Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha 2023 - októberben mutatják be a Montage utódját…


djuice

Recommended Posts

44 perccel ezelőtt írta djuice:

Ez nem csak egy editor lenne egyébként? :wacko:

23 perccel ezelőtt írta Szodike:

Szerintem is csak egy editor - amivel integrálni tudod a hangszert daw-ba. És plusz málnáért természetesen...

A hivatalos PR anyagban így fogalmaznak:

EXPANDED SOFTSYNTH PLUGIN (E.S.P.) (COMING EARLY 2024)

A game-changer for musicians, the Expanded Softsynth Plugin (E.S.P.) replicates the MONTAGE M in your favorite Digital Workstation (DAW). Free for all registered MONTAGE M owners, E.S.P. allows you to create, edit and mix MONTAGE M Performances anywhere you happen to be – without the hardware – offering an unprecedented level of stage and studio integration. We are planning on releasing E.S.P. in Early 2024. The first version will have all the MONTAGE M sound while being limited to basic editing. The full version will be available in Summer 2024.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 perccel ezelőtt írta AudioWorks Hangtechnika:

A hivatalos PR anyagban így fogalmaznak:

EXPANDED SOFTSYNTH PLUGIN (E.S.P.) (COMING EARLY 2024)

A game-changer for musicians, the Expanded Softsynth Plugin (E.S.P.) replicates the MONTAGE M in your favorite Digital Workstation (DAW). Free for all registered MONTAGE M owners, E.S.P. allows you to create, edit and mix MONTAGE M Performances anywhere you happen to be – without the hardware – offering an unprecedented level of stage and studio integration. We are planning on releasing E.S.P. in Early 2024. The first version will have all the MONTAGE M sound while being limited to basic editing. The full version will be available in Summer 2024.

Ha lesz a hangszernek egy teljes értékű plugin verziója, akkor boldog leszek. Végül is a Rolandnál hasonló módon működik a zencore.

 

Link to comment
Share on other sites

40 perccel ezelőtt írta AudioWorks Hangtechnika:

A hivatalos PR anyagban így fogalmaznak:

EXPANDED SOFTSYNTH PLUGIN (E.S.P.) (COMING EARLY 2024)

A game-changer for musicians, the Expanded Softsynth Plugin (E.S.P.) replicates the MONTAGE M in your favorite Digital Workstation (DAW). Free for all registered MONTAGE M owners, E.S.P. allows you to create, edit and mix MONTAGE M Performances anywhere you happen to be – without the hardware – offering an unprecedented level of stage and studio integration. We are planning on releasing E.S.P. in Early 2024. The first version will have all the MONTAGE M sound while being limited to basic editing. The full version will be available in Summer 2024.

Én ezt úgy értelmezem, hogy ez egy teljes értékű szoftver hangszer klón lesz, mint a Korg Opsix, Wavestate és Modwave. Vagy az Arturia MiniFreak. Az árára nagyon kiváncsi leszek. 
Nekem szimpatikus ez az irány, mert így egy stúdió környezetben ki lehet használni a szoftver hangszerrel járó előnyöket, ugyanakkor a hangzás "egyazegyben" vihető színpadra a fizikai hangszerrel.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta Bendi:

Én ezt úgy értelmezem, hogy ez egy teljes értékű szoftver hangszer klón lesz, mint a Korg Opsix, Wavestate és Modwave. Vagy az Arturia MiniFreak

Ha ezt meglépi a Yamaha, akkor a Korg M1, Wavestation, Triton, Prophecy … stb. vsti plugin & standalone cucc után elég komoly lesz a DAW-ozók fegyvertára. Szinte már csak a Kurzweil lesz egyedül hátra e fronton.

Nekem még ezen akadt fent a figyelmem:
AWM2. Offering an incredible 128 Elements per part

https://usa.yamaha.com/products/music_production/synthesizers/montagem/index.html

 

Link to comment
Share on other sites

Ha nem kötik a Montage M fizikai jelenlétéhez - azaz akkor is megvehetem a plugint, ha montage m-em nincs - akkor ez a legtutibb dolog az egész bejelentésben :)

Kíváncsi vagyok hogy milyen konfig kell majd ahhoz, hogy kimaxolhasd a lehetőségeket (400as polifónia, összes insert effekt, stb)

Link to comment
Share on other sites

26 perccel ezelőtt írta Szodike:

azaz akkor is megvehetem a plugint, ha montage m-em nincs

Csak Montage M tulajdonosoknak lehet. Elsőnek csak egy quick editor lesz, majd később lehet szó arról, hogy önálló synth engine is belekerül.
A szoftvervédelme szerintem ki lesz gyúrva, úgyhogy nem lesz egyszerű dolog megszerezni feketén sem próbaként!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

54 perccel ezelőtt írta djuice:

Csak Montage M tulajdonosoknak lehet. Elsőnek csak egy quick editor lesz, majd később lehet szó arról, hogy önálló synth engine is belekerül.
A szoftvervédelme szerintem ki lesz gyúrva, úgyhogy nem lesz egyszerű dolog megszerezni feketén sem próbaként!

Az honnan van hogy csak montage tulajoknak? Megnéztem a videót, el is olvastam a yami oldalon a vonatkozó részt - egyértelműen ez nincs ott sehol. 

Azt szerintem félreértetted hogy elsőnek quick editor lesz. 

"The first version will have all the MONTAGE M sound while being limited to basic editing. The full version will be available in Summer 2024." 

"Allows to create... without the hardware"

Azt mondja, hogy először "limited editing capabilities", és a teljes mélységű szerkesztés később kerül bele. És ezek szerint a teljes sound source benne lesz, kb mint a roland zen core-ban.

