Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek2?


coda

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 566
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

És akkor elárulnám, hogy mi Syngular kollégával egy zenekarban toltuk, még mikor mindkettőnknek volt Waldorfja. :)

Erről nekem az jutott eszembe, hogy pc-t ki akarom irtani az iparból, megjelenek fellépésen és gyakorlatilag én leszek a sok dj között az egyetlen egy "zenekar" :)

Nekem elektrós hangzásra adhatna valaki tanácsot.

Gondolom waldorf lenne(csak onnan gondolom, hogy a tagnak van)

Link to comment
Share on other sites

Fejjel menés a falnak. A PC lehetőségeihez képest a hardveres megoldások nem csak milliószor limitáltabbak, de programozásilag is mocsok mazochista dolog.

 

Egyedül a stabilitás az, ami mellette szólhat, de az is csak akkor, ha nem bughorda lakik a szoftverben (ha van a cuccnak).

 

Egyszerűbb, ha az ember megcsinálja a cuccait, samplingeli, aztán onnantól csak egy playelni kell hardverrel.

Link to comment
Share on other sites

Fejjel menés a falnak. A PC lehetőségeihez képest a hardveres megoldások nem csak milliószor limitáltabbak, de programozásilag is mocsok mazochista dolog.

 

Egyedül a stabilitás az, ami mellette szólhat, de az is csak akkor, ha nem bughorda lakik a szoftverben (ha van a cuccnak).

 

Egyszerűbb, ha az ember megcsinálja a cuccait, samplingeli, aztán onnantól csak egy playelni kell hardverrel.

 

Azért egy jó analóg dalszerkeszto (sequencer) odab@sz. ;) Meg egy hangmintázó (sampler) is máshogy szól, akárhogy is próbál ugyanaz lenni a PC. ;) És akkor vas vs. PC ugye. :)

A stabilitás pedig kb. az elsodleges egy élo fellépésnél.

Ok, persze mufajfuggo is, mert a mai edm "slágerek" tobbségéhez elég lenne egy tablet meg náhány app, elismerem. :D

Link to comment
Share on other sites

 

Erről nekem az jutott eszembe, hogy pc-t ki akarom irtani az iparból, megjelenek fellépésen és gyakorlatilag én leszek a sok dj között az egyetlen egy "zenekar" :)

Nekem elektrós hangzásra adhatna valaki tanácsot.

A többiek érvei mellé még, hogy ezeket a felszereléseket oda is kell vinni, üzembe helyezni, stb. Nálunk ezt kevesen tehetik meg, ill. kevés emberrel teszik meg a koncert/party szervezők. Ez szerintem akkor kifizetődő, ha te vagy mondjuk Moby (csak példaként hozom a nagy névre - persze, kinek mi), hogy elkér(het)sz csillió dollárt egy fellépésért és majd lesz, aki kifizeti. És akkor hozhatod az egész pereputtyot és még kaszálsz is.

Azért terjedt el a laptop dj-s dolog, mert minél olcsóbban akartak megúszni egy fellépést, a nagyobb bevétel reményében. Plusz nem kellett cipekedni és még az is lehet, hogy nem is fizettek annyit.

Nem tudom régebben hogyan csinálták, de pl. a Kraftwerk is legutóbb 4 laptopról szólt. Mondjuk ki tudja mi volt a háttérben, de na. És az is igaz, hogy valószínűleg ők nem a szállítási ktg-et akarták megúszni :)

Link to comment
Share on other sites

Szvsz azért az "élőzene" varázsa ellen nem kellene menni, még akkor se, ha az "élő" az egy harverszekvenszert és vasakat jelent, akár takkra pontosan is előre programozva...

Megjegyzem eléggé gáz, ha egy laptopnál többet nem tud fogadni az adott hely, vagy fizikailag, vagy pénzügyileg. Bár én zenész, és nem dj nézőpontból szemlélődök. Az is igaz persze, hogy az utolsó fellépésünkön, amikor megérkeztünk a mikrobusznyi hangszerrel a legelső feladat valami asztal összerakása volt, mert nem voltak felkészülve cca 3 méternyi rackre, szintire, egyebekre.

Egy leakasztott wc ajtó + két szintiállvány lett a megoldás...:)

Link to comment
Share on other sites

Egy Waldorf Blofeld-et inkább otthonra, stúdióba vagy színpadra ajánlanátok? Olvasgattam erről a szintiről egy s mást. Egyesek azt mondják, BUG-os, másoknak viszont nem volt vele problámája, valamint hangerő problémákról is olvastam. Youtube-on nézegettem róla pár videót, a hangja jónak tűnik, az áráról nem is beszélve.

