Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

1 órával ezelőtt írta Tetsuo:

A fizikai felépítés nagyon is lényeges, hiszen ha az agyat modelleznénk szilíciumalapú elektronikával épített szuperszámítógépen futó programokkal, városnyi térfogat sem lenne elég hozzá vagy olyan lassú lenne, hogy nem neveznénk intelligensnek. :-) A biomasszától és kémiájától ennyire különböző hardverrel talán célszerűbb mást modellezni.

A nagy durranás az "öntudatra ébredés". Ez a határa az érzelmeknek, az élőlényként való viselkedésnek, legalábbis valószínű. 

Az agyat? Attól függ, hogy értjük a modellezés fogalmát. Ha arra gondolsz, hogy az agyat fizikailag működő rendszerként modellezzük, akkor talán igazad van, bár ebben sem vagyok biztos. De nem biztos, hogy erre szükség van. Lehet, hogy pusztán elég egy "logikai gépet" építeni (ezt simán meg lehet oldani egy közönséges számítógépházon belül, sőt valószínűleg egy okostelefon méretében is), ami az emberi agy fogalmi struktúráját és fogalomképző mechanizmusát modellezi, csak lazán tekintetbe véve az agy fizikai felépítését.

Egyébként szóbeli dádát kaptunk pár fórumtárstól, amiért AI-ről beszélünk és nem kábelekről, és én nem szeretek útban lenni másoknak. Lehet, hogy nem szabadna folytatni ?

Szerkesztette Mészáros Nándor
Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta Mészáros Nándor:

Az agyat? Attól függ, hogy értjük a modellezés fogalmát. Ha arra gondolsz, hogy az agyat fizikailag működő rendszerként modellezzük, akkor talán igazad van, bár ebben sem vagyok biztos. De nem biztos, hogy erre szükség van. Lehet, hogy pusztán elég egy "logikai gépet" építeni.

Úgy tudom néhány (6-7) idegsejt kapcsolatát több megabájtnyi logikai művelettel lehet utánozni, ugyanis bár egyszerű áramkörnek tűnik némi vegyi folyamattal, logikai értelemben hihetetlen bonyolult ezek működése és egymásra hatása - bizonyos részleteit most kezdjük még csak megérteni. A nagyobb neuronszám exponenciálisan növeli a modellezendő bonyolultságot, ehhez hozzájön még az optimális kihasználás, legalábbis ha az intelligencia, pontosabban érdemi gondolkodás a cél, nem csak vegetálás.

Egyelőre egy rovar központi idegrendszerének pusztán logikai működését sem tudjuk szoftveresen modellezni, egy űrhajó irányítása messze nem olyan komplex.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 03. 20. at 18:34 írta PropaneB:

Ó nagyon is! Pont most dobta fel valaki a közösségben ezt a "kábel témát", úgyhogy állok elébe. Egyeztessünk időpontot. A héten nem valószínű, mert rengeteg a dolog, de a jövő hét jó lehet.

Üdvözlet!

Ha van időd, akár ma is eljöhetsz... egyeztessünk  cables@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 3/22/2017 at 17:05 írta A/D:

ne vegyük ezt a jobban szólást ténynek. erről szól a cikkem.

jól emlékszem, te jártál bent nálunk? rajtad kívül senki nem hallott különbséget az usb kábelek között.

 

Jól. Ott voltam én is. Pont valamilyen demó / előadás / bemutató volt utána. Már nem emlékszem pontosan melyik, de valami szinti téma lehetett, mert emlékszem, hogy Silk menekült haza :D 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 3/22/2017 at 20:10 írta Instrument:

Üdv

Igen, jártam nálatok. Ebből indult ez a topik. Amit én ott éreztem az a totális lenézés, vagy hülyének nézés helyzete volt. Életemben még nem éreztem magam úgy megalázva, mint ott. Ott egy forgalmas utcára néző pörgős boltban hallgattunk meg kábeleket, egész más egy csendes szoba, ahol lehet figyelni a finom részletekre.

 

Egészítsük ki annyival, hogy ebben a pörgős forgalmas boltban egy akusztikailag kezelt helységben, high end cumón történt a hallgatás. Megnézném a szóbanforgó csendes szobában pl hogyan van kezelve a teremakusztika.

