Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

 

1 órával ezelőtt írta Instrument:

Nagyon röviden, mert mindent azért nem szeretnék kiadni. A fejlesztési koncepció lényege:  ahol csak lehet kerülni az árnyékolást, a rossz anyag és huzal átmérő megválasztást...

Az anyagfelhasználásnál esetleg figyelembe van véve a huzal mint fém kristályszerkezeti tökéletlensége, a diszlokációs anyaghibák meg stb? Mert ha ezt nem ismered, akkor messze állsz a tökéletes kábel megvalósításától is! Olyan, mint ha egy elmosatlan tányérból kanalaznád a világ legínyencebbnek kikiáltott ételét a tökéletesség jegyében!

Továbbá: azt vajon ki vizsgálja, hogy a szuper kábelek mellett akár egy cd lejátszón belül milyen filléres huzalokkal van összedobálva a költségcsökkentett tömegtermelés fényében a cucc? Hogy arról ne is beszéljünk, a nyákon minden egyes forrasztási pont olyan random kristályszerkezeti hibahelynek tekinthető a szuperkábel struktúrájához képest, hogy az egésznek semmi értelme. A szuperkábellel, mint megpatkolni a lószart gyakorlatilag az az amit ez jelent a tökélyhez képest = ELMEVÍRUS!!! :)

 

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Instrument:

Üdv

Nagyon röviden, mert mindent azért nem szeretnék kiadni. A fejlesztési koncepció lényege: szembe menni az audio kábel gyártás múltbeli rossz gyakorlatával és a még rosszabb High-Tech címkével ellátott fejlesztési koncepcióival. Konkrétabban: ahol csak lehet kerülni az árnyékolást, a rossz anyag és huzal átmérő megválasztást és a kábelekben minél távolabb tartani egymástól a huzalokat.

 
 
 
 
 
 

ez a HOGYAN-ra válasz, nem a MIÉRT-re.

: következő dologra várnánk egy SZAKMAI választ (tehát nem azt, hogy kinek mennyire tetszett, vagy hogy eltávolítja a fátylat és koszt, mert ezek nem szakmai válaszok:

Mondjuk, hogy azt elfogadjuk kiindulási alapnak, hogy az emberekből kiváltott érzéseket nem lehet mérni.

De abban gondolom nincs vita, hogy ha:

- az egyik esetben szinte megjelenik az énekesnő előttünk, a másikban pedig nem

- az egyik kábellel pregnánsabbak, megfogottabbak a basszusok, a másik kábellel pedig nem

- az egyik esetben eltűnik a fátyol, a kosz, a másikban nem

- az egyik kábellel bántóan zavaróan szólnak a rézfúvósok, a másikban pedig nem

akkor ott bizony valami történik a kábel által továbbított jellel, aminek ilyen hatása van a végeredményre. Tehát valamit változtat / javít / helyrehoz / rendbetesz az ön által gyártott kábel.

A kérdés az lenne, hogy mi az ami egy asszimetrikus, digitális jellel történhet, ami ilyen eredményhez vezethet.

Tehát mégegyszer: nem az érdekel, hogy hány vásárlója elégedett, és milyen visszajelzéseket kapott, nem azérdekel, hogy milyen anyagból milyen techlológiával készíti a kábelt, hanem hogy mi az az elvi ok ami miatt jobban szól. Mi történik a szóban forgó digitális jellel ami áthalad az USB kábelen.

 

Szerkesztette bunni
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta bunni:

ez a HOGYAN-ra válasz, nem a MIÉRT-re.

[...]

Tehát mégegyszer: nem az érdekel, hogy hány vásárlója elégedett, és milyen visszajelzéseket kapott, nem azérdekel, hogy milyen anyagból milyen techlológiával készíti a kábelt, hanem hogy mi az az elvi ok ami miatt jobban szól. Mi történik a szóban forgó digitális jellel ami áthalad az USB kábelen.

 

Soha nem fogsz tőle tudományos és objektív választ kapni. Az a piaci szegmens ahol ő tevékenykedik nem igényli, neki meg miért lenne érdeke? Sőt, pont addig "jó" amíg nincs alátámasztva, hogy a kábele semmivel sem jobb mint egy minőségesebb usb kábel, mert akkor szétfoszlana a szubjektív medzsik felhője.

