Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

27 perccel ezelőtt írta vlacaaa:

Akkor most az összes régi analóg szintit ki kell dobni, mert zajosak?????

Akkor a szallagos viszhang nem ér semmit, mert "csak" egy gagyi öreg technika????

Akkor a cső egy öskövület, és már sokkal jobb ami digitálisan modellezett???

Akkor a rugos zengetőket azonnal cseréljük digitálisra????

Dehogy. Mai zenei stílusok egész sorában használják előszeretettel ezeket a technikákat, eszközöket. Sőt, elég nagy divatja van még mindig/már megint. 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta draco draconis:

Mint ahogy 5 évvel (csak öt évvel!!!) ezelőtt az önvezető autó is. Mert az autóvezetés a kinti forgalomban "olyan bonyolult valami", hogy arra sohasem lesz képes "GÉP" (?), mondták a legnagyobb autóvezető szakértők.

Azért azt se felejtsük el, hogy az az önvezető autó nemrég megölte a gazdáját, mert nekivezette egy kamionnak.

Link to comment
Share on other sites

Meg azt sem, hogy az MI algoritmusokban és struktúrában az utóbbi jó harminc évben nem fejlődött szinte semmit sem, de úton-útfélen halljuk a jóslatokat vele kapcsolatban.

Csupán a számítási teljesítmény növekszik, a szenzorok fejlődnek stb. Valójában vicc egyáltalán MI-nek vagy AI-nek hívni.

 

Link to comment
Share on other sites

Tessék, erről beszéltem. 

De most indul a bumm. Mert most már szoftverek is fejlesztik az MI-t. Nemcsak az van hogy 10-100 progamozó álmodozik a billentyűzet felett és elmegy kávézgatni. Szerinted hányszor hatékonyabb és gyorsabb egy szoftver a feladatok nagyobbik részében mint az ember?  Megbecsülni is nehéz. 

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Tetsuo:

Meg azt sem, hogy az MI algoritmusokban és struktúrában az utóbbi jó harminc évben nem fejlődött szinte semmit sem, de úton-útfélen halljuk a jóslatokat vele kapcsolatban.

Csupán a számítási teljesítmény növekszik, a szenzorok fejlődnek stb. Valójában vicc egyáltalán MI-nek vagy AI-nek hívni.

 

No és az emberek hány balesetet okoznak?  Akkor az embereknek sincs intelligenciája, mert balesetet okoznak?

A google autók több millió kilométert levezettek anélkül hogy balesetet okoztak volna.

 

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Tetsuo:

Meg azt sem, hogy az MI algoritmusokban és struktúrában az utóbbi jó harminc évben nem fejlődött szinte semmit sem, de úton-útfélen halljuk a jóslatokat vele kapcsolatban.

Csupán a számítási teljesítmény növekszik, a szenzorok fejlődnek stb. Valójában vicc egyáltalán MI-nek vagy AI-nek hívni.

 

Ha már szinti fórum és AI:

https://futurism.com/kurzweil-claims-that-the-singularity-will-happen-by-2045/

Kurzweil:

"2029 is the consistent date I have predicted for when an AI will pass a valid Turing test and therefore achieve human levels of intelligence. I have set the date 2045 for the ‘Singularity’"

Én drukkolok hogy igaza legyen :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta draco draconis:

No és az emberek hány balesetet okoznak?  Akkor az embereknek sincs intelligenciája, mert balesetet okoznak?

Sokat, mert rengeteg a barom az utakon, de ez az egy még élne, ha ő vezetett volna.
Amúgy szerintem tök jó, hogy kísérleteznek ilyen dolgokkal, de lesz még ezekkel gond rendesen.
Az audio programokból is látjuk, hogy még látszólag tök egyszerű dolgokat sem tudnak megoldani a gépek.
Legalábbis ami hozzánk eljut a létező technológiából, az nem.

