Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Azért ez ennél kicsit összetettebb kérdés szerintem.

Keveréskor pl. lazán elakadhat egy megterhelt gép 512-nél.

Sőt, analog keverést 1024 alatt pl. életveszély csinálni még nem túl nagy terhelés esetén is.

Legalábbis Windows-zal biztosan.

44,1-ről beszélek, tehát 196-on biztosan több kell neki.

Otthon általában valóban felesleges 192-vel kínlódni, de a natív cuccok egy része jobban szól 192-n,
tehát adott esetben indokolt lehet a dolog.

Nem véletlenül megy fel számolni 192-re a DSP-s cuccok egy része.

Amúgy 4096-tal szerintem el kell mennie 192-őn is.

Ha nem, akkor ott más baj van, pl túl van terhelve a gép pluginekkel.

Ennél nagyobbon meg már keverni is rossz, mert akkor már késve indul a lejátszás, meg hasonlók.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A kérdést úgy értettem, hogy a legjobb elérhető latency érték. Logikailag értelmetlen idekeverni a plugineket. Természetesen tetszőleges méretű bufferrel tetszőleges mennyiségű plugint lehet futtatni, az viszont nem hangkártyafüggő. Annyira nem, hogy azt egyenesen renderingnek hívják. Szóval egy igen egyszerű kérdés volt ez ebben a formában.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Otthoni bohóckodásra, MIDI keyboard + sok sok VST hagnszer sávonkénti felvételéhez, majd egyszerre lejátszásához (jaj de okosan írtam) szeretnék egy hangkártyát. A következőket néztem ki, ti melyiket vennétek?

 

Elvileg mindegyikben van HI-Z funkció gitárfelvételhez, és mindegyik ASIO driveres.

A kérdés, hogy melyiknek van rendes driver supportja, és esetleg melyik tud ASIO 2-t, már ha számít a különbség 1 és 2 között.

 

Win7 64bit-en használnám.

 

köszönöm szépen előre is

Szerkesztette default.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Otthoni bohóckodásra, MIDI keyboard + sok sok VST hagnszer sávonkénti felvételéhez, majd egyszerre lejátszásához (jaj de okosan írtam) szeretnék egy hangkártyát. A következőket néztem ki, ti melyiket vennétek?

 

Elvileg mindegyikben van HI-Z funkció gitárfelvételhez, és mindegyik ASIO driveres.

A kérdés, hogy melyiknek van rendes driver supportja, és esetleg melyik tud ASIO 2-t, már ha számít a különbség 1 és 2 között.

 

Win7 64bit-en használnám.

 

köszönöm szépen előre is

Focusrite Saffire 6! Elég jó supportjuk van és minőségben is jó árát tekintve!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha már Focusrtie és USB, akkor én inkább valamelyik Scarletet javasolnám, azok már USB 2-esek, a Saffire 6 még csak USB 1.1-es.

 

A Scarlett 2i2-t megnéztem élőben, összeszerelési minősége kiábrándító volt, a potik nem a középpontjukban forogtak, ha érted, az egész nem tetszett.

 

Az, hogy USB 1-es, miben befolyásolja a működést? Latency-t vagy ilyesmit érinti ?

 

köszi !

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem ugyan Apogee Duet v1-em van (Firewire), de néha kiszoktam próbálni a Virus-m belső hangkártyáját, ami szintén USB 1.1-n működik.

Mit nem mondjak. Több sávnál, pl. 40-50nél, muszáj átállítanom 256-s bufferre (mert kiakad), így értelemszerűen nől a latecy is.

Az én esetemben Virus hangkártyáját használva 256-s bufferen, 22.3 msec a késés.

Ugyanekkora bufferméretnél a Duet-m késése, viszont csak 16 msec. Azért nem mind1:)

Bár azért ellehet boldogulni a Virus hangkártyájával is 256 bufferrel, usb 1.1-n is. Tehát zeneszerkesztésre jó.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Scarlett 2i2-t megnéztem élőben, összeszerelési minősége kiábrándító volt, a potik nem a középpontjukban forogtak, ha érted, az egész nem tetszett.