Ez a topik meg már csak arra jó, hogy etessük a trollt, ami ráadásul még hasznot is hozhat neki.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta bunni:

ez a HOGYAN-ra válasz, nem a MIÉRT-re.

: következő dologra várnánk egy SZAKMAI választ (tehát nem azt, hogy kinek mennyire tetszett, vagy hogy eltávolítja a fátylat és koszt, mert ezek nem szakmai válaszok:

Mondjuk, hogy azt elfogadjuk kiindulási alapnak, hogy az emberekből kiváltott érzéseket nem lehet mérni.

De abban gondolom nincs vita, hogy ha:

- az egyik esetben szinte megjelenik az énekesnő előttünk, a másikban pedig nem

- az egyik kábellel pregnánsabbak, megfogottabbak a basszusok, a másik kábellel pedig nem

- az egyik esetben eltűnik a fátyol, a kosz, a másikban nem

- az egyik kábellel bántóan zavaróan szólnak a rézfúvósok, a másikban pedig nem

akkor ott bizony valami történik a kábel által továbbított jellel, aminek ilyen hatása van a végeredményre. Tehát valamit változtat / javít / helyrehoz / rendbetesz az ön által gyártott kábel.

A kérdés az lenne, hogy mi az ami egy asszimetrikus, digitális jellel történhet, ami ilyen eredményhez vezethet.

Tehát mégegyszer: nem az érdekel, hogy hány vásárlója elégedett, és milyen visszajelzéseket kapott, nem azérdekel, hogy milyen anyagból milyen techlológiával készíti a kábelt, hanem hogy mi az az elvi ok ami miatt jobban szól. Mi történik a szóban forgó digitális jellel ami áthalad az USB kábelen.

 

A végén kihúznak belőlem olyat is, amit nem szerettem volna közzé tenni! Az USB egy nagyon speciális kábel, mert 2 féle áram halad rajta:  tápáram és négyzet alakú jel-áram. A józan mérnöki ész szerint az utóbbi vezetékeit kell árnyékolni. És ez a gyakorlatban pont fordítva van. Erre csak kisérletek és sok rossz kábel építése során lehet rájönni.

Én most itt leállnék a magyarázkodással. Ha valakinél van olyan rendszer, ahol USB a jelkábel, és hallható az átvitt zene, szívesen viszek el pár USB változatot tesztelni. Engem is érdekel az eredmény.

Ha valakit érdekel írjon nekem: cables@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 03. 22. at 11:34 írta PropaneB:

Ezt korábban részletesen kiveséztük már. Pro Audio berendezésekben "rendes" tápegység van, amelynek "nincs szüksége" különleges tápkábelre. (Itt ülök körbevéve néhány ilyennel, kutya közönséges -megfelelő keresztmetszetű- tápkábele van. Gondolhatjuk, hogy egyik gyártó sem olyan "hülye, hogy olyan tápkábelt ad a berendezéséhez, amitől nem úgy működik (nem szól jól...) ahogyan annak kellene.

Nem foglalkoznak igazán a tápkábelekkel, talán pont azért, mert a fentiek szerint gondolkodnak. De ez - az én tapasztalatom szerint - nem jó gondolatmenet. Fentebb már említettem, hogy a Rega cég egyszer gondolt egyet: fejleszettek egy Referencia hálózati kábelt. Egy cikket is olvastam a fejlesztésről. A legjobb tervezőjüknek adták ki a feladatot aztán ő kitalált egy szuper kábelt. Nemrég tápkábeleket válogattunk egy vevőnél és a CD játszó tápkábele volt az utolsó. Ott egy ilyen Rega Reference Mains Power kábel volt, nem is akarta bolygatni, de még volt nálam pár kábel - hát próbáljuk meg. Az első kettővel kb. ugyan úgy szólt a rendszer, mint a Rega táppal, aztán már csak egy rövid, vékony régen gyártott hálozati kábelem maradt, ami több vevőnél kiesett a válogatásnál. Gondolkodtam is, hogy ezt kár bepróbálni. De azért betettük. Meghallgatva egymásra néztünk a taggal: Te ezzel jobban szól. Visszatettük a Rega tápot és akkor jött a meglepetés egy japán XR CD-ével teszteltünk zongora trió játszott rajta, kifejezetten rondán szól a zongora. Vissza tettük a kis silánykát, nagyon szép zongora hang lett. Maradt is a rendszerben. A Rega Refrerencia táp azóta a polcon pihen nála.