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta deneverstudio:

Sokat, mert rengeteg a barom az utakon, de ez az egy még élne, ha ő vezetett volna.
Amúgy szerintem tök jó, hogy kísérleteznek ilyen dolgokkal, de lesz még ezekkel gond rendesen.
Az audio programokból is látjuk, hogy még látszólag tök egyszerű dolgokat sem tudnak megoldani a gépek.
Legalábbis ami hozzánk eljut a létező technológiából, az nem.

Azért azt látnunk kell, hogy a balesetek jelentős része pont az emberi felelőtlenségből, a szabályok felrúgásából adódik. Jelentős gyorshajtás, ittas vezetés, elsőbbség meg nem adása, "környezeti" és útviszonyok látványos figyelmen kívül hagyása...

Az "anekdóta" szerint a google önvezető autójának két balesete volt: egyszer nem adták meg neki az elsőbbséget, egyszer meg hátuldól belementek (ha jól emlékszem). :)

Valamint:

http://index.hu/tech/2016/03/01/eloszor_okozott_balesetet_az_onvezeto_google-auto/

Az is igaz persze, hogy ma még a különböző "intelligens vezetéstámogató rendszerek" hajlamosak "marhaságot" csinálni. Pl. valamelyik autó "ráhúzza" a bringásra a kormányt, ha a sáv elhagyásával próbálja kerülni  az ember. Vagy "váratlanul" vészfékez, mert nem "tudja", hogy a 10 méterrel előtted álló autó rögtön el fog indulni, mert "most lett zöld" a lámpa... De ezek kiküszöbölhetőek rövid időn belül.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Instrument:

Tiszteletem minden hangmérnöknek!

Elkanyarodtunk kicsit a kábel és lemágnesezés alaptémától. Bárkit szívesen látok CD és bakelit lemágnesezés tesztre. Akit érdekel írjon nekem cables@freemail.hu

Tényleg elkanyarodtunk, ez egy nagyon érdekes téma.

Nem baj, ha szerteágazik a vita, de akkor annak nyissunk új topikot Hajnalban nem tudtam aludni, ezért visszaolvastam. Nagyon helyes, ha újra felizzik ez a téma, mert van mit tisztázni, kibeszélni. A f...b..k-on is felelevenedett ez a kábeles téma, de itt jobb helyen van.

 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta upstream:

Elnézést kívánok őszintén, csak 2 oldalt olvastam vissza... :( Mea Culpa.. és ott ogy javítja a felbontást? :D:D  össze húzza a barázdákat?

Kezd az elején, mert ott vannak érdekes és hasznos dolgok, komolyan mondom.

De néha leteszed a hajadat, garantálom! :) 

Link to comment
Share on other sites

Köszi, nekem ezek a szuper kábelek, cd demagnetizáló cuccok már az ezotéria kategóriába tartoznak. Jobb napkon az Ezo tv-n Pavel a mester jós"ka" demagnetizálja a cd-imet távolról tv-n keresztül:)

Én még tanultam fizikát, ja és láttam Tannoy hangfalat belülről. Amíg az 5 miillás/db hangfalban MCU 1x1,5 kábelekkel van a hangváltó összedrótozva, nekem bárki mondhat bármit. 

 

Link to comment
Share on other sites

OK, olyan leszek, mint Töfi az elején. Én  tényleg nyitott ember vagyok, DE:

OK, legyen vasrészecske a CD lemez feliratának festéganyagában. Átlagos esetben, szeretnék adatot arról, hogy ez mennyi, illetve átlagos használat esetén mennyire mágneseződik fel? Mivel véleményem szerint ezek felfoghatatlanul kis mértékű számok, biztos van olyan érzékeny laboratóriumi műszer, ami ezt kimutatja.

Amennyiben megtudjuk ezeket az értékeket, be kellene tudni bizonyítanunk, hogy ez a mágneses mező milyen hatást gyakorol az olvasófej mozgató motorjainak tekercseire.,

(Vannak tippjeim, de ezt most tényleg hagyjuk!)