 

 

Gondoltam ez itt valami tévedés lehet. Felugrottam hogy lecsekkoljam a mi diszpléj 2i2-ünket (te ezt láttad?). TELJESEN JÓK A POTIJAI. Halál pontosan a középpontjukban forognak. Precízek, tök jól fékeznek, stabilak, egész egyszerűen ilyennek kell lennie egy gombnak. Majd meglepődve észrevettem, hogy a fejhallgató hangerőpotija nem a tengely középpontjában forog, ahogy írtad is. Levettem a sapkáját, ráraktam jól, most már a középpontban forog. Nem tudom, hogy ezt láttad-e nálunk, vagy hogy ez miért volt, de a tény az, hogy poti maga tök jól van megcsinálva, jó minőségű, jól illeszkedik, nincs látható rés a panel és a gomb között. Scarlet 2i2.

 

Aztán megnéztem az Edirol UA-5-t. Itt a potik és a panel között eleve rés van, sokkal nagyobb mértékben ki van téve stressznek az elektronika, amire fel van szerelve, plusz jobban koszolódik. Az is látszik, hogy a potik közötti rés nem egyenletes. A potik nem tűntek rosszabb minőségűnek.

 

A kiábrándító minőség alatt nem tudom még mit értettél, de más kifogást nem találtam. Ha tippelni kell, szerintem a 2i2 a tartósabb darab, mellesleg 3 év garanciát adunk rá.

 

Az, hogy USB 1-es, miben befolyásolja a működést? Latency-t vagy ilyesmit érinti ?

 

A Scarlet 2i2 USB2-es. A kommentelő a Saffire 6-ról beszélt, aminél a 2i2 szerintem lényegesen jobb.

 

Szerintem budget hangkártyák között értelmetlen egetverő különbségekről beszélni, de legalábbis úgy, mintha prémium terméket vizsgálnánk, bár azt is megértem, hogy vannak vevőink, akik az ilyen termékeket is rendkívül kritikusan vizsgálják. A "kiábrándító" minőséget rendkívül erős túlzásnak érzem, én legalábbis semmi kifogásolni valót nem találtam rajta.

 

Egy másik erős és népszerű versenyző nálunk a Steinberg UR 22. Ezt sem érzem se jobbnak, se rosszabbnak mint a többi ilyen hangkártyát, de 1 év erre is a gari a Scarlett 3 évével ellentétben.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Gondoltam ez itt valami tévedés lehet. Felugrottam hogy lecsekkoljam a mi diszpléj 2i2-ünket (te ezt láttad?). TELJESEN JÓK A POTIJAI. Halál pontosan a középpontjukban forognak. Precízek, tök jól fékeznek, stabilak, egész egyszerűen ilyennek kell lennie egy gombnak. Majd meglepődve észrevettem, hogy a fejhallgató hangerőpotija nem a tengely középpontjában forog, ahogy írtad is. Levettem a sapkáját, ráraktam jól, most már a középpontban forog. Nem tudom, hogy ezt láttad-e nálunk, vagy hogy ez miért volt, de a tény az, hogy poti maga tök jól van megcsinálva, jó minőségű, jól illeszkedik, nincs látható rés a panel és a gomb között. Scarlet 2i2.

 

Aztán megnéztem az Edirol UA-5-t. Itt a potik és a panel között eleve rés van, sokkal nagyobb mértékben ki van téve stressznek az elektronika, amire fel van szerelve, plusz jobban koszolódik. Az is látszik, hogy a potik közötti rés nem egyenletes. A potik nem tűntek rosszabb minőségűnek.

 

A kiábrándító minőség alatt nem tudom még mit értettél, de más kifogást nem találtam. Ha tippelni kell, szerintem a 2i2 a tartósabb darab, mellesleg 3 év garanciát adunk rá.

