a kaosz-informaciohalmazban, hogy mi is a becsuletes mernoki munka. Nem okvetlenul a jol korulhajpolt, de nem is okvetlenul az ellenkezoje.

Az lehet, de javíthatsz a statisztikán, ha a biztos kamut nem veszed meg :)

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta AudioWorks Hangtechnika:

A kábel milyen csatlakozókkal szerelt (gyártó/típus), milyen kábel-alapanyagból (gyártó/típus) és milyen egyéb technológiával (például forrasztás) készül?

Huzal csak réz, csatlakozók Neutrik, kötés technológia: forrasztás vagy tápkábelnél csavarkötés

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta Instrument:

A HiFi világban az én tapasztalataim szerint tápkábelekkel (hálózati kábelekkel + külön tápegységes készülékeknél a DC tápkábelekkel) lehet elérni a legnagyobb javulást a hangzásban. Miért lenne ez másképp a studiós cuccoknál?

Ezt korábban részletesen kiveséztük már. Pro Audio berendezésekben "rendes" tápegység van, amelynek "nincs szüksége" különleges tápkábelre. (Itt ülök körbevéve néhány ilyennel, kutya közönséges -megfelelő keresztmetszetű- tápkábele van. Gondolhatjuk, hogy egyik gyártó sem olyan "hülye, hogy olyan tápkábelt ad a berendezéséhez, amitől nem úgy működik (nem szól jól...) ahogyan annak kellene.

Link to comment
Share on other sites

18 órája írta Mészáros Nándor:

És máris egy nagy kérdésnél tartunk: az érzelmek része-e az intelligenciának, vagy a két dolgot külön kell választani?

Inkább az a kérdés, hogy mikor AI-ról beszélünk akkor külön kell-e választani, illetve kellenek-e egyáltalán az AI-nak érzelmek. Szükséges-e, hogy szubjektívan, spontán reagáljon a környezetére, vagy kizárólag matematikai, logikai alapon.

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta asthring:

Inkább az a kérdés, hogy mikor AI-ról beszélünk akkor külön kell-e választani, illetve kellenek-e egyáltalán az AI-nak érzelmek. Szükséges-e, hogy szubjektívan, spontán reagáljon a környezetére, vagy kizárólag matematikai, logikai alapon.

Megkérdezhetem, hogy ezt miért itt beszélitek meg? (Tegnap éjszaka lemaradtam már bocs :) )

 

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Megkérdezhetem, hogy ezt miért itt beszélitek meg? (Tegnap éjszaka lemaradtam már bocs :) )

 

Fogalmam sincsen :D láttam egy AI-s postot, arra márpedig reagálnom kell. Mondjuk értelmesebb, és hasznosabb téma, mint kamukábeleken meg bakelitdemagnetizálón pörögni, ezzel is reklámozni Instrument csalását ;) Három évvel ezelőtt is már látszott hogy arra megy ki a játék, hogy görcsössen eladja pénzért a hülyeségét, azon meg tényleg ne vitatkozzunk már egy komoly zenei/stúdió fórumon hogy hány százalékkal (??!) javul a hangzás a CD tápkábelétől vagy a demagnetizálásától pusztán hallás alapján "mérve".

Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Megkérdezhetem, hogy ezt miért itt beszélitek meg? (Tegnap éjszaka lemaradtam már bocs :) )

 

OFF: Ismerek egy másik fórumon egy admint, aki mesterien válaszol az ilyen kérdésekre.

User: "Megkérdezhetem, hogy ezt miért itt beszélitek meg?"

Admin: "Meg."

------------- ---------------- --------------------

(A többi néma csend ...)

Link to comment
Share on other sites

21 perccel ezelőtt írta asthring:

Inkább az a kérdés, hogy mikor AI-ról beszélünk akkor külön kell-e választani, illetve kellenek-e egyáltalán az AI-nak érzelmek. Szükséges-e, hogy szubjektívan, spontán reagáljon a környezetére, vagy kizárólag matematikai, logikai alapon.

Ebben a hozzászólásban csak az "inkább" szó szerepe nem világos - ugyanis én is hót ugyanezt állítottam/kérdeztem. :D

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta asthring:

Fogalmam sincsen :D láttam egy AI-s postot, arra márpedig reagálnom kell. Mondjuk értelmesebb, és hasznosabb téma, mint kamukábeleken meg bakelitdemagnetizálón pörögni, ezzel is reklámozni Instrument csalását ;) Három évvel ezelőtt is már látszott hogy arra megy ki a játék, hogy görcsössen eladja pénzért a hülyeségét, azon meg tényleg ne vitatkozzunk már egy komoly zenei/stúdió fórumon hogy hány százalékkal (??!) javul a hangzás a CD tápkábelétől vagy a demagnetizálásától pusztán hallás alapján "mérve".

