Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

Milyen fejhallgatót vegyek?


szgabor91

Kérdés

Sziasztok!

 

Gitárosként szeretnék segítséget kérni fejhallgató vásárlásban.

 

A cél otthoni gyakorlás, demózás lenne, progresszív-fúziós rock stílusban, pl. David Gilmour, Mike Oldfield, Buckethead, Rush, vagy a Dream Theater líraibb, kevésbé matekos-zúzós vonala.

Ha az anyagi és a személyi feltételek összejönnek, az összes hangszer újra lesz véve profi(bb) körülmények között, élő hangszeresekkel a VST-k helyett.

 

Tudom, hogy egyik lehallgató eszköz sem jó az összes műfajra, műveletre, ezért azt mondanám, hogy erős kompromisszumokkal kellene mindenben az "egész jó" szintet hoznia. Értem ez alatt, hogy pl. Buckethead elég komoly elektronikus dolgokat rak gitáros létére a zenéibe, míg mondjuk Oldfieldnek is van egy folkos, néha már filmzenei oldala.

 

Tudom, felmerül a kérdés, hogy miért nem veszek például monitort?

Az albérletem, ahol lakom nem épp a legalkalmasabb: kicsi, nagyon visszhangzó szoba, teljesen üres falakkal, illetve a lakótársaim se nagyon tolerálnák:). A szoba zajcsökkentésére, szigetelésére pedig nem költenék. Ellenben június után az új helyemet már úgy választanám meg, hogy a monitor használata ne okozzon problémát. Addig is összejönne a pénz egy komolyabb szettre.

 

Ezek alapján, itt a témákat olvasgatva a következő jelöltekre jutottam:

Sony MDR-7506

Audio technica ATH-M50

Beyerdynamic DT 770 Pro

Shure - SRH 840

 

Kérdéseim:

-Ezek közül melyiket miért, és miért nem ajánlanátok?

-A Beyerdynamicnál mi a különbség a 80 és a 250 Ohmos között?

-A lánc elég egyszerű lenne: gitár-hangkártya-PC-füles; működnének ezek így is, vagy esetleg valami erősítőt is be kellene terveznem a cuccba?

 

Örülnék, ha 40-ből meglenne a cucc, így a Shure-t csak akkor venném meg, ha az kategóriákal jobb hangot adna, és megérné azt a 6-10 ezer különbséget.

 

Mint a kérdésekből érezhető, teljesen amatőr vagyok, úgyhogy bocsi a teljesen alap kérdések miatt.

Köszönöm szépen a segítséget, előre is!

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Szia!

Gyakorolni és hangszerelni jó az erősítő nélküli felállás is. Mivel a lehetőségeid adottak, most nem érdemes abba belemenni, hogy miért és mennyivel jobb az erősítő az elektromos gitáron.

Hasznos lehet egy olyan hangkártya, ami rendelkezik hangszer bemenettel (gitárhoz megfelelő impedanciával) és fejhallgató kimenettel. Utóbbira feltétlenül szügséged lesz. 

Mivel nem mikrofonnal veszel fel, nyittott fejhallgatót javaslok. Sokkal kiegyenlítettebb a hangja és hosszabb ideig elviselhető. Fejhallgatónál a kényelem az első szempont, az összes többi utána következik.

Ha a fentiekből kell sorrendet csinálni, akkor pont jól írtad. Az első a legjobb választás, a többi csökkenő tendencia:-). A Beyert nem ismerem.

Nyitott kivitelű fejhhalgatók közül az AKG K-501-et használom, az hosszú távon is kiváló. Olcsóbb kategóriában is találsz jót, viszont próba nélkül ne válassz! Ismétlem, nem a hangja miatt :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én is hasonló cipőkben evezek, évekig használtam egy AKG k240 est. Nemrég lecseréltem egy K701 re, de a 240es is teljesen megfelelő.

Ami fontos szerintem az egy jó (csöves) előfok, végfok/hangfalszimuláció jöhet natív. Effekteket előfok előtt, illetve PCről is használok.

És amint mondták már előttem: a legfontosabb a kényelem!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

 

Kicsit félreérthető voltam.:)

A gitározásban van azért jártasságom, inkább csak a stúdiózás (már ha ezt nevezhetnénk annak) részében vagyok kezdő.

Jelenleg egy Laney TF300-as kombóm van, de pont a lakótársak, meg a zenekar hiánya miatt ezt cserélni fogom egy Blackstar HT-re, aminek az emulált kimenetéből megy a hang át a hangkariba. Addig pedig a DAW-ban használok modellezős dolgokat, első sorban Guitar Riget.

