Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek2?


coda

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 566
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Erre igen csekély esély van, hogy kis hazánkban ilyent áruljanak pláne ha nem is forgalmazzák vagyis ha van is 1-2 db összesen belőle az országban az sem valószínű, hogy eladó.

Mifelénk másféle hangszerek vannak "sztárolva".. :fpc:

Hát ha más nincs EBAY....... Én is ott nézegettem......

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Adódott nekem egy a címben szereplő problémám! Igazából pro és kontra érvekkel akarnám valamelyikről meggyőzni magam, de mindenféleképpen kéne mások véleménye is, esetlegesen objektíven....

Szóval a kérdés háttere: Most adtam el egy masterkeyboardot, a súlya, mechanikája, régisége, miatt(Nevezzük mondjuk Roland A-90-nek... :D ), nem volt rossz, de azon az áron kapok én jobbat is és tényleg, csak most pont nincs eladó olyan amit keresek. Így van most jelenleg 200 kp-m. Ezen kívül van még egy keverőm, ami durván 50-ért el is tudnám adni, bár még nem hirdettem meg... Az úgy már 250, ezen kívül van otthon egy Trinity-m.

Na szóval zongora az kell, mindenféleképpen.

És itt jön a csavar...

Amit a 200ból akartam volna venni egy Kurzweil SP4-8...volt egy darabig hirdetve, mire eladtam a Rolandot ez is elkelt....Most keresek, mivel újonnan még mindig durván 270 körül megy.

De mindeközben jött egy másik ötletem is.... Mindenféleképpen Kurz PC3 hang kell nekem, így jött egy másik ötletem. Mi lenne ha vennék egy PC3Le6-ot(muzikerben 246, bocsánat HS, de 299 nálatok, és 50 eFt elég sok különbség, bár eddig mindent a HS-ben vettem), plusz elpasszolnám a Trinity-t, és az árából vennék egy normális 88-as normális kalapácsos, nem súlyozott, meg félig súlyozott, hanem normális masterkeyboardot.

És árban ugyanott lennék....

tehát adódik a kérdés, ki mit tenne a helyemben és lehetőségeimmel?

 

Összegezvén:

1. Kurzweil SP4-8(pc3 hangszínbetöltések) + Trinity ez így 200 plusz mínusz 20 kijönne, vagy

2. Kurzweil PC3Le6 plusz 88 master (pl. m-audio prokeys vagy valami fatar) vagy esetleg ajánlotok valami más mastert.

 

Mind a kettővel pontosan ugyanazt tudnám megtenni, mivel rock, retro, blues, vonalon kéne. szekit nem használok, csak cubase, nagy vonalakban a trinity és le6 ugyanazt a szolgáltatásokat adja(tudom nem ugyanaz a kettő de amire nekem kéne ugyanazt tudják, csak nyílván a kurz hangban jobb).

 

Előre is köszönöm a válaszokat, remélem érthető voltam.

Üdv.: Gyuri

Az Sp4-es vonal állna közelebb hozzám, az ár miatt, meg kevesebb macera, de nem zárom ki a másikat sem, de pont azért írtam ide, hogy kis segítséget kapjak!!!

Link to comment
Share on other sites

Összegezvén:

1. Kurzweil SP4-8(pc3 hangszínbetöltések) + Trinity ez így 200 plusz mínusz 20 kijönne, vagy

2. Kurzweil PC3Le6 plusz 88 master (pl. m-audio prokeys vagy valami fatar) vagy esetleg ajánlotok valami más mastert.

 

Mind a kettővel pontosan ugyanazt tudnám megtenni, mivel rock, retro, blues, vonalon kéne. szekit nem használok, csak cubase, nagy vonalakban a trinity és le6 ugyanazt a szolgáltatásokat adja(tudom nem ugyanaz a kettő de amire nekem kéne ugyanazt tudják, csak nyílván a kurz hangban jobb).

 

Előre is köszönöm a válaszokat, remélem érthető voltam.

Üdv.: Gyuri

Az Sp4-es vonal állna közelebb hozzám, az ár miatt, meg kevesebb macera, de nem zárom ki a másikat sem, de pont azért írtam ide, hogy kis segítséget kapjak!!!

 

Én mint PC3LE6 tulaj azt mondom, hogy a PC3LE6 + Masterkeyboard vonalat válaszd.