Nem először tapasztaltam, hogy egy teljesen elfogadtató hang, egy jobb hang után szinte rondának hat. Minden relatív!

Szerkesztette Instrument
Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta Instrument:

Nem foglalkoznak igazán a tápkábelekkel, talán pont azért, mert a fentiek szerint gondolkodnak. De ez - az én tapasztalatom szerint - nem jó gondolatmenet. Fentebb már említettem, hogy a Rega cég egyszer gondolt egyet: fejleszettek egy Referencia hálózati kábelt. Egy cikket is olvastam a fejlesztésről. A legjobb tervezőjüknek adták ki a feladatot aztán ő kitalált egy szuper kábelt. Nemrég tápkábeleket válogattunk egy vevőnél és a CD játszó tápkábele volt az utolsó. Ott egy ilyen Rega Reference Mains Power kábel volt, nem is akarta bolygatni, de még volt nálam pár kábel - hát próbáljuk meg. Az első kettővel kb. ugyan úgy szólt a rendszer, mint a Rega táppal, aztán már csak egy rövid, vékony régen gyártott hálozati kábelem maradt, ami több vevőnél kiesett a válogatásnál. Gondolkodtam is, hogy ezt kár bepróbálni. De azért betettük. Meghallgatva egymásra néztünk a taggal: Te ezzel jobban szól. Visszatettük a Rega tápot és akkor jött a meglepetés egy japán XR CD-ével teszteltünk zongora trió játszott rajta, kifejezetten rondán szól a zongora. Vissza tettük a kis silánykát, nagyon szép zongora hang lett. Maradt is a rendszerben. A Rega Refrerencia táp azóta a polcon pihen nála.

Nem először tapasztaltam, hogy egy teljesen elfogadtató hang, egy jobb hang után szinte rondának hat. Minden relatív!

Szép történet, aminek a végén mindenki elégedett volt, mint egy amerikai filmben. A vevő meggyőződött arról, hogy a hobbija lépett egy szintet aznap, Ön pedig eladott egy silányka kis kábelt a professzionális helyére. Pedig be is cserélhette volna, "hátha jó lesz még valamire" alapon.

Nagy dolog ez a márketing....

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Instrument:

blabla

Es amugy a tapkabellel milyen messzire erdemes visszamenni? Eleg a villanyoraig? Vagy az utolso trafoallomasig? Vagy egyenesen az eromuig? Vagy akar azt is teljesen ujrahuzalozni? 

Szerintem ez a tema, ha ilyen eredmenyeket produkal, akkor nagyobb teret kellene hogy nyerjen. Ki tudja, milyen szar kabellel teszi tonkre a cuccainkat a halozati szolgaltatas.

IGAZSAGOT TAPKABELUGYBEN! 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta deneverstudio:

Az nyilvánvaló, hogy a hálózat egy csomó helyen szar, ez senkit nem lep meg.
Az viszont nem érthető, hogy egy rossz hálózat utolsó két méterére minek rádugni
egy vagyonba kerülő kábelt? Erre sokan várnának némi tudományos magyarázatot.

ráadásul a hálózati hibák pontosan mérhetőek, szóval ha bármi ilyet tudna javítani a kábel az is mérhető lenne = nem szájhagyomány útján kéne igazolni az állítólagos képességeit.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta deneverstudio:

Az nyilvánvaló, hogy a hálózat egy csomó helyen szar, ez senkit nem lep meg.
Az viszont nem érthető, hogy egy rossz hálózat utolsó két méterére minek rádugni
egy vagyonba kerülő kábelt? Erre sokan várnának némi tudományos magyarázatot.

Ezt másképp kell nézni. A cuccok, amiket a stúdióban használsz a hálózat felé is zajt termelnek. Fura, hogy ezt sok kiváló szakember, aki itt ír, olvas nem veszi figyelembe.

