Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

 

 

Nekem volt 1212m-em, utana felbovitettem 1820m-re azzal az audiodock-kal vagy mi a neve. Azon kivul, hogy a mikrofonbemenetek fazishelytelenek voltak, driver szar volt, pattogott a playback mas gond nem volt vele. Megvaltas volt utana az RME akkoriban.

 

Nálam semmi ilyesmi nem fordult elő.

 

Ugyanezek sajna az emukkal több kombinációban: volt 1212m asztali gépben (core2duo), aztán 0202usb és hosszabb ideig egy kölcsön 0404usb ugyanazon a gépen, majd egy hasonló tudású laptopon használva. Végig azt hittem, hogy normális, hogy random (fél-egy óra után) elkezdődik a pattogás, az usb-s cuccokat néha eldobálja vagy fel sem ismeri. Aztán jött egy m-audio delta 1010lt (pci) meg focusrite usb-s scarlett és a nagy rádöbbenés, hogy nem a gépeim voltak kevesek, hanem a driver lehet ilyen iszonyatosan rosszul optimalizált. (Utána kénytelen voltam a focusrite után a 0404-et ismét használatba venni egy rövid időre már egy haswell alapú, mai szemmel elég korszerűnek mondható gépen és bár egy fokkal kevesebb volt az akadozás, de a focusrite után sírtam kb..)

Amikor épp normálisan működtek, hangminőség szempontjából nagyon bejöttek, de sajnos az csak az érem egyik oldala.

 

Egyébként a kérdésem még mindig áll a PCI-express témára. (egyébként azokkal az esi kártyákkal van vkinek vmilyen tapasztalata?)

Szerkesztette dani#
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Új fejlemények...

Sikerült megnyernem egy elég jó kis rendszert (Mac Pro 1.1+ ProTools HD8+ILock+ Digidesign HD Core PCie+96I/O)

Lehetőségem lenne más konverterrel elhozatni. Íme az eladó aktuális ajánlatai:

"...1. I have 2 apogee Rosetta 800's. They are the 96k model but maybe that would still be ok for you? They don't have the x-HD cards either but what I can do is provide you with a digidesign 192 digital io and you can connect the apogees through AES or Adat optical. The additional cost for this setup would be $1200 if we delete the 96io from the order.
2. The other option I have is the new Avid 16x16 analog HD I/O. These offer a much improved sound quality over the blue face io's like the 96 and 192 and provide 16 I/O in 2 rack spaces like the apogee AD/DA would. If we delete the 96 from the order and include a new 16x16 avid instead the cost difference would be $1800..."

Az új Avid 16x16 IO Analóg konverterről nagyon  jókat olvasok. Az Apogee Symphony hangminőségéhez nagyon közel van, mögötte végzett egy kicsivel (http://www.soundonsound.com/news?NewsID=13352)

 

-Más lehetőség, hogy marad minden az eredetiben, és beszerzek egy Apogee 16x AD-t egy x HD bővítővel, így megyek be a digidesign HD core kártyával

 

-További opció az Apogee 16x AD Firewire bővítővel direkt bele a Mac-be   DAW: natív Pro Tools 10 és Nuendo/Cubase

 

Melyik lehet jobb: 16x- PCie HD Core, vagy Firewire-Mac

 

...Ó mondd Te mit választanál....?! :)