 

Ez a PC3 egy teljesen komplett és kompakt megoldás. Benne a VAST szerkeszthetőség, a TripleStrike zongora, a KB3 orgona és a KVA szinti. Nem kalapácsos, de tömör, súlyozott. Ha kisebb helyekre mész zenélni, stúdiózni, vagy csak haverhoz ötletelni, csak leemeled a MASTERkeyboard fölül és ugyanazzal a sound-al és setuppal mész zenélni amit amúgyis használsz. Egy cuccból jön a hang, jól ki lehet dolgozni a színpadi setupokat.

 

A Trinity+SP4-8 megoldásnál már kettéosztódik a hang, a setupok midiződnek, kombinálódnak stb… ha csak egy hangszerrel mennél valahova zenélni, akkor vakarózhatsz, hogy a Trinity-t vidd a fúvósokkal (vagymivel) vagy az SP4-8-at a zongorával és még lehetne sorolni az apró nüanszokat.

 

Sokat leveleztünk már és sokat hallottam a setupjaidról tőled, hidd el nekem, hogy egy PC3LE6 egyszemélyben megoldaná a problémáidat. Aztán hogy alatta mennyit cserélgeted, próbálgatod a Mastrekeyboardokat, azt is bármeddig megteheted, a hangod, a befektetett munkád megmarad a fölső cuccban.

 

Ez a saját véleményem. Ha részletesebb dolgokat szeretnél megtudni a PC3LE6-ról, csak írj, megválaszolom, vagy megnézem a hangszerben. Jelzem, hogy a PC3LE6-nak épp a múlt héten frissítették az Oprendszerét, szóval eléggé up to date a cucc :D

 

Good Luck!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Adódott nekem egy a címben szereplő problémám! Igazából pro és kontra érvekkel akarnám valamelyikről meggyőzni magam, de mindenféleképpen kéne mások véleménye is, esetlegesen objektíven....

Szóval a kérdés háttere: Most adtam el egy masterkeyboardot, a súlya, mechanikája, régisége, miatt(Nevezzük mondjuk Roland A-90-nek... :D ), nem volt rossz, de azon az áron kapok én jobbat is és tényleg, csak most pont nincs eladó olyan amit keresek. Így van most jelenleg 200 kp-m. Ezen kívül van még egy keverőm, ami durván 50-ért el is tudnám adni, bár még nem hirdettem meg... Az úgy már 250, ezen kívül van otthon egy Trinity-m.

Na szóval zongora az kell, mindenféleképpen.

És itt jön a csavar...

Amit a 200ból akartam volna venni egy Kurzweil SP4-8...volt egy darabig hirdetve, mire eladtam a Rolandot ez is elkelt....Most keresek, mivel újonnan még mindig durván 270 körül megy.

De mindeközben jött egy másik ötletem is.... Mindenféleképpen Kurz PC3 hang kell nekem, így jött egy másik ötletem. Mi lenne ha vennék egy PC3Le6-ot(muzikerben 246, bocsánat HS, de 299 nálatok, és 50 eFt elég sok különbség, bár eddig mindent a HS-ben vettem), plusz elpasszolnám a Trinity-t, és az árából vennék egy normális 88-as normális kalapácsos, nem súlyozott, meg félig súlyozott, hanem normális masterkeyboardot.

És árban ugyanott lennék....

tehát adódik a kérdés, ki mit tenne a helyemben és lehetőségeimmel?

 

Összegezvén:

1. Kurzweil SP4-8(pc3 hangszínbetöltések) + Trinity ez így 200 plusz mínusz 20 kijönne, vagy

2. Kurzweil PC3Le6 plusz 88 master (pl. m-audio prokeys vagy valami fatar) vagy esetleg ajánlotok valami más mastert.

 

Mind a kettővel pontosan ugyanazt tudnám megtenni, mivel rock, retro, blues, vonalon kéne. szekit nem használok, csak cubase, nagy vonalakban a trinity és le6 ugyanazt a szolgáltatásokat adja(tudom nem ugyanaz a kettő de amire nekem kéne ugyanazt tudják, csak nyílván a kurz hangban jobb).

 

Előre is köszönöm a válaszokat, remélem érthető voltam.

Üdv.: Gyuri

Az Sp4-es vonal állna közelebb hozzám, az ár miatt, meg kevesebb macera, de nem zárom ki a másikat sem, de pont azért írtam ide, hogy kis segítséget kapjak!!!