Ezek a nagyfrekvenciás zajok gyorsan csillapodnak a távolság függvényében, mert a hálózati vezetékek rossz tápvonalnak számítanak. Viszont, ha két készülék egy elosztóról megy, akkor mindössze 2 hálózati kábel hosszra vannek egymástól zaj szempontból. Ezért nerm mindegy hogy milyenek a hálózati kábelek.

http://www.lessloss.com/dfpc-series-p-213.html 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta deneverstudio:

Az nyilvánvaló, hogy a hálózat egy csomó helyen szar, ez senkit nem lep meg.
Az viszont nem érthető, hogy egy rossz hálózat utolsó két méterére minek rádugni
egy vagyonba kerülő kábelt? Erre sokan várnának némi tudományos magyarázatot.

Erre az volt a válasz, hogy a nagy frekis zajokat szűri ki a kábel, amit még el is tudnék fogadni, de nálam most folyik a stúdió építés. Tervezési fázisban vagyok, az első dolgom egy leválasztó trafó beszerzése lesz, a stúdió elektromos újrakábelezése mellett. Szerintem kb itt kell kezdeni, nem a hiperűrugrásra képes tápkábelnél.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Instrument:

Ezt másképp kell nézni. A cuccok, amiket a stúdióban használsz a hálózat felé is zajt termelnek. Fura, hogy ezt sok kiváló szakember, aki itt ír, olvas nem veszi figyelembe.

Ezek a nagyfrekvenciás zajok gyorsan csillapodnak a távolság függvényében, mert a hálózati vezetékek rossz tápvonalnak számítanak. Viszont, ha két készülék egy elosztóról megy, akkor mindössze 2 hálózati kábel hosszra vannek egymástól zaj szempontból. Ezért nerm mindegy hogy milyenek a hálózati kábelek.

Na, ez már egy kézzelfogható dolog, amiről lehet elmélkedni, lehet mérni, lehet megbízhatóan tesztelni, hogy ez milyen berendezések és körülmények esetén áll fenn, vagy sem. Főleg ezek a mai kapcsolóüzemű tápok valóban nagy disznóságokat tudnak csinálni, de azt továbbra is valószínűnek tartom, hogy a komolyabb stúdió cuccoknál nem lesz hatása. Azokat elég rendesen meg szokták építeni, azért kerülnek sokba. Én a maga részéről valóban kíváncsi vagyok egy ilyen "hiperűrugrásra képes" tápkábelre, de csak úgy ha "laboratóriumi" körülmények között van tesztelve, nem pedig úgy, hogy a Jóska is azt mondta, hogy milyen szép lett a zongora hangja, pedig eddig tök ronda volt.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta upstream:

Erre az volt a válasz, hogy a nagy frekis zajokat szűri ki a kábel, amit még el is tudnék fogadni, de nálam most folyik a stúdió építés. Tervezési fázisban vagyok, az első dolgom egy leválasztó trafó beszerzése lesz, a stúdió elektromos újrakábelezése mellett. Szerintem kb itt kell kezdeni, nem a hiperűrugrásra képes tápkábelnél.

A leválasztó trafó fogja termelni a zajt neked. Ha komoly stúdiót építesz, akkor a mérete és a trafón keletkező villamos veszteség, hőtermelés sem elhanyagolható. Arról nem beszélve, hogy a többi zajt termelő készüléked a leválasztó trafó szekunder oldalán lesz, tehát a valószínűleg esélye sem lesz neki. Vagy minden készülék elé külön leválasztó trafóban gondolkodsz?

Link to comment
Share on other sites

Eddig hallgattam, mert ilyen magasságokba nem mertem menni. Összeszedtem a bátorságomat és....

A stúdióban arra fordítunk sok pénzt különböző eszközökre (valakinek vasból van :-)), hogy csúnyán elrontsuk a jel minőségét.

Tesszük ezt azért, hogy a korabeli alacsony színvonalú műszaki eszközök hangzását utánozzuk. Ez nem csak a mi hobbink, hanem a hallgató is ezt várja, mert ezt szokta meg.