 

 

A Scarlet 2i2 USB2-es. A kommentelő a Saffire 6-ról beszélt, aminél a 2i2 szerintem lényegesen jobb.

 

Szerintem budget hangkártyák között értelmetlen egetverő különbségekről beszélni, de legalábbis úgy, mintha prémium terméket vizsgálnánk, bár azt is megértem, hogy vannak vevőink, akik az ilyen termékeket is rendkívül kritikusan vizsgálják. A "kiábrándító" minőséget rendkívül erős túlzásnak érzem, én legalábbis semmi kifogásolni valót nem találtam rajta.

 

Egy másik erős és népszerű versenyző nálunk a Steinberg UR 22. Ezt sem érzem se jobbnak, se rosszabbnak mint a többi ilyen hangkártyát, de 1 év erre is a gari a Scarlett 3 évével ellentétben.  

 

 

 

Nézd, nem akarom lehúzni a kártyát, de nekem nem tetszett.

A Scarlet 2i2 USB2-es. A kommentelő a Saffire 6-ról beszélt, aminél a 2i2 szerintem lényegesen jobb.

 

Tudom, hogy miről beszélt, világosan le volt írva :) A kérdésem arra vonatkozott, hogy van-e érzékelhető különbség USB 1 és USB 2 kártya között.

 

Amúgy az Edirol UA 5 USB1-es vagy 2-es ?

Van nektek ebből eladó példányotok ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

http://www.presonus.com/products/recording-systems sorozat direkt maradt ki hitspace választékból, mert szokták szeretni külföldi fórumokon ( latency 5ms) ?

Melyik hangkártyát nem szokták szeretni? Alapvetően egy kezdők számára készített termékről van szó, tehát akik rivjúzzák, azok számára megfelel. Én megnézem azt is, hogy egy adott gyártónak milyen az itthoni háttere. Raktár, kiszolgálás, szervíz, szupport. Már mondtam, ezen hangkártyák között nincs lényeges különbség. Az egyik színe piros, a másik fekete, a másik kék. Ebbe nem kell belevízionálni komolyabb szempontokat. Az ok pedig lehet annyi, hogy "mert csak", ahogy itt is történt, és ez rendben is van. Az, hogy szubjektíve kinek mi tetszik, az magánügy, én csak arra a kérdésre reagálok, mikor technikai tévedés hangzik el, vagy olyan elgondolást olvasok, ami szerintem nem állja meg a helyét. A "miben hiszek" teljesen magánügy, és tiszteletben tartandó.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

http://www.presonus.com/products/recording-systems sorozat direkt maradt ki hitspace választékból, mert szokták szeretni külföldi fórumokon ( latency 5ms) ?

Nekem Presonus hangkártyám van, és az ilyen 5ms latency, az leginkább marketing duma, de egyébként én is szeretem - működik. Anno megpróbáltam egy csomó hangkártyát, és gyakorlatilag a Duet alatt 160 ezer Ft alatt mindegyik majdnemhogy ugyanaz, a különbség nagyjából annyi, hogy az egyiken ennyi bemenet van, a másikon meg annyi kimenet, kb. ilyen szempontok alapján is kell szerintem dönteni vásárláskor (persze némi túlzással). A 100 ezer Ft alatti kategóriában úgysem kap az ember kiemelkedő hangminőséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok,

 

Szeretnék segítséget kérni.

 

EMU 0404 USB lecseréléséhez néztem két kártyát:

 

Scarlett 2i2 (3 év garancia)

 

Steinberg UR22 (Cubase, MIDI, (192kHz))

 

Mivel még egyikhez sem volt szerencsém, ezért azt feltételezve, hogy minőségben nincs különbség, nálam a kérdés: 3 év gari vs. Cubase.