 

Én nemrég kezdtem egy sajnos félresiklott eszmecserét a Numa Concert vs Numa Stage témában. Szerintem nem érdemes megúszni egy minőségi kalapácsmechanikás hangszer nélkül, ami vhol itt kezdődik és árban is jó pl egy Nord Pianohoz képest, ahogy külföldi fórumokon is írnak az új Fatarokról. Én is amondó vagyok, ha a Kurzweil tetszik, végy egy LE6-ot és ha összejön egy Numa Stage ára, gondolkozz el rajta. Állítólag ua. Fatar mechanika van benne, mint a Kurzweil Artisban (ez számomra is érdekes) és 270 körül sztem biztos nem lesz gáz így látatlanban sem az a keyboard, sőt elég vaskos zongihangok is vannak benne, amivel egymaga is meg tud szólalni. Persze a használt piac is feldobhat bármit. Régen imádták a Yamaha KX88-at is. Oké, nem egy mai darab, de atombiztos a mechanikája és 90-100 körül megvan.

Jó választást! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kicsit off és szubjektív ill. lehet félreértek vmit:

 

Sokan panaszkodnak, hogy itthon/otthon ez nincs, az nincs... bezzeg a mellettünk lévő országban!

1. Semmi nem gátol meg abban, hogy egy szép, bécsi városnézés alkalmával ellátogass az ottani boltba pl.

2. Semmi nem gátol abban sem, hogy Magyarországra rendelj BÁRMIT is.

3. Csak a példa kedvéért Ángliában is házhoz kell rendelni mindent, ugyanis itt még a háromszázezres városokban sincs semmi a kommersz napi cuccokon kívül.

Tehát aki nem London vagy Manchester vonzáskörzetében lakik, annak esélye sincs látni vagy kipróbálni egy Hitspace-nyi arzenált.

Pl. a "közepes stúdióminőségű" Beyerdynamic fülesemet még Manchesterben sem tudtam volna kipróbálni, így látatlanban, netes review-k alapján rendeltem meg.

Ebben az esetben meg már tökmindegy, hogy melyik országból jön. Ok, garancia szempontból nem teljesen mindegy, de egyrészt úgyis utazgat az ember, másrészt stúdiócuccoknál nem jellemző a gyakori meghibásodás, ugye.

Link to comment
Share on other sites

Kicsit off és szubjektív ill. lehet félreértek vmit:

 

Sokan panaszkodnak, hogy itthon/otthon ez nincs, az nincs... bezzeg a mellettünk lévő országban!

1. Semmi nem gátol meg abban, hogy egy szép, bécsi városnézés alkalmával ellátogass az ottani boltba pl.

2. Semmi nem gátol abban sem, hogy Magyarországra rendelj BÁRMIT is.

3. Csak a példa kedvéért Ángliában is házhoz kell rendelni mindent, ugyanis itt még a háromszázezres városokban sincs semmi a kommersz napi cuccokon kívül.

Tehát aki nem London vagy Manchester vonzáskörzetében lakik, annak esélye sincs látni vagy kipróbálni egy Hitspace-nyi arzenált.

Pl. a "közepes stúdióminőségű" Beyerdynamic fülesemet még Manchesterben sem tudtam volna kipróbálni, így látatlanban, netes review-k alapján rendeltem meg.

Ebben az esetben meg már tökmindegy, hogy melyik országból jön. Ok, garancia szempontból nem teljesen mindegy, de egyrészt úgyis utazgat az ember, másrészt stúdiócuccoknál nem jellemző a gyakori meghibásodás, ugye.

Ebben van némi spiritusz, már csak az a kérdés meg tud-e engedni bárki itthon mondjuk Szegedről vagy Sárospatakról is egy bécsi kiruccanást, mikor csak Pestre egy fél ház árán lehet majdcsak eljutni.

És tegyük hozzá, ha vki pl Londonban rendel a Thommantól és két hét múlva meggondolja hogy mégsem tetszik, zok szó nélkül veszik vissza és fizetik vissza az árát, plusz elnézést kérnek hogy csalódnia kellett. Itthon kb vért hányva, utálnák ki és száműznék az ilyen vásárlókat bármelyik boltból. A kinti dolog meg benne van a vásárlási feltételekben és egy barátom saját esete volt amit elmondott. Hát csak ennyi a különbség ma is nyugat és kelet között! ;)

Link to comment
Share on other sites

.......Itthon kb vért hányva, utálnák ki és száműznék az ilyen vásárlókat bármelyik boltból. A kinti dolog meg benne van a vásárlási feltételekben és egy barátom saját esete volt amit elmondott. Hát csak ennyi a különbség ma is nyugat és kelet között! ;)