Vannak ötleteim egyébként. Van két audiófil a közeli jóbarátaim között. Jellemzően előbb költenek el 50k-t csillagsodrású karbon referensz USB kábelre (úgy, hogy már amúgy is van nekik egy 30 rongyos, csak szeretnék upgradelni), mint 1 Forintot teremakusztikára. Mondjuk ez sem teljesen igaz, mert az egyikük vett a diegóban egy szőnyegdarabot kimondottan a hangfalak elé, hogy csökkentse a visszaverődéseket a parkettáról. Hiába mondtam neki, hogy a diégós szőnyeg nem biztos, hogy azt a tartományt fogja csillapítani amit ő szeretne, már ha egyáltalán csillapít valamit, nem sikerült meggyőznöm, mert ő hallotta, hogy sokkal jobb lett a színpadkép

Ezzel egyébként nagyjából le is írtam az egész audiofil jelenség mibenlétét.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 3/22/2017 at 8:44 írta Instrument:

...

Van egy lánc: Zenész -  Ménemszól közösség - Zenehallgató

A zenészek hisznek a kábelezésben. Nemrég csináltam gitár kábelt valakinek és akkor láttam, hogy a gyári gitár kábelek árai erősen változnak. A zenehallgatók nagy pénzeket költenek kábelezésre.

És ott van közéjük ékelődve egy közösség, aki ebből a két rétegből él. Akire a zenészek rábizzák az anyagaikat, a lemezvásárlók meg bennük (a lemezek minőségében) bízva költik a forintjaikat és az a közösség (az itt olvasó szakemberek) azt állítja, hogy humbug a kábelezés fontossága.

Na ezért érdekel engem a téma, s benne főleg az, hogy engedhetitek ezt meg magatoknak!

 
 

 

bocsánat a sorozatos posztolásért, de erre még reagálnom kell.

A zenész a hangszeréhez ért. A zenehallgató a szakmájához (meg a focihoz). A hangmérnök pedig... nem lövöm le. Sikerül kitalálni mihez?

Na. Talán ez lehet az oka annak, hogy a Zenész - zenehallgató hallja a különbséget, a hangmérnök pedig nemcsak, hogy nem hallja, de tudja, hogy nem is hallhatja.

(én egyébként a focihoz értek, csak hogy nehogy azt higyjük hazabeszélek)

szerk: tudom ez azért így csúnya sarkítás, de azért ezzel együtt remélem érthető

Szerkesztette bunni
Link to comment
Share on other sites

" Talán ez lehet az oka annak, hogy a Zenész - zenehallgató hallja a különbséget, a hangmérnök pedig nemcsak, hogy nem hallja, de tudja, hogy nem is hallhatja. "

Erre nem tudok mást mondani, mint azt, hogy félelmetes. Ezek szerint szerintetek a Hifisták, vagy hívjuk őket bárhogy sült bolondok, mert hülyeségekre költik a pénzüket?

Ne higyétek ezt!

Link to comment
Share on other sites

tisztelet a kivételnek, de igen szerintem elég sok hifista költi hülyeségre a pénzét, idesorolva a méregdrágán vásárolt akusztikai kavicsoktól, és demagnetizálóktól a varázserejű USB és tápkábelekig. Merthogy gondolom varárzserőről van szó, mert arra, hogy egy asszimetrikus digitális átvitel esetében hogyan lehet különbség egy korrekt 6ezer forintos és egy 50ezer forintos kábel között arra semmilyen racionális, logikus vagy műszaki magyarázat nem létezik.

Biztos van Hifista aki hangfalra, erősítőre, korrekt kábelre és teremakusztikára költ, de az én nem reprezentatív tapasztalatom alapján ilyenből van kevesebb. Sokkal kevesebb.

Link to comment
Share on other sites

27 perccel ezelőtt írta bunni:

 Merthogy gondolom varárzserőről van szó, mert arra, hogy egy asszimetrikus digitális átvitel esetében hogyan lehet különbség egy korrekt 6ezer forintos és egy 50ezer forintos kábel között arra semmilyen racionális, logikus vagy műszaki magyarázat nem létezik.

Én személy szerint nagyon sokféle USB kábelt csináltam, jópárat adtam el és azt tapasztaltuk, hogy a tápkábelekhez hasonlóan minden rendszer más és más huzalú és szerkezetű USB kábellel szól a legjobban, nagyon jól hallható különbségek vannak.

Ha ez érdekel valaki szívesen viszek el hozzá pár változatot és meghallgathatjuk együtt.

Nagyon szeretném ha megváltozna itt, ebben a közösségben a kábelekkel, a kábelezéssel kapcsolatos hozzáállás :) 

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Ashtring mondta jól. Egy teleshop reklámmal vitatkoztok. Bármilyen érvre, ellenérvre benyomja az előre programozott A vagy B választ, minden esetben ugyanazt. 