Link to comment
Share on other sites

Egy Waldorf Blofeld-et inkább otthonra, stúdióba vagy színpadra ajánlanátok? Olvasgattam erről a szintiről egy s mást. Egyesek azt mondják, BUG-os, másoknak viszont nem volt vele problámája, valamint hangerő problémákról is olvastam. Youtube-on nézegettem róla pár videót, a hangja jónak tűnik, az áráról nem is beszélve.

Írtam is, és olvashatod is sok helyen: Ha élőzöl, akkor a Blofeld, mert géppel nem érdemes bíbelődni, de ha studioba kell, akkor Largo, mert uszkve ugyanaz, és némileg még többet is tud, viszont nem hagyod ott a gatyád a boltban.

Link to comment
Share on other sites

Azért egy jó analóg dalszerkeszto (sequencer) odab@sz. ;) Meg egy hangmintázó (sampler) is máshogy szól, akárhogy is próbál ugyanaz lenni a PC. ;) És akkor vas vs. PC ugye. :)

A stabilitás pedig kb. az elsodleges egy élo fellépésnél.

Ok, persze mufajfuggo is, mert a mai edm "slágerek" tobbségéhez elég lenne egy tablet meg náhány app, elismerem. :D

Wendelmar technozik. Ebből következően nem fog jobban szüttyögni az abban divatos lo-fi hangzás akkor sem, ha vesz egy sampler keyboardot, és feltölti rá a multisamplingelt matériát, és elpötyögi a fellépésen.

 

Egyébként a PC based fellépést én így képzeltem el: összerakva egy célgép, amin nem dolgozol, csak fellépsz vele. Live módban szintik, grooveok, aztán hadd menjen. Az nem fog neked összeomlani, meg lefagyni, ha nyers oprendszer, szükséges cuccok vannak csak rajta. Viszont kijön egy olcsóbb keyboard árából, és sokkal több mindenre jó.

Link to comment
Share on other sites

A sárga és a kék microQ közt csak design a különbség vagy hangra, funkcióra is más?

Valamint a Q, Q+ széria mennyiben áll felette a microQ-nak, XT-nek szerintetek?

Egy kék microQ-t pár éve láttam 40-ért, igaz leharcolt volt, de már el is kelt mire felhívtam a tagot. Annyiért szívesen kipróbáltam volna, szeretem a lágy pad soundokat, bár ilyeneket egy kis X50-es Korgban is találni ami kell néha. Gondolom azért egy Waldorfnak messze másak a lehetőségei. :)

Link to comment
Share on other sites

A sárgas és kék microQ között csak a szín a különbség.

A Q az nem áll felette az XT-nek, kb. egy szinten vannak minőségben, de teljesen más karakter a két hangszer.

A Q+ meg annyiban jobb, hogy abban analóg szűrők is vannak.

 

A fentiek persze a saját véleményemet tükrözik. A Q+ kivételével mindegyikkel vannak személyes tapasztalataim. XTk-t, és microQ-t kevertem is a saját felvételeinken. Q-t párszor megtekerésztem Syngular kollégánál. XTk-m meg volt vagy 4-5 évig, használtam stúdióban és koncerten is.

Link to comment
Share on other sites

Wendelmar technozik. Ebből következően nem fog jobban szüttyögni az abban divatos lo-fi hangzás akkor sem, ha vesz egy sampler keyboardot, és feltölti rá a multisamplingelt matériát, és elpötyögi a fellépésen.

 

Egyébként a PC based fellépést én így képzeltem el: összerakva egy célgép, amin nem dolgozol, csak fellépsz vele. Live módban szintik, grooveok, aztán hadd menjen. Az nem fog neked összeomlani, meg lefagyni, ha nyers oprendszer, szükséges cuccok vannak csak rajta. Viszont kijön egy olcsóbb keyboard árából, és sokkal több mindenre jó.

 

Én is a technóból indultam ki. ;) OK, a schranz esetén (amit wendelmar preferál) talán nem olyan lényeges.

Link to comment
Share on other sites

Én is a technóból indultam ki. ;) OK, a schranz esetén (amit wendelmar preferál) talán nem olyan lényeges.

