Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Az RME cuccokról csak jókat hallottam. Még gyűjtögetnék is simán egy BabyFace-re, de nem hiszem, hogy bármikor is a jövőben ki tudnám használni az adottságait. Egy olyan home stúdióban, ahol a felvétel maximum egy vokálig terjed, ott szerintem eléggé overkill egy RME interfész... De azért mindenképpen nagyon csábító az a BabyFace :)
Néhány fórumon olvastam, hogy a BabyFace-ig az NI Komplete Audio 6-nak nincs vetélytársa. Ez mennyire lehet hiteles?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az RME cuccokról csak jókat hallottam. Még gyűjtögetnék is simán egy BabyFace-re, de nem hiszem, hogy bármikor is a jövőben ki tudnám használni az adottságait. Egy olyan home stúdióban, ahol a felvétel maximum egy vokálig terjed, ott szerintem eléggé overkill egy RME interfész... De azért mindenképpen nagyon csábító az a BabyFace :)
Néhány fórumon olvastam, hogy a BabyFace-ig az NI Komplete Audio 6-nak nincs vetélytársa. Ez mennyire lehet hiteles?

Ha a platform kompatibilitást nem vesszük figyelembe, akkor és csak a minőséget nézzük, akkor az Apogee Duet 2 nagyon nagyon vetélytárs. Bár nem olvastam az előzményeket, bocs, ha kitétel a Windows és más egyéb.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

az RME megy Mac és PC alatt is, az Apogee nem. mivel én PC-s vagyok, nincs tapasztalatom Apogee-vel. az RME-re azért esküszöm, mert az évek alatt ez vált be a legjobban. és hogy overkill-e egy home stúdióba? ez attól függ, hogy neked megér-e annyi pénzt, amennyiért adják.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

az RME megy Mac és PC alatt is, az Apogee nem. mivel én PC-s vagyok, nincs tapasztalatom Apogee-vel. az RME-re azért esküszöm, mert az évek alatt ez vált be a legjobban. és hogy overkill-e egy home stúdióba? ez attól függ, hogy neked megér-e annyi pénzt, amennyiért adják.

Én egy percig sem kételkedem abban, amit mondasz :) . Nyilván nem véletlenül kerül annyiba, amennyibe kerül. Kérdezted, hogy van-e vetélytársa, és én válaszoltam, hogy ha nem nézzük a platformot, akkor van. De akkor módosítok picit.. Az Avid Duet lehet vetélytársa (Apogee gyártja).
http://hitspace.hu/avid-duet-mac-win.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nem én kérdeztem a vetélytársat :) én tisztában vagyok azzal, hogy elfogult vagyok az RME irányában és nincs vetélytársa :)

komolyra fordítva, szerintem a "mennyit ér" és a "home stúdióba overkill-e" kérdésekre nincs helyes válasz. azaz van, mindenkinek más. nekem megérte RME-t venni és boldog vagyok vele. másnak ez lehet, hogy túl sok vagy éppen túl kevés. én sem használom ki teljesen a képességeit, mert a saját képességeimet sem használom ki teljesen. ez megint egy olyan dolog, hogy így most van hova fejlődni és nem kell később lecserélnem a kártyát másikra, ha már elértem egy magasabb szintre tudásban.

nyilván a pénz megint egy jó kérdés, de én inkább várok és gyűjtök amennyit csak tudok, aztán pedig elköltöm :) inkább jobbat többért egyszer, mint olcsóért kevésbé jót többször.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nem én kérdeztem a vetélytársat :) én tisztában vagyok azzal, hogy elfogult vagyok az RME irányában és nincs vetélytársa :)

komolyra fordítva, szerintem a "mennyit ér" és a "home stúdióba overkill-e" kérdésekre nincs helyes válasz. azaz van, mindenkinek más. nekem megérte RME-t venni és boldog vagyok vele. másnak ez lehet, hogy túl sok vagy éppen túl kevés. én sem használom ki teljesen a képességeit, mert a saját képességeimet sem használom ki teljesen. ez megint egy olyan dolog, hogy így most van hova fejlődni és nem kell később lecserélnem a kártyát másikra, ha már elértem egy magasabb szintre tudásban.

nyilván a pénz megint egy jó kérdés, de én inkább várok és gyűjtök amennyit csak tudok, aztán pedig elköltöm :) inkább jobbat többért egyszer, mint olcsóért kevésbé jót többször.