A lenyeg, hogy idonkent feljojjon a topic, hogy hatha beesik egy jo fogas. :) Nem kene ezt a topicot is a ¨tenyleg tahok vagyunk¨-hoz hasonloan csak regisztralt tagoknak lathatova tenni? 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Instrument:

minden rendszer más és más huzalú és szerkezetű USB kábellel szól a legjobban, nagyon jól hallható különbségek vannak. ... Nagyon szeretném ha megváltozna itt, ebben a közösségben a kábelekkel, a kábelezéssel kapcsolatos hozzáállás :) 

http://www.edn.com/design/consumer/4376143/Fundamentals-of-USB-Audio

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

Gondolom ez a link azt hivatott jelezni, hogy az USB kábel elég szigorúan specifikált. Ez így igaz. Viszont lehet készíteni kábeleket, amik erősen eltérnek az ajánlott szerkezettől és ennek ellenére vagy éppen ezért sokkal jobban szólnak. Viszont az igaz, hogy az ilyen kábeleket - mivel a csatlakozó készülékek áramkörei eltérnek egymástól - érdemes rendszerhez válogatni. Alapvetően a kábel huzaljaival ill. az ajánlottól eltérő árnyékolással lehet a legtöbbet javítani a hangon.

007.JPG

Air N USB.jpg

USBfin_700.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

Nem. Ez a Link azt hivatott jelezni, hogy alapszinten sem értesz az USB és USB Audio témához. :(

Hát igen. Aki ért hozzá az normális kábelt csinál, a hályogkovács meg valami furcsát. Az alábbi véleményt véletlenül egy hangmérnök írta...

USBvelemeny.jpg.bfa9de86689b23e87fdbdc31610414f1.jpg

Szerkesztette Instrument
elsőre elrontottam
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Instrument:

Hát igen. Aki ért hozzá az normális kábelt csinál, a hályogkovács meg valami furcsát. Az alábbi véleményt véletlenül egy hangmérnök írta...

USBvelemeny.jpg.bfa9de86689b23e87fdbdc31610414f1.jpg

távol álljon tőlem az ítélkezés, de milyen hangmérnök használ Tascam us-122 hangkártyát?  Az RME még csak-csak de abból sem a babyface....

 

Szerkesztette upstream
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta upstream:

távol álljon tőlem az ítélkezés, de milyen hangmérnök használ Tascam us-122 hangkártyát?  Az RME még csak-csak de abból sem a babyface....

Pontosan, de már ezt is megbeszéltük évekkel ezelőtt.
Ezek home kategóriájú hangkártyák, fényévekre a pro cuccoktól.
Teljesen alkalmatlanok bárminek is a tesztelésére.
Ezek házi demo felvételek készítésére vannak kitalálva és arra meg is felelnek.

Ezen a fórumon, aki hangmérnöknek van definiálva és ténylegesen ebből is él, tehát mondhatjuk,
hogy ez a szakmája, az nem is találkozik ilyen cuccokkal.
Maximum akkor kerül velük távoli kapcsolatba, amikor hozzá küldik keverésre az ezeken felvett amatőrül szóló sávokat
és próbál belőlük valami hallgatót összekínlódni.
Szóval ezeket felemlegetni bármiféle teszt kapcsán, az vicc kategória.
Teljes eltévelyedés ez az egész.

Ettől függetlenül évek óta várunk a tesztfelvételekre, hogy mi is meghallgassuk a vélt, vagy valós különbségeket,
de ezidáig semmit sem kaptunk.

Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Pontosan, de már ezt is megbeszéltük évekkel ezelőtt.
Ezek home kategóriájú hangkártyák, fényévekre a pro cuccoktól.
Teljesen alkalmatlanok bárminek is a tesztelésére.
Ezek házi demo felvételek készítésére vannak kitalálva és arra meg is felelnek.

Ezen a fórumon, aki hangmérnöknek van definiálva és ténylegesen ebből is él, tehát mondhatjuk,
hogy ez a szakmája, az nem is találkozik ilyen cuccokkal.
Maximum akkor kerül velük távoli kapcsolatba, amikor hozzá küldik keverésre az ezeken felvett amatőrül szóló sávokat
és próbál belőlük valami hallgatót összekínlódni.
Szóval ezeket felemlegetni bármiféle teszt kapcsán, az vicc kategória.
Teljes eltévelyedés ez az egész.

Ettől függetlenül évek óta várunk a tesztfelvételekre, hogy mi is meghallgassuk a vélt, vagy valós különbségeket,
de ezidáig semmit sem kaptunk.