Ebbe a szemléletmódba nem fér bele egy "jól hangzó" kábel, ami javítja a jel minőségét. A Töfi erről máshol már írt régebben, hogy a gitároknál van különös jelentősége a kábeleknek. Itt is azért, mert nagyon alacsony szintű jelről van szó (a hangszedő kevés energiát tud előállítani a húrok rezgéséből) és a veszteség ne nyomja el a jelet. Utána rögtön (jó estben) egy "nagyon rossz" minőségű, csöves erősítőbe megy a jel, ahol már elég erős és eléggé rossz. A tiszta jel is torz. Ezután tegyek be olyan kábelt, ami javítja a hang minőségét? Dehogy! Keresek még kompresszort, eq-t, de azokból is a "rosszabb"fajtát, hogy sajátosan tovább torzítsa az egyébként is rossz minőségű hangot. Örülök, hogy milyen jó "soundja" van, miközben műszaki szempontból rendkívül rossz minőségű, többszörösen lerontott jelet hallgatok. Annyira összetetten rontjuk a jelet ezekkel az eszközökkel, hogy reprodukálni más készülékkel szinte lehetetlen. Erről szól a klónokról írt másik beszélgetés itt a fórumon.

A tápkábeleknél nem hiszek a minőségben. A zajszűrést a készülékben kell megoldani, mert mindegyik készülék egy transzformátorral, tápegységgel indul. Annak a zaja a szuper kábel utáni "tiszta" amplitúdójú  váltakozó áramú jelre szépen rákerül és ha a tápkábel jobb is az átlagosnál, egyáltalán nem számít. 

Az USB-hez nem tudok hozzászólni. Használunk a stúdióban valahol USB-ét? Én nem :-(.

A Hifi világban viszont minden megtörténhet. Csak azt nem értem, ha a hifi a legjobb, akkor miért nem felelnek meg a hifi hangfalak stúdióban keveréshez? :-). A legdurvább kérdés pedig: miért nem szeretek zenét hallgatni egy nagyon jó minőségű stúdió lehallgató rendszeren?

Itt lehet elballagni a pszichológia területére, de ehhez (sem) értek.

A legnagyobb különbségnek azt gondolom a profi stúdió és a hifi világ között, hogy a profi stúdióban a felvételre, editálásra és keverésre fordított időt úgy szeretnénk minimalizálni, hogy a felvétel jól szóljon és átvehesse a helyet a kreatív munka. A hifi pedig a zenehallgatásról szólna, de sokkal inkább szenvedély. Ezért van itt is olyan sok feszültség :-)

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Wheel:

A leválasztó trafó fogja termelni a zajt neked. Ha komoly stúdiót építesz, akkor a mérete és a trafón keletkező villamos veszteség, hőtermelés sem elhanyagolható. Arról nem beszélve, hogy a többi zajt termelő készüléked a leválasztó trafó szekunder oldalán lesz, tehát a valószínűleg esélye sem lesz neki. Vagy minden készülék elé külön leválasztó trafóban gondolkodsz?

Nálam az elektromos hálózatból olyan érdekes zajok kerülnek elő, mint pl a hűtő ha bekapcsol...stb, hogy nem úszom meg a trafót. A szekunder oldalról már én is sokat elmélkedtem, de még nem jutottam előrébb. Minden cucc elé trafót tenni meg anyagi öngyilkosság szerintem :) Viszont szűrni mindenképp kell.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta upstream:

Nálam az elektromos hálózatból olyan érdekes zajok kerülnek elő, mint pl a hűtő ha bekapcsol...stb, hogy nem úszom meg a trafót. A szekunder oldalról már én is sokat elmélkedtem, de még nem jutottam előrébb. Minden cucc elé trafót tenni meg anyagi öngyilkosság szerintem :) Viszont szűrni mindenképp kell.

Egy tapasztalat leválasztó trafó témában. 2008-ban egy audiós oldalon valaki meghirdetett egy Topaz leválasztó trafót (ábra). Ez a cég az egyik nagy UPS gyártó, a feltett képen láttam, hogy ez a trafó nagyon spec cucc, ez volt az UPS-ek őse. 15 eFt, amit kértek érte semmi, még aznap elmentem érte és haza cipeltem. Feltűnt, hogy a vázának az alja köszörült, mintha hűtésre készítették volna. Én persze a szobában nem tudtam hűteni. Bár csak egy CD játszót kötöttem rá, de úgy melegedett, hogy nem mertem használni. Eladtam. A hangon tisztított valamit, de mintha csökkent volna a dinamika.

topaz.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Wheel:

...

