Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

igen, Én is valami ilyesmit írtam :) csak én forrasztó pákával oldottam volna meg hasonló képen. Hát nem értek hozzá, de ha ez  az összekötés nem okoz semmi gondot, akkor kit érdekel, hogy nem egy elegáns megoldás. 

 

Vagy ha nagyon kókányolni akarna az ember (bár komoly hangkártya mellé miért akarna), akkor fogsz 3 db jack elosztót, és kettőt bedugsz a harmadikba. Ez output szétosztásra van elvileg kitalálva, fogalmam sincs, hogy bemeneten milyen problémák lehetnek ebből. De szerintem nem ez lesz a megfelelő megoldás :D.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia A/D

A szöveg elejét szerintem nem nekem írtad.

Osx. Mountain Lion- ra kéne a hangkártya. Az Apogee termékeit én is néztem, mert nagyon dicsérik, de a Quartett kicsit drágállom. A Duet az jó lenne az egy sztereó analóg bemenetével, ha előtte valahogy össze tudnám keverni a szintik és mondjuk egy gitár jelét. Még midi is van a drágábbik verzión, ami szintén jó lenne és USB2-őt preferálnék.

 

http://www.hitspace.hu/neutrik-neutrik-6-3-jack-patch-panel.htm   Ez nem jobb mint egy keverő? Nem 0 zajt visz rá?

 

 

 

2i2 vs UR22: Nem akarom befolyásolni a választást, csak jegyzem, a Scarlet 2i2-ben is van Hi-Z bemenet (inst), viszont nincs rajta MIDI.

 

Hangra kb pariban vannak.

 

Amiért írok az az, hogy ha a 0404 USB-vel bajod volt, akkor a gépedet is érdemes lehet lecsekkolni. 

 

 

 

Eltérő is lehet nagyon a szintik kimenete, nagy valószínűséggel ez nem fog jól működni. Azonkívül a szintiket olykor gainelni is kell. Pl. ha nagyon megszűrsz egy hangot, akkor kompenzálni kell a hangerőt. Persze passzív csillapítással halkíthatod a többit is.

 

El lehet gondolkodni a Mackie VLZ mixerein is. Elég transzparensek, nem nagyon bántják a hangot és akkor a monitoring is le van tudva.

 

Vagy vehetsz rögtön valami végleges hangkártyát, ha kicsit többet gyűjtesz. Az Apollónak pl. ott van a az előnye, hogy rögtön pluginekkel tuds monitorozni, ráadásul azokkal, amik majd a felvételen is szerepelnek. Tudom, hogy ez kicsit "több" mint amire a ember gondold, de a te asztalod kitalálni, hogy milyen távú beruházásban gondolkozol.

 

Esetleg egy Apogee Quartet ha MAC-ed van? 

Szerkesztette zongilog
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha mondjuk, 4 szinti esetén, 4 kábelt csak simán össze forrasztok?  Nyilván a jobb oldali eret a jobb oldaliakkal a balt meg a baloldaliakkal. Ez korrekt megoldás lenne? Más ötlet?

Köszi előre is

Ajjajjjajjjj!!!!!!!!! Ezt véletlenül se próbáld meg!!!! Kb. kidobhatnál minden vasat, amit rögzíteni akarsz. A patchbay sem arra való, amit szeretnél. Ehhez minimum 4 bemenetes hangkártya kell, vagy keverő.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

 

 

Azonkívül a szintiket olykor gainelni is kell. Pl. ha nagyon megszűrsz egy hangot, akkor kompenzálni kell a hangerőt. Persze passzív csillapítással halkíthatod a többit is.

 

El lehet gondolkodni a Mackie VLZ mixerein is. Elég transzparensek, nem nagyon bántják a hangot és akkor a monitoring is le van tudva.

 

 

 

Pont ez érdekelne engem is. Már korábban kérdeztem egy másik a Topicban, hogy nekem jó is lenne VLZ mixer, de a "sima Line in" bemenetei, a nem mikrofonosok azok is előerősítettek, vagy csak a kimenetnél? Mert én is pont szintihangokat szeretnék egy kicsit megtolni!?? Lehet a VLZ-kel? Köszi előre is! 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia, a második elég drága szerintem. Az első az jó lehetne, de nem igazán értem, hogy az pontosan mint is csinál.