Szerkesztette PropaneB
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! Segìtsetek légyszìves. Se időm, se energiàm nincs usb audió interfészek meghallgatàsàra, egyszerűen csak megszeretném rendelni a kütyüt online, hogy minél előbb megkapjam. Két kiszemelt cucc van. Az egyik focusrite scarlett solo, a màsik tascam us 322. Melyik a jobb? A scarlett solo hangminőségben ugyanaz mint a mondjuk a 2i2? Csak elektronikus zenét ìrok cubaseban, van egy pàr mackie mr5, és egy sony mdr7506. Nincs szükségem se szuper mikrofon bemenetre, se màsra. Csak egy szépen szóló, alacsony latency értékű usb hangkàrtyàra. Ez a kettő termék érdekelne csak. Ennyit szànok rà. A külön füleshangerő poti sem szàmìt, mert kihúzom azt kész, hogyha a monitorokkal dolgozom! Köszi sràcok előre is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! Segìtsetek légyszìves. Se időm, se energiàm nincs usb audió interfészek meghallgatàsàra, egyszerűen csak megszeretném rendelni a kütyüt online, hogy minél előbb megkapjam. Két kiszemelt cucc van. Az egyik focusrite scarlett solo, a màsik tascam us 322. Melyik a jobb? A scarlett solo hangminőségben ugyanaz mint a mondjuk a 2i2? Csak elektronikus zenét ìrok cubaseban, van egy pàr mackie mr5, és egy sony mdr7506. Nincs szükségem se szuper mikrofon bemenetre, se màsra. Csak egy szépen szóló, alacsony latency értékű usb hangkàrtyàra. Ez a kettő termék érdekelne csak. Ennyit szànok rà. A külön füleshangerő poti sem szàmìt, mert kihúzom azt kész, hogyha a monitorokkal dolgozom! Köszi sràcok előre is.

 

Nem tudtam, hogy a Tascam gyárt hangkártyákat is, ugye meghatározó gyártó bizonyos területeken. A két kártya egy árban van, számomra úgy tűnik hogy a Tascam egy feature-huszár eszköz, addig a Focusrite egy letisztult valami, viszont hiányolom róla a szimmetrikus kijáratot ami a Mackie mellé nem problémás, de ha fejlesztesz akkor nem a legszerencsésebb.

 

Ha azt nézzük hogy adott pénzért mit kapsz és ha kevesebbet kapsz akkor azt jobb minőségben akkor számomra a Focusrite a nyerő. A Tascam kényelmesebb a külön szabályzással, nekem egy Roland Quad-Capture van és ez az egy zavar benne hogy ha fülesezni akarok akkor mászok az asztal alá a monitort lekapcsolni, továbbá a fülest használom olyan potméterállásban ahol a monitor már rég peakel szóval erre is figyelni kell.

 

Ami kétségtelen előny lenne számodra az az analóg hangerőszabályzás (ZBH01), de ha nem igényelsz bemeneteket és az RCA kimenet is megteszi akkor lehetséges hogy nincsen szükséged külső hangkártyára csak egy faragott jelút kapcsoló plusz analóg potméter párosra, én is simán ellenék ennyivel ha néha nem kéne valamit felvenni.

 

Ha rám hallgatsz a Scarlettet veszed mert hangkártya terén sokkal bejáratottabb, illetve nem szeretem a feature-huszár dolgokat, a B betűs német kínai márka is mindig ezzel akar kitűnni :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem tudtam, hogy a Tascam gyárt hangkártyákat is, ugye meghatározó gyártó bizonyos területeken. A két kártya egy árban van, számomra úgy tűnik hogy a Tascam egy feature-huszár eszköz, addig a Focusrite egy letisztult valami, viszont hiányolom róla a szimmetrikus kijáratot ami a Mackie mellé nem problémás, de ha fejlesztesz akkor nem a legszerencsésebb.

 

Ha azt nézzük hogy adott pénzért mit kapsz és ha kevesebbet kapsz akkor azt jobb minőségben akkor számomra a Focusrite a nyerő. A Tascam kényelmesebb a külön szabályzással, nekem egy Roland Quad-Capture van és ez az egy zavar benne hogy ha fülesezni akarok akkor mászok az asztal alá a monitort lekapcsolni, továbbá a fülest használom olyan potméterállásban ahol a monitor már rég peakel szóval erre is figyelni kell.

 

Ami kétségtelen előny lenne számodra az az analóg hangerőszabályzás (ZBH01), de ha nem igényelsz bemeneteket és az RCA kimenet is megteszi akkor lehetséges hogy nincsen szükséged külső hangkártyára csak egy faragott jelút kapcsoló plusz analóg potméter párosra, én is simán ellenék ennyivel ha néha nem kéne valamit felvenni.