Üdvözlet!

Senkit nem kell fikázni, azért mert egy kábelt elsőként egy épp ott lévő olcsó kártyán hallgatott meg. Azt meg remélem tudja itt mindenki, hogy egy olcsóbb cuccon hallott különbség sokkal jobban kijön egy jobb rendszeren.

Kedves Töfi tőlem hiába vársz teszt felvételeket, én zenét hallgató emberekkel vagyok kapcsolatban. Ott a teszt az, hogy bent van az illető rendszerében egy gyári USB, meghallgatunk azzal egy jó minőségű felvételt, aztán beteszünk egy barkács USB-t, meghallgatjuk ugyanazt a felvételt és megállapítjuk, hogy sokkal jobban szól.

Nagyon halkan megjegyzem, hogy a Ti munkátoknak is ilyen a végső tesztje.

Amúgy lehet, hogy tök hülye vagyok, lehet, hogy a tucat ember is aki tőlem vett USB kábelt hallgat tök hülye. Pont ezért szeretnék egy profi rendszerben kipróbálni saját USB kábeleket, esetleg hálózati kábeleket. És nem verném itt a mellem téglákkal, ha pro rendszeren is működne a saját kábel dolog, de nekem fontos információ lenne.

Link to comment
Share on other sites

Senkit nem fikázunk, csak egyszerű műszaki tényeket állapítunk meg.
Sajnálom, de az nem teszt, amit ti csináltok, mert nem reprodukálható.
Itt nem nagyon fogsz olyan embert találni, akit érdekelnek az olyan dolgok,
hogy valaki látta azt, aki hallotta, hogy mondták valakinek, hogy hogy szólt, amikor bedugtatok egy másik kábelt.
Fel kell venni a hangkártya kimenetét egy erre alkalmas cuccal és akkor van mit vizsgálni, mert akkor rögzítve van, hogy pontosan mi hangzott el.
Ha ez megvan, akkor biztosan lesz aki meghallgatja és elmondja a véleményét.

 

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

Feltételezem, hogy az u.n. „Jó hangzás” és a berendezés műszaki paraméterei közt oksági összefüggés van. Legfeljebb nem tudjuk, vagy nem akarjuk azokat megmérni. Az USB kábel, -beleértve a meghajtó ill. a fogadó áramköröket is- egy digitális átviteli lánc része. Ezen átvitel minőségét u.n. bit/hibaarány mérővel lehet ellenőrizni. Elfogadottan jó bit/hibaarány a min. 10-8-os érték. Vagyis 100 000 000 bitből 1 tévesztés van.

Hogy aztán a vett digit jeleket mi, hogyan dolgozza fel az már nem tartozik az USB kábelre. Azt kéne ellenőrizni, hogy a „jó, kevésbé jó” hangzások, a különféle USB kábelek esetén ez a paraméter hogy alakul.

Link to comment
Share on other sites

Én arra lennék nagyon kiváncsi, hogy mégis HOGYAN müködik ez a szuper-kábel? Azaz MI az az elvi/elméleti ok, ami miatt "jobban szól", mint az általános gyári kábelek? Gondolom ezzel a gyártónak illik tisztában lenni, tehát szeretném, ha részletesen kifejtené!

Link to comment
Share on other sites

Érdekes vita!

Azt vajon ki vizsgálja, hogy a szuper kábelek mellett akár egy cd lejátszón belül milyen filléres huzalokkal van összedobálva a költségcsökkentett tömegtermelés fényében a cucc?

Mellesleg tök muris a hifi világ ütköztetése a studio vagy pro-audio világgal, mert ott is csillagászati összegeket feccöltök csak 1-1 csöves kompresszorba meg milliós spec mikrofonokba! :D

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta silk:

Én arra lennék nagyon kiváncsi, hogy mégis HOGYAN müködik ez a szuper-kábel? Azaz MI az az elvi/elméleti ok, ami miatt "jobban szól", mint az általános gyári kábelek? Gondolom ezzel a gyártónak illik tisztában lenni, tehát szeretném, ha részletesen kifejtené!

Üdv

Nagyon röviden, mert mindent azért nem szeretnék kiadni. A fejlesztési koncepció lényege: szembe menni az audio kábel gyártás múltbeli rossz gyakorlatával és a még rosszabb High-Tech címkével ellátott fejlesztési koncepcióival. Konkrétabban: ahol csak lehet kerülni az árnyékolást, a rossz anyag és huzal átmérő megválasztást és a kábelekben minél távolabb tartani egymástól a huzalokat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...