Jó lehet hogy schranz, de vegyük azt példának, hogy meg vannak a maga eszközei, ezeket meg nyilván élőben is szeretném használni.

Egyébként stíluson belül magát profinak valló zenész kollégával is beszéltem és azt állítja, hogy nem lehet számítógép nélkül live actozni...

mutatom neki a képet és csak annyit válaszolt rá: biztos a laptopot elrakták a fényképezés előtt addig...

Mondom neki az előadót, tudtam hogy őt még utálja is, erre ajj hagyjál már azzal a kullanccsal...

Sokan egyébként megjegyzik, hogy biztos "hangmintázik a kispista" de ha már le kéne ülni a vasak elé akkor már nyilván a legjobban hurrogó is elvérezne.

Nekem is azért jó pár évig tartott mire a hangzásomat addig bírtam csűrni csavarni, hogy 12-ből max 2 csatorna legyen sample. Ezt az arányt azért szeretném lejjebb vinni. Szintiket, sok effektet és tr909 vst-t használok, aminek nyilván tudom a valóság alapját is és nem csak használom az eszközöket.

Épp ezért lenne nekem pár patch előnyös, bedobálnám a nord modularba és már meg is volnék.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Új vagyok itt. Szeretnék megtanulni zongorázni, ehhez vennék egy szintetizátort. Teljesen kezdő vagyok a témában. A tanulást ott kell kezdenem, hogy kottaolvasás.

 

Az érdekelne engemet, hogy mi a véleményetek a Yamaha YPT 220 szintetizátorról: http://www.muziker.hu/billentyusok/szintetizatorok/gyermek-es-kezdo-szintetizatorok/p/18659-yamaha-YPT-220

 

Ez árban még éppen megfizethető nekem. Később ha összejön, és sikerül megtanulnom használni, akkor persze lehet gyűjtők rá előre és veszek jobbat.

 

Esetleg ha 30 000 Ft-os áron tudtok jobbat, ajánlani, azt is szívesen fogadom. 

 

Előre is köszönöm a válaszokat és segítséget.

Link to comment
Share on other sites

kisspepe:

Ha zongorázni akarsz, akkor úgyis zongoratanárhoz kell járni. Ha nem ez (mert ez máshogy nem megy), akkor max otthoni pötyögésről beszélünk, de arra is más gépet vennék, illetve egyedül sosem fogod megtanulni a kottaolvasást, némi szolfézst (ha nem is összhangzattant) és a normális játékmódot. Zongoratanárnál kapott "házifeladatot" egy ilyen gépen viszont nem tudsz begyakorolni. Már csak egy szimpla kétkezes skálázáshoz sem elég 5oktáv, pláne nem egy ilyen semmire sem jó billentyűzeten.

Ne érts félre, csak objektív okokból fogalmazom meg, hogy ha síelni akarunk és csak a botra van pénzünk, akkor ne is kezdjünk bele, várjunk vele még és gyűjtsünk.

Amúgy felnőttek is jelentkezhetnek zeneiskolába. Zeneiskolafüggő, de kb40e-70eFt/félév. Zeneiskolának viszont az is előnye lehet, hogy ha van nekik gyakorlótermük, akkor oda is be lehet jutni órán kívül gyakorolni, amit otthon nem tud az ember, mert nincs min.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Új vagyok itt. Szeretnék megtanulni zongorázni, ehhez vennék egy szintetizátort. Teljesen kezdő vagyok a témában. A tanulást ott kell kezdenem, hogy kottaolvasás.

 

Az érdekelne engemet, hogy mi a véleményetek a Yamaha YPT 220 szintetizátorról: http://www.muziker.hu/billentyusok/szintetizatorok/gyermek-es-kezdo-szintetizatorok/p/18659-yamaha-YPT-220

 

Ez árban még éppen megfizethető nekem. Később ha összejön, és sikerül megtanulnom használni, akkor persze lehet gyűjtők rá előre és veszek jobbat.

 

Esetleg ha 30 000 Ft-os áron tudtok jobbat, ajánlani, azt is szívesen fogadom. 

 

Előre is köszönöm a válaszokat és segítséget.

 

Egyetértek Syngular-al, amennyiben komoly terveid vannak a zenéléssel, avagy zongoraműveket akarsz tanulni stb.