 

Ha rám hallgatsz a Scarlettet veszed mert hangkártya terén sokkal bejáratottabb, illetve nem szeretem a feature-huszár dolgokat, a B betűs német kínai márka is mindig ezzel akar kitűnni :D

Köszönöm szèpen a válaszodat! Valahol èreztem èn is, hogy ebben az esetben a kevesebb lesz a több! :) Igazad van, a scarlett lesz a nekem valò. Eddig egy belső esi maya44 kártyám volt, de hiányzott nagyon a kèzzelfoghatò hangerőszabályzás. Szòval a scarlett a nekem való cucc. Nem akarok én már semmit bővíteni. Nagyon jó nekem a cubase, mr5, mdr7506, és plugin hangszerek. Boldog vagyok ezekkel is. Köszi szépen!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vhol pont itt a menemszolon volt szó róla hogy ez a scarlet milyen "szar lett". Nem akarom a kedvet elvenni, de pont a hitspacesek közzül írta vki csak sehol nem találom.

Nekünk Steinberg UR22 van házi hobbizásra. Lehet jobban megérné abban gondolkodni!

Anno néztünk mi is Tascamot stb. de voltak érdekes dolgok azzal is. Amúgy nem tudom miben lenne meghatározó gyártó. Sztem szimplán csak olyan tucat cuccokat csinál ő is mint mondjuk hifiben a Sony. 12 egy tucat, a japán Behringer. :)

Szerkesztette DeMarco
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vhol pont itt a menemszolon volt szó róla hogy ez a scarlet milyen "szar lett". Nem akarom a kedvet elvenni, de pont a hitspacesek közzül írta vki csak sehol nem találom.

Nekünk Steinberg UR22 van házi hobbizásra. Lehet jobban megérné abban gondolkodni!

Anno néztünk mi is Tascamot stb. de voltak érdekes dolgok azzal is. Amúgy nem tudom miben lenne meghatározó gyártó. Sztem szimplán csak olyan tucat cuccokat csinál ő is mint mondjuk hifiben a Sony. 12 egy tucat, a japán Behringer. :)

 

Én viszont úgy látom-hallom mindenfelé, hogy a scarlettek micsoda minőségi termékek. :) Persze, gondolom, egy Steinberg sem rossz!! :) Az viszont 40 ezer. Nekem 31ezer a plafon. Megveszem a scarlett solo-t. Amire nekem kell, arra megfelel. Úgy gondolom, ennyi pénzért csak megüt egy szintet, persze pozitív irányban! :) Minimális igényeim vannak e téren, mert csak elektronikus zenéket irogatok hobbiból, és szerintem ez bőven elég lesz erre a célra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Hitspace-nél én úgy látom, hogy jó ideje húztak egy képzeletbeli vonalat. Van egy szint, ami alatt már nem forgalmaznak termékeket. Pár éve még sokkal nagyobb volt a választék, szinte az összes kategóriában. Sok embertől hallottam már, hogy " ott szart nem árulnak". Nekem is ez a véleményem. Amit eddig ott vásároltam, abban nem volt hiba részemről. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

 

Szeretnék én is segítséget kérni, ahogy átolvastam a fórumot, kicsit "lerágott csont" témában, de igazából mindenre lett minden mondva, hideg is meleg is :)

 

A tények:

 

Egy EMU 1212m-et szeretnék lecserélni, főleg a support miatt (win 7 a vége, nincs linux), s valami USB-s külső dolog érdekelne. Főleg zenehallgatásra, ritkán gitár is rá lenne dugva hobbi célra, semmi komoly :) illetve már az EMUnál is morogtam miatta, de jó volna egy füles kimenet, ha meg még külön szabályozható, akkor ugrálok is örömömben :)

 

Amiken gondolkodok:

 

Focusrite Scarlett 2i2

Steinberg UR22

M-Audio M-Track Plus MKII

 

Igazából ahogy átnéztem őket, nagyjából ugyanaz a tudás, de icipici apróság különbségek mégis vannak :)

 

Előre is köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok,

 

fejleszteni szeretném itthoni kis "stúdiómat" és a megfelelő konfiguráció kiválasztásában kérnék segítséget.