Ezzel vitatkoznék.... Nem kicsit. Hosszú évek óta vásárolok neten, szerte európából. Vannak tapasztalataim visszaküldés témában is, és azt kell mondanom, semmi különbség ma már itthon és külföld közt. Meg kell nézni a bolt hátterét, értékelését ha először vásárolsz, az ismertségét, stb.. Nyilván, ha egy 17e ft-ért összerakott "honlapról" vásárolsz, semmi konkrét leírás után, akkor beleszaladsz a késbe... És itthon is minden benne van a vásárlási feltételekbe, de sokaknak az csak betű. Kicsi is,sok is, de nem véletlenül kötelező kiírni.

Link to comment
Share on other sites

A kinti dolog meg benne van a vásárlási feltételekben és egy barátom saját esete volt amit elmondott. Hát csak ennyi a különbség ma is nyugat és kelet között!

Úgy tudom az Unió országaiban hasonlóak a vásárlási feltételek, hamarosan pedig tök ugyanaz lesz mindenhol.

Magyarországon is visszaküldheted az árut x napig, teljesen mindegy, mit pampog az eladó, vissza kell vennie feltétel nélkül és vissza is veszi.

A kedvesség meg "nyugaton" durván megjátszott, hazug műmosoly stb. ill. van, hogy már a nézéssel kiutálnak a boltból és van rasszizmus (vagy mi) is, egyre erősebben, mégha tagadja is a libsi, mainstream sajtó.

Szóval mindenhol van minden.

 

A másik pedig, hogy persze el kell kerülni az ócska üzleteket vagy ha az olcsóbb termékért onnan vásárolsz, tűrnöd kell. Ez a világon mindenütt így van!

Több pénzért jobb szolgáltatás. Pl. Hong Kongból is rendelhetsz teleobjektívet mondjuk százezerrel olcsóbban, de a garanciája necces, meg van esély, hogy már az elején rossz lesz stb.

Link to comment
Share on other sites

Úgy tudom az Unió országaiban hasonlóak a vásárlási feltételek, hamarosan pedig tök ugyanaz lesz mindenhol.

Magyarországon is visszaküldheted az árut x napig, teljesen mindegy, mit pampog az eladó, vissza kell vennie feltétel nélkül és vissza is veszi.

A kedvesség meg "nyugaton" durván megjátszott, hazug műmosoly stb. ill. van, hogy már a nézéssel kiutálnak a boltból és van rasszizmus (vagy mi) is, egyre erősebben, mégha tagadja is a libsi, mainstream sajtó.

Szóval mindenhol van minden.

 

A másik pedig, hogy persze el kell kerülni az ócska üzleteket vagy ha az olcsóbb termékért onnan vásárolsz, tűrnöd kell. Ez a világon mindenütt így van!

Több pénzért jobb szolgáltatás. Pl. Hong Kongból is rendelhetsz teleobjektívet mondjuk százezerrel olcsóbban, de a garanciája necces, meg van esély, hogy már az elején rossz lesz stb.

Nem ide való ez sem, de!

Oké persze mindenre van válasz pro/kontra. Azt azért megnézném melyik hazai menőbb bolt vállalná be hogy kis hülyegyerek dobverővel belyukaszt egy pergőt, majd mosolyogva elnézést kér az eladó, hogy kis türelmet, máris kicseréljük és lehet tovább dobolni...

Az meg hogy kint megszokásból kedvesek vagy mosolyognak mennyivel rosszabb mint itthon bemenni akár egy közértbe is ahol méla undorral bámulnak rád a pult mögül? Régen az udvariasság hozzátartozott a kereskedelemhez. Ma leginkább csak ostoba körmét reszelő szőke nő jelenséggel lehet illusztrálni sok esetet.

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk a pultban azért sem mosolyognak, mert nettó90ért dolgozik heti kb 45órát úgy, hogy táppénzt felejtse el (vagy csak ha fejátültetése van) és szabiért is könyörögni kell. Így én sem mosolyognék. 
De nem kell a sarki közértig menni hülyeségért.

A banki és egyéb nagyobb multis pozíciók 90%-a minden diploma nélkül, egy alap nyelvtudás birtokában, betanuló formában kifogástalanul betölthető (marketing, projektmenedzsment, osztályvezetők, stb), ahogy az érintett pozíciókat németországban, angliában, skóciában, írországban (csak amiket példákat ismerek) sok esetben sima érettségivel végeznek jó képességű személyek, itthon meg programozz 4 nyelven, meg beszélj minimum kettőt, minimum középfokon aktívan, utána annyi lesz a dolgod, hogy távoli gépbeállítást végezz, ha vkinek nem megy az outlook :) 

ON: A PC3Le6ra szavaznék én is.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nem tudtam, hogy hova írjak...

