Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

10 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Bocsasd meg, de mi volt az inditekod, hogy kiprobalj egy CD demagnetizalot? :) Nyilvan nem lett jobb, azt a reszet ertem, de mi vitt ra, hogy egyaltalan kiprobald?

Az volt az indítékom, hogy egyértelműen kiderüljön, hogy ez egy marhaság.
Ki is derült. Instrumentnél készült a felvétel a CD digit kimenetéről.
Nem lehet megkülönböztetni a két felvételt.

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta deneverstudio:

Az volt az indítékom, hogy egyértelműen kiderüljön, hogy ez egy marhaság.
Ki is derült. Instrumentnél készült a felvétel a CD digit kimenetéről.
Nem lehet megkülönböztetni a két felvételt.

Biztos azert mert szar volt a digitkabel :) 

A digitalis adatkozles legnagyobb erenye (ez ugy mindenkinek szol), hogy viszonylag erzeketlen az elofordulo torzulasokra, zajosodasra, stb. Az egyetlen igazi gyenge pontja az idozites, es ezt mindenki, akinek volt szamitogepe, ami kazettas magnorol toltotte a programokat, nagyon jol tudja. Ha a szalag megserult, megnyult, akkor game over. Amugy lehet akarmilyen zajos, tulvezerelt, akarmi, mukodni fog a program, amit pedig akar 1 bitnyi elteres is taccsra vaghat.

Es akkoriban meg nem volt a protokollban CRC, ugyebar... (szerk.: nem is lehetett volna, ugyebar)

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 04. 05. at 12:45 írta Instrument:

Ahány fém-másik fém átmeneten megy át a jel az mind frekvencia függő hibaforrás.

De jó hogy észrevetted! És a fémhuzalokon belüli kristályszerkezet tökéletesítést valamint diszlokációmentesítést mikor fogjátok elkezdeni? Tudnilik anélkül sosem lesz tökéletes kábeletek! De egyébként lehet hogy valódibb élményt kapsz ha elfelejted a kábeleket és inkább kezedbe veszel egy akusztikus gitárt vagy más hangszert és nem azon fogsz izgulni, hogy egy marék elektron elég párhuzamosan halad-e a tökéletes kábeleidben mialatt zenét próbálnál hallgatni. Ezen nem gondolkoztatok még a hifista barátaiddal? Csak mert arról is szóltam már, a stúdiók ahol a felvételeitek készülnek amit hallgattok, nem hiszem hogy kicserélik a berendezéseik kábelezését "tökéletesre" és akkor még mindig csak az van, hogy elhiszitek, ha 1 szem kábel ki van cserélve a láncban, az a totális valósághűség szent grálja lesz és hát ez így elég nagy hiba. :( 

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta djuice:

... De egyébként lehet hogy valódibb élményt kapsz ha elfelejted a kábeleket és inkább kezedbe veszel egy akusztikus gitárt vagy más hangszert és nem azon fogsz izgulni, hogy egy marék elektron elég párhuzamosan halad-e a tökéletes kábeleidben mialatt zenét próbálnál hallgatni. Ezen nem gondolkoztatok még a hifista barátaiddal?....

Ezzel nem lehet vitázni. De, ha mindenki élő zenét hallgatna akusztikus hangszeren, akkor miből élnének a hangmérnökök?

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Instrument:

3 m-es gitár kábel a'la Instrument, igényes hangmérnököknek és gitárosoknak.

Innen látom, hogy te se olvastad el a Neutrik jack dugó összeszerelési utasítását. Ezek a dugók 4 - 7mm kábelt fogadnak és a kábelszorító dugó oldali végén van egy külön álló rész, amit 5.5mm felett le kell törni, így végig lehet tekerni a sapkát a házba. Ezzel nagyjából senki nincs tisztában.

 http://www.neutrik.com/zoolu-website/media/download/113/Assembly+Instruction+-+Professional+Phone+Plugs+-+PX+Series

Link to comment
Share on other sites

38 perccel ezelőtt írta rootkiller:

Innen látom, hogy te se olvastad el a Neutrik jack dugó összeszerelési utasítását. Ezek a dugók 4 - 7mm kábelt fogadnak és a kábelszorító dugó oldali végén van egy külön álló rész, amit 5.5mm felett le kell törni, így végig lehet tekerni a sapkát a házba. Ezzel nagyjából senki nincs tisztában.

 http://www.neutrik.com/zoolu-website/media/download/113/Assembly+Instruction+-+Professional+Phone+Plugs+-+PX+Series

Szerintem félreérted az utasítást. A Neutrikon semmit sem kell letörni! 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Instrument:

Szerintem félreérted az utasítást. A Neutrikon semmit sem kell letörni! 

