Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha 2023 - októberben mutatják be a Montage utódját…


djuice

Recommended Posts

13 órája írta turorudi:

Mondjuk én ezt nem nevezném szivárgásnak, hanem szándékos hype keltés. :D 

Amúgy kíváncsi leszek, hogy az érintő kijelző alatti potik mire lesznek jók. Lehet, hogy azzal megkönnyítik az érintő kijelző kezelését, vagy csak beprogramozható paraméterek lesznek rajta, avagy mindkettő?

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta idioty:

Mondjuk én ezt nem nevezném szivárgásnak, hanem szándékos hype keltés. :D 

Amúgy kíváncsi leszek, hogy az érintő kijelző alatti potik mire lesznek jók. Lehet, hogy azzal megkönnyítik az érintő kijelző kezelését, vagy csak beprogramozható paraméterek lesznek rajta, avagy mindkettő?

Az EX5-ön ugyanúgy vannak potik a kijelző alatt. Azok sima kontrollerrek, illetve data entry, amivel tényleg elég könnyen lehet értékeket bevinni.

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta Koródi Csaba:

Előbb-utóbb csak megalkotják újra a régi sikeres modelleket, csak közben úgy kell csomagolni, hogy ez valami brutálisan új, hogy lehessen 2M forintért értékesíteni :)

Amúgy k.rva érdekes, hogy hallgattam azt az Alaska presetet és tökre érdektelen volt számomra, amíg meg nem jelentek a tájkép videók a hegyekkel! Na attól se ugrottam ki a bőrömből hirtelen, de ilyenekhez kötve több értelmet kap a hangzás. És mennyi ilyen van, hogy néha csak egy fos reklám hangulatban úgy hoz egy dallamot vagy különleges hangszínt, hogy azon kattog az ember, azt meg hogy találták ki oda és milyen szintiből szól, mert semmihez sem hasonlít soha nem hallott dologként.

Most van nálam egy MOXF6 kipróbálásra. Hát szinte 10-esével lapozom át a sok egykaptafa semmire se való EDM hangszíneit (az SY Alaskához képest is pl.). 🫤

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta djuice:

Amúgy k.rva érdekes, hogy hallgattam azt az Alaska presetet és tökre érdektelen volt számomra, amíg meg nem jelentek a tájkép videók a hegyekkel! Na attól se ugrottam ki a bőrömből hirtelen, de ilyenekhez kötve több értelmet kap a hangzás. És mennyi ilyen van, hogy néha csak egy fos reklám hangulatban úgy hoz egy dallamot vagy különleges hangszínt, hogy azon kattog az ember, azt meg hogy találták ki oda és milyen szintiből szól, mert semmihez sem hasonlít soha nem hallott dologként.

Most van nálam egy MOXF6 kipróbálásra. Hát szinte 10-esével lapozom át a sok egykaptafa semmire se való EDM hangszíneit (az SY Alaskához képest is pl.). 🫤

Alaska, az eredeti:

Eddie Jobson (U.K.), egy Yamaha CS-80-on.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta djuice:

Amúgy k.rva érdekes, hogy hallgattam azt az Alaska presetet és tökre érdektelen volt számomra, amíg meg nem jelentek a tájkép videók a hegyekkel!

Azt hiszem félreérthetően írtam. Az Alaska az SY99-ben van. Ez egy hasonló, de kicsit más patch, amit a képen szintiző csávó programozott SY77-re és Alive! a patch neve. Bár ez nem igazán lényeges, de az látszik belőle, hogy sok patch gyáros/forgalmazó csak megfog egy preset hangot, és azt bizgerálja, amíg kicsit jobb nem lesz. Ezt a Yamaha csoportokban rendre felfedezem Montage-ra, az SY-okra, DX-ekre.
Amit pedig észreveszel, az pont egy érdekes kérdés arról, hogy milyen a jó patch. Van olyan is, ami önmagában működik, de van olyan, ami csak akkor jó, ha kontextusba kerül (és persze van sok szar is).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ha kidobnák belőle az FM-et, beraknák helyette az AN-t, kijavítanák a touch screen hülyeségeit és helyreraknák a PROGRAM/PERFORMANCE anomáliákat, majd kiadnák MODX M-ben is, amit aztán beáraznának olyan 300 ezer Ft köré, akkor forgolódnék álmatlanul éjszaka. De amíg ezek - az én szememben hibák - benne maradnak több mint egy millióért, addig az esélytelenek teljes nyugalmával fogom 5 nap múlva is nézegetni a demókat :)

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Koródi Csaba:

majd kiadnák MODX M-ben is…

Vagy méginkább egy MX szintű új olcsó cuccban manifesztálódna többek örömére valami…
Tudnillik, a MODX se volt mentes a touch lcd-től, az MX-nek meg egy évtizede elfelejtettek folytatását csinálni. Sztem így ő a legtovább trónon ülő máig is értékesíett széria a cégtől. 😳

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 órája írta Koródi Csaba:

Ha kidobnák belőle az FM-et, beraknák helyette az AN-t, kijavítanák a touch screen hülyeségeit és helyreraknák a PROGRAM/PERFORMANCE anomáliákat, majd kiadnák MODX M-ben is, amit aztán beáraznának olyan 300 ezer Ft köré, akkor forgolódnék álmatlanul éjszaka. De amíg ezek - az én szememben hibák - benne maradnak több mint egy millióért, addig az esélytelenek teljes nyugalmával fogom 5 nap múlva is nézegetni a demókat :)

A legnagyobb meglepi valóban az lenne, ha frissítenék az MX szériát - amire azért nem látok esélyt, mert azzal kb lábon lőnék saját magukat (kinek kellene akkor az modx...)
Ha már álmodozunk, akkor egy úgynevezett "streamlined user interface", megfelelő mennyiségű potival és sliderrel, normális méretű, de nem érintőképernyő, mindez egy modx+ szintű hangforrással (awm+fm és ha már lúdlegyenkövér, akkor analog modelling), az általad írt árazással... kb elsőként rendelném meg :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 perccel ezelőtt írta Szodike:

Ha már álmodozunk, akkor egy úgynevezett "streamlined user interface", megfelelő mennyiségű potival és sliderrel, normális méretű, de nem érintőképernyő, mindez egy modx+ szintű hangforrással (awm+fm és ha már lúdlegyenkövér, akkor analog modelling), az általad írt árazással... kb elsőként rendelném meg :)

Én pedig másodikként :) Még azon sem dolgoznék, hogy gyorsan eladjam a meglévő hangszereimet... kivenném a családi kasszából, azt' később visszapótolnám :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Szodike:

kb elsőként rendelném meg :)

Érdekes cég a Yamaha. Csináltak fehér Motif XF-t is, majd 1-2 évre rá kiadták a Montaget. Ennyit a lábonlövésről önmaguk irányában. Olyan régen tényleg nem volt, hogy egy szinti széria 10 évet megérjen változtatás nélkül, sőt az FM korszakban évente több modellt is kiadtak, de 3 évente utána is mindig volt új csúcsmodell stb. A Motif XF 6-7 évig ment, a Montage is mára 7 éves, az MX-eket meg asszem 2012-ben dobták piacra. Elképesztő hosszú idő ezen a piacon. Bár mondjuk a Korg Kronos, Krome szériák is jó kis matuzsálemek lettek idő közben vagy a Roland Juno DS, FA típusok is.  A műszaki technika gyorsulva fejlődik állítólag, itt meg belassultak a szintis események. Én úgy saccolom, a Modx+ után nem igen lesz 1-2 évig oda frissítés, de egy félig Modx tudású MX megújulás már igazán érne itt napjainkra!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

- Nearly doubled internal waverom (from 5.67 Gb to 9.97 Gb)

- Doubled User wave memory (from 1.75 Gb to 3.8 Gb)
- Three sound engines included with overall polyphony increased to 400 notes (128 AWM2 preset, 128 AWM2 user, 128 FM-X, and 16 AN-X)
- Montage M8X boasts a new GEX weighted keybed with Polyphonic Aftertouch. M7 and M6 still use the old FSX keybed with Channel Aftertouch
- Upgraded Pure Analog Circuit for more detailed low-mids and presence
- New performance controls with a five segment ribbon controller, a new keyboard HOLD button for sustaining chords while using knobs to edit, and a Portamento on/off button and dedicated time knob

Prices as listed on the site:
M6 - 3499$
M7 - 3999$
M8x - 4499$

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta turorudi:

- Nearly doubled internal waverom (from 5.67 Gb to 9.97 Gb)

- Doubled User wave memory (from 1.75 Gb to 3.8 Gb)
- Three sound engines included with overall polyphony increased to 400 notes (128 AWM2 preset, 128 AWM2 user, 128 FM-X, and 16 AN-X)
- Montage M8X boasts a new GEX weighted keybed with Polyphonic Aftertouch. M7 and M6 still use the old FSX keybed with Channel Aftertouch
- Upgraded Pure Analog Circuit for more detailed low-mids and presence
- New performance controls with a five segment ribbon controller, a new keyboard HOLD button for sustaining chords while using knobs to edit, and a Portamento on/off button and dedicated time knob

Prices as listed on the site:
M6 - 3499$
M7 - 3999$
M8x - 4499$

Jóóóó sok málna ám, amit kérnek érte. Nem ez lesz a karácsonyfa alatt :D

 

Link to comment
Share on other sites

A 3500$ sztem még oké is a mai árak mellett flagship cuccnak és amúgy is szoktak esni idővel a Yamaha árai 10-20 százalékot is akár. Én 2 milla közelébe tippeltem volna olyan, min. 1,8 misire az 5 oktávost is. Azért a 16-os AN-x polifónia elég vicces, pláne ha ez abban is le lesz korlátozva, ha 1 partra lehet majd összesen használni az enginet!

Link to comment
Share on other sites

47 perccel ezelőtt írta turorudi:

polyphonic aftertouch

Igen, ez is érdekes, hogy pont egy kalapácsmechanikás billentyűzet nem alkalmas annyira szinti játékhoz, ami aftertouch-ot igényelne. De nekem gyanús, ahogy a P sorozatú kis zongoráiknál is lecserélték most a GHS mechanikát egy katasztrofálisabbra, ebben sem néz ki fantasztikusabbnak majd az M8, ahogy a trendek legtöbbször mutatják.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...