A feladat, hogy egyszerre szeretnék felvenni, egy elektromos gitárt (1 line in), egy bass gitárt (1 line in), egy mikrofont (1 mic in), egy szintit (2 line in) és minden képen szeretnék az UAD vonalon is elindulni, ja és PC-t használok :)

Amiket én nézegettem:

- Saffire Pro 26  + UAD-2 Solo (eddig ezt találtam a legjobbnak, főleg firewire miatt, azt azonban nem találtam, hogy adnak-e hozzá külső tápot, az nagyon jó lenne)

- Steinberg U44 + UAD-2 Solo (itt a legnagyobb problémám az, hogy a Steinberg U44 USB-s és már így is tele van elosztókkal a gép, viszont van benne DSP, bár csak monitoring...., bár ott az UAD)

- Apollo Twin Solo + Focusrite OctoPre mkII (ADAT bementen bővíteném az Apollo-t, bár ez egy 33%-al nagyobb befektetés)

 

A történethez az is hozzá tartozik, hogy jelenleg és a jövőben sem valószínű, hogy egyszerre veszem fel ezeket a hangszereket, ez csak ilyen kényelmi funkció, hogy ne kelljen mindig dugdosni, bár ha van lehetőség az nem baj. Jelenleg egy TC Desktop Konnekt 6-ot használok egy Behringer Xenyx analóg keverővel!

 

Köszönöm a helpet!

Szerkesztette csuzlee
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok,

 

fejleszteni szeretném itthoni kis "stúdiómat" és a megfelelő konfiguráció kiválasztásában kérnék segítséget.

A feladat, hogy egyszerre szeretnék felvenni, egy elektromos gitárt (1 line in), egy bass gitárt (1 line in), egy mikrofont (1 mic in), egy szintit (2 line in) és minden képen szeretnék az UAD vonalon is elindulni, ja és PC-t használok :)

Amiket én nézegettem:

- Saffire Pro 26  + UAD-2 Solo (eddig ezt találtam a legjobbnak, főleg firewire miatt, azt azonban nem találtam, hogy adnak-e hozzá külső tápot, az nagyon jó lenne)

- Steinberg U44 + UAD-2 Solo (itt a legnagyobb problémám az, hogy a Steinberg U44 USB-s és már így is tele van elosztókkal a gép, viszont van benne DSP, bár csak monitoring...., bár ott az UAD)

- Apollo Twin Solo + Focusrite OctoPre mkII (ADAT bementen bővíteném az Apollo-t, bár ez egy 33%-al nagyobb befektetés)

 

A történethez az is hozzá tartozik, hogy jelenleg és a jövőben sem valószínű, hogy egyszerre veszem fel ezeket a hangszereket, ez csak ilyen kényelmi funkció, hogy ne kelljen mindig dugdosni, bár ha van lehetőség az nem baj. Jelenleg egy TC Desktop Konnekt 6-ot használok egy Behringer Xenyx analóg keverővel!

 

Köszönöm a helpet!

Én a harmadik opciót választanám, de a twin csak mekkel megy tudtommal :(

A Saffire táppal jön. És mellette szól, hogy később ha kell, bővíthető (ADAT, SPDIF) míg a Steinberg nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én a harmadik opciót választanám, de a twin csak mekkel megy tudtommal :(

A Saffire táppal jön. És mellette szól, hogy később ha kell, bővíthető (ADAT, SPDIF) míg a Steinberg nem.