Nos, mivel ez komoly fórum, eljuthat ide olyan ember, akit érdekelhet a téma (HiFi-s és pont vásárolni készül) annak ez egy nagyszerű támpont. NE viselkedjünk úgy, mintha a Parnasszusról leszólva, zárt megmondóemberek lennénk, akiknek minden tökéletesen világos. Persze, ha visszaolvastok, láthatjátok világosan kinek, mi a véleménye. (az enyémet beleértve is)

Tehát szerintem igenis fontos

 

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta Mészáros Nándor:

OFF: Ismerek egy másik fórumon egy admint, aki mesterien válaszol az ilyen kérdésekre.

User: "Megkérdezhetem, hogy ezt miért itt beszélitek meg?"

Admin: "Meg."

------------- ---------------- --------------------

(A többi néma csend ...)

Nyissatok az AI-nak egy másik topikot légyszíves, mert tényleg jó téma.

Értem, hogy ezzel jól szét lehet offolni ezt a hülye, semmirekerllő, haszontalan témát...

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2013. 10. 16. at 17:59 írta mohawk:

Igen, ez a klasszikus megnevezés. De kissé idejét múlt, mert a mai programozási nyelvek már megoldják a számolásokat. Amire szüksége van egy programozónak, az csak egy kis probléma analizálási hajlandóság, némi kutatómunka, no meg egy kevés logikus gondolkodás.

Egyébként szeretem a matekot...csak nem használom túlzottan....vagy csak nem veszem észre :D

Valójában teljesen félreértetted a szakod elnevezését.

A programozó /tervező matematikus szak sohasem a számolás miatt volt "matematikus" szaknak elnevezve.

Az egész informatika szemléletmódja matematikai. Pl. hogy véges-e egy program/eljárás végrehajtási struktúrája vagy sem. Vagy hogy algebrailag milyen struktúrát valósít meg egy programnyelvnek ez vagy az a modulja. Kommutatív-e két eljáráshívás konkatenációja vagy sem?

Az egész matematikát félreértetted az egyetemen, ha azt hiszed, az a számolást jelenti. Ezen a szemléleten az 1800-as évek közepén túllépett az emberiség ... :D

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta PropaneB:

Nos, mivel ez komoly fórum, eljuthat ide olyan ember, akit érdekelhet a téma (HiFi-s és pont vásárolni készül) annak ez egy nagyszerű támpont. NE viselkedjünk úgy, mintha a Parnasszusról leszólva, zárt megmondóemberek lennénk, akiknek minden tökéletesen világos. Persze, ha visszaolvastok, láthatjátok világosan kinek, mi a véleménye. (az enyémet beleértve is)

Tehát szerintem igenis fontos

 

Nem csak hogy visszaolvastam, de annak idején részt is vettem a vitában ;) A probléma az, hogy itt nem egy ártatlan audiofil hifista vitatkozik, hogy szerinte jobb a demagnetizált bakelit, hanem ő bruteforceszal el akarja adni a cuccát; te egy tévéshop reklámmal akarsz vitatkozni. Ugyanez lement 3 éve, most azért nem veszi senki komolyat a témát.

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta asthring:

Nem csak hogy visszaolvastam, de annak idején részt is vettem a vitában ;) A probléma az, hogy itt nem egy ártatlan audiofil hifista vitatkozik, hogy szerinte jobb a demagnetizált bakelit, hanem ő bruteforceszal el akarja adni a cuccát; te egy tévéshop reklámmal akarsz vitatkozni. Ugyanez lement 3 éve, most azért nem veszi senki komolyat a témát.

Igen, tudom. Igazad lehet.

Nem akarok vitatkozni vele. Érveket sorolok fel, úgy mint a többiek. Aki elolvassa, levonhatja a következtetést.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta PropaneB:

Ezt korábban részletesen kiveséztük már. Pro Audio berendezésekben "rendes" tápegység van, amelynek "nincs szüksége" különleges tápkábelre. (Itt ülök körbevéve néhány ilyennel, kutya közönséges -megfelelő keresztmetszetű- tápkábele van. Gondolhatjuk, hogy egyik gyártó sem olyan "hülye, hogy olyan tápkábelt ad a berendezéséhez, amitől nem úgy működik (nem szól jól...) ahogyan annak kellene.