Ohhh....valóban nem te kérdezted :D Bocs! Amit leírtál a pénzről és az egyszer jobbat, mint többször rosszat, az teljesen igaz. Csak ugye, a BUXÁ mérete mindig a mérvadó. És persze az, hogy mennyire sürgős,van-e idő gyűjtögetni. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi szépen mindenkinek a segítséget!
Két utat választhatok tehát: NI Komplete Audio 6 novemberben, vagy RME BabyFace valószínűleg csak jövőre... Az Asus Xonar U7 Echelon, amivel most kínlódok egyértelműen játékokra készült, balanced kimenet nincs is rajta, szóval most cinch kábelekkel van összekötve a monitorokkal, ami hát hogy is mondjam, eléggé gázos megoldás... De persze kibírható. Mostmár csak rajtam múlik, hogy türelmes leszek-e... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ez egy kicsit olyan kérdés, hogy:

"Alsóház": NI, vagy Focusrite olcsóbb darabjai, a többivel általában van valami alapvető koncepcionális probléma, ami hosszabb távon lehetetlenné teszi a használatát. (értelmetlen I/O logika, azonos hangerőpoti a füleshez, bla-bla).Régebben itt szerepelt az M-Audio is, de azok most valahogy pihennek. Ja itt vannak még az Apogee kis kártyái (árban), ha ok a szolgáltatás mennyiség, és adott a MAC.

"Középmezőny: Egyértelműen RME, gyakorlatilag versenytárs nélkül. A Focusrite itteni cuccai valahogy "el vannak b.szva" (az RME-hez képest), más meg nemigen van.

"Felsőház": Apollo, Prism... Még feljebb, vagy ezzel átfedésben a moduláris rendszerek, ami alapvetően a "végső megoldás", csak hát ugyebár egy kisebb lakás árát bele lehet dobálni. De itt is RME, Apollo, Digidesign a játékosok.

Ha a privát véleményem érdekel bárkit (az előző is az volt...D), akkor normál home-studió szinten előbb-utóbb közép-RME alá nem adja a dolgot (250-400k). Amíg az meg össze nem jön, addig az "alsóházból" válogat, tulajdonképpen mindegy mit, célszerűen a legolcsóbbat, ami már tudja azt a szolgáltatást ami neki kell, vagy majdnem tudja, de az RME-ig megalkuszik valamelyik hiánnyal, vagy megoldja kevésbé elegánsan, barkácsolva..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vagy 7 evig nyuztam egy RME Multiface 2-t eloszor PC-ben aztan egy Mac Pro-ban. Nagyon nagyon szivtam a fogamat mikor megvettem mert emlekszem, hogy majdnem 300e forint volt 2006 kornyeken.  Miutan felinstallalta az ember a drivert nem igazan lehet eszrevenni, hogy van, mert mukodik. Teszi a dolgat. Ezt kell megfizetni. Megvaltas volt nekem az EMU 1820m utan az RME.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta yackall:

Sziasztok, Presonus hangkártyákkal kapcsolatos tapasztalataitok ha vannak, azok jók-e vagy rosszak? És esetleg véletlenül a nemrég piacra dobott Studio 192 Mobile hangkártyát használja-e valaki? Köszönöm!

Három évig használtam Firestudio 2626-ot.

A preampja kategóriájában szerintem jó volt. Iszonyat flexibilis.

Viszont sok hülyesége volt. Két legbosszantóbb, a monitor kimeneteken erős zaj, és a megbízhatatlanság. Pl. beragadtak a konzolon a digitális faderek. Ha nem mozgattad meg nem ment ki a jel. Semmit nem javítottak a driveren, helyette megszüntették a gyártását. Összességében jó elképzelések rosszul kivitelezve. Hogy most milyen cuccokat gyárt nem tudom, de én biztos nem kockáztatnék még egyszer Presonus hangkártyával.

A kérdésem: Hogy lehet gyárilag hibás cuccot piacra dobni, ráadásul nem kevés pénzért?

Használok még Presonus digimax fs-eket, azok árukért jók. De az nem hangkártya.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi a visszajelzéseket! Van pro és kontra. :) Mindenképpen olyan interface-t keresek, amin van 2x8 ADAT és 2x spdif bejárat, és ez eléggé leszűkíti a kört. A preamp rész tulajdonképpen mindegy, úgysem használnám. Hirtelen jó ötletnek tűnt ez a Studio 192 Mobile. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2016. 01. 06. at 14:32 írta boka:

Vagy 7 evig nyuztam egy RME Multiface 2-t eloszor PC-ben aztan egy Mac Pro-ban. Nagyon nagyon szivtam a fogamat mikor megvettem mert emlekszem, hogy majdnem 300e forint volt 2006 kornyeken.  Miutan felinstallalta az ember a drivert nem igazan lehet eszrevenni, hogy van, mert mukodik. Teszi a dolgat. Ezt kell megfizetni. Megvaltas volt nekem az EMU 1820m utan az RME.