Nah ezt beneztem... :) az ilyenre mindig a Stargate sztarja Tilk legendas mondasa jut eszembe: "indeed" :)))

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

 

Szeretnék én is segítséget kérni, ahogy átolvastam a fórumot, kicsit "lerágott csont" témában, de igazából mindenre lett minden mondva, hideg is meleg is :)

 

A tények:

 

Egy EMU 1212m-et szeretnék lecserélni, főleg a support miatt (win 7 a vége, nincs linux), s valami USB-s külső dolog érdekelne. Főleg zenehallgatásra, ritkán gitár is rá lenne dugva hobbi célra, semmi komoly :) illetve már az EMUnál is morogtam miatta, de jó volna egy füles kimenet, ha meg még külön szabályozható, akkor ugrálok is örömömben :)

 

Amiken gondolkodok:

 

Focusrite Scarlett 2i2

Steinberg UR22

M-Audio M-Track Plus MKII

 

Igazából ahogy átnéztem őket, nagyjából ugyanaz a tudás, de icipici apróság különbségek mégis vannak :)

 

Előre is köszönöm! :)

Én egy Scarlett 2i4-et vettem, mivel ehhez (és a 2i2-höz is) az újak mellett van még XP driver, amellett, hogy hordozható, és USB2-es, azaz mindenféle gépre rá tudom így dugni szükség esetén. Az E-MU-hoz viszonyítva nem tűnt nekem gyengébb minőségűnek. Ami viszont nagyon hiányzik az E-MU óta, az a jó kis szuper PatchMixDSP. Ehhez sajnos nincs ilyen: az ún. "Audio Control Panel" egyetlen darab csúszka csak a latency állításához (1-től 10 ms-ig), oszt jónapot. Működési téren amúgy eddig semmi gondom nem volt még vele.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Még a TC Electronics hangkártyának se túl jók a driverei.
Akik jók driverben illetve stabilitásban, soundban:
Metric Halo
RME
Prism
Digidesign(Avid)
Ezek soha nem szállnak el, nem recsegnek semmilyen okból, nem kell driverre vadászni,és naprakészek.

TC Electronics a Dyno hangfalakat is elrontotta már.
Mivel,hogy eléggé profitorientált cég.
Questedet vennék mai fejjel.
Visszatérve a hangkártyára:
a legfontosabb az,hogy

1.) külső legyen,hogy ne zúgjon semmilyen okból, szóval analog jel ne jöjjön ki a gépből 
2.) meg kell nézni a supportját MÉG VÁSÁRLÁS ELŐTT,hogy 1-2-max 3 hónapnál régebbiek e, ha igen, kuka az egész cég 
3.) ha valaki nem vesz fel analóg cuccokat, meg akusztikus hangszereket, akkor bőven elég az alaplapi hangkártya , DIGI OUT, és egy jó konverter a fülesnek és a megfigyelő (monitor) hangfalaknak. minden más parasztvakítás

4.) ha aku hangszereket veszel fel, Moog-ot stb, csak akkor tudsz a sample library-k fölé jutni hangminőségben, ha AMS-NEVE-be dugod a szintit, abban jobban érzi magát, analog torzítót raksz a magasakra pár %-ban, jó konvertereid vannak (Lavry, Prism, Metric Halo), ja és a legfontosabb:
Nem a béna Logicot használod vagy az újabban semmire sem jó pro tools-t, (A TDM még király) hanem reapert, cubase-t, nuendot, ableton live-ot stb.
De ezek közül is a Reapert ajánlanám, mivel elég brutális dolgokra képes, úgy működik a summing, mint a legdurvább keverőpultokban (digitálisakban), amik úgy szólnak mint egy analog(majdnem), és olyan modulárisak,mint a digitális fader-sakkozgatások, take hajtogatások :))

 

de ez csak a summing,meg a technikai dolgok, szintézisre, akusztikus sound designra, analog sound desigra még mindig a "meglepő" módon analog a jó, a végtelen tartalékával, és az irracionális kvantum-matekjával,szóval ahhoz mélyen a zsebbe kell nyúlni hangkari téren is.

Szerkesztette proaudio_c.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Off:

...

Mivel,hogy eléggé profitorientált cég.

...

Kapitalizmusban minden cég profitorientált, emiatt szerveződik céggé egy csoport. Ha nem profitorientált, akkor nem cég (vagy vállalat), hanem civil szervezet stb.