Hát ez nem így van az én tapasztalatom szerint. Volt olyan, hogy Rega audiofil erősítő a saját spéci tápjával szólt, ahogy szólt és szűrős táppal sokkal jobb lett a hang. A tápkábelek hatása nem az energia betápban, hanem a zajszűrésben számít. Ki kéne próbálni ezt is... : )

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Instrument:

Hát ez nem így van az én tapasztalatom szerint. Volt olyan, hogy Rega audiofil erősítő a saját spéci tápjával szólt, ahogy szólt és szűrős táppal sokkal jobb lett a hang. A tápkábelek hatása nem az energia betápban, hanem a zajszűrésben számít. Ki kéne próbálni ezt is... : )

Akkor ezek szerint a Rega Planar-nak nem elég jó a tápja. Szomorú. 

A Rega HiFi-ben olyan, mint pl. egy Focusrite a ProAudioban. (Csak az analógia miatt írom). Mi van feljebb, mondjuk a Roksan...? Az mondjuk egy Neve.

Na, ha valamelyiknél kiderülne, hogy a táp nem OK, ott komoly presztisz veszteség lenne, le is húzhatnák a rolót. Ezért egy vicc kategória ez, többek között.

Csak hülyébbnél, hülyébb hasonlatok jutnak eszembe. Veszek egy mosógépet, de ahhoz, hogy úgy mosson, ahogyan kellene neki veszek  hozzá egy új szivattyút pl.

Hát nem!, Ez hülyeség nem? De! Nem? De!

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Instrument:

Hát ez nem így van az én tapasztalatom szerint. Volt olyan, hogy Rega audiofil erősítő a saját spéci tápjával szólt, ahogy szólt és szűrős táppal sokkal jobb lett a hang. A tápkábelek hatása nem az energia betápban, hanem a zajszűrésben számít. Ki kéne próbálni ezt is... : )

ne vegyük ezt a jobban szólást ténynek. erről szól a cikkem.

jól emlékszem, te jártál bent nálunk? rajtad kívül senki nem hallott különbséget az usb kábelek között.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta A/D:

ne vegyük ezt a jobban szólást ténynek. erről szól a cikkem.

jól emlékszem, te jártál bent nálunk? rajtad kívül senki nem hallott különbséget az usb kábelek között.

Valszeg zsiros volt a fuletek.

vagy nem voltatok pszichesen felkeszulve a tesztre.

Link to comment
Share on other sites

Multkoraban modomban allt egy ismerosom nagyon-nagyon draga, luxus-versenyauto szeru autojat vezetnem. Nyilvan, meggyozo volt a logo a kocsi elejen, kifogastalan volt a kulcsin es a belbecs. Vezetve megis hianyerzetem volt. Nem ugy horgott, nem ugy ugrott, nem ugy kenyeztetett, mint az osoreg 220 lovas V6-osom, amit olcso vintage-aron meg lehet kapni.

annak az autonak csak a logoja es az ara volt tekintelyt parancsolo. Nyilvan ezert veszik meg, akik megtehetik, es nem az elmeny miatt. Vagy, ha amiatt, akkor szepen csendben titkoljak, hogy az "nem az"...

ez csak egy csendes analogia a hajpra.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta PropaneB:

A Rega HiFi-ben olyan, mint pl. egy Focusrite a ProAudioban. (Csak az analógia miatt írom). Mi van feljebb, mondjuk a Roksan...?

Az én kedvencem a japán Accuphase. (Még soha nem birtokoltam.) Egyrészt gyönyörű, beleillik egy elegáns modern, de klasszikus környezetbe is, másrészt a hangminősége és zeneisége csúcs. Ami árban efelett van, az már "parasztvakítás". A cég is szimpatikus, stabil alapokkal, patinás múlttal. Majdnem minden termékük kiváló, nem úgy, mint a (japán) Esoteric vagy Luxman márka esetében, ahol vannak nagyon jó és meglehetősen rossz produktumok. Csöves erősítőből pedig pl. a német Octave cég gyárt komolyat.

Kár, hogy a japánok nem tudnak jó (hifi) hangsugárzókat gyártani, így a dán Dali vagy az ugyancsak dán, drágább Dynaudio prémium, álló párjai passzolnának hozzá hang és dizájn tekintetében, esetleg a francia Focalé.

