Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Álljon itt még reggelig: hogy "a jó kurva anyádat reklámozzad" itt az ezoterikus hiedelmeiddel "drága" Instrument! Menjál haza osz' gyakorloljél!

Gondolom, kitiltanak (engem) ezért. Leszarom, ha ez a közösség ilyen láma, hogy hagyja, hogy az üzemeltetőnek nem ártó módon terjesszed itt a megtévesztő bullshitjeidet. Igen, szabad szólni, hogy vannak ezek a fasza kábelek, melyek létének taglalása nem csupán szájbarágós, hanem már minden határon túl van. Mi van itt, mindenki ignoráló beszari?! 

 

A KÁBELEK NEM MŰKÖDNEK!

 

Engem zavart.

Link to comment
Share on other sites

Mi van itt, mindenki ignoráló beszari?! 

 

 

Nem beszari - leszari ! :)

 

Leginkább komikus ez a nem lankadó igyekezet a kábelek értékesítésének szándékával kapcsolatban. Másik oldalról persze tenyérbemászó is - kábé mint azok akik felhívogatnak a mobilodon és valami szar terméket vagy szolgáltatást próbálnak rádsózni és mikor közlöd, hogy nem érsz rá és amúgy is teljesen esélytelen az egész, azért még megkérdik, hogy akkor mikor tudnak felhívni újra ezügyen, hogy részletesebben kifejtsék mit is akarnak.

Link to comment
Share on other sites

Má megint megbolondult pár ember... tetszenek nekik a kábeleim. Meg úgy hallják, mintha jobb lenne a hangzás ezekkel. Ejnye ne már, mi lehet ezekkel?

 

http://www.muszeroldal.hu/news2/Velemeny.pdf

 

Na akkor még egyszer, hátha: 

 

#733:

Brevis, on 07 Dec 2013 - 02:27, said:snapback.png

Az, hogy időközönként megjelenik itt egy ehhez hasonló post-al bennem is azt a gyanút kelti, hogy csak a téma szem előtt tartása és reklám a célja... de ne legyen igazam.

 

Osztom a véleményedet.

Lehet, hogy elkerülte Instrument hittérítő Úr figyelmét, de akkor ezúton szeretném jelezni, hogy az oldalnak van egy dedikált hirdetés szekciója:

http://www.menemszol.hu/classifieds/

Részemről a továbbiakban nyomatékosan kéretik az ilyeneket ott közzétenni.

Kérném továbbá az illetékes moderátorokat is, hogy legyenek szívesek az ügyben állást foglalni, és a tevékenység további folytatása esetén a megfelelő intézkedéseket foganatosítani.

(Kerestem volna a fórum szabályzatot, de nem találtam. Csak én vagyok vak, vagy tényleg nincs? Ha nincs, akkor talán itt lenne az ideje megalkotni. Ha van, akkor pedig kiemelni jól látható helyre.)

 
Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

Köszönet mindenkinek, aki tollat ragadott, hogy csepüljön engem. Végül is ez a topik úgy indult, hogy egy komoly szakember leírta, hogy vannak emberek pl. én, akik azt hiszik, hogy a kábelek hatással vannak a hangra. Pedig dehogy.

 

Ebből lett párszáz beírás és sokan olvasták ezeket. És sokan beírtak, ki ilyet, ki olyat... erről szól az Internet.   

 

Én pl. arról szoktam beirogatni, hogy a kábelek nem hogy befolyásolják a hangzást, de éppenséggel meg is határozzák annak jellegét.

 

Hát ennyi! Jó éjszakát mindenkinek! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
5 órája írta Jé Ügynök:

Mi a helyzet a HiFi világban? Vannak fejlesztések a kábelek terén? Vagy mi a szösz?

Pontosan: a szösz!

azt meno manapsag kigyujteni (köldökböl, labujjközből, stb). Sodorva, iranyba allitva, galvanizalva, raolvasva, el se tudjatok kepzelni, hogy mennyit emel a hangzason!

Es eleg raszorni a hangfal tetejere.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Ekkor: ‎2016‎.‎03‎.‎02‎. at 7:02 írta PropaneB:

Eldöntöttem, ha még működik Radnai úr, akkor bizony Töfikez hasonlóan meglátogatom! Utána jövök...

Üdvözlet! Vagy két éve nem írtam ide. De működök, jobban mint eddig és szívesen látlak, ha tényleg el akarsz jönni!