A hangkártya egy M-Audio FastTrack. Nem a legjobb, tudom, de a Line6 GX után kategóriákkal jobb. Ha meglesznek a hangfalak, meg a fejhallgató, szépen lecserélem ezt is egy komolyabbra, majd magát a laptopot is egy komolyabb PC-re. Csak annak sincs értelme, hogy veszek egy jó erősítőt, vagy hangkártyát, és nincs normális lehallgatásra alkalmas cuccom.:)

Viszont a felvételek nagyrészt vonalból lesznek megoldva, tehát egy jó darabig a mikrofonozás biztos ki lesz lőve.

Még annyi a kérdésem: minden komolyabb szakboltban van lehetőség a kipróbálásra? Kb. mennyi ideig próbáljam az adott fejhallgatót, hogy kijöjjenek a hibái (hangbeli, és kényelmi egyaránt)?

 

És köszönöm szépen neked is, meg a többieknek is az eddigi segítséget!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Audio technica ATH-M50 -  Sziasztok, Az érdekelne, hogy vajon csak nekem vannak túl magasi igényeim, vagy ez az M50-es tényleg  gyenge a hangszigetelésben. Vettem egy M50-est nem olyan régen, mivel zárt és gondoltam akkor majd jó lesz ének felvételre. Ugyan nem próbáltam még vele felvenni, de vannak kétségeim, mert egyszerüen kihallatszik belőle a zene. Ti mit gondoltok erről? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Audio technica ATH-M50 -  Sziasztok, Az érdekelne, hogy vajon csak nekem vannak túl magasi igényeim, vagy ez az M50-es tényleg  gyenge a hangszigetelésben. Vettem egy M50-est nem olyan régen, mivel zárt és gondoltam akkor majd jó lesz ének felvételre. Ugyan nem próbáltam még vele felvenni, de vannak kétségeim, mert egyszerüen kihallatszik belőle a zene. Ti mit gondoltok erről? 

Szerintem jól zár. Nyilván kihallatszik valamennyi, de ez még nem rontott el énekfelvételt nálunk! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

másnak van valami tapasztalata ezzel?

Audio technica ATH-M50 -  Sziasztok, Az érdekelne, hogy vajon csak nekem vannak túl magasi igényeim, vagy ez az M50-es tényleg  gyenge a hangszigetelésben. Vettem egy M50-est nem olyan régen, mivel zárt és gondoltam akkor majd jó lesz ének felvételre. Ugyan nem próbáltam még vele felvenni, de vannak kétségeim, mert egyszerüen kihallatszik belőle a zene. Ti mit gondoltok erről? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én jól belenyúltam egy rossz szériás Beyer DT770pro-ba.
Zsír újan vettem és 1 hét után elkezdett a jobb oldala recsegni és aztán hamar ki is múlt. Visszavinni nem tudtam, mert külföldön vettem. Pár hónap után jártam megint arra pár napig, de addigra bezárt a bolt. Pech. Mindegy.

A lényeg, hogy itthon elvittem és ki is cserélték a jobb oldal belsejét (három éve 14eFtért), de mondta is a srác, hogy ismert szériahiba és egyáltalán nem lehet megcsinálni vmi miatt tökéletesen. 

Szólni szól ma is, de van, és nem tudom igazán megfogalmazni, hogy milyen hang hallható (nem zizegés, inkább olyan "lebegő susogás") nagyobb basszusoknál, aminek nem is értem az okát. Ha szétkapom és úgy nézem, hallgatom, semmi hiba nem látszik fizikailag. A bal fele hibátlan.
Szerencsére rettenet módon utálom a fülesezést, így ha teljesen jó lenne se használnám.

 

Persze bárhol máshol kaptam fel egy DT770-et, az mindenkinél hibátlan volt, így nem kell leírni a terméket.
 

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hát nem igazán értek, hozzá, de meg lepne, ha egy minőségi stúdióban nem számítana ha az ének felvételbe bele hallatszik a fejhallgatóból a zene.  Kíváncsi lennék más véleményére is.

 

Szerintem jól zár. Nyilván kihallatszik valamennyi, de ez még nem rontott el énekfelvételt nálunk! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hát nem igazán értek, hozzá, de meg lepne, ha egy minőségi stúdióban nem számítana ha az ének felvételbe bele hallatszik a fejhallgatóból a zene.  Kíváncsi lennék más véleményére is.