Oberheim matrix 1000 -et szeretnék vezérelni. Soundiverben tudok patchet editálni és a pár CC-t is tudom osztani de

alapvetően ez egy sysex alapú dinoszaurusz. Abletonhoz van valami opció? VST ami sysexel? valakinek tapasztalat?

ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Volt ilyenem, és valami vezérelte is, talán a Midiquest. De elég kinszenvedés volt.

 

De azt tudni kell, hogy a Matrix1000-et alapvetően presetszintinek szánta az Oberheim. Voltak a gombokkal, egyebekkel gyökeresen sound designelhető elődök (Mátrix6, stb.), és amit azokból ki lehetett tekerni, azokból a cég szerint legjobbakat beégették a Matrix1000 agyába, ahol csak presetet kellett váltani.

Link to comment
Share on other sites

Jók a presetek és van 800 darab de nincs kiosztva a vezérlés max a velocity érzékenység.

A soundriver jó erre. ott kiosztható minden de az érdekelne, hogy milyen kontrollert érdemes hozzá keresni.

Az eredeti kontroller arany árban és nem is lelhető fel (kb drágább mint egy virus a).

Megoldás lehetne egy vst ami sysexet tud küldeni. Ableton alapból nem....

Link to comment
Share on other sites

Jók a presetek és van 800 darab de nincs kiosztva a vezérlés max a velocity érzékenység.

A soundriver jó erre. ott kiosztható minden de az érdekelne, hogy milyen kontrollert érdemes hozzá keresni.

Az eredeti kontroller arany árban és nem is lelhető fel (kb drágább mint egy virus a).

Megoldás lehetne egy vst ami sysexet tud küldeni. Ableton alapból nem....

 

http://www.gearslutz.com/board/electronic-music-instruments-electronic-music-production/512075-oberheim-matrix-1000-manual-editor-adivce.html

http://www.gearslutz.com/board/electronic-music-instruments-electronic-music-production/473326-hardware-programmer-matrix-1000-a.html

http://wolzow.mindworks.ee/analog/m1k.htm

 

Nekem az Oberheim eddig sajna kimaradt (egyszer volt nálam egy 1000-es pár napig kölcsön, preset kapcsolgatás volt csak nagyjából), de összegezve amit a fenti linkeken olvastam még az eredeti Access kontrollerrel is döcögős a történet, gyenge a Matrix CPU-ja hogy lekezelje a sok sysex-et, nem lesz meg a feszes "tekerem a vasat" érzés... élőben tekergetni nagyjából felejtős, editálásra meg vannak a softok ...

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm! ezeket már megtaláltam. Tudom, hogy nem egy gyors vas de szerencsére nem az egyetlen szintim. Vannak újabb VA kütyüim.

Ez a hangja miatt érdekes és legalább polifón. Van egy olyan spektrum amiben simán odaver a nord moduláromnak és a vírusomnak is.

vagy inkább azt mondanám, hogy lealázza őket. Nem tudásban és kapacitásban meg sebességben de mégis csak analóg. Érdekelne, hogy 

kontrollert érdemes e hozzá beszerezni ami kiosztható paraméterű. próbálta már valaki?

Link to comment
Share on other sites

Apropó, aki polifónban gondolkodik: a DSI Mopho x4, az Elektron Analog 4-et ne hagyja ki a számításból az olcsóbbak közül, és ha kicsit többet is költene, ott van a Prophet 12.

 

Virtual analógból egymillió jó van, sőt még néhány workstationből (pl. Kurz PC3-as széria) döbbenetes VA hangokat lehet kicsalni. De ha kell a friss sound, a Nord Lead 4 szerintem ász, és az A1 se lesz gyerek. Nyáron jön az új Roland System 1.

 

A pluginekből is százmillió jó van, pl. Spectrasonics Omnisphere

 

A régiek közül a Matrix 6 és 1000 remek példányok. 

 

A kalandvágyóbbak vegyenek monofónt, és samplingeljék le :) (Én ezt kérdés nélkül felvállalnám ha csak egy szintire lenne pénzem. Ákos is egyébként ezt csinálta: Kontaktba samplingelt a Little Phatty-ját).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...