A "D." jelű ábrán ott van, hogy "brake off", a mellette lévő felirat pedig: "Position the chuck onto the cable and align chuck with plugfinger.  Attention: If using a cable with O.D. > 5.50 mm [0.216”] break away this part of the chuck."

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Tetsuo:

A "D." jelű ábrán ott van, hogy "brake off", a mellette lévő felirat pedig: "Position the chuck onto the cable and align chuck with plugfinger.  Attention: If using a cable with O.D. > 5.50 mm [0.216”] break away this part of the chuck."

Ja így már értem. De az én kábelem tök puha és összenyomódik, nem vastagabb, mint  5,5 mm

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta rootkiller:

Ez a kábel amúgy nem való színpadra...

Nem is arra készült. Jó felvételekhez gondolnám. Bár szinpadra is vihető, ha nem ugrálnak rajta. Tavaly csináltam egy ugyan ilyet egy amerikai gitárosnak, aki fellépett a Budapest Jazz Clubban, ezt írta róla

TraceBundy.jpg.d5569d8b879f8046547d23c323f02644.jpg

 

Szerkesztette Instrument
betűhiba volt
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. április 5. at 6:56 írta Instrument:

Ne haragudjanak meg rám, de beteszek egy friss véleményt igérem ez az utolsó idézet, de ez több szempontból is érdekes.

Először senki nem hisz a tápkábelek hang befolyásoló hatásában. Higyjenek! Éppenséggel itt van a legtöbb "tartalék". A tápkábel a legösszetettebb kábele az audio rendszereknek. Magam messze ezekkel foglalkoztam a legtöbbet és erről tudok a legkevesebbet. Csak annyit, hogy ezeket válogatni kell készülékekhez.

A másik a természetes hang. PropaneB-nek igaza van, hogy MINDEN ront a hangon. De mégis, 1-2 odaillő jó kábel hatását lehet érezni.

 

Szilárd.jpg

Egész odáig akár hittem is volna benne amíg a TEMPÓ megváltozásáról szóló levelet nem olvastam.
Maradok a Klotz-nál, lehet hogy nem kézműves termék de legalább a BPM fix vele :D

Link to comment
Share on other sites

A két fentebbi beírás nem érdemel választ, legfeljebb egy szomorú fejcsóválást és némi értetlenkedést, hogy miért áldozzák fel egyesek az arcukat a mindenáron szereplés oltárán.

Viszont találtam egy cikket, ami érdekes lehet mindannyiunk számára. Kerestem támpontot egy múlt heti tapasztalathoz: Kunhegyesről jött hozzám egy ember kábelekért és LP-ket hallgattunk, mert otthon ő is LP-zik. Teszteltük az LP Demag-ot is. Azonnal mondta, hogy vesz majd ilyet ő is. A csattanó a végén jött, feltettem neki az LGT 424 CD lemezét, amivel demózni szoktam és nagyon jó szól nálam, de az analóg LP hangok után kiábrándító élmény volt.

 Ebbe a cikkbe futottam bele: Analog vs Digital Sound Quality Test Results Beírnám a bevezetést és a konklúziót.

"By every measure, digital audio is superior to analog.  Even the standard redbook CD (44kHz, 16 bit resolution) has about a 26dB advantage to vinyl with respect to dynamic range, and at least a 40-50 dB advantage in stereo separation as well as unmeasurable wow and flutter.  A digital recording doesn't degrade overtime like a record does when played too many times.  I can go on, but you get the point.  On paper, digital audio is superior. "

"Here we are with virtually limitless dynamic range for digital media, but recordings are being squashed down to oblivion, often making their technically inferior analog counterparts sonically superior"

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Instrument:

A két fentebbi beírás nem érdemel választ, legfeljebb egy szomorú fejcsóválást és némi értetlenkedést, hogy miért áldozzák fel egyesek az arcukat a mindenáron szereplés oltárán.

"Mindenáron szereplés"? Számold meg hányszor írtál ide magadat és a termékeidet reklámozva, és hányszor én. A tempó megváltozik? Volt audio meg USB kábelekkel dolgom ahogy mindenki másnak is, de mégha törés vagy szakadás is volt a belső szálakban, az ütemszám akkor is ugyanaz maradt csak nem szólt a jobb vagy bal oldal, az USB-n pedig nem ment a kapcsolat. Ha igaz lenne amit írsz akkor pld. az USB kábeleiden a javulás mindenfajta adatforgalmon érezhető kellene hogy legyen. A jelenlegi ismereteim szerint ez fizikai képtelenség.