Presonus Firestudio-t használtam 1 évig, ebben az árfekvésben nem is érdemes előfokokról meg hangminőségről beszélni, egyik cucc sem jobb a másiknál, viszont ami feltűnő volt, hogy a fejhallgató kimenete nagyon gyenge volt. Persze ez a Studio 192 már egészen komolyan néz ki. Kíváncsi lennék én is mit tudhat!?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 1/6/2016 at 14:32 írta boka:

Vagy 7 evig nyuztam egy RME Multiface 2-t eloszor PC-ben aztan egy Mac Pro-ban. Nagyon nagyon szivtam a fogamat mikor megvettem mert emlekszem, hogy majdnem 300e forint volt 2006 kornyeken.  Miutan felinstallalta az ember a drivert nem igazan lehet eszrevenni, hogy van, mert mukodik. Teszi a dolgat. Ezt kell megfizetni. Megvaltas volt nekem az EMU 1820m utan az RME.

A statisztikához tenném hogy nekünk volt baj RME-s installal. igaz, jóval kevesebb mint más kártyákkal, de abban az is benne lehet, hogy Multifacéból sokkal sokkal kevesebbet vesznek mint az egyszerűbb hangkártyákból, és jellemzően nem a kezdők. Mindezt nem az RME érdemeit firtatva mondom, csak a korrektség kedvéért.

19 órája írta yackall:

Presonus hangkártyákkal kapcsolatos tapasztalataitok ha vannak, azok jók-e vagy rosszak? És esetleg véletlenül a nemrég piacra dobott Studio 192 Mobile hangkártyát használja-e valaki? Köszönöm!

Szerintem érdemes definiálni hogy mely tulajdonsága miatt szemelted ki azt a hardvert, és arra kérdezz rá. Ahogy már más is írta, itt nincsenek olyan eget rengető különbségek. Az én tapasztalatom is az egyébként hogy amiben nagy eltérések vannak az füles erősítő.

Ami engem illet, az ADATos analóg IO bővítésnek nem vagyok nagy híve. Én ugyanazzal az interfésszel szeretek bővíteni, de akkor az adatnak nincs sok értelme. (én ADATtot modulár szinti CV vezérlésére használok, ott nincs minőségi kérdés)

A DSP az nagyon fontos és jó dolog, illetve ilyen hardveren illik analóg hangerőszabályzót alkalmazni (erről nem szól a fáma. UA-n és Apogeen analóg hangerő szabályzó van)

A mérete nagyon szerencsés.

A Presonus egyébként a szolgáltatásaiért prémiumba hajló árat szokott kérni, azonban konverter, preamp tekintetében nem érzem hogy más liga lenne mint pl. a Focusrite.

A mobile pre árát nem ismerem, és jó is hogy mondod, felvesszük a kínálatba.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta A/D:

Szerintem érdemes definiálni hogy mely tulajdonsága miatt szemelted ki azt a hardvert, és arra kérdezz rá. Ahogy már más is írta, itt nincsenek olyan eget rengető különbségek. Az én tapasztalatom is az egyébként hogy amiben nagy eltérések vannak az füles erősítő.

A Presonus egyébként a szolgáltatásaiért prémiumba hajló árat szokott kérni, azonban konverter, preamp tekintetében nem érzem hogy más liga lenne mint pl. a Focusrite.

Esetemben a Focusrite kategória most elegendő lenne. Épp egy Saffire 56 helyett szeretnék valamit, lehetőleg USB csatlakozással. Azért szemeltem ki a Presonus 192 Mobilet (vagy még a MOTU 828 MK3-t nézegettem), mert a külső preampjaim mind saját konverterekkel mennek, éppen 2x8 és 1x2, és ehhez borzasztóan kényelmes volt a LS56-ba dugni 2 toslinket meg 1 spdifet, meg úgy általában is elég volt a LS56 a maga füles erősítőjével, DA konverterével. De végül is a digit bejárat a döntő szempont. Kategóriaváltásra pillanatnyilag nincs kapacitásom. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! Ujra eljott az ido, hogy uj hangkartya utan nezzek... Sajnos, bar kell ugye az a lepes is a fejlodeshez. 

Ket eve a nagyon kedves A/D adminisztrator segitett nekem kivalasztani az Apogee Duet2-t. Imadom nagyon jo minosegu, mindenre jo volt amihez kellett!

Utomunkaval foglalkozom, es most "mastering" celra vettem egy Radial 500 series racket, es kezdesnek egy Elysia xfiltert (kovetkezo az xpressor lesz). Nagyon jo tenyleg kinyilt a vilag, csak a bokkeno a monitorozasban van. Msot ugy nez ki az egesz, hogy kimegy a jelem stereoban (itt mar el van love az out es csak egy fules marad), atmegy a racken (itt van ket stereo kijaratom tehat egyik megy a monitorokba), utana vissza az Apogeeba a jel es hat felveszem. DAWban tudom fulessel monitorozni ugye az marad... Hangfallal meg monitorozom de hat csak az A/D atalakitas elottig... Magyarul hangfalon nem tudom lehallgatni milyen mar limitalas utan stb, csak ha mar felvettem a zenet megint, es atallitottam a kimenetet DAWban, es a atbypassolom a vasat... Parade az egesz.