 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta upstream:

Én még tanultam fizikát, ja és láttam Tannoy hangfalat belülről. Amíg az 5 miillás/db hangfalban MCU 1x1,5 kábelekkel van a hangváltó összedrótozva, nekem bárki mondhat bármit. 

Igen, vannak ilyen anomáliák. :)
Még jobb amikor a szutyok kábelen bejön a házba az áram, aztán az utolsó két méterre meg beraknak egy több százezerbe kerülő kábelt.
Könyörgöm, minek?

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta upstream:

Köszi, nekem ezek a szuper kábelek, cd demagnetizáló cuccok már az ezotéria kategóriába tartoznak. Jobb napkon az Ezo tv-n Pavel a mester jós"ka" demagnetizálja a cd-imet távolról tv-n keresztül:)

Én még tanultam fizikát, ja és láttam Tannoy hangfalat belülről. Amíg az 5 miillás/db hangfalban MCU 1x1,5 kábelekkel van a hangváltó összedrótozva, nekem bárki mondhat bármit. 

 

Mégis rengeteg pénzt elkérnek ilyenekért és sokan ki is fizetik!

Ez -amíg nincs bizonyítva az ellenkező hatás- felháborító!

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta PropaneB:

Mégis rengeteg pénzt elkérnek ilyenekért és sokan ki is fizetik!

Ez -amíg nincs bizonyítva az ellenkező hatás- felháborító!

De, ez legalább a pénzükkel már semmit kezdeni nem tudó hájperek lehúzása, ami tulajdonképpen rendben is van, mert miért ne éljen meg az, aki élelmes?...:)

Gusztustalanabb a nyugdíjasok, betegek egészségügyi/ezoterikus bla-bla lehúzása a különböző "marketing" előadások keretében. Ismerek olyan szerencsétlent, aki 120 ezerért (több éves félretett pénze) vett egy "demagnetizáló" (egyébként kutya közönséges) lepedőt, mert jól meg "tömegpszichózisozták". Bár ezt mintha betiltották volna már.

Vagy mint ez a hír:

http://hvg.hu/itthon/20170321_vereczkey_attila_magyar_orvosi_kamara_etikai_eljaras_nyiro_gyula_korhaz?s=hk

Ha figyelmesen elolvassuk a hírt, akkor nemhogy etika-vétség, hanem minimum életfogytiglan annak, aki orvosi státusszal visszaélve betegnek hazudik valakit, hogy pénzért gyógyíthassa, mellesleg egyébként az állam által vásárolt eszközökkel. (egyébként emiatt a velejéig romlott orvosi katyvasz miatt nem annyira akaródzik rendbetenni az egészségügyet a kormánynak, mert -szerintem- azt várják, hogy legyen egy újabb orvosgeneráció, akiknek talán már érdemes.) De ez inkább a "Hülyének néznek?" topic.

Az itteni mondanivalóm mindösszesen annyi, hogy szerencsés az, aki több milliót tud költeni egy kábelre, és az is, aki ezt el tudja neki adni. Ez utóbbihoz legalább annyi gátlástalanság kell, mint a vevő vagyonának az eredeti felhalmozásához, tehát rendben vagyunk. A köré rakott tudományos, áéltudományos, misztikus, és ezoterikus katyvasz meg pusztán a táncrend része, végülis valamit kell mondani ahhoz, hogy hajlandó legyen bárki is több ezer forintot fizetni 1 mm kábelért, akármennyire is dúskál a pénzben.

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta Tetsuo:

Meg azt sem, hogy az MI algoritmusokban és struktúrában az utóbbi jó harminc évben nem fejlődött szinte semmit sem, de úton-útfélen halljuk a jóslatokat vele kapcsolatban.

Csupán a számítási teljesítmény növekszik, a szenzorok fejlődnek stb. Valójában vicc egyáltalán MI-nek vagy AI-nek hívni.