 

Azonban a tanácsok adásánál lássuk be, hogy nem akar mindenki zongoraművész, vagy professzionális előadó lenni... ha valaki 30 ezer Ft-ot tud hangszerre szánni szórakozásból, nem igazán hiszem hogy releváns olyan tanácsot adni, hogy menjen el évi 140 ezer Ft-ért tanulni, vagy különben "ne is kezdjünk bele".  Kispepe, ha nincsenek komolyabb terveid, csak érdekel a dolog és kikapcsolódásból szeretnél vele foglalkozni, akkor nem igazán látom be, miért ne lenne elég valakinek az 5 oktáv. Ami engem inkább zavar a hangszerben amit belinkeltél, hogy NEM DINAMIKUS a billentyűzete... ilyet semmiképpen ne vegyél, csak olyat vegyél ami DINAMIKUS. A 30 ezer Ft-ba belefér még olyan hangszer aminek van dinamikus billentése, de főleg használt piacról. (Ha nem akarsz komolyan síelni, akkor elég egy kis rövid léc a Vateráról, amivel lehet csúszkálni :D )

 

Azt viszont én is javaslom, hogy a zeneelméletbe és a kottaolvasásba ne vágj bele egyedül... ehhez próbálj segítséget kérni, tanárt keresni, barátot aki már tud stb. Ha pedig komolyan gondolod, akkor kénytelen leszel iskolába menni és komolyabb hangszert venni. Egyre kell vigyázni: azt neked is be kell látnod, hogy kicsi pénzért alacsony minőséget kapsz és az alacsony minőség elveheti a kedvedet attól, hogy később komolyabb célokra gyüjts. Szóval vigyázz, nehogy elvedd a saját kedvedet egy olcsó hangszerrel! Légy kitartó!

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek Syngular-al, amennyiben komoly terveid vannak a zenéléssel, avagy zongoraműveket akarsz tanulni stb.

 

Azonban a tanácsok adásánál lássuk be, hogy nem akar mindenki zongoraművész, vagy professzionális előadó lenni...

+1, részemről most kezdtem el az Alfred zongoratanulás felnőtteknek könyvének 2. kötetét (első kötet 1 évig tartott napi 1.5 órával) : http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Adult+All-In-One+Course%3A+Lesson-Theory-Technic&rh=i%3Aaps%2Ck%3AAdult+All-In-One+Course%3A+Lesson-Theory-Technic ezzel nyit :

 

és most már pedálom is van, köszönet az előttem szólónak érte :D (tanulhatom is vele újra az első kötet utolsó 4 számát, pedállal teljesen máshogy kell játszani ... csak szólok :) ) , a könyvhöz nem kell semmilyen előképzettség, nulláról indul

Link to comment
Share on other sites

kisspepe:

Ha zongorázni akarsz, akkor úgyis zongoratanárhoz kell járni. Ha nem ez (mert ez máshogy nem megy), akkor max otthoni pötyögésről beszélünk, de arra is más gépet vennék, illetve egyedül sosem fogod megtanulni a kottaolvasást, némi szolfézst (ha nem is összhangzattant) és a normális játékmódot.

 

nem vitatkozásképp írom,  csak belefutottam  :

Can We Learn Anything Online? Yes! Even How to Play the Piano

 

...However, are online lessons in general as good as a face-to-face encounter with a private teacher? According to Babson’s 2011 studies, online education is considered as good or superior to face-to-face education by more than 84.6% of US students...

http://www.forbes.com/sites/ricardogeromel/2012/09/24/can-we-learn-anything-online-yes-even-how-to-play-the-piano/

Link to comment
Share on other sites

Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdést de nem találtam alkalmasabb topikot erre a célra.

 

Tehát tudja esetleg valaki, hogy ki forgalmazza (ha van ilyen egyáltalán) Mo-n a Muse Research termékeit?

Én nem találtam semmi erre utaló "nyomot" de hátha más többet tud erről mondani.

Link to comment
Share on other sites

Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdést de nem találtam alkalmasabb topikot erre a célra.

 

Tehát tudja esetleg valaki, hogy ki forgalmazza (ha van ilyen egyáltalán) Mo-n a Muse Research termékeit?

Én nem találtam semmi erre utaló "nyomot" de hátha más többet tud erről mondani.

Ugyanebbe már én is egy jó éve belefutottam, és ugyanerre jutottam! Sajnos nincs neki hazai forgalmazója, csak a szomszédos országokban. Hazai forgalmazója a jól kifogott és szerencsés apróhirdetési vétel.... :D Sajnos.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...