Na most egy olyan hangkartyara lenne szuksegem aminek a jovore tekintettel azert joval tobb ki es bemenete lenne, pl 4-6 dual mono, lenne azert elofok is par, neha azert hasznalom 2-4-nel nem kell tobb... Es hat igen megkozeliti az Apogee konverterek szinvonalat. Az kituzott ar, maximum a Quartet koruli ar lenne. De kicsit keveslem meg ott is a ki-be jaratokat (jo lenne esetleg rackes megoldas a hely szuke miatt de nem eletbevago). USB-nek orulnek, de ha nem az akkor valami pcie kartyaval megprobalom megoldani... A szamitogep meg Mac. Elore is koszonom az osszes segitseget!

Neztem ilyeneket hogy Presonus studio 192 pl ami megfelel az elvarasoknak keprol de hat szerintem humbug az Apogeehoz kepest. Bar nem tudom!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta realcapmusic:

Sziasztok! Ujra eljott az ido, hogy uj hangkartya utan nezzek... Sajnos, bar kell ugye az a lepes is a fejlodeshez.

Ket eve a nagyon kedves A/D adminisztrator segitett nekem kivalasztani az Apogee Duet2-t. Imadom nagyon jo minosegu, mindenre jo volt amihez kellett!

Utomunkaval foglalkozom, es most "mastering" celra vettem egy Radial 500 series racket, es kezdesnek egy Elysia xfiltert (kovetkezo az xpressor lesz). Nagyon jo tenyleg kinyilt a vilag, csak a bokkeno a monitorozasban van. Msot ugy nez ki az egesz, hogy kimegy a jelem stereoban (itt mar el van love az out es csak egy fules marad), atmegy a racken (itt van ket stereo kijaratom tehat egyik megy a monitorokba), utana vissza az Apogeeba a jel es hat felveszem. DAWban tudom fulessel monitorozni ugye az marad... Hangfallal meg monitorozom de hat csak az A/D atalakitas elottig... Magyarul hangfalon nem tudom lehallgatni milyen mar limitalas utan stb, csak ha mar felvettem a zenet megint, es atallitottam a kimenetet DAWban, es a atbypassolom a vasat... Parade az egesz.

Na most egy olyan hangkartyara lenne szuksegem aminek a jovore tekintettel azert joval tobb ki es bemenete lenne, pl 4-6 dual mono, lenne azert elofok is par, neha azert hasznalom 2-4-nel nem kell tobb... Es hat igen megkozeliti az Apogee konverterek szinvonalat. Az kituzott ar, maximum a Quartet koruli ar lenne. De kicsit keveslem meg ott is a ki-be jaratokat (jo lenne esetleg rackes megoldas a hely szuke miatt de nem eletbevago). USB-nek orulnek, de ha nem az akkor valami pcie kartyaval megprobalom megoldani... A szamitogep meg Mac. Elore is koszonom az osszes segitseget!

Neztem ilyeneket hogy Presonus studio 192 pl ami megfelel az elvarasoknak keprol de hat szerintem humbug az Apogeehoz kepest. Bar nem tudom!

Szia!

Lehet, hogy hülyének nézel, de miért nem használod fel a füles kimenetet a monitorok meghajtására? Unbalanced bemenet gondolom van a monitorhangfaladon. Egy kábel árába kerül a megoldás, igaz kicsit macerás lehet, de olcsó. Mivel Apogee-ról beszélünk, szerintem nem marad el a minőség a füles kimeneten sem. Legalábbis én meglepődtem, amikor először beledugtam a fülest...
Egyébként meg minőségben az Apogee-t csak egy másik Apogee hozza :) De esetleg vegyél egy másik Duet2-t, MAC-en összesítőeszközt létrehozol, és már is megdupláztad a ki/bemenetek számát. Ez is egy költség hatékonyabb megoldás lehet esetleg, és akkor minőségben nem romlott semmi. Egyébként RME házatáján nézelődj, ha minőségben nem akarsz alább adni az Apogee-nál. Ha meg beéred kicsivel rosszabbal, akkor Focusrite 18i20, abban van jó sok ki/be, ha ennyire nincs szükséged, akkor a kisebb tesók. Így hirtelen ennyit tudok javasolni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Koszonom! Gondoltam ra picit kokany megoldasnak tunt ez a fejhallgato kimenetes dolog.. Meg akkor vagy egyik vagy masik... Arra is gondoltam hogy aggregate modban hasznalni, de nem tudom ha mar fejlesztes akkor ne ket duet figyeljen mar ott, amivel 1 plusz kimenetem lesz. Rme rippet koszi!

varom meg a velemenyeket! Koszonom!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...