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta Instrument:

Üdvözlet! Vagy két éve nem írtam ide. De működök, jobban mint eddig és szívesen látlak, ha tényleg el akarsz jönni!

Ó nagyon is! Pont most dobta fel valaki a közösségben ezt a "kábel témát", úgyhogy állok elébe. Egyeztessünk időpontot. A héten nem valószínű, mert rengeteg a dolog, de a jövő hét jó lehet.

Link to comment
Share on other sites

44 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Ó nagyon is! Pont most dobta fel valaki a közösségben ezt a "kábel témát", úgyhogy állok elébe. Egyeztessünk időpontot. A héten nem valószínű, mert rengeteg a dolog, de a jövő hét jó lehet.

Rendben, ha írsz ide egy mailt írok címet, telefonszámot  cables@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

Szépestét mindenkinek!

Nem tudom megállni, hogy le ne irjam a gondolataimat a vitaindító gondolatmenetre..... Hozzáteszem 40 oldalt elolvastam a hozzászólásokból, a kábeles/CD demagnetizálós mizériához nem értek, és igazán nem is érdekel...

Szóval ami kissé megemelte a vérnyomásom az a vagy/vagy helyzet - digitális audió, illetve a digitális hangkeltés vagy analóg rögzités / hangkeltés ....értem én persze most ilyen a világ, pörögni kell a fogyasztásnak, ami régi az rossz, vegyél uj terméket, dobd el a régit, stb. - lényeg, hogy csengjen a kassza.....

Akkor most az összes régi analóg szintit ki kell dobni, mert zajosak?????

Akkor a szallagos viszhang nem ér semmit, mert "csak" egy gagyi öreg technika????

Akkor a cső egy öskövület, és már sokkal jobb ami digitálisan modellezett???

Akkor a rugos zengetőket azonnal cseréljük digitálisra????

Most akkor, hogy van ez?

Szóval a hang paraméterei tényleg mérhetőek, de a zenét mivel mérjük, az is csak bit, dB, meg Hz........??

Kisérlet 1:

- Végy elő egy régi analóg szintit (ami még nem SMD alkatrészből van összerakva)

- tegyél mellé egy akármilyen VA szintit

- nem kell hangrendszer, fogjál egy fejhallgatót, és tekergessed egy kicsit mindkettőt (a VA-t szigoruan kikapcsolt FX-el!) - nos melyik szól dögösebben bárhol?

Kisérlet 2:

- vegyél egy WS-SR-t

- Vegyél elő egy szoft ws progit (legacy, vagy ipad, mindegy) - itt azért ugy fair, ha 100.000,- nél nem drágább a hangkari amin megszólaltatod...

- hallgas bele pár gyári presetbe........nos melyik szól dinamikusabban?

Kisérlet 3:

- végy egy akármilyen PCM modult

- hívj oda egy gordonkást (csellóst, hegedüst), és pár akkordon hállgassátok össze....melyik szól szebben?

 

Hölgyek - Urak!

Szerintem a technika csak egy dolog a zenében, DE csak EGY dolog...a zene érzelem, érzés, lélek......ha jó a zene, és megérint akkor kazettás magnóról is megérint...ha nem jó, akkor tolahattok alá több millios studiószettet, hangosabb, meg dinamikusabb lesz, de jobb nem.

Aki bakeliten, szallagon szocializálódott, annak a füle mindig is kellemesebbnek, "emberközelibnek" érzi az ezekből jövő harmóniákat. Aki a digitális médián, annak a lelkéhez a digitális hangzás lesz közelebb....

Hitről vitatkozni felesleges, és csak felesleges indulatokat szűl, de nem old meg semmit.

Kicsit mintha elveszett volna a zene a technikában......

VLacaa

 

 

Szerkesztette vlacaaa
Link to comment
Share on other sites

21 perccel ezelőtt írta vlacaaa:

Szépestét mindenkinek!

Nem tudom megállni, hogy le ne irjam a gondolataimat a vitaindító gondolatmenetre..... Hozzáteszem 40 oldalt elolvastam a hozzászólásokból, a kábeles/CD demagnetizálós mizériához nem értek, és igazán nem is érdekel...

Szóval ami kissé megemelte a vérnyomásom az a vagy/vagy helyzet - digitális audió, illetve a digitális hangkeltés vagy analóg rögzités / hangkeltés ....értem én persze most ilyen a világ, pörögni kell a fogyasztásnak, ami régi az rossz, vegyél uj terméket, dobd el a régit, stb. - lényeg, hogy csengjen a kassza.....