Nem baj ha valamennyit rögzít a mikrofon a kihallatszó zenéből mert ez annyira halk, hogy beleveszik a kíséretbe amikor véglegesre keverik a zenét.

Pl. ebben is hallani az alapot:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Helló!

 

Esetleg valaki tudna segíteni egy különös probléma megoldásában? Eddig egy akg K530-as fejhallgatóval zenéltem,

most áttértem az audio technika M30x fejhallgatóra. Az Akg tágasabb teret ad, de se mélyben, se magasban nincs sehol

az M30x-hez. Mikor viszont analóg hangszerhez (szintetizátor) csatlakoztatom őket, az Akg esetében nem hallok alapzajt,

az audio technika füles viszont eléggé zavaró alapzajt hoz. Arra gondoltam, hogy ez az eltérő ellenállásból  (55 vs 47 )adódik?

Ezek a fülesek adatai: 

 

          Akg k530

  • Impedance: 55ohms
  • Sensitivity: 102dB
  • Power Handling: 220mW
  • Open/Closed: Open
  • Transducer type: Dynamic
  • Ear Coupling: Circumaural
  • Frequency response: 17 - 26,000Hz

 

         audio technika M30x

       

Frequency Response 15 - 22,000 Hz Maximum Input Power 1,300 mW at 1 kHz Sensitivity 96 dB Impedance

47 ohms

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 órája írta djuice:

Szerintetek megér ez a füles ennyit ma vagy vannak már komolyabb hangú, hasonló árú más fajták is?

https://www.syncopa.hu/uzlet/webaruhaz/hangtechnika/fejhallgatok/akg-k240-mkii-detail.html

Meghallgattad már a hangját valahol? 

Persze hogy jó füles, de ennek is van saját karaktere a kialakításának (félig zárt) köszönhetően. 

Attól is függ mire szeretnéd használni. 

Fülest (se) vegyél próba nélkül. 

Ezt a típust is kedvelik, a Sony-t, Beyer-t, Sennheiser-t, AudioTechnika-t stb. stb.-t is. Izlés és felhasználási terület függő.

Hallgasd meg őket. 

Én is így tettem, összehasonlítottam egy pár darabot az adott árkategóriában, utána megvettem azt, amelyik a legjobban tetszett.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 9/9/2017 at 23:03 írta djuice:

Vki?

Az AKG-k általában elég jó referencia fejhallgatók. A 240 pedig elég sokaknak "alapértelmezés". Elég semleges a hangképük, nem színeznek, mint pl. az agyon hype-olt beats fülesek. Továbbá nem követték azt a trended, hogy jó alaposan dübörögjenek a mélyek, szúrjanak a magasak. Ha a mai "trendi" fülesek után hallgatod - beats, jbl... - akkor kifejezetten "szegényesnek" tűnik a hangzás, de ha sokáig hallgatod mindenféle zenével, akkor rájössz, hogy a többi "hazudik" a nagy csimmbummjával. A K550 pl. olyan mélyre lemegy, hogy nem sok fülestől hallasz ilyet. Zárt létére szinte félig nyitottként szól. A Q701-es meg már egy más világ. Az ára is más persze... (Félreértés ne essék, az, hogy sok a mély, nem ugyanaz, mint hogy mennyire mély a mély. Jellemző, hogy pl. a Loudness szabályozók a 100 Hz környékét emelik ki. Ami "átverés".) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mint ha egy ismerősömnél ezt hallgattam volna egyszer, de nem tudom az mkll stb. miben jobb vagy rosszabb? Amúgy elég fapados szólású emlékeim voltak vele, nem igazán tetszett. A K501 volt mindig a nagy kedvenc, de már nem gyártják. :( Amúgy ezek a basszus túltolásos dunyha hangképű rettenetek kinek jók? Mint a sub-basszusos dübörgő kocsik is...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Beats az konkrétan egy használhatatlan retek, a fent említett fülesekkel nem említhető semmilyen szinten.

Nekem volt egy eredeti (Ezeket hamisítják rendesen), tartozás fejében kaptam, sok pénzért eladtam és vettem belőle egyet a fentiek közül :-)

Bendivel egyetértve írom ezeket.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem van egy régi AKG K240 monitor, régi 600 ohmos. Elég jónak gondolom, van persze két másik fejhallgató, egy Shure SRH 750 DJ, az ilyen melóba hordós strapálós illetve egy Roland RH-A30, ez pedig inkább ilyen itthoni zenehallgatós. Amúgy szívesen vennék Audio-Technica-t és Beyerdynamic-ot is.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...