Nos, amellett, hogy hangúlyozzák a készülékekbe épített tápok kiemelkedő minőségét, az Accuphase ajánl a hifi-toronyhoz ilyet. :-)

 

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Instrument:

Hát ez nem így van az én tapasztalatom szerint. Volt olyan, hogy Rega audiofil erősítő a saját spéci tápjával szólt, ahogy szólt és szűrős táppal sokkal jobb lett a hang. A tápkábelek hatása nem az energia betápban, hanem a zajszűrésben számít. Ki kéne próbálni ezt is... : )

Ilyet találtam HiFis oldalon: 

http://www.retroaudio.hu/doc/elektroakusztikai.php#halozati_tap

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Mészáros Nándor:

A fizikai felépítés lényegtelen vagy kevéssé lényeges. A neuronok pl. modellezhetőek neurális hálókkal, illetőleg a neuronok elektrokémiai működését valószínűleg simán modellezni lehet más módon is akár matematikailag, akár informatikailag (ez utóbbi a matematikai modellhez vizuális, szemléletes kiegészítést is képes adni).

Én nem úgy értettem, amikor az agyról beszéltem, hogy egyedül az emberi agy lehet intelligens, és más semmi, soha. Sőt: valószínűleg bármilyen adadfeldolgozó rendszer intelligenssé, mondjuk pl. gondolkodóvá tehető (a szó akár legemberibb értelmében) a megfelelő kiegészítésekkel, amennyiben rendelkeznénk egy megfelelő, legalább kiindulásképp elfogadható, szélesebb körben elfogadott intelligencia-definícióval. De ilyen jelenleg nem nagyon van. Sajnos (vagy szerencsére) jelenleg az emberi agy a magasfokú intelligencia egyetlen konkrétan megvalósuló példája, de jelenleg nem igazán értjük, hogy amit általában csinál, abban hol van az intelligencia (alapkoncepció, alapparadigma, definíció hiányában, ez nem is csoda, hiszen így végül is azt sem tudjuk, mit keresünk).  De ha "megértjük", amennyiben ez lehetséges, akkor ez alapja lehet a további általánosításnak, és akár nagyon intelligens és nagyon érző Davideket, vagy akár Davideket, vagy akár Caprica Sixeket is gyárthatunk.

A korszellemről annyit, hogy szerintem létezik rossz tudomány meg jó tudomány. A jelenlegi AI-kutatás valahol a kettő között lebeg egyfajta köztes állapotban. Rengeteg jó dolgot csinál, de ideje lenne, hogy egy két tapasztaltabb üzletember végre leüljön egy íróasztal elé és nekikezdjen az alapokat tisztázó monográfiákat írni. Jóval nehezebb feladat, mintsem bárki gondolná. McCarthyk is kellenének, nemcsak Kurzweilek és Elon Muskok.

Szerintem pont a tanulás fogalma az és ennek azonosítása az intelligens viselkedéssel, ahol a MI-kutatás tévútra ment. Nagyon primitív rendszerek is képesek tanulásra, ld. pl. baktériumtörzsek kontra antibiotikumok. De azt senki sem mondaná (kivéve az MI kutatókat, sajnos), hogy egy baktérium, vagy akár  egy baktériumtörzs, intelligens. A dolog ennél mélyebb kellene, hogy legyen.

A fizikai felépítés nagyon is lényeges, hiszen ha az agyat modelleznénk szilíciumalapú elektronikával épített szuperszámítógépen futó programokkal, városnyi térfogat sem lenne elég hozzá vagy olyan lassú lenne, hogy nem neveznénk intelligensnek. :-) A biomasszától és kémiájától ennyire különböző hardverrel talán célszerűbb mást modellezni.

A nagy durranás az "öntudatra ébredés". Ez a határa az érzelmeknek, az élőlényként való viselkedésnek, legalábbis valószínű. 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta A/D:

ne vegyük ezt a jobban szólást ténynek. erről szól a cikkem.

jól emlékszem, te jártál bent nálunk? rajtad kívül senki nem hallott különbséget az usb kábelek között.

Üdv

Igen, jártam nálatok. Ebből indult ez a topik. Amit én ott éreztem az a totális lenézés, vagy hülyének nézés helyzete volt. Életemben még nem éreztem magam úgy megalázva, mint ott. Ott egy forgalmas utcára néző pörgős boltban hallgattunk meg kábeleket, egész más egy csendes szoba, ahol lehet figyelni a finom részletekre.

Azóta történt sok minden. Sok embernek okoztam örömet a kábeleimmel (http://www.muszeroldal.hu/news2/Velemeny.pdf) és nekem ez jóval fontosabb, mint a kábelekért kapott pénz.

Többször gondoltam rá, hogy nagyon szívesen látnálak egy beszélgetésre, zenélésre, annak bemutatásársa, hogy ezek a dolgok - a spec kábelek és a Demag cuccok működnek. Ha időd engedi és van kedved gyere el pár jó CD-vel és bakelittel, szívesen látlak.  cables@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...