A problémám akkor még egyszer: :)

Adott egy számítógép, egy 1 sztereó bemenetes hangkártya,mondjuk az Apogee Duet, egy Genelec stúdió monitor és mondjuk 3 szinti. Amikor játszadozom a szintiken és kitalálom a zenét, akkor szeretném, ha mind a három szinti jele bele menne a hang kártyába, hogy egyszerre hallhassam őket a Genelec-en. Amikor már kitaláltam a zenét, akkor feljátszom midi-ben a számítógépre. Ez után szeretném digitalizálni a szintik hangját a számítógépre, de mivel csak egy sztereó bemenetem van, így minden szinti szólamát külön kell felvennem. Ha lenne valami féle keverőm, amin keresztül vihetném be a szintik hangját a hangkártya bemenetébe, akkor hallhatnám őket egyszerre és nem kéne felvételnél ki be húzogatnom a szini kábeleit. Ezt szeretném elkerülni, ezt a ki be huzigálást, viszont nem szeretnék normál keverőt használni, mert félelmeim szerint egy olcsó keverő  a számtalan potijával, tekerőjével egy csomó zajt vinne bele a felvételembe. Ezért keresnék valami olyan "keverőt" ami fixen keveri össze a bemeneteit potik, csúszkák nélkül. Nem tudom, hogy sikerült e az én fantázia világomat átadni :)

 

 

Nem biztos, hogy teljesen jól értem a problémát de egy patchbay esetleg?
http://www.hitspace.hu/neutrik-neutrik-6-3-jack-patch-panel.html

Így nem a hangkártyából kell ki-be húzogatni a szinti kábeleket, hanem a panelen fixen bekötöd a szintiket és a hangkártyát, és a panelen kell arrébb dugni az összekötő kábel egyik végét, ha szintit akarsz váltani.

Vagy vannak efféle input választó kapcsolók, de ez már drágább témakör:
http://www.goldpt.com/sw4.html

Igaz itt neked nem RCA bemenet kell, ha minden igaz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia, a második elég drága szerintem. Az első az jó lehetne, de nem igazán értem, hogy az pontosan mint is csinál.

A problémám akkor még egyszer: :)

Adott egy számítógép, egy 1 sztereó bemenetes hangkártya,mondjuk az Apogee Duet, egy Genelec stúdió monitor és mondjuk 3 szinti. Amikor játszadozom a szintiken és kitalálom a zenét, akkor szeretném, ha mind a három szinti jele bele menne a hang kártyába, hogy egyszerre hallhassam őket a Genelec-en. Amikor már kitaláltam a zenét, akkor feljátszom midi-ben a számítógépre. Ez után szeretném digitalizálni a szintik hangját a számítógépre, de mivel csak egy sztereó bemenetem van, így minden szinti szólamát külön kell felvennem. Ha lenne valami féle keverőm, amin keresztül vihetném be a szintik hangját a hangkártya bemenetébe, akkor hallhatnám őket egyszerre és nem kéne felvételnél ki be húzogatnom a szini kábeleit. Ezt szeretném elkerülni, ezt a ki be huzigálást, viszont nem szeretnék normál keverőt használni, mert félelmeim szerint egy olcsó keverő  a számtalan potijával, tekerőjével egy csomó zajt vinne bele a felvételembe. Ezért keresnék valami olyan "keverőt" ami fixen keveri össze a bemeneteit potik, csúszkák nélkül. Nem tudom, hogy sikerült e az én fantázia világomat átadni :)

"szeretném, ha mind a három szinti jele bele menne a hang kártyába, hogy egyszerre hallhassam őket"

Mindkét általam először vázolt eshetőség itt esett el, ugyanis azoknál egyszerre csak 1 szintit hallasz.