Akkor most az összes régi analóg szintit ki kell dobni, mert zajosak?????

Akkor a szallagos viszhang nem ér semmit, mert "csak" egy gagyi öreg technika????

Akkor a cső egy öskövület, és már sokkal jobb ami digitálisan modellezett???

Akkor a rugos zengetőket azonnal cseréljük digitálisra????

Most akkor, hogy van ez?

Szóval a hang paraméterei tényleg mérhetőek, de a zenét mivel mérjük, az is csak bit, dB, meg Hz........??

Kisérlet 1:

- Végy elő egy régi analóg szintit (ami még nem SMD alkatrészből van összerakva)

- tegyél mellé egy akármilyen VA szintit

- nem kell hangrendszer, fogjál egy fejhallgatót, és tekergessed egy kicsit mindkettőt (a VA-t szigoruan kikapcsolt FX-el!) - nos melyik szól dögösebben bárhol?

Kisérlet 2:

- vegyél egy WS-SR-t

- Vegyél elő egy szoft ws progit (legacy, vagy ipad, mindegy) - itt azért ugy fair, ha 100.000,- nél nem drágább a hangkari amin megszólaltatod...

- hallgas bele pár gyári presetbe........nos melyik szól dinamikusabban?

Kisérlet 3:

- végy egy akármilyen PCM modult

- hívj oda egy gordonkást (csellóst, hegedüst), és pár akkordon hállgassátok össze....melyik szól szebben?

 

Hölgyek - Urak!

Szerintem a technika csak egy dolog a zenében, DE csak EGY dolog...a zene érzelem, érzés, lélek......ha jó a zene, és megérint akkor kazettás magnóról is megérint...ha nem jó, akkor tolahattok alá több millios studiószettet, hangosabb, meg dinamikusabb lesz, de jobb nem.

Aki bakeliten, szallagon szocializálódott, annak a füle mindig is kellemesebbnek, "emberközelibnek" érzi az ezekből jövő harmóniákat. Aki a digitális médián, annak a lelkéhez a digitális hangzás lesz közelebb....

Hitről vitatkozni felesleges, és csak felesleges indulatokat szűl, de nem old meg semmit.

Kicsit mintha elveszett volna a zene a technikában......

VLacaa

 

 

Kérdésedre a választ egészen magabiztosan 30 éven belül megkapod: azaz hogy a "zene" is kvantálható "dolog".

Érdekes, én lemezjátszós és magnós korszakban nőttem fel, de finoman szólva röhögök a bakelit issue-n. Kb. olyan hipszter dolog lett, mint a színes műanyag keretes SZTK szemüveg. Azaz divat.

Szóval már jelen pillanatban is megvan mind a digit, mind az analóg hangkeltés kellően fontos helye. Sőt, a szoftver szintiének is. Pölö egy Waldorf Largoval lehet hogy simán hozok internal bouncingban olyan minőséget, amit az egyik kedvenc digi szintim egy Nord A1-el te sohasem otthoni körülmények között. De nem annyira próbálkoznék vele live impro koncertet adni. Nem lehetetlen, de azért...

Szóval a dolgok nem ilyen egybitesek.

30 év múlva meg amikor jön az MI (AI) és ír neked analógabbnál is analógabb szintis Mozart/Jarre színvonalú zenét 10 másodperc alatt tökéletesre masteringelve, el lehet gondolkozni hogy mi volt 2010-ben az a túlmisztifikált fogalom hogy "zene".

Persze ez még most távolinak és ezér sokak számára hihetetlennek tűnik.

Mint ahogy 5 évvel (csak öt évvel!!!) ezelőtt az önvezető autó is. Mert az autóvezetés a kinti forgalomban "olyan bonyolult valami", hogy arra sohasem lesz képes "GÉP" (?), mondták a legnagyobb autóvezető szakértők.

Amiben jelenleg egyetértek 100%-osan: valóban elveszett a zene a technikában. Mivel annyi az eszközünk és a lehetőségünk, hogy nem vagyunk pusztán csak a hangjegyek, harmóniák és ritmusok puszta variációira korlátozva.

A bőség miatt belegebedünk abba, hogy a technikát pusztán kezelni tudjuk.

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...