Itt a vállalatok eltérő (profitszerző - ugyanis ez az egyetlen célja van egy kapitalista vállalatnak) stratégiái, amik különböző hozzáállást eredményeznek a "support", a vásárlók felé.

Pl. belebukhat abba is, ha nem szolgálja ki rendesen a vásárlókat, meg abba is ha, túl sokat költ rá vagy elszámolják az arányokat, rosszul becsülik meg a (termék, marketing, support) fogadtatását.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Van egy Echo külső hangkártyám (interface :-) ), ami tök jól működik, csak minden számítógép lekapcsolásnál akkorát kattan (reccsen) a bedugott fejhallgató, még lehúzott potival is, hogy méterekről hallani.

Attól félek, ez kinyírja a fejest.

Mit tehetek ez ellen? Van alapja a félelmemnek?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Emiatt nem akarok külön topikot nyitni, valószínűleg rajtam kívül nincs más fórumozónak hasonló hangkarija, főleg hasonló problémája. :-)

Szóval, az Echo Layla 3G külső interface-e egy (ránézésre) VGA female-to-female kábellel csatlakozik a PC-ben lévő belső részhez. Ezt cserélném egy másik, rövidebb kábelre (4m vs 1m).

Ez lenne a kiszemelt.

Ez így rendben van, vagy elronthatom a kártyát esetleges más érintkezőkiosztású kábellel, vagy csak szimplán a nem jó minőségű kábel okozhat jelveszteséget?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Emiatt nem akarok külön topikot nyitni, valószínűleg rajtam kívül nincs más fórumozónak hasonló hangkarija, főleg hasonló problémája. :-)

Szóval, az Echo Layla 3G külső interface-e egy (ránézésre) VGA female-to-female kábellel csatlakozik a PC-ben lévő belső részhez. Ezt cserélném egy másik, rövidebb kábelre (4m vs 1m).

Ez lenne a kiszemelt.

Ez így rendben van, vagy elronthatom a kártyát esetleges más érintkezőkiosztású kábellel, vagy csak szimplán a nem jó minőségű kábel okozhat jelveszteséget?

https://www.gearslutz.com/board/music-computers/630687-echo-layla-3g-cable-issue.html

https://www.gearslutz.com/board/music-computers/649582-echo-layla-3g-serial-cable.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! az érdekelne hogy a focusrite scarlett 2i2 menyire színezi a hangot ? mármint a/d d/a konverterre értem illetve ha már kérdezek  : megéri  egy első gen apogee duet-re gyüjteni inkább ( használtan ) ? focusrite saffire tényleg nem anyira megbízható ? konvertere jobb/roszabb mint a scarlett szériának ? köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv!

Ilyet esetleg használ valaki közületek, és ha igen, mik a tapasztalatok?

Tascam US-16x08: http://tascam.com/product/us-16x08/

 

A fejhallgató része mennyire jó, illetve a preampok milyenek mondjuk egy hasonló Focusritehoz (vagy hasonló árú bármihez) képest?

A kártya idehaza ilyen 95k körül van a legtöbb helyen, és bár van egy-két hiányossága (pl direct monitoring, vagy az egyetlen fejhallgató kimenet, amiből inkább szeretnék kettőt a MIDI helyett), de nekem összességében jó vételnek tűnik a maga 16 bemenetével. De ha van jobb opció, hasonló áron, az mindenképpen érdekelne. (beleértve az használtan eladót is)

 

Alapvetően egyébként az a célom, hogy legyen egy olyan kártyám, aminek van annyira sok bemenete, hogy egy jó ideig ne fogyjak ki belőlük, amíg újabb és újabb szintiket veszek, illetve néhány kimenet külső hardware effekteknek, preampból elég lenne már kettő is, és a hordozhatóság sem túl lényeges, csak legyen USB portos a kártya. Szóval ilyen kategóriában érdekelne esetleg másik versenyző is, esetleg még ADAT portos megoldással is.

 

Köszönöm! :)

Szerkesztette Tazi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...