Ebbe a szemléletmódba nem fér bele egy "jól hangzó" kábel, ami javítja a jel minőségét. ...

Nem javít a jó kábel jel minőségén, csak kevesebbet (esetleg sokkal kevesebbet) ront a hangjelen.

És ez nagyon jól hallható füllel, természetesebb lesz pl. a hangszerek hangja, kevesebbet kell korrigálni az agynak, ezért kellemesebb a zenehallgatás. De ezt a dolgot, csak az hiszi el, aki már hallott természetes hangú rendszert.

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta Instrument:

Nem javít a jó kábel jel minőségén, csak kevesebbet (esetleg sokkal kevesebbet) ront a hangjelen.

És ez nagyon jól hallható füllel, természetesebb lesz pl. a hangszerek hangja, kevesebbet kell korrigálni az agynak, ezért kellemesebb a zenehallgatás. De ezt a dolgot, csak az hiszi el, aki már hallott természetes hangú rendszert.

Megint megnyomott egy gombot bennem a természetes hangú hangszerek megemlítése.

Nagyon találó és jó a téma címe: "Nem azt hallod".

Ez az egész hangfelvétel-"reprodukció" téma egy szörnyen nagy illúzió tulajdonképen.

Egyszerűen tudomásul kell venni, hogy a levegőben terjedő hang után bármelyik eszköz a fizika mai állása szerint tökéletlen, hibás, torzítja a jelet.

 Pláne a hangsugárzó! Az aztán eleve úgy szar, ahogy van :) 

Ezért aztán az agyunkat -meg másokét- tulajdonképen szándékosan becsapjuk. 

A "reprodukciót" készítő összes szereplő azt próbálja elérni, hogy a leendő hallgatót valamilyen hatás érje, amikor meghall egy adott felvételt és a  hallottak valamilyen érzetet keltsenek benne.

Tehát valójában nem "azt" halljuk, hanem úgy érezzük, hogy "azt". Ez különböző módon lehet sikeres, vagy sikertelen.

Szerkesztette PropaneB
Link to comment
Share on other sites

OFF:

Ez itt egy nagyon érdekes jelenség. Érdeklődve figyelem ezt a topicot, pszichológiai szempontból. Próbálom összerakni mi is történik, de nagyon minimál-információs a történet. Kicsit a politikára emlékeztet, ahol az esélytelen és kicsi pártok a média segítségével maradhatnak fent. Sokszor csak az a cél, hogy bekerüljenek a hírekbe, a tartalom mindegy. Minél többször jutnak be a hírekbe annál jobban beépülnek a köztudatba, hogy léteznek, és a sok emberből egyre valószínűbb, hogy lesznek szimpatizánsok. Illetve ha sokat hall valamiről, valakiről az ember, akkor csak el kell gondolkozni egy idő után rajta. És ez a topic nagyon pörög.

 

ON

Link to comment
Share on other sites

Ne haragudjanak meg rám, de beteszek egy friss véleményt igérem ez az utolsó idézet, de ez több szempontból is érdekes.

Először senki nem hisz a tápkábelek hang befolyásoló hatásában. Higyjenek! Éppenséggel itt van a legtöbb "tartalék". A tápkábel a legösszetettebb kábele az audio rendszereknek. Magam messze ezekkel foglalkoztam a legtöbbet és erről tudok a legkevesebbet. Csak annyit, hogy ezeket válogatni kell készülékekhez.

A másik a természetes hang. PropaneB-nek igaza van, hogy MINDEN ront a hangon. De mégis, 1-2 odaillő jó kábel hatását lehet érezni.

 

Szilárd.jpg

Link to comment
Share on other sites

30 perccel ezelőtt írta Instrument:

Ne haragudjanak meg rám, de beteszek egy friss véleményt igérem ez az utolsó idézet, de ez több szempontból is érdekes.