"Ezért keresnék valami olyan "keverőt" ami fixen keveri össze a bemeneteit potik, csúszkák nélkül. "

Elvileg ilyesmit csinálna az ötszáz Ft-os Jack elosztó kombó, de mint mondottam gőzöm sincs, hogy ez bemeneten mit produkálhat. Kimeneten egy elosztónál gondolom feleződik az egyik ágra jutó hangerő. Visszafele pedig fordítva gondolnám, azaz a 3 vonalszintű jel összeadódik, így ezt kompenzálni kell. Ugyanakkor teljesen azt sem zárom ki, hogy ez működhet. Majd az okosak megmondják (vagy jól megkapom a magamét amiért ilyen zöldeket beszélek). Apogee-Genelec és drága szintik mellé mindenesetre legalább valami jobb minőségű neutrik csatlakozókból kellenének, ha egyáltalán van ilyen.

VLZ-ből nekem is van a (legkisebb), de én nem tudom megítélni, hogy ez mennyire számít zajosnak, nekem jelenleg megfelel (szerk: és A/D sem írt róla rosszat, ahogy látom). Az eszközpark is szerényebb az általad említettnél (EMU 1212m / Pioneer CDJ-400 és Mackie MR5), és felvenni sem szoktam semmit (egyszer öcsém gitárja volt itt, azzal szórakáztunk kicsit waves GTR-rel, egyszer meg egy DIY szinti vendégeskedett nálam egy rövid időre. Itt ki is merült a bemenetek használata). Én arra használom, hogy több forrást tudjak kiküldeni a monitorra (asztali gép, laptop, dj-pult).

Keverőből, ha a VLZ túl zajos lenne, akkor felteszem jóval mélyebben a zsebbe kell nyúlni, akkor meg már ott vagy, hogy miért nem több bemenetes hangkártya (Akár a Quartet a Duet helyett).

Abban sem vagyok biztos, hogy feltétlen baj, ha pici analóg színezés kerül a szintire a keverő által.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

"szeretném, ha mind a három szinti jele bele menne a hang kártyába, hogy egyszerre hallhassam őket"

Mindkét általam először vázolt eshetőség itt esett el, ugyanis azoknál egyszerre csak 1 szintit hallasz.

"Ezért keresnék valami olyan "keverőt" ami fixen keveri össze a bemeneteit potik, csúszkák nélkül. "

Elvileg ilyesmit csinálna az ötszáz Ft-os Jack elosztó kombó, de mint mondottam gőzöm sincs, hogy ez bemeneten mit produkálhat. Kimeneten egy elosztónál gondolom feleződik az egyik ágra jutó hangerő. Visszafele pedig fordítva gondolnám, azaz a 3 vonalszintű jel összeadódik, így ezt kompenzálni kell. Ugyanakkor teljesen azt sem zárom ki, hogy ez működhet. Majd az okosak megmondják (vagy jól megkapom a magamét amiért ilyen zöldeket beszélek). Apogee-Genelec és drága szintik mellé mindenesetre legalább valami jobb minőségű neutrik csatlakozókból kellenének, ha egyáltalán van ilyen.

VLZ-ből nekem is van a (legkisebb), de én nem tudom megítélni, hogy ez mennyire számít zajosnak, nekem jelenleg megfelel (szerk: és A/D sem írt róla rosszat, ahogy látom). Az eszközpark is szerényebb az általad említettnél (EMU 1212m / Pioneer CDJ-400 és Mackie MR5), és felvenni sem szoktam semmit (egyszer öcsém gitárja volt itt, azzal szórakáztunk kicsit waves GTR-rel, egyszer meg egy DIY szinti vendégeskedett nálam egy rövid időre. Itt ki is merült a bemenetek használata). Én arra használom, hogy több forrást tudjak kiküldeni a monitorra (asztali gép, laptop, dj-pult).

Keverőből, ha a VLZ túl zajos lenne, akkor felteszem jóval mélyebben a zsebbe kell nyúlni, akkor meg már ott vagy, hogy miért nem több bemenetes hangkártya (Akár a Quartet a Duet helyett).

Abban sem vagyok biztos, hogy feltétlen baj, ha pici analóg színezés kerül a szintire a keverő által.