 

 

 

Szerkesztette Szodike
Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Szodike:

ez nincs ott sehol

Lehet hogy félreértettem, de úgy vettem ki, hogy mint anno a Motifhoz is először csak annak járt pl. a bónusz pakk, aki hangszerhez tudta regisztrálni, s így majd itt is ez lesz. De még az is lehet, hogy úgy kell érteni, hogy a quick editor lesz pl. ingyenesen a Montage M-hez letölthető, később meg a full szoftver fizetősen megvehető aki akarja… Majd kiderül, de kicsit előbbire hajaz a 2. Montage a számítógépeden vagy a színpadon dolog is. Nem tudni pontosan hogy értették. Én úgy, hogy egy milkós hangszer helyett, nem biztos hogy elég lenne nekik, ha csak a szoftverüket vinnék. 🙃

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta djuice:

Én úgy, hogy egy milkós hangszer helyett, nem biztos hogy elég lenne nekik, ha csak a szoftverüket vinnék. 🙃

Ezt lehet innen is-onnan is nézni.

Én 3600 ajrós hangszert biztosan nem fogok vásárolni, akkor sem ha sajtos :)

Aki profi zenész, ebből keresi magát dunsztos üvegre, az minden bizonnyal megvásárolja majd.

A plugint viszont megvenném (amennyiben plugin áron adják :D )

Szerintem ilyen árazásnál elég szűk az a metszet, amiben azok szerepelnek, akik a ha nem lenne plugin akkor megvennék a vasat, de ha van plugin akkor meg azért nem veszik csak meg a harmónikát.

De majd meglátjuk mit szültek meg a sales csapat jól fésült arcai a yamahánál.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Szodike:

Ezt lehet innen is-onnan is nézni.

Én 3600 ajrós hangszert biztosan nem fogok vásárolni, akkor sem ha sajtos :)

Aki profi zenész, ebből keresi magát dunsztos üvegre, az minden bizonnyal megvásárolja majd.

A plugint viszont megvenném (amennyiben plugin áron adják :D )

Szerintem ilyen árazásnál elég szűk az a metszet, amiben azok szerepelnek, akik a ha nem lenne plugin akkor megvennék a vasat, de ha van plugin akkor meg azért nem veszik csak meg a harmónikát.

De majd meglátjuk mit szültek meg a sales csapat jól fésült arcai a yamahánál.

Ezalapján el tudom képzelni, hogy nem lesz MODX-szerű lakossági készülék. A pluginra azt mondják, hogy free for registered Montage users. Ugyanez volt a Sample Robottal az első Montage-nál.
Abban viszont kicsit hitetlenkedek, hogy DAW alá értelmesen meg tudják a motion seq-t, az arpeggiókat plusz az egész vezérlést. Az most már kiderült, hogy a Montage MIDI 2.0, és a DAW-ok tudtommal nem tudják a 2.0-t.

Link to comment
Share on other sites

55 perccel ezelőtt írta turorudi:

Abban viszont kicsit hitetlenkedek, hogy DAW alá értelmesen meg tudják a motion seq-t, az arpeggiókat plusz az egész vezérlést

Arra én is gyanakszom, hogy ha még esetleg majd odaadnák vele a teljes Montage M PCM hangkészletet is, az sem rigófütty volna tőlük, de sanszosabb lehet inkább egy ilyen FMx & ANx szintimotor vst-ként. A többi körítés, arp stb. pláne a kontrollerek nélkül, hát… nem is tudom. :wacko: Yamaha vhogy nem csinált még ilyet, így szkeptikus vagyok egyenlőre szintén.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

17 órája írta djuice:

Yamaha vhogy nem csinált még ilyet, így szkeptikus vagyok egyenlőre szintén.

A Yamaha a Steinberg tulajdonosa. Talan csak talalnak szoftverhangszerekben jaratos kollegakat hazon belul, nem beszelve arrol, hogy maga a Montage M is valami proci(ko)n futo szoftver csupan.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2023. 10. 12. at 13:44 írta faceeasyg:

A Yamaha a Steinberg tulajdonosa. Talan csak talalnak szoftverhangszerekben jaratos kollegakat hazon belul, nem beszelve arrol, hogy maga a Montage M is valami proci(ko)n futo szoftver csupan.

Épp ez jutott nekem is eszembe, hogy nagy valószínűséggel a Steinberg jelentősen közreműködött a szoftver fejlesztésében. Amúgy is van már erős kapcsolat, mert hogy pl. a Halion 7-esbe gyakorlatilag "beprogramoztak" egy DX7-est. Ráadásul a látható screenshotok nagyon "hajaznak" a Halion 7-re.
 

 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta faceeasyg:

Talan csak talalnak szoftverhangszerekben jaratos kollegakat hazon belul

Persze, nem is ezt vitatom, hanem hogy a Yamaha meg nem csinált olyat, hogy egy friss flagship cuccának kiadja a szoftver változatát is. Ezen a Korg is matekozott kicsit, mire a Wavestation meg stb. után jópár évre kijött a Legacy Collection. Nyilván mondjuk a sz.gépek fejlődése is kellett odáig a vas 1989-es megjelenésétől…

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Személyes véleményem szerint azért kellett megjeleníteni az új szintit, mert a modx-szel lábon lőttek magukat. Véleményem szerint nagyon kevés plusz dolgot tudott rengeteg felárért a Montage. Persze van akinek számítanak a különbségek, de nem mindenkinek. Itt azért ránézésre is többet tud… vagy nem. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...