Szilárd.jpg

De, haragszunk... Többek mellett ezért jó a meglátása Gamda fórumtársnak 

Olvasom, hogy: "...javulás...tempóban...". Tessék? Ez olyan, mint amikor egy borról kezdenek el beszélgetni a sommelier-ek. Jajj!

Merjünk nagyot mondani. Ha változik a tempó, ott nagy bajok vannak! De tényleg!

Én pont tegnap dolgoztam egy anyagon, ahol tényleg váltakozott a tempó, mert a hozott mp3 (!!!) zenei alap össze vissza ingadozott a feltehetően idióta bitszámos konverztióktól.

 

Szerkesztette PropaneB
Link to comment
Share on other sites

Beleolvastam ebbe a topicba és elég furán nézek az itt olvasottakra. Nem hiszek az egészben ami túlmutat a tisztességes klotz-neutrik kábelen, illetve a rendes keresztmetszetű villanykábelen.

Szerintem a zenészek körében is 10-ből 1 hisz a kábel kérdésben maximum, sokaknak olyan kábeljük van amit a helyi hangszerbolt vagy elektronikai bolt árul. A cél leginkább a tartósság illetve az hogy a strapabíróság érzetét keltse a kábel. Vannak persze kivételek, az Erős a Lord gitárosa például Vovox kábelt használ. Ő cucc fanatikus, mindig változtat valamit, de a végeredmény mindig ugyanaz.

Én magam részéről az igényes gitárosoknak a Klotz AC110-et ajánlom, itt tényleg volt valami aprócska hallható különbség az AC106-hoz képest, de 425 illetve 600 forintos méterenkénti árról beszélünk. Az AC110 előnye a kisebb kapacitás (nemtudom van-e jelentősége), illetve az hogy vastagabb maga a kábel, ellenben egy kicsit merev. Nekem van itthon belőle vonalgitárt felvenni egy 3 méteres.

Mikrofonkábelből a Klotz MY206 van nálunk rendszeresítve, hosszabbítókból meg az a 3x1.5mm2 gumikábel ami éppen a helyi villamossági boltban van Kontavill talpakkal és Kopp dugókkal, természetesen érvéghüvelyezve. Meg persze van egy rahedli villanykábel nálunk, 5x6mm2, 5x10mm2, 5x25mm2 is van 3x125A-ra, gumikábel és MT is.

Csak egy kérdés Instrument fórumtárshoz: a te tápkábeleid érvéghüvelyezve vagy forrasztva vannak?

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta rootkiller:

Beleolvastam ebbe a topicba és elég furán nézek az itt olvasottakra. Nem hiszek az egészben ami túlmutat a tisztességes klotz-neutrik kábelen, illetve a rendes keresztmetszetű villanykábelen.

....

Csak egy kérdés Instrument fórumtárshoz: a te tápkábeleid érvéghüvelyezve vagy forrasztva vannak?

Nem a villanykábel keresztmetszetével van a baj. Zaj jut át akadálytalanul a normál hálózati kábeleken.

....

Speciális forrasztással. Ezt úgy értem, hogy szinte csak megmutatom az ónt, a hagyományos jó forrasztásnál szinte kiöntik a csatlakozót a nagyon rossz vezető ónnal. Persze hajszál vékonyan előónozom a huzalt és az érintkezőt. Érvéghüvely messze kerülendő. Ahány fém-másik fém átmeneten megy át a jel az mind frekvencia függő hibaforrás.

Szerkesztette Instrument
kiegészítés
Link to comment
Share on other sites

Egy: En nem vagyok szakember, de egy kabel magaban hogyan fog zajt szurni? 

Ketto: egy digitalis atvitelben (pl USB) a zaj pl egy kicsit sem relevans. Nem csinal semmit. Amig a TerraTec kartyam volt, addig digitalisan hajtottam a monitorjaimat, de annak olyan mindegy volt, hogy milyen kabelt hasznaltam, hogy akar meg lehetett volna egymashoz celluxozott szazas-szogekkel is oldani az atvitelt. De mondhatnam a sima LAN kabeleket is, ha at tudja vinni a jelet, akkor az at is megy. Persze az USB-n megy tapellatas is, ez esetben az egyes pont kovetkezik megint.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...