Húúú, de örülük, hogy vna VLZ-d:), már többször feltettem itt a kérdést csak nem kaptam választ, hátha Te tudsz segíteni, nekem az a gondom, hogy néha kevés a jel ami az egyik szinyómból kijön, ha a hangkártya és szinti közé beiktatod VLZ mixert, a line in 3/4 bemenetet használva, az erősíti a jelet? Nem tudom, hogy ezen a bemeneten van-e preamp?
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Húúú, de örülük, hogy vna VLZ-d:), már többször feltettem itt a kérdést csak nem kaptam választ, hátha Te tudsz segíteni, nekem az a gondom, hogy néha kevés a jel ami az egyik szinyómból kijön, ha a hangkártya és szinti közé beiktatod VLZ mixert, a line in 3/4 bemenetet használva, az erősíti a jelet? Nem tudom, hogy ezen a bemeneten van-e preamp?

A line in 3/4-en szerintem nincsen. Az mezei vonalbemenetnek tűnik. Szerintem csak az első két csatornán van preamp, mert csak azokhoz van miksi bemenet, gain szabályzás, és gitár kapcsoló.

De itt a manual, az megmondja a tutit:

http://www.mackie.com/products/402vlz3/pdf/402VLZ3_OM.pdf

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia, a második elég drága szerintem. Az első az jó lehetne, de nem igazán értem, hogy az pontosan mint is csinál.

A problémám akkor még egyszer: :)

Adott egy számítógép, egy 1 sztereó bemenetes hangkártya,mondjuk az Apogee Duet, egy Genelec stúdió monitor és mondjuk 3 szinti. Amikor játszadozom a szintiken és kitalálom a zenét, akkor szeretném, ha mind a három szinti jele bele menne a hang kártyába, hogy egyszerre hallhassam őket a Genelec-en. Amikor már kitaláltam a zenét, akkor feljátszom midi-ben a számítógépre. Ez után szeretném digitalizálni a szintik hangját a számítógépre, de mivel csak egy sztereó bemenetem van, így minden szinti szólamát külön kell felvennem. Ha lenne valami féle keverőm, amin keresztül vihetném be a szintik hangját a hangkártya bemenetébe, akkor hallhatnám őket egyszerre és nem kéne felvételnél ki be húzogatnom a szini kábeleit. Ezt szeretném elkerülni, ezt a ki be huzigálást, viszont nem szeretnék normál keverőt használni, mert félelmeim szerint egy olcsó keverő  a számtalan potijával, tekerőjével egy csomó zajt vinne bele a felvételembe. Ezért keresnék valami olyan "keverőt" ami fixen keveri össze a bemeneteit potik, csúszkák nélkül. Nem tudom, hogy sikerült e az én fantázia világomat átadni :)

 

Hogyan képzeled el a MIDI rögzítését? Mindhárom eszköz rá legyen kötve a rendszeredre Audio és MIDI csatlakozással egy időben?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A line in 3/4-en szerintem nincsen. Az mezei vonalbemenetnek tűnik. Szerintem csak az első két csatornán van preamp, mert csak azokhoz van miksi bemenet, gain szabályzás, és gitár kapcsoló.

De itt a manual, az megmondja a tutit:

http://www.mackie.com/products/402vlz3/pdf/402VLZ3_OM.pdf

Köszi! Igen azon nincs preamp, de ha bekötöm a szinyót, és a végső kimeneten adok rá, a main mix-en, vajon növeli a hangerőt? Előre is köszi.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi! Igen azon nincs preamp, de ha bekötöm a szinyót, és a végső kimeneten adok rá, a main mix-en, vajon növeli a hangerőt? Előre is köszi.

Természetesen igen. De felteszem a preamp transzparensebb, és a fő hangerő egy szint után jobban torzít.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hogyan képzeled el a MIDI rögzítését? Mindhárom eszköz rá legyen kötve a rendszeredre Audio és MIDI csatlakozással egy időben?

Igen, a hangkártya audio  bemenetére mindenképpen legyen rákötve mint a 3 szinti, midiben is, de midiben végül is elég az is, ha csak az a szinti van rákötve, amelyik midi jeleit éppen rögzíteni szeretném.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

 

Tudnatok nekem ajanlani egy jo eros kozep kategorias FireWire hangkartyat esetleg keverot?