 

Alapból Steinberg-re szavaznék, de az EMU rossz tapasztalatai miatt a Scarlett 3 éves garanciája elbizonytalanított.

 

Jobb-e annyival a Scarlett (hang)minősége, mint amennyivel "többet tud" a Steinberg?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok,

 

Szeretnék segítséget kérni.

 

EMU 0404 USB lecseréléséhez néztem két kártyát:

 

Scarlett 2i2 (3 év garancia)

 

Steinberg UR22 (Cubase, MIDI, (192kHz))

 

Mivel még egyikhez sem volt szerencsém, ezért azt feltételezve, hogy minőségben nincs különbség, nálam a kérdés: 3 év gari vs. Cubase.

 

Alapból Steinberg-re szavaznék, de az EMU rossz tapasztalatai miatt a Scarlett 3 éves garanciája elbizonytalanított.

 

Jobb-e annyival a Scarlett (hang)minősége, mint amennyivel "többet tud" a Steinberg?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Az én véleményem (ne vedd túl komolyan, csak egy vélemény):

 

Nincsenek nagy különbségek, azt vedd, amelyik jobban tetszik.

A Steinbergben van HI-Z "funkció", ami gitárfelvételnél lehetővé teszi, hogy simán rádugd a gitárt (elő)erősítő nélkül. És tudja a 192kHz-et, amit valószínűleg úgysem fogsz kihasználni.

A Scarlettre meg 3 év gari, az is jól hangzik..

Ja, a Steinberg súlyra jóval nehezebb, mint a Scarlett, ez nálam pozitívum, de pl ha hurcolászni akarod, akkor lehet hogy pont a könnyebb a jobb..

 

Nézd meg őket élőben, úgy talán könnyebb dönteni. HitSpace-ben megtekinthetőek, segítőkész eladók vannak, megnézegethetsz minden félét..

Szerkesztette default.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az én véleményem (ne vedd túl komolyan, csak egy vélemény):

 

Nincsenek nagy különbségek, azt vedd, amelyik jobban tetszik.

A Steinbergben van HI-Z "funkció", ami gitárfelvételnél lehetővé teszi, hogy simán rádugd a gitárt (elő)erősítő nélkül. És tudja a 192kHz-et, amit valószínűleg úgysem fogsz kihasználni.

A Scarlettre meg 3 év gari, az is jól hangzik..

Ja, a Steinberg súlyra jóval nehezebb, mint a Scarlett, ez nálam pozitívum, de pl ha hurcolászni akarod, akkor lehet hogy pont a könnyebb a jobb..

 

Nézd meg őket élőben, úgy talán könnyebb dönteni. HitSpace-ben megtekinthetőek, segítőkész eladók vannak, megnézegethetsz minden félét..

Nagyon köszi, náluk veszem meg, mindenképpen meg fogom előtte nézni, de gondoltam előtte feldobom a kérdést :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

sziasztok, minőségi konverterekkel rendelkező hangkártya vásárlását fontolgatom. Külső vasakat szeretnék számítógépre rögzíteni és mivel nem akarom egy időben rögzíteni őket, így elég lehetne egy sztereó analóg bemenet is, viszont nem szeretném állandóan ki be huzigálni a szinti kábeleket a hangkártyából. Létezik erre valami olyan olcsó "keverő" szerűség, ami  nem rendelkezik potikkal? Még hang erő szabályzó se kéne rá, hiszen minden szintin van és csak rontaná a hang minőségét , ami a hangkártyába megy. A lényeg, hogy össze keverje a szintik hangját, hogy amikor játszom rajtuk, akkor egyben hallhassam a hangjukat.

Példa: Ha mondjuk, 4 szinti esetén, 4 kábelt csak simán össze forrasztok?  Nyilván a jobb oldali eret a jobb oldaliakkal a balt meg a baloldaliakkal. Ez korrekt megoldás lenne? Más ötlet?