 

Valójában a mesterséges intelligencia / AI esetében szó sincs intelligenciáról, pusztán a "dinamikus automatizálás módszertana" nyert egy jobban hangzó és emészthetőbb nevet.

A század közepén még "kibernetikának" hívták, ami sokkal őszintébb, rövidebb, találóbb név. Bár a mai Ai-kutatás módszertanában, fogalmaiban is jelentős átalakuláson ment át azóta. Elméleti szempontból, azt kell mondjam, sajnos. Tudományból rövidlátó iparossággá vált.

Ez nem jelenti azt, hogy az ún. "MI" ne volna képes igencsak bonyolult feladatok elvégzésére, akár olyanokéra is, amire ember nem képes (lopakodó vadászbombázók navigációja. Vagy pl., igen, jó zenék írása). Viszont gondolkodni sohasem fog, intelligens sohasem lesz, amíg művelői megmaradnak a mai paradigmák mellett (amelyek az AI-t lényegében azonosítják a gondolkodás szimulációjával, az automatizálással - és nem a gondolkodás algoritmizációjával. Az utóbbival érdekes módon sokkal inkább foglalkoznak nyelvészek, mint AI-kutatók).

Az igazság az, hogy egyelőre rohadtul nem vagyunk képesek a saját agyunk működését sem átlátni egy bizonyos kémiai szint felett. Nem tudjuk, lényegében mitől "intelligens" az emberi agy. Amíg ez nincs meg, természetesen beszélni sem szabadna AI-ről, hanem csak automatizációelméletről.

Az egész problémát egyik részletében kiválóan ragadja meg a Will Smith főszereplésével készült Én, a robot (sajnos semmi vagy nagyon kevés köze van Asimov regényeihez, a címe ellenére, de ettől még nem rossz film). Amikor Smith felesége és gyereke megfulladtak egy baleset során, a közelben lévő robot Smithet mentette ki, mert úgy ítélte meg, hogy neki a legmagasabb esélye a túlélésre. Egy normális ember természetesen a gyereket próbálta volna menteni, akár sikerül, akár nem. Két radikálisan eltérő "gondolkodásmód". Ha egy közeljövőben készült robotot intelligensnek is nevezhetünk majd, az nem feltétlenül emberi módon működő intelligencia lesz.

Szerkesztette Mészáros Nándor
Link to comment
Share on other sites

29 perccel ezelőtt írta NeoC:

De, ez legalább a pénzükkel már semmit kezdeni nem tudó hájperek lehúzása, ami tulajdonképpen rendben is van, mert miért ne éljen meg az, aki élelmes?...:)

Hát már csak azért sem, mert eléggé rezeg a léc, hogy ez a csalás-e, az pedig büntetőjogi kategória. Ugye élelmes a színesfém újrahasznosító is, de feltételezem őket nem támogatod ;)   Pusztán attól meg mert valakinek sok pénze van, nem feltétlen érdemli meg a lehúzást, utolsó érvéként pedig: ha megveszik a kamukábelt, meg cd demagnetizálót, akkor nem veszik meg azokat a kábeleket meg eszközöket amiket igazi mérnökök igazi munkával csinálnak, és becsületesen árulnak.

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Mészáros Nándor:

Egy normális ember természetesen a gyereket próbálta volna menteni, akár sikerül, akár nem... Ha egy közeljövőben készült robotot intelligensnek is nevezhetünk majd, az nem feltétlenül emberi módon működő intelligencia lesz.

Szerintem nem intelligencia, hanem érzelmi alapon menti meg az ember a gyereket, általában a robotos sci-fik, meg filozofálgatások is az érzelmek kérdéskörét feszegetik nem az intelligenciájét. Egyébként Kurzweil is azt mondja lényegében, hogy rá kell jönnünk előbb hogyan működik az agy, és modellezni kell nem pedig replikálni, addig nem lesz AI.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...