A konfig a kovetkezo: Mac OSX, Adam A5x monitor, Korg MS 20 mini, Doepfer Dark Time, Moog Minitaur, Elektron machinedrum + Analog four, Arturia Minibrute (bovites a kesobbiekben eselyes).

 

Szemely szerin egy Motu Ultra Lite MK3-ra gondoltam ami a kartyat illeti. Esetleg mas otlet hasonlo arfekvesben?

Szerkesztette Mada
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Türelem, a hosszú élet ritka:-)

 

A motu-r nem ismerem. RME Fireface-t használtam. Nagyon megbízható és minden funkció van benne, amire szükség lehet.

Én ezt javaslom, ha közép kategóriát szeretnél.

 

 

Türelem, a hosszú élet ritka:-)

 

A motu-r nem ismerem. RME Fireface-t használtam. Nagyon megbízható és minden funkció van benne, amire szükség lehet.

Én ezt javaslom, ha közép kategóriát szeretnél.

 

Na ennek jobban utananezek, jonak tunik, koszi a tippet :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok, Nem tudja véletlenül valaki, hogy

 

- az Universal Audio Apollo Duo hangkártyánál egy időben működik e a  8db line-in, a 4db mikrofon bemenet és a 2db HI-Z az előlapon 192khz mintavételi frekvencián?

 

- és hogy a  8db vonal bemeneten lehet e állítani a bemeneti jelszintet? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

 

Egyidőben összesen csak 8 analóg bemenet használható, az első négy csatorna választhatóan Mic/Line, valamint az első kettő lehet akár Hi-Z is.

Az első négy csatorna +10dB-től +65dB-ig gainelhető Line állásba, míg a másik négynél mindössze -10dB/+4dB érzékenység választható.

 

Üdv, Tamás

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

 

Egyidőben összesen csak 8 analóg bemenet használható, az első négy csatorna választhatóan Mic/Line, valamint az első kettő lehet akár Hi-Z is.

Az első négy csatorna +10dB-től +65dB-ig gainelhető Line állásba, míg a másik négynél mindössze -10dB/+4dB érzékenység választható.

 

Üdv, Tamás

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azt szeretném még kérdezni valakitől, hogy ha olyan hangkártyát szeretnék venni, amit majd a későbbiekben még tudok bővíteni digitálisan, további külső 8 illetve 16 db A/D konverterrel, amik egy időben 24 biten 196khz-en tudnak működni, akkor milyen digitális bemenetnek kell lenni ezen a hang kártyán?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 manapság 192khz 24 bit-es külső A/D konverterek vannak főleg. Nyilván, ha már ilyet vennék, akkor szeretném ebben a minőségben használni mind a 8, vagy 16 bemenetet. Azt olvastam valahol, hogy az ADAT az 192khz-en 2 csatornát tud átvinni, tehát akkor ADAT bemenetből kéne hogy legyen 8db a hangkártyán hogy bővíthessem 16 bemenettel. Nekem kicsit  ireálisan hangzik  8db ADAT bemenet egy hangkártyán :)  

Nincs más módja a digitális csatlakoztatásnak, mint az ADAT bemenet?

 

 


99%-ban ADAT bemenetekre lesz szükséged. Egy ADAT porton 44,1/48kHz-en 8 csatorna, 88,2/96kHz-ig 4 csatorna vihető át.

Ezért szoktak sok esetben akár kettő ADAT bemenetet és kimenetet rakni a kártyákra, hogy 96kHz-en is lehessen 8 csatornát felkötni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ami irrealis kicsit, az a 16 bemenet 192khz-n

ha ezekre tenyleg szukseged van, akkor rme oldalan nezz korul madi interfeszek korul...

keszulj fel hogy 16 bemenet 192khz-n nem egy olcso mulatsag akarhogy is hozod ossze... olyat hogy usb, FW ezek eseteben el is lehet felejteni... de pcie-n is izmos gep kell hogy hasznalhato legyen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...