Köszi előre is

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem biztos, hogy teljesen jól értem a problémát de egy patchbay esetleg?

http://www.hitspace.hu/neutrik-neutrik-6-3-jack-patch-panel.html

Így nem a hangkártyából kell ki-be húzogatni a szinti kábeleket, hanem a panelen fixen bekötöd a szintiket és a hangkártyát, és a panelen kell arrébb dugni az összekötő kábel egyik végét, ha szintit akarsz váltani.

Vagy vannak efféle input választó kapcsolók, de ez már drágább témakör:

http://www.goldpt.com/sw4.html

Igaz itt neked nem RCA bemenet kell, ha minden igaz.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

2i2 vs UR22: Nem akarom befolyásolni a választást, csak jegyzem, a Scarlet 2i2-ben is van Hi-Z bemenet (inst), viszont nincs rajta MIDI.

 

Hangra kb pariban vannak.

 

Amiért írok az az, hogy ha a 0404 USB-vel bajod volt, akkor a gépedet is érdemes lehet lecsekkolni. 

 

Példa: Ha mondjuk, 4 szinti esetén, 4 kábelt csak simán össze forrasztok?  Nyilván a jobb oldali eret a jobb oldaliakkal a balt meg a baloldaliakkal. Ez korrekt megoldás lenne? Más ötlet?

 

 

Eltérő is lehet nagyon a szintik kimenete, nagy valószínűséggel ez nem fog jól működni. Azonkívül a szintiket olykor gainelni is kell. Pl. ha nagyon megszűrsz egy hangot, akkor kompenzálni kell a hangerőt. Persze passzív csillapítással halkíthatod a többit is.

 

El lehet gondolkodni a Mackie VLZ mixerein is. Elég transzparensek, nem nagyon bántják a hangot és akkor a monitoring is le van tudva.

 

Vagy vehetsz rögtön valami végleges hangkártyát, ha kicsit többet gyűjtesz. Az Apollónak pl. ott van a az előnye, hogy rögtön pluginekkel tuds monitorozni, ráadásul azokkal, amik majd a felvételen is szerepelnek. Tudom, hogy ez kicsit "több" mint amire a ember gondold, de a te asztalod kitalálni, hogy milyen távú beruházásban gondolkozol.

 

Esetleg egy Apogee Quartet ha MAC-ed van? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

sziasztok, minőségi konverterekkel rendelkező hangkártya vásárlását fontolgatom. Külső vasakat szeretnék számítógépre rögzíteni és mivel nem akarom egy időben rögzíteni őket, így elég lehetne egy sztereó analóg bemenet is, viszont nem szeretném állandóan ki be huzigálni a szinti kábeleket a hangkártyából. Létezik erre valami olyan olcsó "keverő" szerűség, ami  nem rendelkezik potikkal? Még hang erő szabályzó se kéne rá, hiszen minden szintin van és csak rontaná a hang minőségét , ami a hangkártyába megy. A lényeg, hogy össze keverje a szintik hangját, hogy amikor játszom rajtuk, akkor egyben hallhassam a hangjukat.

Példa: Ha mondjuk, 4 szinti esetén, 4 kábelt csak simán össze forrasztok?  Nyilván a jobb oldali eret a jobb oldaliakkal a balt meg a baloldaliakkal. Ez korrekt megoldás lenne? Más ötlet?

Köszi előre is

Vagy ha nagyon kókányolni akarna az ember (bár komoly hangkártya mellé miért akarna), akkor fogsz 3 db jack elosztót, és kettőt bedugsz a harmadikba. Ez output szétosztásra van elvileg kitalálva, fogalmam sincs, hogy bemeneten milyen problémák lehetnek ebből.

http://bolthely.hu/mikroshop/id/02520_Y_eloszto_Jack_6_3_stereo_dugo_-__9658__2x_Jack_6_3_stereo_alj_AC-015

Ez összesen bruttó 525 Ft, de szerintem nem ez lesz a megfelelő megoldás :D.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...