Két eshetőség van, vagy házilag feltaláltál valamit amit száz év alatt a legprofibb fejlesztők közül senki az egész világon, ez esetben sürgősen védesd le és arass vele sikert világszinten. Ezt tényleg őszintén kívánom.

A másik variáció hogy nem azt hallod amit hallasz hanem amit akarsz hallani, és ugyanarra a placebo-effektusra építesz amire a kuruzslók és természetgyógyászok. Én ezt tartom valószínűbbnek. Bye!

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta kissjoe75:

A tempó megváltozik? Volt audio meg USB kábelekkel dolgom ahogy mindenki másnak is, de mégha törés vagy szakadás is volt a belső szálakban, az ütemszám akkor is ugyanaz maradt csak nem szólt a jobb vagy bal oldal, az USB-n pedig nem ment a kapcsolat. Ha igaz lenne amit írsz akkor pld. az USB kábeleiden a javulás mindenfajta adatforgalmon érezhető kellene hogy legyen. A jelenlegi ismereteim szerint ez fizikai képtelenség.

Itt az egyszerűbb hangkártyák USB-n áthaladó jelfolyam jitteréről lehet szó, ami függhet a kábel minőségétől (pl. vezetőképesség, impedancia) is.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta kissjoe75:

"Mindenáron szereplés"? Számold meg hányszor írtál ide magadat és a termékeidet reklámozva, és hányszor én. A tempó megváltozik? Volt audio meg USB kábelekkel dolgom ahogy mindenki másnak is, de mégha törés vagy szakadás is volt a belső szálakban, az ütemszám akkor is ugyanaz maradt csak nem szólt a jobb vagy bal oldal, az USB-n pedig nem ment a kapcsolat. Ha igaz lenne amit írsz akkor pld. az USB kábeleiden a javulás mindenfajta adatforgalmon érezhető kellene hogy legyen. A jelenlegi ismereteim szerint ez fizikai képtelenség.

Két eshetőség van, vagy házilag feltaláltál valamit amit száz év alatt a legprofibb fejlesztők közül senki az egész világon, ez esetben sürgősen védesd le és arass vele sikert világszinten. Ezt tényleg őszintén kívánom.

A másik variáció hogy nem azt hallod amit hallasz hanem amit akarsz hallani, és ugyanarra a placebo-effektusra építesz amire a kuruzslók és természetgyógyászok. Én ezt tartom valószínűbbnek. Bye!

Szia

Most érkeztem haza egy vevőmtől, aki szólt, hogy nála nem müködik a tőlem vett USB kábel. Azt a kábelt 2 hete próbáltuk PropaneB Balázsnál és ott rendesen szólt. Mondtam a vevőnek, hogy nem gond, elmegyek pár USB változattal és keresünk olyat, ami jó lesz. Így is történt 5 különböző kábelt vittem, abból 3 nem szólalt meg (azzal a DAC-al), 2 viszont úgy szólt, hogy tapsolt örömében. Az a kettő se szólt egyformán, az egyik részletezőbb volt, a másik melegebb, hangú, érzelmesebb volt. Azt kérte végül.

Meséltem neki, hogy van egy fórum, ahol nem hisznek az USB kábelek hangra gyakorolt hatásában. Nézett egy nagyot.

Link to comment
Share on other sites

Olvasom egy ideje ezt a fórumot és eljött az én időm. Épp egy jazz lemezt keverek és van pár lassú dal, oda lehet jó lenne egy ilyen érzelmesebb kábel ??? nem is kell, hogy a rendszer része legyen, elég ha ott van a szobában???

 

Szerkesztette Noresz
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Tetsuo:

Itt az egyszerűbb hangkártyák USB-n áthaladó jelfolyam jitteréről lehet szó, ami függhet a kábel minőségétől (pl. vezetőképesség, impedancia) is.

Igen, ez nem zárható ki, ahogy ezt már kitárgyaltuk régen is, de felvett tesztmintákat azóta sem hallottunk.
Stúdiószinten mondjuk eleve soha nem is volt érdekes a téma, mert stúdióban eleve nem USB-s cuccokkal dolgozik az ember, hanem sokkal komolyabbakkal.
Azóta persze évek teltek el és van már sokkal gyorsabb USB, úgyhogy ez változhatott, de amikor ez felmerült,
akkor a PRO cuccok környékén sem volt USB. Így ha az ember tovább akar lépni, akkor a megoldás nem az, hogy USB kábelekkel kínlódunk,
hanem veszünk egy komoly hangkártyát külső konverterrel oszt jónapot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...